Vysporiadanie majetku po rozvode

janulkaaakuky
25. sep 2023

Ahojte idem k vám neviem či po radu či skúsenosti,,,
Začiatkom januára rozvod po ročnom trápení,,,muž podvádzal zatĺkal,,že nemá nikoho,,nakoniec pravda vyšla najavo,,,ale k veci bývam v rodinnom dome ktorý sme nadobudli počas manželstva brali sme na dom hypotéku,,ja mám byt po rodičoch nadobudnuty ešte pred manželstvom,,máme dve deti 7 a 9rocne,súdne ich mám ja,,on si ich môže zobrať kedy chce no neberie vôbec proste na nich série,,Čiže s deťmi bývam v dome,,,rozhodla som sa predať byt a vyplatiť tu spoločnú hypotéku ktorá je 95 000zostatok,,,plus mu dať nejakých 15.000€ a aby sa on vypísal z domu vlastne aby mne dal svoju polku,,,no on peniaze chce ale chce dať svoj podiel na deti s t že ani deti ani ja nebudeme môcť do ich dovŕšenia 25 rokov predať dom,,,a ak vy náhodou musíme sa radiť a ním....je toto reálne?rozprávala som s právnikom a on my povedal že keď sa deťom tak nemá nárok na vyplatenie. Domu,,,,musel by svoj podiel previesť na mňa,,,ale on nechce,
Do bytu sa nechcem vrátiť nakoľko sme si s deťmi zvykli v dome majú svoje zázemie,,,neviem čo mám robiť,,bojím sa že ma odrbe a skončím na ulici,,nakoľko tlačí na mňa že mám najprv vyplatiť hypo a potom prepise svoj podiel na deti,,,
Ako celý čas mu ide iba o peniaze ,,,veľa veci popredaval,,mali sme dve autá ,na jednom som jazdila ja ,,zobral my ho lebo povedal že ho kúpil on,,aj keď bolo kupované z hypo ktorú teraz budem vyplácať ja..tak všetko zamotané,,,,čo by ste my poradili,,,cez súd nechce ísť ..a aj keby že podám na súd tak my povedal že tam so mnou vyje......že skončím z holým zadkom....minulý rok popredaval veci motorku sústruh...proste také tie materiálne veci za niekoľko tisíc € ale s deťmi sme nevideli z toho nič....aj keď to išlo do BSM,,,on teraz do BSM chce udať len dom nič viac....ešte on si kladie podmienky .....na poriadneho pravnika nemám,nakoľko robím za minimálku v Prešove ,,ťažko s dvoma deťmi...ach jaj...a tak sa bojím že on má oklame....lebo sa tak zmenil že ho nepoznavam...len kuku pokles aj s tou svojou na mňa...ďakujem za každú radu🥹🥹🥹🥹🥹

lucka_ke
25. sep 2023

určite to chce právnika, ktorý vám spíše dohodu o vysporiadaní majetku, píšeš, že na neho nemáš, ale ide o veľký majetok, hoci by som si na to požičala...

kvetinka75
25. sep 2023

určite by som to riešila s právnikom. Istota je istota

lucyso
25. sep 2023

tiež som za to, ísť právnikovi a tam spísať dohodu.

melanta
25. sep 2023

Právnik a dohoda o vysporiadaní majetku s podpismi potvrdenými u notára. To máš jedinú istotu. Ak ani to nie je pre teba istota, tak sa nepohneš nikam a nevyriešite to nikdy. Po 3 rokoch od právnoplatnosti rozhodnutia o rozvode sa zruší BSM. Takže rieš to s právnikom a dohodou.

janulkaaakuky
autor
25. sep 2023

@lucyso áno ale on povedal že on my moju dohodu nepodpíše,,on donesie svoju v ktoré bude že dáva na deti svoju polovicu a že s majetkom ja a deti do dovŕšenia ich 25 rokov nemôzme predať.....ako ja predávať neplánujem ,,,,kde by som sla

lucka_ke
25. sep 2023

myslím, že takéto podmienky sa do darovacej zmluvy nedajú dať, že dieťa nesmie s majetkom narábať do 25 rokov... ak mu raz majetok daruje bude to jeho a ako plnoletý vlastník si s tým môže robiť čo chce

janulkaaakuky
autor
25. sep 2023

@janulkaaakuky najprv mám vyplatiť spoločný úver a potom sa bude riešiť prepis jeho polovice,,nedáva my to logiku,,,myslím si že najprv by malo byť BSM,,,,o čo mu ide...oje....ma....
To mu vraj poradil jeho právnik ,,,,tá neviem aký asi len tá jeho krásavica,,idú po peniazoch ako supy,,,keby sa aspoň o tie dve deti staral,,áno vyzivne pošle,,,ale to je všetko...

