Znalecký posudok A. Benkovičom

nuffak
12. nov 2023

Ahojte, chcela by som sa opýtať ci niektorá z Vás má skúsenosť s psychológom súdnym znalcom A. Benkovičom z Prievidze. Zaujímajú ma hlavne tie horšie posudky ohľadom týrania blízkej a zverenej osoby. Ako ste postupovali v prípade ze sa Vám zdal posudok neobjektívny. Prípadne mi poradili ďalší postup. . Ďakujem.

hipuska
12. nov 2023

Nepoznám toho znalca, ale v našom prípade bola vznesena na súde námietka zo strany obhajoby. Bol nariadený nový znalecký - súd určil https://uzcpp.sk/. Povedali mi, že to je "najvyššia forma" znalcov a že oni rozhoduju presne v takých prípadoch, kedy su pochybnosti v iných znaleckých posudkoch

nuffak
autor
12. nov 2023

@hipuska Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a ak sa smiem opýtať ako Vám to dopadlo či sa posudok líši od prvotného posudku. Ja som si dala zatial vypracovať intervenciu a ta sa veľmi líši od prvotného znaleckého posudku. Ďakujem za radu.

hipuska
12. nov 2023

@nuffak nelíšil sa. Ale, boli použité iné diag.metody, hodnotilo sa viacej faktorov.a oblastí takže bol obšírnejši. A v podatete pred súdom už nespochybniteľný. Keďže druhý súdny znalec dal ten istý záver