Aké výživné na 2 ročné dieťa?

lubikan
30. jan 2013

Kocky,jedna znama chce zatial este pred rozvodom od manzela vyzivne na 2 rocne dieta 800 €,ona byva u rodicov,je na rodicovskej dovolenke,dieta je zdrave,cize ziadne specialne vydavky...on je SZCO,hruby plat ma cca 1000-1200 €,niekedy len 800-1000...podla vasich informacii,skusenosti,kolko maximalne jej asi daju?

melissa222
30. jan 2013

prva vec: zalezi, ci bude otec suhlasit- co si myslim samozrejme, ze nie..druha vec: zalezi od opodstatnenych nakladov otca dietata/opodstatnene su vydavky na byvanie, hygiena, strava, cestovne/ tretia vec: zavisi od sudcu, resp.sudkyne /dve sudkyne v dvoch takmer rovnakych pripadoch rozhodli uplne inak.. ta jedna sudkyna urcila vyzivne 70eur na skolopovinne dieta-co su vacsie vydavky z platu650eur a druha sudkyna jeho susedovi s rovnakymi nakladmi na byvanie a cestovne za pracou urcila na rocne dieta 150eur z platu 700eur/ je to individualne.. Ale osobne si myslim, ze viac ako 300eur nedostane.. a zalezi aj od toho, ci vlastni nejaky majetok, priklad RD, byt, auto - vtedy je vyzivne vyssie... takisto, ci nema inu vyzivovaciu povinnost.

gumimaci
30. jan 2013

Nie a urcite jej to aj sudca vysvetli. Niektory sudcovia taketo nafuknute vyzivne aj neradi vidia, lepsie je si vzdy nadhodnotit, al e800€ z 1000€ v hrubom? ako SZCO viem, ake odvody mesacne musim platit a kebyze som na jeho mieste, tak s tym rovno seknem. Bude "rada" ak dostane 200eur, a to bude mat oproti inym matkam "kralovske. Ako tu bolo pisane- zalezi aj na ich zadlzenosti, ci byvaly nieco splaca, ako ma poriesene byvanie atd.

zuzulica
30. jan 2013

Neviem, koľko dostane, ale 800e môže snívať a keď muž je SZČO tak sa jeho príjem bude asi počítať podľa daňového priznania, čo môže vísť, že zarobí aj 200e mesačne v čistom, ak bude mať dosť nákladov a je šikovný v účtovníctve.

sympa1
30. jan 2013

znama asi pozerava sudnu sien 😀 tam padaju taketo sumy na vyzivne ...urcite nie

sisaha
30. jan 2013

otazka je, kolko realne zarobi, nie to co ma na papieri... 😉 a uplne najrealnejsie to, co mu vie ona dokazat, ze ma naviac... Myslim, ze ked dostane 150 eur, tak moze byt spokojna..

miruska320
30. jan 2013

Tiež si myslím že to žiada dosť vysoké výživné-to by'musell mať podstatne vyšší zárobok a dieťa nejaké vyššie finančne nároy-nakolko aj tu sa často spomína že si musia matky obhájiť na súde každé jedno euro čo matka žiada pre svoje dieťa-tak silne pochybujem.
Ale v podstate jej prajem aby jej to vyšlo a jej dieťatko si tie peniaze aj hodne užilo 😉