Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zníženie výživného

andrejuska83
2. sep 2012

Moj priatel ma dieta na ktore plati vyzivne 120 eur. V marci sa nam ma narodit babatko. Kedy by sme mohli poziadat o znizenie vyzivneho. Aku mame sancu? Priatel plati uver a byt. Je to dost vela z vyplaty mu ostava malo. Ja budem dostavat len pridavky, myslim ze je to okolo dvesto eur. pretoze pracujem len na dohodu. Keby by bolo najlepsie poziadat o znizenie? Ma niekto podobnu skusenost? Nechcem to tu moc rozvadzat lebo je to stara zalezitost. Syna ma velmi rad, aj ked je vlastne nechceny. Ale stalo sa..Ma uz sedem rokov. Poradte prosim...

andrejuska83
autor
2. sep 2012

@maminuska nepochopili sme sa. Nase dieta nebolo planovane jednoducho sme to neriesili nedavali sme si pozor ale chcelis me ho. Proste sme to nechali na osud. Ja som nikdy neklamala. O svoje dieta sa postaram najlepsie ako viem. A nikdy som nepovedala ze sa o dieta zle stara ale jeho vlastny dedo bol za mnou a pobedal mi ze sa mu nepaci z ona ma kazde styri mesiace inu a maly sa na to musi pozerat. Aj lezby su len zeny a matky . Ja som to nemyslela zle. Len vy sa tu vyzurujete na mne pretoze vam bolo asi ublizene. Keby som vedela ze to moze nejako ublizit malemu tak to neurobim. Fakt je tazko ked nepoznate situaciu. A vzivotr by ma nenapadlo jej zobat dieta. Len z kazdej strany pocuvam ake to musi byt pre nho tazke a jednoducho tej zene nikdy nepridem na chut ked viem co mojmu priatelovii vyviedla.nezasluzil si to. Mali nas ma rad a neurobim nic pre to aby mu to ublizilo.

andrejuska83
autor
2. sep 2012

Asi som sa len zle vyjadrila. Jednoducho sme to nechali na nahodu. Dieta sme chceli. Nechali sme tomu volny priebeh. Len jednoducho som sa nesthla zamestnat skor ako som otehotnela. Pretoze neviem preco jednoducho je azka doba a nepodarilo sa mi zamestnat. Ale naozaj je to jedno. Hlavne ked sa nepozname. Tazko vysvetlovat.

sissy27
2. sep 2012

@andrejuska83 opýtaj sa samej seba, koľko by sa ti zdalo primerané výživné pre tvoje dieťa... a ver mi, 7 ročný je o niečom inom ako novorodenec, ktorý potrebuje čistú plienku a mlieko... a ty nerieš, koľko ona zarába, čo robí, s kým spí - on si ju svojho času vybral, minimálne na nejaké veci mu bola dosť dobrá, tak musí niesť dôsledky...

maminuska
2. sep 2012

@andrejuska83 vieš ani jedna to tu nemyslíme zle, len sa ti snažíme a aj ostatným druhým partnerkám , manželkám dať aj iný pohľad.
Len skutočne už je to ako cez šablonu , druhá manželka partnerka chce zníženie výživného lebo čaká svoje dieta a takmer všetky tu kritizujete sukromný život exmanželky, do čoho vás je aj tak nič. Niekedy mi to pripadá ako keby ex nemali právo si aj " užiť" na káve , mať iných partnerov, nedajbože sa aj zmýlit pri ich výbere. Automaticky pomaly predpokladáte že ked s inajde iného partnera, ten prevezme starostlivost aj finančnu o dieta vášho partnera, manžela.

@andrejuska83 verím že nie si zlý človek a preto ti prajem nech sa s tým popasuješ ako najlepšie vieš , bez ujmy na malom .

andrejuska83
autor
3. sep 2012

Dakujem. Oni nikdy neboli zobrati ani nikdy nad tym neuvazovala. Moj priatel bol pre nu len darca spermii ale to vy uz nevidite. Ze bol hnusne oklamany mlady clovek ktory jej aj napriek tomu odpustil. Virm ze kazfa jedna co mi tu pisete str rozvedene alebo opustene manzelmi. Ja vas takisto chapem. Ale ani jedna ste nepochopili mna. Vy si idete stale len svoje o peniazoch. Trosku keby ste sa hlbsie zamysleli nad mojou situaciou tak by ste pochopili o co mi ide. Mrzi ma co sa vam stalo. Chlapy vedia byt svine. Ale nie kazdy. Zeny vedia byt tiez mrchy. Touto skusenostou som zistila ze tu nemam co medzi vami robit. Pretoze sa mi tu nepidarilo najst to co som hladala troska pochopenia a povzbudenia. Ja sa neviem vzit do vasej situacie vy zasa fo mojej. Nemali ste pravo sa vyjadrovat a ublizovat. Rozmyslam kto by sa mal zamysliet viac ja ci vy. Kto tu viac rozmysla na d peniazmi . Mne slo hlavne o moralku a podporu. Ale uz radsej nechcem viac piznat vase nazory. S konikom ako som zacala tak aj koncim.

