Výživné na skoro dvojročné dieťa

tehulka20
24. jún 2022

Ahojte mamičky, zaujíma ma váš názor koľko si myslíte, že je "vhodné" žiadať výživné na takmer 2 ročné dieťa (tu je dôležité v rámci nákladov, že chodí do súkromných jasličiek) áno viem, že toto sú individuálne záležitosti, ktoré závisia od viacerých faktorov ako aj príjmu a podobne.......ale mňa zaujíma čisto váš všeobecný názor podľa vašich skúseností, že aké mesačné "náklady" na dieťa máte. Ďakujem 🙂

lorin29
24. jún 2022

@tehulka20 ja nepoviem síce môj názor ale mužov pretože minule sa to tu rozoberalo a som sa pýtala jeho ze co si on mysli a povedal ze 200-300e 🙂

dadis
24. jún 2022

@tehulka20 Ale ved to nemas tazke si zratat, ved predpokladam, ze skoro vsetko platis kartou, bezhotovostne. Stiahni su vypis z uctu do xls (aspon za 3 mesiace, ale lepsie za dlhsie obdobie), porob si tabulky, naklady na byvanie a stravu deleno troma ak byvate este traja, strava, drogeria tiez, plus plienky, oblecenie, topanky, lekari vratane zubara, jasle + strava, zabava-vylety, zoo, divadielka, kupaliska a pod (toho asi pri 2r nebude vela), knizky, hry, pokojne mysli aj na veci ako bicykel, kolobezka..bud sa s muzom dohodnete, ze budete kupovat drahsie veci na polovicu, alebo rozrataj mesacne rozumnu cenu za 2 roky (kym z bicykla nevyrastie)..mysli na to, ze standardne budes ziadat zvysenie asi az ked pojde do skoly, tak cca o 4 roky.. ak bude chodit potom do statnej skolky, tak sa ti naklady znizia, ale cim vacsie dieta, tak budu rast..pri vycislovani vyzivneho bud realna, ale snaz sa na nic nezabudnut. Ked nebude mat otec dostatocny prijem, s tym si uz sudca poradi a zhodnoti, nakolko su tie naklady realne. Ak bude mat otec vyssi prijem, moze otca sud zaviazat tvorit dietatu uspory. Pri vyske vyzivneho dost zavisi aj od casu, ktory otec s dietatom travi a ake naklady znasa. V striedavej starostlivosti 50:50, vyzivne nebyva urcene (ale moze byt). Ak budes ziadat príis vysoke vyzivne a sud ti ho schvali, moze sa stat, ze otec sa bude snazit dieta dostat dieta do striedavej, nie kvoli dobru dietata, ale aby "usetril" alebo sa matke tym pomstili. Takze radsej odporucam zmierlivy rozvod, radsej ustupit z vysky vyzivneho, dieta davat otcovi co najviac, aby peniaze neboli jedinym motivom zaujmu otca o dieta. Potom casom dieta asi prejde do striedavej (uz vela deti tak), ale aspon budes mat istotu, ze o dieta sa skutocne chce otec starat a nie preto, aby usetril 200 eur mesacne. A ty budes rada, ze budes mat viac casu pre seba, svoju karieru a ze ti to za tych 200eur skutocne stoji 😉

minesasubu
24. jún 2022

Kamoska ma dceru 1,5 a otec malej jej plati 250€ mesacne , ona dostava 402€ rodicak a vravi ze zatial jej to staci

mogaa
25. jún 2022

@tehulka20 tak predpokladám že ak dieťa pôjde do jasiel, ty budeš mať aj plat aj RP. takže si zrátaj náklady na dieťa a žiadaj polovicu z reálnych nákladov....

tehulka20
autor
25. jún 2022

@mogaa od narodenia platím všetko ja (oblečenie, topánky, jedlo, lieky, kozmetika, plienky, umelé mlieko, mesačne jej od narodenia sporím, hračky, darčeky + všetky ostatné nečakané výdavky) jej otec platí iba nájom ( tj jeho 1/2 + 1/2 za nás) ....... Keďže mám okrem toho aj vlastné náklady (paušál, splátka z úveru, zubár a podobne) a aj ja musím niečo jesť a vkuse aj do domácnosti kupovať (drogéria, čistiace prostriedky, pracie atď + predtým som robila aj nákupy jedlo čo už teraz neriešim a starám sa primárne o seba a malú) jednoducho mi to nevychádzalo iba z rodičáku a nebavilo ma žiť tak, že mám každé euro rátať tak som sa zamestnala a áno už chodí do jasličiek (420 €/ mes) ja som teraz finančne ok (keď zrátam plat, rodičak, brigáda) ALE už dosť že ten čas nikdy nebol a ani nebude rovnocenný čo sa starostlivosti týka tak ASPOŇ to chce vykompenzovať výživným aby ste ma chápali chcem PRESNU POLOVICU jej reálnych nákladov !!!! Tu neviem či rátať do nákladov na ktoré sa má podieľať aj otec hlavne tie jasličky lebo ja si myslím, že by sa mal ale tiež myslím, že súd to bude brať tak že ich vykrýva rodičak (do 3 rokoch veku som ochotná akceptovať, potom nás však čaká rok kedy jej nevychádzajú roky a budem jej musieť platiť z vlastného tak potom čo? Opäť návrh na zvýšenie? A nie je nejaká lehota náhodou, že kedy najskôr môžem od prvého rozhodnutia požiadať o zvýšenie že až po 2 rokoch? Tým pádom by mi to časovo nevyšlo.....)

modry1985
25. jún 2022

Toto už nie je modrykoník.sk ale modrevyživné.sk 85% tém výživné , 100x zodpovedané na 101 x však ten istý príbeh len iné obsadenie....