Vysporiadanie manželov

23. sep 2023

Nemá niekto skúsenosť? Nepodarilo sa mi zobrať hypotéku,aby som vyplatil ex manželku a zobral úvery na seba,ak súd nariadi predaj, môže sa predať za hocijakú sumu? Aj omnoho nižšiu ako je trhová hodnota? Alebo ako to prebieha..
Je to už vysporiadanie po 3 rokoch

melanta
23. sep 2023

Prečo by sa mala predávať za nižšiu cenu? Predáte ju normálne za trhovú cenu.

autor
23. sep 2023

@melanta myslím keď nariadi súd predaj,tak im bude asi jedno za akú cenu, hlavné nech sa to čím skôr predá nie?

januska12323
23. sep 2023

Ty to chceš rýchlo predať, nie súd. On iba nariadi predaj.

melanta
23. sep 2023

Súd iba nariadi predaj, nebude ten predaj realizovať. Ten si zrealizujete vy dvaja ako majitelia. Takže za cenu, akú budete chcieť.

sasa1310
23. sep 2023

ty chceš získať čo najmenej peňazí, keď ho chceš predať pod cenu? OK, kde sa nachádza nehnuteľnosť. predaj mne

kaktusik007
23. sep 2023

ja nerozumiem - tak nemozes si zobrat uvery na seba a teda prepisat si sam na seba tu nehnutelnost... manzelka asi o tu nehnutelnost nestoji... preco preboha by mal sud riesit predaj? to akoze sa neviete spolu dohodnut o tom, ze tu nehnutelnost predate?

alebo ty tam nebodaj byvas a mas v plane robit exmanzelke prieky? ci? nejak tomu vazne nerozumiem

nika523
23. sep 2023

Treba sa dohodnúť, predať byt za najvyššiu cenu ako sa dá a rozdeliť sa, ak sa to bude riešiť súdne prídete o peniaze, myslím, nie som si istá ale ak to nariadi súd tak 7% z hodnoty sa platí štátu a ešte súdne trovy a právnik.... Vždy je lepšie sa dohodnúť pre obidve strany

autor
23. sep 2023

@kaktusik007 nebodaj tu bývam

nika523
23. sep 2023

Veď aj keď tam bývaš a byt je spoločný tak sa musíte nejak rozdeliť, ak nemáš z čoho ju vyplatiť tak sa musí predať, fakt chceš aby to riešil súd?