tristanianz
3. sep 2012

Neviem preco stale riesite matku vasho byvaleho a ako mu ublizila.. Vyzivne je pre dieta a to aky ma ona zivot, do toho vas nic.. Nechajte minulost minulostou. Chapem, ze ste precitlivela, kedze cakate babatko, setrite si hnev voci nam, ale teraz by ste nemali riesit vyzivne, ale aby ste porodili zdrave babatko.. A vseobecne nerieste problemy inych... Stale tvrdim, ze nikto nie je bez viny, takze aj ked mozno k vam je neviem aky super muz, pochybujem, ze je aj on bez viny pri byvalej partnerke.. A tu by sa mal riesit hlavne zaujem dietata.. Sama mam 8 mesacne dieta, viem kolko stoji, ale ked su na to dvaja, tak v pohode vyzijete.. Ale sedem rocne dieta ma uz troska ine vydavky. Ci sa bojite aj vy, ze vas opusti a budete musiet ziadat vyzivne? Ak je taky super chlap, tak sa o vas postara bez toho, aby musel nieco znizovat.. Postara sa rovnako dobre o obe svoje deti, ci sa narodili nahodne, alebo nechcene.. Aj ked on bude nadalej platit rovnake vyzivne.. Bez rozdielu, ci ho chcel, alebo nie, je otec..Chudatka deti, keby tak vedeli, ze ako sa o nich vyjadruje..Vy sama ste polozili otazku, aky mame na to nazor, tak neni potom dovod sa na nas hnevat. A to ze s vami par mamiciek nesuhlasi, nie je dovod ukoncovat nastevy konika. Verte mi, zide sa vam, uz len napriklad, nakup na bazariku, usetrite ..

ela2710
3. sep 2012

@andrejuska83 Nie je pravda co pisete, ze kadzu jednu z nas opustil chlap je blbost, ja som stastna stale s jednym partnerom, s otcom mojich deti a nebola som nikdy v situacii, aku ma ex partnerka vasho muza, len sa viem vzit do jej situacie, lebo viem, ze bez partnera sa len tazko da v dnesnej dobe prezit s dietatkom a cim je dieta vacsie, tym ma vacsie naroky, nikto tu nikomu nechcel ublizit a podla mna ani neublizil, ved ziadna z nas tu neutocila, nenadavala ani nic podobne, akurat tu kazda vyjadrila svoj nazor, co je na verejnom fore samozrejmostou...

bajana
3. sep 2012

@andrejuska83 ahoj, som v podobnej situacii a chapem ta .........
manzel bol uz raz zenaty, do sobasa donuteny okolnostami (neplanovane tehotenstvo), manzelstvo sa rozpadlo asi po troch rokoch a az potom som sa s nim spoznala ja (nebola som pricinou rozvodu - aspon to mi nikdy nikto nemoze vycitat)...tento rok sme sa vzali, vlani sme si kupili a prerobili byt - platime hypo a uver, nemame vlastne auto, tento rok sme boli 1.krat na dovolenke pri mori (s manzelovym synom).... maly bude mat 8 rokov, manzel plati 130EUR, 100 ma nariadene od sudu, 30 dava dobrovolne .... jeho ex zije u rodicov, prijem ma nizky (pracuje manualne na dvojsmennej prevadzke)....chceli by sme rodinu a uz som uvazovala nad tym, ako to finance utiahneme....budeme to musiet aspon na cas vratit na tych 100EUR....a pritom sa minule vyhrazala, ze poziada o zvysenie, lebo si ide s novym frajerom brat hypo na byt a spolocny prijem im vyda len tak-tak.... stve ma, ze dieta chodi v trickach, do ktorych sa ledva zmesti, byva v zime chore ("lebo vitaminy su drahe"), ale mamicka si zo svojho chatrneho prijmu zaplati plastiku usi....co k tomu dodat....MM tvrdi, ze nebude riesit, kam idu peniaze na maleho a neveri, ze by zena zila na ukor dietata....no ja by som si az taka ista nebola
vacsina prispievateliek do tejto diskusie asi pozna tuto situaciu z jednej stranky....ale my-druhe manzelky nie sme vsetky zlatokopky a rozvracacky rodin....a tiez chceme pre svoje (buduce) deti len to najlepsie....

