Zverí mi súd dieťa, keď nemám príjem?

26. okt 2022

Myslíte, že mi súd vyhovie, alebo mi môže zobrat dieta, ked byvaly môže povedať ze sa nemám ako postarať o dieťa kedze ešte nemám prijem? Myslíte, že by súd vyhovel mojej požiadavke? A maly ste problém nejaký na súde, ked prišla kolizna za vami pozriet sociálne prostredie maleho v novom bývaní kde mam novy vzťah ( je rozvedeny a ma každý druhý víkend syna?) v júli mal napr. Každý víkend keď jeho ex isla na dovolenku. Vychádza s malym dobre. S terajším priateľom o 3mes budu 2r co spolu sexuálne nežijeme, n3travime spolu čas, nechodíme na výlety spolu sa nevolame si aj keď som bola mesiac preč pri rodine. Okrem syna nemáme nič spoločné. Prosím ako mam dokázať na súde, ze ma psychicky týral aj jeho otec keď je to slovo proti slovu? Do akje odby prislo rozhodnutie to súdu od podania žiadosti a ci ste tam boli prítomni? Ďakujem baby za rady

doriiis
27. okt 2022

Áno,ak súd ( respektivne kolizny opatrovník) zistí,že podmienky v ktorých dieťa žije nie sú vyhovujúce,neprospievajú jeho fyzickému a psychickému vývoju,atď...môže súd dieťa zveriť do starostlivosti otca

matullienka
27. okt 2022

Keď to je pri ňom tak strašne zle tak prečo s nim chceš zostať a odísť až po Vianociach ved to sú ešteže 2 mesiace. Keby ťa psychicky týral tak keď máš kam odídeš hneď a nebudeš čakať. Keď tvrdíš, ze sa malemu nevenuje a nestará sa o neho tak zrejme s nim syn nemá taký vzťah aby ho to tak veľmi poznačilo keď odídete

autor
27. okt 2022

@matullienka lebo chcem aby som mala kľudne Vianoce bez stresu a nech aj svokra ešte ma pekne vianoce s vnukom o svokra mi nejde tak preto a uz neodpíšem ľuďom, ktorý len súdia viete mňa psychicky tyra a vydržala som dosť roky ale už dosť a vedela som ze len tu rady ťažko dostanem len jednu som dostala normálnu

drahomirrra
27. okt 2022

Nie zlatko, tak to nie je. Baby tu su prevazne uz dobre zivotom vyskolene a vedia velmi dobre odhadnut, o co ide, prvy prispevok vzdy zadavatel napise najvierohodnejsie, ostatne ma tendenciu upravovat, aby sa urobil peknym.
A z tvojho prispevku priam krici to, ze ty si si narazila novy kolik a proste uplne normalne potrebujes dobre zamienky na odchod. To je cele.
Nie, syna ti bez prijmu pricetny sudca nezveri, to ze si matka nijako nezavazi. Byt tebou, velmi, velmi rychlo vychladnem, prestanem uvazovat vaginou, vratim sa k tomu, co sidli medzi mojimi usami a zacnem to pouzivat. Rutis sa do riadnych sraciek a ak otec tvojho syna zisti, co kujes, bud si ista, ze o syna prides. Ci ti to za toho noveho typka stoji, to si rozmysli. To ti ako zene, matke nie je trapne ist od otca dietata k inemu chlapovi bez koruny? Aby ti “financne pomohol” ? Vies ake zeny ziju s muzom za financnu vypomoc? Si uz odpovedz sama a prestan sa lutovat.
Kriste Pane a toto sa mnozi. Ubohy maly chlapcek.

lilope
27. okt 2022

@autorka nemyslím si, že ťa tu niekto odsudzuje, len ti ukazuje ako na tvoje argumenty môže reagovať súd a môžeš byť len rada ak sa na to môžeš dopredu pripraviť, lebo očividne si s ničím takým nerátala a spoliehala si sa na to, že keď označíš partnera ako tyrana, automaticky ti súd uverí a dieťa zverí tebe. Viacero žien ti tu už poradilo a
napísalo, že žiadať dieťa na zverenie do osobnej starostlivosti v čase, keď nebudeš mať žiadny príjem, je riskantné. Ja by som to nazvala hlúposťou, ako si myslíš, že ti súd môže zveriť dieťa, keď budeš mať 0€ na jeho výživu? Najprv sa zamestnaj, nemusíš čakať na dosiahnutie 3 rokov dieťaťa, rodičovská dovolenka je DOBROVOĽNÁ, nie povinná. Ak nemáš kam dať dovtedy dieťa, tak počkaj na jeho umiestnenie, zamestnaj sa, odíď od partnera ak máš kam a až potom žiadaj o zverenie dieťaťa. Rád si dostala kopec, no namiesto vďaky sa len zbytočne urážaš.

