Výška výživného

zdenka2399
31. júl 2023

Dobrý večer želám.

Chcela by som sa spýtať.
Syn má 7r ex manžel platí výživné 200e. Ja s novým priateľom mam spoločného syna 2r.

Ex ma priateľku ktorá mala dieta s predošlého a teraz sa im narodilo spoločne dieta.

Chcela by som sa opýtať ci mi súd schváli vyššie výživné alebo zamietne .
On zarába 1500 až 1800 ja som na materskej.
Syn spoločný ide do prvej triedy a všetko potraviny išli hore takže skoro všetky výdavky stuply.
Ci sa mi oplatí požiadať o zvyseny vyzivneho keď ma ex dieta alebo nie ďakujem.

draik
31. júl 2023

@zdenka2399
Navrhnúť môžte, najlepšie po nástupe do školy. Neargumentujte tým, že ste na RD, to nemá na danú vec žiadny vplyv. Jeho ďalšia vyživovacia povinnosť má obvykle vplyv na to, že sa výživné zvýši menej ako bez ďalšieho dieťaťa.

sarita510
31. júl 2023

ok ze ma dieta ale vy nejdete ziadat predpokladam o 200 eur ,treba preukazat zvysene naklady preto najlepsie po zacati skoly...preukazete napr zvysene o 100 eur cize 50 eur jemu zdvihnu a to naozaj nie je suma ze by to nedali lebo ma dieta

lonely66
31. júl 2023

@zdenka2399 mas odpoved pravnika. ja napisem len ako laik. mat na 7rocne dieta 200 eur vyzivne je super vzhladom k tomu, ze tvoj ex ma aj dalsie dieta. skusit to mozes, rozhodne sud

nikaeli
31. júl 2023

Moja dcéra má 16, je na SŠ, ex platí 130€. V júni som žiadala 250€, zdokladovala som výdavky za rok v priemere cca 480-500€, súd schválil 200€. Ex sa odvolal 🤷🏻‍♀️ to len na porovnanie s tvojou aktuálnou sumou výživného. Ja mám 5-ročného syna s druhým manželom, on žije s druhou manželkou a svokrou bez detí. Skúsiť to samozrejme môžeš 🙃

bublinka1426
1. aug 2023

@lonely66 tiez myslim ze 200 eur je krasa. ..a zas mamina, ruku na srdce, ved mas zvyseny pridavok aj DB, aj to ti ma pokryvat zvysene naklady z dovodu inflacie...a to navysenie musis dako dokazat, takze si pekne odkladaj bloky atd atd a ked realne budes mat vydavky, potom bojuj...

patka06
1. aug 2023

@zdenka2399 požiadať o zvýšenie samozrejme môžeš, len či to prejde
Máš reálne náklady na syna vyššie ako 400 Eur mesačne - myslím, že nie