maminuska
3. sep 2012

@bajana " MM tvrdi, ze nebude riesit, kam idu peniaze na maleho a neveri, ze by zena zila na ukor dietata....no ja by som si az taka ista nebola "
A presne , toto je to čo som vravela, často ani samotní otcovia neriešia ale hlavne ich polovičky.

bajana
3. sep 2012

samozrejme, ze riesia....preco by som sa ja mala podielat na zivotnej urovni nejakej cudzej zeny? preco by som sa nemala zaujimat o to, ci nase peniaze idu tam, kam maju, a nie na riesenie nejakych komplexov? ty by si neriesila? .... zaroven viem, kde je moje miesto a pokial si MM mysli, ze je vsetko OK, tak sa do toho nestariem....myslim si ale svoje a vzdy aj budem, vlastny nazor mi nikto nevezme.....

maminuska
3. sep 2012

@bajana preboha o akej životnej úrovni cudzej ženy hovoríš ? 100 EUR alebo 130 zabezpečí životnu úroveň ako dvoch ľudí ?
Jedine čo ťa ospravedlňuje je to, že nemáš ešte deti a nemáš ani poňatie čo všetko sa musí deťom zabezpečiť. Tak ak sa teda nestará o toho chlapca ako sa má , žije na jeho úkor,načo preboha čakáš a netlačíš na manžela aby si syna vzal k sebe ? Tak to už nie , ono sa lepšie kritizuje, vyhľadávaju chyby na tej druhej a mimochodom odstávajuce ušnice je niečo čo by nechcela mat ani jedna z nás a každá by mala z toho komplexy.

bajana
3. sep 2012

a preco dvoch ludi? ja stale nechapem, preco by sme my mali riesit jej zivotnu uroven? vyzivne je predsa na syna, nie na nu....alebo sa mylim?....ked treba, malemu kupime cokolvek potrebuje mimo vyzivne (a nie su to lacne polozky - ako napr. bicykel, vybava na TV a pod.)....ale ked s nou MM riesi, ze preco ho neda na nejake kruzky, sport a pod., povie na to, ze je to drahe...a ked sa jej ponukne, ze to zaplati, tak to vyznie do stratena....akoby cakala, ze dostane zase hotovost....a to je pre mna podozrive....
ano, deti nemam, ale nezijem v nejakej bubline odtrhnuta od sveta....a nemam pravo v tomto smere tlacit na MM - je to jeho dieta, jeho rozhodnutie....ja ho mozem v tomto smere len (ne)podporit a nie riesit to za neho...

tristanianz
3. sep 2012

@maminuska súhlasím s vami, ale i vás musím poopraviť.. Som tiež slobodná matka, bývalý partner mi má platiť 150 eur.. Podotýkam, má. Platí však ako on chce, či vie.. Ale som vzornou matkou, každý jeden cent si dobre prepočítam, čo mi pošle a dávam všetko na malú, nič na seba. Odkladám si poctivo bločky a možem tvrdiť, že sa mesiac, čo mesiac zvyšujú náklady a niekedy mám čo robiť. Nikdy by som nesúhlasila so snížením výživného, len preto, že on sa rozhodne založiť si novú rodinu. Tak isto, nikto sa však nemá čo starať, aký ja vediem súkromný život, to je moja osobná vec a ani ja sa nestarám, aký život vedie on..