matullienka
27. okt 2022

Autorka ako chceš mať kľudne vianoce a bez stresu pri človeku, ktorý ťa psychicky týra? Ty si každým ďalším príspevkom len a len odporuje. Ver tomu, ze zeny, ktoré boli naozaj týrané ci už psychicky alebo fyzicky by odišli pri najbližšej možnej príležitosti a určite nečakali 2 a viac mesiacov len aby nemali stres, pretože si boli vedome, ze ten stres opadne keď od tyrana odídu.

lauraaaaaa
27. okt 2022

Dajme súkromnú správu tam ti napíšem tvoje práva a povinnosti.popr.moju skúsenosť ak Chces neviem či to pomôže

lauraaaaaa
27. okt 2022

@pribinak nemá to s tým nič spoločné.sud sa nepýta také sprostosti prečo nemá prácu

lauraaaaaa
27. okt 2022

On nedocieli nič

pribinak
27. okt 2022

@lauraaaaaa ale pyta

lauraaaaaa
27. okt 2022

@pribinak mňa sa nepýtali a aj keby som akokoľvek bola chcela ísť robiť,to čo dokazoval môj ex so mnou,a ako to celé so mnou zamávalo ,veru obralo o vsetku energiu .4roky prešli kým som sa dala do poriadku .a viem mu protiargunentovat.a to čo ona vraví že jej hovorí že je to slovo proti slovu môže aj ona rovnako použiť že je to slovo proti slovu
A vieš ja sa skôr čudujem ,že po súde ,ktorý určil čas kedy mám chodiť po dcéru on si slovné zaistil ,že však nemusí dcéra k žene keď nechce.tak toto mi vysvetlite

layla123321
27. okt 2022

Autorka, v prvom rade gratulujem, že si sa rozhodla odísť z nefunkčného vzťahu to je podľa mňa super. Čo sa týka nového vzťahu vieš.... Ono keď to nie je ani tvoja rodina a je to kamarát, ja by som bola opatrná, že sa bude o vás starať, lebo je pekné to niekomu sľúbiť, proste niečo také povedať a druhá vec je potom to aj reálne robiť. Ako sa bude tváriť jeho bývalá partnerka, že zrazu on živí ďalšiu rodinu, ktorá nie je jeho? Tam je veľa vecí, ktoré sa môžu udiať... A Ty z jedného dňa na druhý zostaneš na ulici. Čo sa týka toho príjmu, tak tam to podľa mňa môže byť problém na súde, lebo ako sa máš postarať o dieťa, keď nemáš príjem ? To nedáva žiadny význam...Hlavne keď tá nová známosť je kamarát, nie je to proste snúbenec alebo manžel, takže on nemá voči Tebe žiadnu vyživovaciu povinnosť. A dala by som si pozor aj na to, že aby si nešla ešte do niečoho horšieho, lebo pokiaľ kamarát nie je úplne že samaritán, tak pravdepodobne tiež niečo bude chcieť, či už fyzické alebo neviem.... možno naozaj chce len niekoho, kto sa mu bude starať o domácnosť.... to môže byť .... ale takisto ako tu iné ženy radia, podľa mňa je to dosť také trúfalé sa na to spoliehať.

autor
27. okt 2022

@drahomirrra vôbec som si nový kolík nenarazila toto je dávno nefungujú j vzťah kde po večeroch plačem ked maly spi. Vy neviete pochopiť ze byť vo vzťahu kde sa nerozpráva té kym sa ja neprihovorim, nedotknem to už nerobím prvá a tak je uz ze sa vôbec nedotýkanme a dávno som chcela odísť len som nemala kde kym sa postavim na vlastne nohy keď rodinu mam mimo SK to by bol únos

autor
27. okt 2022

@lilope a ja nechcem do mojej starostlivosti striedavu to som asi zle napísala

lilope
27. okt 2022

@autorka tak teda chceš výhradne do svojej starostlivosti alebo striedavú starostlivosť?

veronikaszabova
27. okt 2022

@lilope pise ako tatar

bluka2
27. okt 2022

Na súde sa radšej nechaj zastupovať a veľa tam nerozprávaj, lebo si tým znizis šance na akýkoľvek úspech... Dúfam, že o syna sa staráš lepšie než tento písomný prejav, prepáč.

