Zvýšenie výživného na 5 ročné dieťa

manucao
8. nov 2013

Zienky ma s vás niektora skusenost o ziadani zvysenia vyzivneho na dieta. S manzelom sme rozvedeni co chvila 5 rokov a cely cas od jej narodenia on zije ap racuje v cudzine. Momentalne pracuje v 5 hviezdickovom hotely v cudzine. Adresu mam. Nie sme v ziadnom kontakte, vyzivne mi plati na cas. Ale chcem dat o zvysenie vyzivneho. Podla zisteni on tam zaraba pekne a ja tu mam minimalny plat.

sissy27
8. nov 2013

@manucao a tvoja jediná pohnútka na zvýšenie výživného je tá, že si zistila, že exmanžel dobre zarába? 😒 nie že by som ti nedopriala, ale nie je jeho problém, že ty zarábaš minimálnu mzdu... keď manžel príde o dobre platenú prácu, tak asi nepobežíš na súd požiadať o zníženie...
nepíšeš ani to, koľko dostávaš teraz... ale spravidla by mali byť nejaké dôvody na zvýšenie výživného v súvislosti s dieťaťom - zvýšené náklady na zdravotnú starostlivosť, prechod na iný stupeň vzdelania a podobne...

manucao
autor
8. nov 2013

@sissy27 mam pekne vyživne..ja sa nestazujem. Dcera nastupila do skoly je prvacka. POznam zeny kt. beru vyzivne 200 eciek a muz pracuje na Slovenku. Ja sa nebudem byt o vyzivne, ale chcem skusit. Nechal ma s dcerkou ked mala tri mesiace..bez mihnutia oka si zbalil veci a odisiel k milenke.To pochopi kto zazil

sissy27
8. nov 2013

@manucao takže pomsta... smutné... skúsiť samozrejme môžeš, ale s najväčšou pravdepodobnosťou budeš musieť zdokladovať, že sa výdavky na dcéru skutočne zvýšili a že doterajšie výživné je nepostačujúce ...
a len tak mimochodom - nie si jediná, ktorej sa to stalo, alebo niečo podobné, ale to skutočne nie je dôvod na zvýšenie výživného 😉

materina_duska
8. nov 2013

Súhlas so @sissy27. A neprajem podobne zmýšlajúcim ženám nič iné, len aby sa ich EX spamätal a začal si nárokovať na polovicu voľného času dieťaťa.

manucao
autor
8. nov 2013

@sissy27
@materina_duska ja neviem preco ma tu sudite..neviete nic o mne..Ja som sa rozvadzat nechcela.Ale nerobila som problemy..na sude som bola bez neho,, nedostavil sa na pojednavanie.Rozviedli nas na druhykrat a aj pri BSM sme urobili vpohode po dohode. KOlko chcel penazi z bytu tolko som mu dala. Prisiel si pre hotove peniaze. A ked odisiel s peniazmi odvtedy sa nam neozval. Dieta sa ho dozadovalo..pisala som mu, ze mala ho chce vidiet aspon cez sky, nech jej zavola, posielala som mu fotky z dcery a jeho jedina reakcia bola, ze nech mu neposielam fotky, ze on nema zaujem. Ze ma novy zivot. To ze ziadam o zvysenie vyzivneho nie je ziadna pomsta. Ja nie som pomstichtiva. Som stastne druhykrat vydata. dcera vyrasta v haronickej rodine. A to ze uvazujem o zvysenie vyzivneho po rozhovore s pravnikom som mu napisala. Ze chcela by som zvysenie a chcem aby o tom vedel, nech sa vyjadri..nejednam zle a nie som zakerna. Nievravim ze som jedina kt. sa to stalo. Je nas vela takych zien. Ja viem, ze si zije na vysokej nohe..este ked sme boli manzelia, kupil milenke auto..a nemal problem mi to povedat...je smutne.to ako si mi napisala...Kokso ako moze niekto niekoho odsudit ked nic o nom nevie