ceemea
3. sep 2012

toto nepochopi ziadna zena, kym sa nedostane do pozicie ze je druha manzelka, alebo parterka. aj moj priatel ma syna z prveho manzelstva, my sme sa spoznali az ked boli rozvedeni skoro 4 roky. cize nie som pricina rozpadu. a tiez obcas riesim financie. akurat, ze my mame obaja vyborny prijem, a nie sme, na stastie, odkazany na kazde euro. ja sama kupujem malemu kopec veciciek, hraciek, v podstate z kazdeho nakupu mu nieco donesiem, moj priatel plati alimenty, a este aj ine vydavky bez toho aby povedal co len pol slova. ale zda sa mi absolutne nenormalne, ze priatelova ex si napriklad kupi za 300eur okuliare a potom vola exmanzelovi, ze malemu treba kupit tenisky....ze ona uz nema prachy! od nas maly chodi vyparadeny, v krasnych, cistych veciach, periem mu, zehlim, cistim tenisky..od maminky pride ako prasiatko, tenisky plne piesku...ved naco sa o ne starat, ked sa znicia tatinko kupi nove....
moj priatel a teda ani ja toto neriesime, sme radi, ze maleho k nam jeho mama pusti, ze mame bezproblemove vztahy, ze sa vieme dohodnut na tom s kym kedy bude, uzijeme si ho, atd....ale ide o princip. chlap predsa, ak je otec nie je banka, alebo stroj na peniaze...nie kazda zena sa stavia zodpovedne, a je nezistna, a nevyuziva svojho ex!!!!!
k znizeniu alimentov...myslim, ze sa vam to nepodari, aj ked poznam muzov co platia v dnesnej dobe aj len 33 eur na 18rocnu, skolo povinnu ddceru...dohoda asi u vas nehorzi, vsak?

maminuska
3. sep 2012

@bajana ty sama si napísala že nebudeš podporovat životnu uroveň cudzej ženy, následne sa ma opýtaš akých dvoch ľudí , no tak v tomto prípade matky a dietata - ked tvrdíš že by si aj ju podporovala.
Tak prečo muž nejde a nezaplatí to ?

"a nemam pravo v tomto smere tlacit na MM - je to jeho dieta, jeho rozhodnutie....ja ho mozem v tomto smere len (ne)podporit a nie riesit to za neho..." to máš svätu pravdu , ale pravo na to aby si riešila súkromný život ex myslíš že máš ?

maminuska
3. sep 2012

@ceemea len taká maličkosť , odkial vieš že si kupila okliare za 300 EUR - slnečné alebo dioptrické ?

maminuska
3. sep 2012

@tristanianz 🙂))) prečítala som to dvakrát, po sebe ale neprišla som na slová v ktorých si ma poopravila . 🙂

tristanianz
3. sep 2012

@maminuska poopraviť ani nie, len dodať k vášmu názoru pár viet, prepáčte.. 🙂

bajana
3. sep 2012

@maminuska tym slovom "riesit" som myslela "prispievat" .... naozaj nebudem prispievat na zivotnu uroven inej zeny ....

a to, ze mam nejaky nazor a riesim ho na fore predsa neznamena, ze musim to iste robit v zivote - tzn. akymkolvek sposobom tlacit na MM, aby prebral moj nazor a potom podla neho konal....

trochu ma mrzi, ze sa absolutne nesnazis pochopit druhu stranu...vlastne mi to moze byt jedno, co si o tom myslis ty....ja som len chcela podporit andrejuska83

sissy27
3. sep 2012

@bajana
@andrejuska83
začali ste si chlapmi, ktorí majú záväzky z minulosti, tak o čo vám teraz ide ? neriešte prosím súkromný život ich expartneriek, to naozaj nie je váš problém, nech žijú akokoľvek, keby noví partneri tých ex riešili vás, tiež by vám to nebolo po chuti...

ceemea
3. sep 2012

@maminuska slnecne, a povedala to sama, ona sa tym netaji. vyznelo to tak ze na nu len kydam. nie je to tak, mame naozaj korektny vztah, som rada, ze neriesi mna, ze nam maleho da, ze nie su problemy...ide len o tie financie, ze jednoducho sa spolieha na to ze tato ma, a da...

tristanianz
3. sep 2012

@bajana prečítala som si vaše príspevky.. Mne je hrozne lúto, že sa tu stále riešia bývalé partnerky a ich život a nie úplne život dieťaťa.. Ak máte pocit, že je zlou matkou a svoje dieťa zanedbáva, prečo by sa to malo riešiť práve so znižovaním výživného a nie napríklad so zverením do starostlivosti... Je to len moj názor, nie poúčanie... Ale ak je matka dobrá a nie je dokaz, že sa o dieťa riadne nestará, tak načo sa starať do jej súkromného života, aký ona vedie?

maminuska
3. sep 2012

@ceemea práve to že diskutujem sa snažím pochopit, ale vieš v drvivej väčšine druhé partnerky často riešia súkromný život expartneriek, s nízkym príjmom sa vrhaju do ďaľšieho dieťata a potom tlačia na zníženie výživného prvého . Často su expartnerky" zlé matky" ale ani vo sne ich nenapadne a otca dietata aby si teda to dieta vzal k sebe.

