Výživné na dve deti

miruska320
21. feb 2013

Viedla som dnes diskusiu s kamoskou-ked otec dietata pracuje v zahranici a maju spolu dve deticky vo veku 9 a 2 roky-ziadne vyssie vydavky deti nemaju-ziadne choroby,da sa povedat ze ani specialne zaujmove kruzky zatial nemaju-matka je nezamestnana a otec c pracuje v zahranici a zaraba cca 1200 e v cistom ake realne vyzivne ziadat?Albo realne kolko by jej mohli schvalit?Na seba vyzivne neziada aj ked by mohla ale nechce

sissy27
21. feb 2013

@miruska320 o výživnom je tu popísaných x-tém, takže zas a znova - zrátať všetky reálne výdavky na deti a polovicu žiadať od ex... čo sa týka jeho financií súd bude prihliadať na priznaný príjem a jeho ďalšie vyživovacie povinnosti, takže ak dostáva peniaze načierno alebo si vie vybaviť papierovo nižší príjem, tak smola... súd zvyčajne neberie ohľad na splátky, úvery atď. koľko jej reálne schvália závisí od viacerých okolností, mimo iného aj od toho,ako sa sudca vyspí...

miruska320
autor
22. feb 2013

@sissy27 viidela a aj sme sppolu citali niektore temy,ale nenaslii sme tento priklad-vacsinou islo o jedno dieta,pripadne otec s ovela nizssim uarobkom,pripadne dalsie vyzivovacie povinnosti alebo uvery...Hlavne mi islo o to teda chcela som zistit ako to funguje ze napr ked otec zaraba celkom slusne tak na jedno dieta je moznost pytat 150e ale co az chce aj pre druhe 150e neni to uz vela?Nam su to uplne novinky preto som zalozila novu diskusiu-dakujem za tvoju odpoved

vefi89
22. feb 2013

@miruska320 môj manžel v čase návrhu na výživné (tiež dve deti, v tom čase 4 a 7 rokov) z príjmu 10.000sk dostal platiť dokopy 3000 sk. (bolo to 5 rokov dozadu) takže celkom reálne, keď si vypýta povedzme 30% jeho platu? to by bolo tých 360€. na súd by som dala viac (niekedy to zvykne upraviť, ale netreba prestreliť, aby zbytočne nenaštvala sudcu) . takže ja byť na jej mieste, tak pýtam 200 na jedno a 200 na druhé. a uvidí, čo jej súd priklepne 🙂
nie je celkom pravda, že otec by mal platiť polovicu výdavkov spojenú s deťmi, pretože paragraf to upravuje tak, že dieťa má žiť na rovnakej úrovni ako jeho rodičia. takže ak ona je nezamestnaná, a on má slušný zárobok, tak by som to spravila takto, no keby si si vzala situáciu naopak, že ak by ona pracovala, a on bol nezamestnaný,tak by mu súd mohol kľudne odklepnúť minimum na dieťa, čo je myslím 25€ či koľko.

sissy27
22. feb 2013

@miruska320 vôbec to nie je veľa... treba si naozaj zrátať všetky náklady na deti (bývanie, hygiena, strava, drogéria, oblečenie, obuv, zimná výbava býva drahšia, krúžky, škola, škôlka, doprava, poistenie / šetrenie pre deti, zdravotnú starostlivosť - aj keď nie sú extra choré, ale niečo stálo očkovanie, niečo vitamíny, môžeš si dať nejakú paušálnu sumu, napr. 30€ mesačne, raz minieš viac, inokedy menej, oslavy narodenín, dovolenka...) neviem, aké sú vzťahy medzi exmanželmi, či je to naozaj boj o každé € alebo otec chápe tieto náklady, ale 300€ na dve deti, pričom jedno chodí do školy, naozaj nie je veľa...veď len september - výbava do školy, pomôcky, učebnice na cudzí jazyk, všetky možné aj nemožné poplatky, neviem u nás je to tak okolo 200€ (bez tašky)
a môžeš si trošku nadhodiť, aby bolo z čoho zjednávať, prípadne kľudne môžeš na školáka pýtať viac a na škôlkára menej...

klincek
22. feb 2013

na starsiu by som pytala 250 a na mensiu 150. a s vekom sa tie sumy vacsinou zvysuju, pokial na to prijem rodica staci..

miruska320
autor
22. feb 2013

@klincek
@sissy27
@vefi89 tak to sa potesi 🙂 ona myslela ze az bude ziadat 150 na jedno a 150 na druhe ze bude sudca/sudkyna pozerat na nu ako na blbu-ale presne ze tie vydavky by aj sedeli ved to poznate.Otec deti- este nikto nevie ako sa postavi k tomu lebo jeho nazor je ze deti ani tolko nepotrebuju ,ale ze niektore matky povymyslaju len aby dosiahli co najvyssie naklady pred rozvodom....

sissy27
22. feb 2013

@miruska320 tie výdavky treba spísať na papier, čo sa dá aj zdokladovať, hlavne väčšie položky, ale veci bežnej spotreby ako stravu, drogériu a podobne ani nie, pokiaľ tam nešlahne nejakú brutálnu sumu 😉 a potom ešte len zistí, že 150€ je len príspevok, lebo nikde nie je zarátaný a ohodnotený čas, ktorý matka venuje svojim deťom... on len chodí do práce, príde domov a môže si vyložiť nohy na stôl, ale keby mu mala príchodom domov začať druhá šichta, veru by sa inak k tomu staval...

klincek
22. feb 2013

@miruska320 ja viem o dvojrocnom dietati, na ktore otec plati 300 eur 😉, a byva aj viac..zavisi od prijmu rodica a potrieb dietata. ak rodic zaraba nadstandardne, tak za odovodnene potreby dietata sa povazuje aj tvorba uspor napr. na buduce vzdelavanie..takze su pripady, ked rodic plati vyzivne napr. 300 eur, plus dalsich 200 na extra ucet, z ktoreho sa ale nesmu vyberat. to vo vasom pripade nepojde, ten prijem by musel byt o dost vyssi..ale tie sumy, o ktorych sa bavime, naozaj nie su prehnane.
sissy ma pravdu, treba tie vydavky spisat, samozrejme zaratat aj nejaku mensiu sumu na nepredvidane vydavky /pokazia sa topanky, vydavky na lieky pocas choroby a pod./, a nemal by s tym byt problem. teda nebude, ak ten prijem otca 1200 eur je oficialny..pokial je to tak, ze vacsinu dostava na ruku, tak by to mohlo vec skomplikovat. ale ak pracuje v zahranici, tak asi doklady budu v poriadku, tam si malokto dovoli sachovat s vyplatami tak ako u nas.

martinka254
Odpoveď bola odstránená
Zobraz