manucao
autor
8. nov 2013

@materina_duska
@sissy27 keby vam manzel povedal, ze si kvoli vam a dietatu neznici svoje stastie a nechce dieta ani vidiet...Nebrali sme sa ze sme museli..dva roky sme spolu zili a tri roky po svadbe sa nam narodila vytuzena dcerka..no tesil sa z nej len tri mes. ostala som s nou sama..su chlapi kt. opustia zenu, ale o deti bojuju..chcu ich, stretavat sa, telefonovat, proste maju zaujem..ale on nie...je mu ukradnuta. Nevidel ju 4 a pol roka

kristiii
8. nov 2013

@manucao ja mám skúsenosť, teda nie úplne osobnú ale bývalému priateľovi čo mal syna z prvého manželstva bolo zvýšené výživné na vtedy 5-ročného syna, nenastupoval vtedy do škôlky ani do školy, ani sa inak nezvýšili malého nároky a súd mu odklepol o niečo vyššie výživné, ale on platil fakt biedne, kolo 60 eur tuším a zvýšili mu na 80. Takže skúsiť môžeš, "úspech" ti nikto nezaručí. Ono nezávisí len od jeho príjmu, ale aj od výdavkov /ktoré sú v zahraničí určite vyššie/, od toho či nemá ďalšiu vyživovaciu povinnosť a pod. Nenapísala si koľko zarába /pekne je pre niekoho 700, pre niekoho 2000/ ani koľko ti platí takže ťažko posúdiť.
@sissy27 Inak na druhej strane, poznám chlapov ktorí akonáhle im klesol príjem hneď utekali na súd so žiadosťou o zníženie výživného a ich exmanželky by tiež mohli povedať že to nie je ich problém že už nemajú toľko peňazí. Faktom je že dieťa má podľa zákona nárok podieľať sa na životnej úrovni oboch rodičov.
Aby nedošlo k omylu, ja nie som obhajcom jedných ani druhých, podľa mňa tiež pocit krivdy nie je práve správny dôvod na zvyšovanie výživného, to len tak že každá minca má 2 strany

manucao
autor
8. nov 2013

@kristiii pocit krivdy nemam..bolo mi tazko ked pred rokmi povedal, ze nema zaujem o dcerku...Je mu tak podobna..tolko ma z neho..ale nastastie mam pekne a dobre funguje manzelstvo a dcera vravi manzelkovi ocko..on ju vychovava, on jej cita rozpravky na dobru noc.byvaly zaraba okolo 3000 eciek..nemam to podlozene, ale teta zije v tom state kde on a on robi manazera v jednom hotely..Uz ked sme boli spolu v angllicku zarabal 2000 eciek mesacne..to pred 6 rokmi

kristiii
8. nov 2013

@manucao to som napísala skôr než si pridala tie posledné príspevky, lebo z tých prvých to tak vyznievalo, preto sa do teba zrejme ďalšie kočky aj obuli. Takže za seba sa ospravedlňujem. Viem aké je keď niekto nejaví záujem, bývalého tiež musím pomaly mesiac prosiť aby som ho dokopala na skype lebo malý mi omiela že ho chce vidieť. Ale už sa nad tým nepozastavujem. Neviem, ja som asi iná povaha než ty, ak ti už teraz platí akétaké výživné a nie ste na ďalšie peniaze odkázaní, ja by som sa na to vykašlala, ja by som skôr bola najradšej keby som takého chlapa čo viac než 4 roky dcéru nevidel najradšej vymazala zo života aj s jeho peniazmi.

sissy27
8. nov 2013

@manucao ja ťa nesúdim, ale nedalo mi nenapísať čo si myslím... sama si napísala, že na výšku výživného sa sťažovať nemôžeš, platí načas, nespomínaš ani zvýšené výdavky, spomínaš len to, že si sa dopočula, že ex zarába viac a žije si na vysokej nohe a zjavne to je to, čo ťa štve...
píšeš, že vás opustil, keď mala dcérka 3 mesiace, a na druhej strane, že sa ho dožadovala... prepáč, ale trošku mi to nesedí, tvoj príbeh je o niečom inom ako o potrebách dieťaťa, ale samozrejme skúsiť môžeš, právo na to máš, rozhodnutie bude na súde, len dopredu ti nikto nepovie, ako to dopadne...

