Zrušenie vyživovacej povinnosti a pojednávanie na súde

italy2
1. mar 2015

platíme viac ako rok výživné navyše( je zamestnaný)....pri podaní návrhu na zrušenie VP je súdne pojednávanie za účasti dotknutých strán nutný? Syn nechce ísť na súd ,je možné požiadať o konaní bez účasti všetkých ?vďaka za odpovede. S.

pribinak
1. mar 2015

Syn ak tomu správne rozumiem je povinný (teda ten, kto platí výživné) sa konania zúčastniť nemusí, môže tam ísť jeho právny zástupca

bonaqa2013
1. mar 2015

Ja som tomu porozumela inak. Syn platí výživné a nechce ísť na súd. pojednávanie. ak platí, tak musí ísť. Aj ten na koho platí.

bonaqa2013
1. mar 2015

@pribinak zlá info. ak syn platí, musí ísť aspoň raz vypovedať na súd. Právny zástupca ho môže zastupovať v ostatných, ďalších pojednávaniach. Ale navrhovateľ a odporca musia aspoň raz vypovedať pred súdom osobne v danej veci. potom ich už môže zastupovať právny zástupca.

liebling98
1. mar 2015

@bonaqa2013 @pribinak
Ja som to pochopila ešte inak. Že platia na syna, ktorý už pracuje a že ten nechce ísť na súd (zrejme si myslí, že ak nepôjde, výživné nezrušia a bude ďalej dostávať prachy)

@italy2 trochu ozrejmi, kto platí na koho a kto nechce ísť na súd...

italy2
autor
1. mar 2015

doplním....ja otec platím,syn nechce ísť na súd, dá sa požiadať súd o pojednávanie bez účasti.....ak vopred syn podpísal súhlasné stanovisko,že súhlasí s ukončením VP? díky

italy2
autor
1. mar 2015

@liebling98 už už...díky za upozornenie

italy2
autor
1. mar 2015

@liebling98 presne vystihla a pochopila

bonaqa2013
1. mar 2015

@italy2 nič v zlom, ale treba troška presnejšie písať, pretože sme tu napísali 3 rôzne verzie - každá to pochopila nejak inak.

ivet1371
1. mar 2015

@italy2 ak je plnolety a zaraba si nechodi do školy tak bude musieť vrátiť peniaze.aspoň tak som to nasla na nete.mal poslať papier o ukončení školy a ten myslim že treba predložiť na súd

lesanka845
1. mar 2015

@italy2 Pred rokom sme to riesili, byvaly napisal ziadost o ukoncenie platenia vyzivneho na syna, dolozil doklady, ze syn ukoncil strudium a nastpil do prace. Sudkyna rozhodla bez pojednavania a nikto nemusel na sud. Ale moh bybvaly zoije na SR a syn v CR. Takze nam to vlastne vyhovovalo, ze nebolo treba ist na sud.

italy2
autor
2. mar 2015

ďakujem všetkým za info