janulkaaakuky
autor
25. sep 2023

@lucka_ke ale keď daruje nemá nárok na peniaze ..ale on chce aj to

lucyso
25. sep 2023

@janulkaaakuky tiež som to mala podobne s EX.. vyhrážal sa že na nič nemám právo po 18tich rokov... pritom dom, byt, hypo... stále si išiel svojou cestou. No potom to nejakým zázrakom pochopil, že to tak nefunguje a treba spísať dohodu o vysporoadani, alebo sa ťahať po súdoch - čo tiež nie je lacné.. pochopil, spísali sme.
najmä nemôžeš ukázať že máš strach, over si u právnika všetky fakty. nedaj sa zastrašiť, vydierať.

lucyso
25. sep 2023

@janulkaaakuky najskor je vysporiadanie - DOHODA o vysporiadaní, veď už len v tom názve to tak je 🙂

lucka_ke
25. sep 2023

on síce vlastní dom, ale rovnako ako ty má naň aj hypotéku, čiže on má nárok len na polovicu zaplatených splátok, nie na pol domu... nech hypo vyplatí on a potom si môže klásť podmienky

kvetinka75
25. sep 2023

akože svoju časť prepíše na deti a ty ho máš ešte aj vyplatiť? Chápem toto správne?
Právnik ti bude vedieť poradiť. Nenechať sa zastrašiť. Oni niekedy vykrikujú, vyhrážajú sa ale nakoniec zistia, že to nie je také jednoduché ako si oni predstavujú.

janulkaaakuky
autor
25. sep 2023

@kvetinka75 tak áno vyplatiť 95 000e plus jemu dať ešte 20 000€ a on prepise na deti svoj podiel,,,

lucka_ke
25. sep 2023

ak ste doteraz na hypo zaplatili napríklad 30000 Eur tak on má nárok na polovicu týchto splátok a so súhlasom banky sa hypo celá prepíše na teba, čiže on už nemá nárok na nič, lebo dom de facto patrí banke

janulkaaakuky
autor
25. sep 2023

@lucka_ke zaplatilo sa 20 000ale to platil len on ,,teraz po rozvode mu prispievam polovicu

talbotko
25. sep 2023

@janulkaaakuky ak vyplatíš úver a jemu splatíš 20 tis., on už nemá čo prepisovať na deti, keďže tým pádom si jedinou majiteľkou ty
nenechaj sa oklamať..

lucka_ke
25. sep 2023

počas manželstva sú všetky peniaze spoločné, čiže ak ste zaplatili 20000 má nárok na 10000 a banka ho výjme z hypo, na nič viac nemá nárok, iba ak by vedel dokázať, že to splácal napríklad z dedičstva, že to nešlo zo spoločných peňazí, však ty si tiež prispievala do spoločného rozpočtu na iné veci ako hypo a nechceš od neho polovicu

soldi
25. sep 2023

pri vyporiadani domu. najprv sa urobi znalecky posudok, pri ktorom sa stanovi hodnota domu. napr 250 000€. banke dlzite este 95 000€, cize suma medzi vami na vyrovnanie je sucasna hodnota domu minus to, co dlzite banke, takze to je v mojom hypotetickom priklade 155 000 tisic a pokial uz bolo zaplatenych 20 000, tak je to 155 000 minus 20 000 a to deleno dvoma.
neviem, ci pisem zrozumitelne.
@janulkaaakuky

soldi
25. sep 2023

@janulkaaakuky jedna konzultacia u pravnika stoji 50-100€ na Tvojom mieste by som tuto sumu investovala a sla sa poradit.

kvetinka75
25. sep 2023

@janulkaaakuky no s akým vtipálkom si žila. Ty brďo, to niektorí sú fakt ako z inej planéty. Len odrbať.

januska12323
25. sep 2023

Zožeň si právnika, sama to nedáš.

janulkaaakuky
autor
25. sep 2023

Ja mu dám 15.000e ,,len už nech konečne da pokoj hlavne mne,,toľko terorizovania ,,toľko ponižovania ,,toľko útoku,,,mám toho dosť stále bol on niečo viac ako ja....
Keby sa dalo zruším kontakt jeho s deťmi...dcéra ho má úplne na háku už je státia vníma situáciu aká je,nenávidí ho za to že odišiel,,,syn by k nemu aj šiel na pár hodín ale on len sľúbi a nepríde po neho...bože prečo je život tak komplikovaný....a ako neznesiteľné klame deťom fuj,,,akokeby neboli ani jeho....

