Výživné pre 1,5-ročné dieťa

20. aug 2022

Dobrý deň priateľ má dve deti na ktoré platí 200€ výživné pričom jeho plat je v čistom 1200-1300€ ..Tak sa pýtam že koľko mi môže prisúdiť súd na naše spoločné dieťa ktoré má 1,5 roka.. Ďalej.. Žiadosť si mám podať na súd sama? Sme výdavky sa píšu do žiadosti o výživné pri dieťati?🙂 Viete mi poradiť?

pribinak
20. aug 2022

Áno žiadosť si môžeš podať na súd sama, alebo tvoj právnik

Čo sa týka výdavkov, tak môžeš urobiť jednoduchú tabuľku, že koľko Teba mesačne stojí mlieko plienky obuv oblečenie či strava pre dieťa.
Podstatne je, či dieťa nemá nejakú speci diétu kvôli alergiám, ci nemá nejaký zdrav. problém alebo handycap kvôli ktorému máš zvýšené náklady

autor
20. aug 2022

@pribinak Nemá žiadne zdravotné problémy 🙂 Priateľ mi povedal že na každé dieťa platí 100€ tak bude aj na moje a nemusíte ísť ani na súd lenže pre mňa by bolo lepšie keby to mám všetko čierne na bielom

kamatopo
20. aug 2022

Výživné je aj podľa veku dieťaťa. Staršie dieťa potrebuje viac. Ja som na jedno dostávala pred piatimi rokmi 180€a to už bol na strednej. No je pravda že ex vtedy nemal inú vyživovaciu povinnosť. Inak obdivujem tvojho priateľa, to kade chodí deti robí a ženy starajte sa ja vám pošlem 100€a idem ďalej 🤦

pribinak
20. aug 2022

Tak to rieš cez súd, ale obávame, že keďže má ďalšie 2 vyzivovacie povinnosti, tak vysoká suma to nebude

Nechutný je. 100 eur je celé jeho otcovstvo?

autor
20. aug 2022

@kamatopo Chcem sa spýtať súd prebieha potom v akom meste?🙂 Keď ja som z iného okresu

liljana
20. aug 2022

Vypytaj si 150 eur a jemu povedz, nech prestane robit deti, kade chodi, ked na ne nema.
Nechutny? Prepac. Co si vlastne cakala, ked si uz videla predtym, ako sa sprava k svojim detom.

heleninamama
20. aug 2022

@kamatopo Ja zas obdivujem tie ženy. Neperspektivny chlap s dvoma deťmi, na ktoré platí výživné, v podstate cudzí človek - len priateľ a ona si nechá urobiť od neho dieťa. Sexovať môže excelentne, ale antikoncepciu by som používala aj tri druhy naraz.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modry1985
20. aug 2022

150 eur. Žiadosť o určenie styku spolu s výživným a sama. Výdavky ktoré maš na dieťa ...t.j strava ošatenie , lieky 1/3 nájmu ( bez hypo ) .....a rozoberať prečo niekto má dieťa s niekym kto už 2 deti má a nestará sa asi význam nemá...3 dieťa ktoré si veľmi rodiča neužije.....škoda detí....a ich osudov.....pevne verím že sa nájdu ešte aspoň 2 potencionálne mamičky ......veď u nás na SR to je národný šport alá Boris Kolár ......aká spoločnosť taká budúcnosť....

sandyan
20. aug 2022

Pripomina mi to mojho skveleho tatka, kade chodi deti robi...hnus, len s tym ze moj nebol na mna schopny ani len platit...tiez si myslel,ze posle 100eur a vybavene

kubkovamama
20. aug 2022

Chce ti dávať 100€? Záleží aký okres,aký sudca,aké zamestnanie,aké majetkové pomery,aká tvoja možnosť práce po materskej atď.To je tak individuálne,že ti tu každý poradí niečo iné.Ak je ochotný a ty súhlasíš so 100€,ale chces to čierne na bielom, spíšte dohodu a súd ju iba schváli.Usetris si rok-dva čakania na pojednávanie.Resp.ti tu sumu začne platiť od spísania dohody,nie až po rozsudku,ktorý môže byť o dva roky(môj prípad napr ) a potom je tá suma už bezpredmetná. Ale na súd by som to potom dala aj tak,veď musíš mať zverenie atď

kubkovamama
20. aug 2022

Súd prebieha podľa bydliska dieťaťa/matky. Nemôžeš si podať návrh v Košiciach keď dieťa žije v Bratislave.

mogaa
20. aug 2022

výživné záleží od reálnych nákladov na dieťa, po úvahy sa berú aj ostatné vyživovacie povinnosti....súmárne to môže byť do 30% z jeho platu...ale je to individuálne....

kamatopo
20. aug 2022

Kde má dieťa trvalé bydlisko

kamatopo
20. aug 2022

@heleninamama tak niektoré ženy pri zamilovanosti uveria všetkému a aj tomu ako prišiel k deťom pred tým.... proste chcú tomu veriť. Len horšie je že následky najviac ovplyvňujú deti čo si z tej veľkej lásky spravia. Neviem ako dlho autorka žila s priateľom kým otehotnela no viem že to bude mať ešte v živote ťažké. Vychovať dieťa len z toho čo jej ,,otecko,,pošle a myslí si pri tom že čo pre ,,ňu robí,,. A pravdaže príde ďalšia láska a ďalšie výživné tak nakoniec mu nebude mať súd z čoho vypočítavať 🤦.