matullienka
27. okt 2022

Autorka na jednej strane píšeš, ze sa synovi nevenuje, vždy keď s ním bol chvíľku sam tak bol problém a ty chceš striedavu starostlivosť? Mám pocit, ze tu niečo nehrá a pravda bude niekde inde. Žiadna pricetna matka by nepristupila na striedavu starostlivosť pokiaľ by ju partner psychicky týral a nemal s dieťaťom dokopy žiadny vzťah

pribinak
27. okt 2022

@lauraaaaaa pozri, to že sa teba nepýtali na príjem, neznamená že sa neopýtajú iných
Príjem matky a aj príjem otca a ich zamestnanie je na pojednávaní úplne bežná a legitímna otázka
Veď okrem iného tato info má dosť podstatný vplyv na vysku výživného

Ak matka nemá naozaj žiadny príjem a je napr dlhodobo nezamestnaná tak sudca má právo sa opytat z čoho žije ona i dieťa a prečo nepracuje
Je to dosť logicke

Ja si pamätám tvoju tému o tebe a dcére. Napíšem ti svoj dojem, ty si strašne ale strašne radikálna, buď sú veci čierne alebo biele, nič medzi tým, možno by bolo fajn ak by si bola viac taka flexi a prístupnejšia iným názorom či pohľadom na život

Pekný večer

pribinak
27. okt 2022

@lauraaaaaa dieťa naozaj nemusí ak nechce. Treba hľadať príčinu toho že prečo nechce

lilope
27. okt 2022

@veronikaszabova to sa nedá, škoda času. Mimochodom aj pri striedavej starostlivosti (ak teda chce tú napriek otcovi tyranovi 🤔) potrebuje mať autorka príjem. Z jedného prídavku na dieťa ho 15 dní asi neuživí.

timing
27. okt 2022

Ach... Teba roznesu na pojednavani,ze nebudes vediet ako sa volas.
Sa vykasli na Vianoce! A hladaj si pracu

layla123321
27. okt 2022

@lauraaaaaa zrejme to závisí aj od konkrétneho sudcu a kolízneho opatrovníka, ale keď sa moji rodičia rozvádzali, tak sa ma prišiel opatrovník opýtať, s kým chcem zostať. Mala som 4-5.

autor
27. okt 2022

@matullienka striedavka lebo psychické týranie nemám dôkaz je to slovo proti slovu, ale keďže mal úrazy pri nom tak v prítomnosti mňa. Nejdem už odpisovať tu, lebo je to zbytočné.

simona20201309
27. okt 2022

,,a ja nechcem do mojej starostlivosti striedavu to som asi zle napísala"
Znovu si to zle napísala.
Prepáč, ale aspoň ja osobne z toho stále neviem vyjsť. Chceš striedavu? (TO ZNAMENA 1 TYZDEN S TEBOU, 1 TYZDEN S OTCOM,pripadne striedanie po 2tyzdnoch- striedavo znamená, že dieťa je celý týždeň S tebou a druhy celý týždeň S otcom, tak sa to strieda, preto sa vola striedava, rozumieš??)
Alebo nechceš striedavu, a chceš ho do svojej starostlivosti???

simona20201309
27. okt 2022

Takže chceš, aby ho zverili tebe a aby sa mohol s otcom stretávať len počas tvojej prítomnosti? Dobre som pochopila?
Ak áno, tak museli by byť dôkazy, že nie je spôsobilý sa starať o dieťa, a neviem, či to by nemusel mat potvrdene od psychológa, že je nejaký alkoholik, alebo mat nejaké záznamy na polícii.

matullienka
27. okt 2022

Prepáč ale ty si mimo, fakt si nájdi právnika lebo tebe nakoniec nezveria ani škrečka. Striedava starostlivosť je týždeň u jedného rodiča a týždeň u druhého alebo 2 a 2 ale určite nie za tvojej prítomnosti. Tak potom chceš dieťa do svojej starostlivosti s úpravou styku dieťa s otcom za prítomnosti matky.

simona20201309
27. okt 2022

@matullienka 🤣 ani škrečka.... 🙈
Fakt mi príde akoby písala pod vplyvom. Ani hlava ani päta.

matullienka
27. okt 2022

@simona20201309 ved z jej pisania má človek pocit, ze sama nevie co vôbec chce. Presne nemá to ani hlavu ani pätu. Je psychicky tyrana ale ešte viac ako 2 mesiace bude s ním lebo nechce mať stres??? 🤷‍♀️ To musí mať dobrý matroš na toto

mandarinka555
27. okt 2022

Prečítala som si dnes pár ďalších tvojich príspevkov a ty si evidentne ožratá...tliachaš tu piate cez deviate a o tých včerajších príspevkoch radšej ani nevravím...