miskax2
3. sep 2012

len tak pre zaujimavost som si pobila priblizne vydavky na moju 3 rocnu dceru(tiez kolipripadnemu znizovaniu) je to len cca
strava ročne mesačne

raňajky 182,5 15,2
desiata 175,2 14,6
obed 485,5 40,5
olovrant 175,2 14,6
večera 182,5 15,2
sladkosti 76,35 6,36
ovocie 142,73 11,89
nápoje
(detský džús, čaj, iné nápoje..) 69,71 5,81
Celkom: 1489,4 124,1

Bývanie ročne mesačne
nájom 390 32,5
Celkom: 390 32,5

Oblečenie (ročné výdavky) ročne mesačne
tričká 15ks (kratke,dlhe) 59,75 4,98
svetre3ks ,mikina4ks, tenký pulóver3ks 92,94 7,75
kratke nohavice 3ks,sukne2ks,šaty3ks 76,35 6,36
plavky 13,94 1,16
obuv - jarná + jesenná 21,8 1,8
obuv - letná 2ks (sandále) 27,88 2,32
obuv - zimná – 14,90 1,2
Papuče 3ks 17,9 1,5
nohavičky10 ks, ponožky 15 ks, 58,5 0,48
tielka 5ks, podkolienky 5 ks
spodné prádlo iné - pančuchy 7ks 13,9 1,2
bundy - 2 ks (jarná, zimná) 22,35 1,86
Oteplovačky, kombinéza 36,9 3,1
čiapky, šály, rukavice 9,92 0,83
pyžamo 4ks 48 4
tepláky 6ks 31,8 2,65
osuška 11,92 0,99
posteľné prádlo (obliečky + plachta) 33,24 2,77
Paplón a vankúš 22,48 1,87
Celkom: 689,81 57,48

Drogéria ročne mesačne
pasta 8,30 0,69
šampón 9,96 0,83
sprchový gel 11,95 1,00
krémy, mlieka 13,28 1,11
pranie 49,79 4,15
hygienické potreby
(wc papier,vreckovky, zubné kefky, mydlo, ) 23,24 1,94
Celkom: 206,16 17,18

iné výdavky - mesačné ročne mesačne
plienky 214,68 17,89
lieky,vitamíny 39,75 3,31
kultúra, náštevy ZOO a pod 235,16 19,59
hračky,darčeky,kniky 288,63 24,05
poschodová posteľ 150 12,5
trojkolka 44,95 3,74
Celkom: 982,17 81,84

iné výdavky - ročne ročne mesačne
dovolenka,iný pobyt 263,88 21,99
Celkom: 263,88 21,99

VŠETKY VÝDAVKY CELKOM: 4021,42 335,12

trosku je v tych cislach chaoz lebo som to kopirovala z wordu kde to mam pekne v stlpcekoch no podstatny je vysledok cize v priemere su vydavky na 3 rocne dieta 335 eur mesacne a to nechdi este ani do skolky ci na kruzky...... takze asi tak!!!!!

bajana
3. sep 2012

@miskax2 dik za nazorny priklad a ked sme teda detailistky, trosku ho poopravim z pohladu zlej macochy.....

takze to vychadza cca 2022 EUR rocne na kazdeho z rodicov....ked dava otec povedzme 130EUR mesacne a ked sa k tomu prirata rocne suhrne cca 100 EUR, ktore da mimo vyzivneho (napr.na taku postel, trojkolku, zimnu bundu apod.) a dalsich 300 EUR, ktore da pomimo na hracky, kulturu, dovolenku a zazitky, ostaneme zhruba na 1960 EUR .... rozdiel tam je nejakych 60 EUR rocne....

a mamy, ktore ako riesenie navrhuju sudnou cestou snazit sa dostat dieta do otcovej opatery asi zabudaju na to, ze nad eurami stoji vztah matky a dietata, ze dieta ma nejake city a nejake zivotne prostredie, na ktore je zvyknute....pokial zena dieta nezanedbava, chodi cisto oblecene a ma co jest, nie je dovod sudne on ziadat (napokon asi ziadny sud by dieta matke v tomto pripade neodobral)....ja (a nielen ja) som chcela poukazat na to, ze ani exmanzelky nie su vzdy neviniatka a obete svojej zivotnej situacie....pokial ma dieta vsetkeho dostatok, nie je co riesit - ani ja som neriesila, bolo mi ukradnute, co ex robi a ako zije....ale ked tvrdi, ze nema na vitaminy pre svoje dieta (aj to nie otcovi, ale tretej osobe) a potom ide na plastiku, tak to sakra riesit budem....hlavne, ak pocujete od dietata vyjadrenia typu "maminka ta nenavidi, maminka chce, aby si si nasla ineho uja..."

