Výživné na 2 deti

10. mar 2022

Ahojte. Koľko vám súd určil výživné na 2 deti, koľko to robí % z platu manžela (po rozvode)? Ďakujem.

pribinak
10. mar 2022

Na to nie je všeobecne platný vzorec. Dôležitý je príjem otca, jeho výdavky, prijme matky, jej výdavky a náklady na deti.

Dôležité je aby si spisala vsetky náklady na deti.
A dôležité je ci otec sám prispieva na deti.

autor
10. mar 2022

@pribinak vôbec neviem co a ako spísať... V podstate ja som na rd.. Deti majú 2 a 4 r... Ich otec mi neprispieva na výživu deti ani daňový bonus nemám pobera ho on..
V podstate základné výdavky ako škôlka poistenie deti to som si zapísala... Ale bývam u rodičov nemám tu ešte ani trvalé bydlisko.. Na nájom som im dala 100 za nás za mňa a za deti z rodičaku a z ostatného platím stravu pre seba pre deti taktiež hygienu a benzín do auta... Ešte mužovi platím internet lebo je písaný na mňa.. A on ho odmietol platiť.. Muz ma v čistom 1400€

pribinak
10. mar 2022

Ak je tvojim manželom tak máš nárok na výživné aj ty ako manželka

deti95060810
10. mar 2022

na túto tému je tu niekoľko diskusii...takmer každý týždeň. pozri staršie diskusie... podľa mňa viac ako 300 - 400 e na deti nedostaneš...

tamtamka26
10. mar 2022

Súd prihliada aj na to, či máš vlastnú domácnosť, alebo žiješ s niekym v domácnosti. Každopádne všetko treba popísať - výdavky na oblečenie, hygienu, škôlku, stravu, ak vieš, môžeš doložiť aj nejaký ten doklad (šek za stravu v MŠ) atď.

tosomja
10. mar 2022

Na danovy bonus on nema narok, pokial nezije s detmi v jednej domacnosti

autor
10. mar 2022

Ja pre seba nechcem nič od neho.. Len kľud a pokoj.. Ja chcem pre deti . Určite nečakám vyše 300€.. To ma ani nenapadlo, len neviem koľko si pýtať.. Školu mam a poistenie mam ale nemám cenu na hygienu a ošatenie ze koľko tam dat sumu

timing
10. mar 2022

Skus si naozaj prest starsie diskusie. Jeden den tomu povenuj a budes viac mudrejsia.
Vydavky: pekne si urob c pc tabulku a napus si tam vydavky na deti, co im MUSIS zaplatit, Tvoje vydavky,ktore taktiez MUSIS zaplatit.
Pri detoch vies ake oblecenie im kupujes,aku drogeriu im kupujes a ako dlho im to vydrzi ( mesiac,dva) takisto obuv nekupujes kazdy mesiac, takze danu ciastku rozratas, atd atd s inymi polozkami

timing
10. mar 2022

K danovemu bonusu mu napis,ze ho pobera neopravnene,kedze s detmi nezije. Ty ked budes zamestnana tak ho budes prioritne poberat ty.

pribinak
10. mar 2022

Ak máš nárok na výživné tak požiadaj, odkladaj na účet a potom rozdelis medzi deti

panda21
10. mar 2022

A mužov internet by som proste zrušila keď je písaný na teba, načo mu ho platíš? Daňový bonus by som tiež spomenula na súde, že poberá neoprávnene.

ildiko36
10. mar 2022

Ja by som ti poradila porad sa s pravnikom, ja keď som bola za 20 min rozhovoru pital daakych 20euro, lepsie ti poradí, alebo je aj tu skupina pravne poradenstvo

tindal82
10. mar 2022

Internet zruš a hotovo,načo mu ho oplatís? 🙈🙈 ja som môjmu mužovi zrušila danovy bonus,ale mali sme toho istého zamestnávateľa a v podstate ho rok nepoberal nikto. On mi tie peniaze odmietal davat. Až keď som nastúpila do prace,tak ho dali mne.

autor
10. mar 2022

@tindal82 lebo nemám z čoho zaplatiť pokutu.. Je ešte celkom dosť veľká.. Ja mam len rodičak z toho zaplatím všetko čo potrebujem ešte mi aj mama dokladá lebo nemám.

tindal82
10. mar 2022

Radšej by som zaplatila pokutu ako jemu hradiť internet. Chod sa tam opýtať a vysvetliť situáciu,mozno budeš prekvapená a sa to bude dat vyriešiť.

misa1308
14. mar 2022

@tosomja to vážne? My s mojim nežijeme vôbec spolu, ale trvalé bydlisko mame spoločne, a on už 3 roky poberá daňový bonus

tosomja
14. mar 2022

@misa1308 poberá, lebo nezrušil. Môj ex si hneď bol zrušiť, ale ani ja nemám nárok.

maja12353
15. mar 2022

Ja som sa dnes dozvedela od jednej slečny ze dostáva výživné od otca 650€ v Bratislave a ze ked som pýtala 250€ tak mam určite pridať

gloria31
15. mar 2022

Napíš tiez vydavjy na výživové doplnky, piplatjy skolka klydne uz na obe deti. A ty po dobu myslim 3alebo 5r môžeš pytat výživné aj na seba.