Obnovenie zrušeného rozvodu - postup

sankysa1
14. mar 2021

Ahojte neviem ci ste sa tu niekto s týmto stretli ale proste som vydatá na rozvod je podané od 02/2020 presťahovala som sa k nemu na súd som volala že som menila adresu atď atď. Pojednávanie bolo 12.02.2021 o tom som nevedela keďže mi žiadne predvolanie neprišlo manžel ma neinformoval. Dozvedela som sa až neskor ked mi povedal že pojednávanie bolo zrušené lebo on sa chce ku mne vrátiť tak to na súde povedal a pojednávanie vraj bolo zrušené. Bola som tak nahnevaná ako je toto možné ale je navrhovateľ čiže okej. Som tehotná a musím sa čo najskôr rozviesť aby slm sa mohla za súčasného partnera vydať s sby dieťa dostalo priezvisko svojho biologického otca. Manžel volal na súd vraj keď je konanie zrušené treba to podať na novo. Mne tam nikto nedvíha. Napísala som im list ze žiadam o obnovenie keďže som sa dočítala ze zrušené konanie sa dá do jedného roka obnoviť. No na súde silou mocou ze nie mam to podať na novo príde mi to tak že sa to potom bude zbytočne naťahovať. Bol niekto v takejto situácii?? Dá sa to alebo nedá??

sankysa1
autor
14. mar 2021

Presťahovala som sa k partnerovi súčasnému zabudla som to tam dopísať

draik
14. mar 2021

@sankysa1
Na zastavenie konania by bol potrebný Váš súhlas, ibaže by Vám návrh na rozvod ešte nebol doručený.

natalia912
14. mar 2021

Ak je niečo právoplatne zrušené tak je to zrušené a naozaj to treba podať nanovo 🤷

bory195
14. mar 2021

No, keď manžel ako navrhovateľ vzal návrh späť, teda na ňom netrvá, odpadol dôvod konania. Je potrebné podať nový návrh (tentokrát vy ani navrhovateľka), obnova konania je mimoriadny opravný prostriedok.

bory195
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sankysa1
autor
14. mar 2021

@natalia912 no neviem ci je to právoplatne zrušené keďže ani jednej strane žiadne dokumenty neprišli čakala som na nich že sa proti rozhodnutiu odvolam no na infocentre súdu nič nevedia že mam volať asistenke tej zavolám ona nedvíha tak neviem

sankysa1
autor
14. mar 2021

@draik návrh ma rozvod mi doručený bol dala som aj vyjadrenie že súhlasím no konanie sa vraj zastavilo napriek tomu keďže nie som navrhovateľ

patricia2288
14. mar 2021

Zrušený rozvod, zrušené pojednávanie a potom zastavenie. Buď si dopletená alebo tvoj manžel ťa ťahá za nos. Pokiaľ ti bol doručený návrh na rozvod musíš súhlasiť so späťvzatím návrhu. Keď ti asistentka nedvíha zavolaj na informačnú kanceláriu a žiadaj o nahliadnutie do spisu.

lienka.7
15. mar 2021

@sankysa1 len detail k tomu tvojmu tehotenstvu... ak.uz si tehotna a aj by si sa rozviedla, tusim ak sa dieta narodi do 9 mesiacov po rozvode, je brany za otca tvoj ex-manzel. On musi potom zapriet otcovstvo. Cize rychlym rozvodom nic nevyriesis - ak je toto primarny tvoj ciel.

patricia2288
15. mar 2021

@lienka.7 ale nie ak sa znova vydá a to je myslím jej cieľom.Ak sa narodí dieťa žene znovu vydatej, považuje sa za otca neskorší manžel, aj keď sa dieťa narodilo pred uplynutím trojstého dňa po tom, čo jej skoršie manželstvo zaniklo alebo bolo vyhlásené za neplatné.

lienka.7
15. mar 2021

@patricia2288 predpokladam len ze prave tomu chce jej terajsi manzel zabranit...
A teraz v case korony ked rusia pojedmavania ako sa im zachce... drzim jej palce ✊

sankysa1
autor
15. mar 2021

@patricia2288 pomýlila som sa zrušené konanie nie zastavené. Len už toľko som o tom čítala kade čo ze sa mi tam votrelo to slovíčko zastavené

sankysa1
autor
15. mar 2021

@lienka.7 rozviesť rýchlo sa chcem z dôvodu aby som sa mohla vziať a dieťa by dostalo priezvisko svojho biologického otca. Za otca sa považuje neskorší manžel, čiže ak sa stihnem rozviesť a vydať do pôrodu nemusím riešiť ďalšie súdy o zapretie otcovstva

sankysa1
autor
15. mar 2021

@lienka.7 ďakujem pekne

patricia2288
15. mar 2021

@sankysa1 konanie nemôže byť zrušené 😆 radšej zavolaj na ten súd.