a dalsia vec - dieta z prveho manzelstva sa ma podielat na zivotnej urovni svojich rodicov - pokial sa zivotna uroven novej rodiny znizi (narodenim dietata, stratou zamestania, urazom apod.), nevidim dovod, preco by sa nemalo znizit vyzivne na prve dieta....a naopak: ked sa zivotna uroven o par rokov zvysi (napr. po navrate z MD, najdenim lepsie platenej prace), opat nevidim dovod zdvihnut vyzivne ...

alebo ste ozaj toho nazoru, ze bohuzial, dieta mat nemozete, lebo musite platit vyzivne, nesmiete znizovat dietatu zivotnu uroven a mate smolu, ze partner ma nejaku minulost ... nie je to diskriminacia nas a nasich buducich deti?

sisaha
3. sep 2012

@bajana este doplnim tvoje slova...Miska robila prepocet na 3 rocne dieta. Tvoj ex ma myslim 8 rocne - tam su vydavky ovela ovela vyssie.
Co ak ex tvojho partnera si na plastiku setrila niekolko rokov? To akoze ked ma dieta zverene do vychovy a venuje mu vsetok svoj cas - obetuje sa mu, tak nema narok na vlastne zaujmy, konicky, dovolenky? Ze dieta byva v zime casto chore? Niekedy ti ani umele vitaminy nepomozu a viem o com hovorim. Mam dve deti. Ze ma tenisky plne piesku? To je dôkaz, ze matka s nim ide von a nema potrebu ho davat ako zo skatulky, aby otecko s novou partnerkou videl, aky je naškrobeny - presny opak vas, ktorí ho máte chvílu.... a mohla by som takto pokracovať donekonecna...

maminuska
3. sep 2012

@bajana presne si to vystihla v tom bode, že tam je vzťah matky a dieťata, čo vzťah otca a dieťata, však raz keď ten otec vidí že o to dieta nie je postarané no tak ho beriem k sebe nie ?
No ani ja nedávam dietatu vitamíny v zime ak myslíš tie umelé , považujem to za totálnu hovadinu . Ak je len toto výtka voči nej tak je to o ničom. Ak hucká deti voči partnerom druhého rodiča tak to je už iná káva- ale aj tu je možné požiadat o zverenie do výchovy.
Deti z prvého manželstva maju vyrastat tak aby im každé ďalšie deti ich otca/matky nespôsobili životnu tieseň.
Žiadať o zníženie výživného z 130 EUR alebo 100 je už podľa mna možné spôsobenie životnej tiesne.
Keďže vy máte dobrý životný štandard, tak u Vás to bude len možné obmedzenie určitých darov , ale základné výživné je potrebné zachovať. Ak viem že môj partner má vyživovaciu povinnost a ja chcem tiež dieta , tak sa pripravím na matersku tvorbou rezervy , po dobu čo pracujem .

bajana
3. sep 2012

fajn, vzdavam to, nema to cenu, myslite si, co chcete...a sudte, ak budete v podobnej situacii...len nechapem, ze hadzete vsetkych do jedneho vreca, akoby boli kazdy exmanzel a jeho nova zena najhorsi na svete....ja vychadzam z mojej skusenosti, z coho vychadzate vy?

@sisaha a o teniskach som nepisala ja....u nas je to presny opak a maly prichadza naskrobeny od mamy....

tristanianz
3. sep 2012

neviem, možno sa mýlim, ale toto je naozaj názorný dokaz toho, že kto tu ovplyvňuje bývalých partnerov na zmenu výživného a starostlivosť do výchovy detí.. Ja osobne, keby som si našla partnera, ktorý má neaké iné závazky, nechala toto rozhodovanie len a len na ňom a jeho bývalej partnerke, pretože oni sú rodičia toho konkrétneho dieťatka, ktorého sa to týka a nie ja..

maminuska
3. sep 2012

@bajana tu nejde o žiadne sudenie ale poskytnutie aj iného pohĺadu a ja tie skusenosti mám , mám pohľad aj z tej aj z tej strany. Som rozvedená a znova vydatá , narodilo sa mi v druhom manželstve dieta ale ani ma nenapadlo žiadat od bývalého zvýšenie výživného , lebo mne sa znížil životný štandard narodením tretej dcéry.