janulkaaakuky
autor
25. sep 2023

@kvetinka75 s debilom,,🥵a som aj rada že som sa rozviedla aj keď po rozvode to bolo strašne ťažké,,,ale nejak som sa z toho vyhrávala....ale on má chce ničiť aj ďalej...reči typu že podpáli dom aj s nami....a také vyhrážky ,,sľúbila som mu trestné oznámenie ,,,tak sa ukludnil

alickapusinka
25. sep 2023

Nič nevyplácaj spoločný úver pokiaľ nepôjdeš po radu za právnikom aby si neskôr neťahala za kratší koniec. Je to špekulant. Samé somariny dieťa zo svojím majetkom môže nakladať od 18 rokov takže da dom jeho čiastku na deti a neskôr sa môže stať hoci čo a TY budeš musieť vyplatiť vlastne deti. Nikdy nevieš čo sa môže stať. Už by som ani vlastnej rodine neverila. Budeš vyhnancom vo vlastnom dome. Ak budeš súhlasiť s jeho návrhom. Hej taký múdry by bol každý ako je ten tvoj svoj podiel napíše na deti a ešte si kladie podmienky a ešte jemu 20 tisíc. po 25 rokoch čo budeš musieť vyplatiť deti lebo povedia že je to podiel po ich otcovi. Prejde vek deti dajme tomu 25 rokov a bude čo deti nahovárať aby to predali aby si deti vyplatila a pôjdeš kam bývať. Budú TI deti na jeho rozkaz robiť zlé. Inač zmýšľa človek na 10 rokov ináč na 15 rokov ináč na 18 rokov a ináč aj na 25 rokov. Nerob to to radšej predajte dom peniaze si rozdeľte TY predaj byt a daj peniaze dokopy a kúp si dom na svoje meno. Ak by deťom chcel dať tak im da bez problémov a nie s pravidlami. Do 25 rokov nič tam budeš bývať a po 25 rokoch čo kam pôjdeš. Budú na teba deti tlačiť aby si im vyplatila čiastky po ich otcovi a TY čo. Toto čo chce ON je blbosť nad blbosťou. Môže prísť k situácii že nebude mať bývaly kam ísť bývať a deti povedia čo otec pod bývať do domu je to aj naše bývanie a budeš ho mať na krku. Nikdy by som neurobila toto čo chce ON.

m1985h
25. sep 2023

@janulkaaakuky Skúste ísť do Centra právnej pomoci - môžu vám zaistiť pravnika zadarmo, alebo za zníženú odmenu (podľa vašich príjmov). www.centrumpravnejpomoci.sk

janulkaaakuky
autor
25. sep 2023

@januska12323 právnika mam pán hagyari Prešov ,.viac krát pomohol,,,po voľbách sa máme stretnut

janulkaaakuky
autor
25. sep 2023

@alickapusinka dcéra s ním nechce komunikovať
...syn je ešte také polepetko moje......v marci som si našla priateľa úplne že opak toho čo som mala ..snaží sa my pomáhať ale tiež sa nechce miesat do týchto veci že si to mám ja poriešiť s bývalim...lebo keby sa do toho pustil on že nedopadne to dobre....

h2
25. sep 2023

No to je vtipálek! Splatili ste 20 000 zo SPOLOČNÝCH peňazí, ON ich chce všetky naspäť, TY máš splatiť celú hypotéku a potom on dá svoju časť deťom a aj to ešte s podmienkami?! Ale on už potom žiadnu svoju časť domu mať nebude.
Okrem iného by som ti rada napísala jeden prípad z môjho okolia: Manželia sa rozviedli, mali už dospelého syna. Muž si chcel nechať byt, zadĺžil sa a vyplatil exmanželku, syn zostal dobrovoľne bývať s otcom v tom byte. Časom, ako išli roky, otec daroval synovi byt. Syn pár rokov na to zomrel. Slobodný, bezdetný. Byt zo zákona zdedili rodičia, čiže otec a matka rovným dielom. Čiže ten otec je zase tam, kde aj predtým. Až na to, že už je dôchodca a druhýkrát už exmanželku nemá z čoho vyplatiť.

soldi
25. sep 2023

@janulkaaakuky tak ked mas pravnika, tak to rozober s nim.

byt je iba Tvoj, dom mate pol na pol.
takze jednoducha matematika, pisala som Ti vyssie.
ak chces ostat v dome a vyplatit exa, tak z polovice sucasnej hodnoty domu minus polovica splatenych splatok pocas manzelstva.
prepis na deti, predcasne splatenie hypo a pod. to su fantasmagorie. nad tym ani nerozmyslaj.

cim skor to vyriesis, tym lepsie pre Teba. a odporucam Ti urobit si supis spolocneho majetku, aby uz nic nepredaval na ukor Teba. zo vsetkeho Ti patri polovica.

alickapusinka
25. sep 2023

@janulkaaakuky ako píšem iné sú deti na 8,10 a iné ak sú dospelé takže spoliehať sa na to že dcéra ho nechce a ani syn lebo sú malý je podľa mňa nezmysel budú aj dospelý toto je moja rada. Aby si neskôr neostala prekvapená. Veľmi veľa smutných príbehov tu bolo. To že sú ešte deti a nerozprávajú s ním na dospelosť ich môže manipulovať. Mám kamošku ma deti 3. Dcéra je ešte školáčka a synovia na seba už robia. Muža mala v zahraničí ani o deti nemal záujem po rokoch sa zo zahraničia vrátil a deti tak zmanipuloval proti nej že by si len pozerala. Takže nie je to celkom tak že dcéra ho teraz nechce neznamená že nebude ho chcieť ani ak bude dospela.