materina_duska
8. nov 2013

Podľa toho čo píšeš ste šťastná, zabezpečená rodinka s pravidelným "peňažným bonusom" od EXa. Takže teraz už tvoje pohnútky nechápem vôbec 🙂

materina_duska
8. nov 2013

@sissy27 To s tým dožadovaním aj mne udrelo do očí, ale reku nebudem rýpať 😀

havana_frost
8. nov 2013

@manucao Určite to skús, ak má otec dosť prostriedkov, môžeš napríklad žiadať o tvorbu finančnej rezervy pre dcéru do budúcnosti - nejaké sporenie, termínované vklady a pod. Dieťa má mať životnú úroveň rodičov, tak nech ju má aj dcéra nadštandardnú ako otec. Moralistky si nevšímaj, tie tu boli, sú a budú a keď neporadia, aspoň rypnú.

anos18
8. nov 2013

Ahojte, kocky, ale mama sa sama stara o dieta, resp. s druhym manzelom. Osobnu starostlivost tu netreba vziat do uvahy? Pre byvaleho je to pohodlne: zaplati a ma pokoj. Je sice pekne, ze aspon plati. Mnohi nerobia ani to
@sissy27 @materina_duska
a suhlasim s @havana_frost Dieta podla zakona ma mat zivotnu uroven, ako jeho rodicia. Zakon to jasne hovori.
@manucao

manucao
autor
8. nov 2013

@kristiii ja to tak aj urobim..napisala som mu..som zvedava ci aspon odpise a spyta sa na dcerku...Peniaze potrebujeme, ale nie sme na nich odkazani..dokonca mi este po rozvode povedal, ze ak sa raz vydam, a chcela by som aby sa dcera volala po novom manzeovi, tak on sa vzda otcovstva..Kazdy den dakujem Bohu za manzela, rodinu a dcerku

manucao
autor
8. nov 2013

@sissy27 boze, preco si taka neprijemna...opustil nas ked dcerka mala tri mesiace...potom prisiel domov ked mala 6 mesiacov na par dni..potom bol doma ked mala 11 mes. vtedy dal ziadost o rozvod a este bol raz ked 2 a pol roka..vtedy bol tiez len na par dni doma..Dcerka si ho osobne nepamata..ale ked bola mala, tak som jej ukazovala fotky..stale som dufala, ze sa vrati..lubila som ho..dlho to bolelo..aj som mu vravela, nech sa vrati. ze zacneme odznova..kedtesne pred troma rokmi tak naposledy vtedy s nou rozpraval na skype..ale vypol sa...no cas isiel a on zmysol z jej pamati..fotky uz nemam nikde, je to uzavreta kapitola..akurat vie, ze ma ocka kt. ju urobil a vola sa peto, ale ma aj ocka kt. sa o nu stara a lubi ju...nato ze ma 7 rokov je velmi vnimava a ja jej netajim nic
ja som mu len napisla, ze uvazujem o zvyseni vyzivneho..nie ze to urobim..dala som mu preistor nech sa vyjadri..ak bude velmi neprijemny..tak to necham tak..nemam zaujem sa sudit o vyzivne..nestoji mi to zato..a popravde..je mi ho len luto nic viac

manucao
autor
8. nov 2013

@havana_frost ved ja ked som s nou ostala sama..platila som jej tu najlepsiu skolku v mese..od 5 rokov chodi do kludvoej skoly na tanec, lebo je nadana..chodievame na vylety, do divadla, kupalisko, do lesa..s manzelom jej stale vytvarame program, preistor realizovat sa..v juni sme dokoncili dom..byvame pod lesom..ale do mesza ju vodime stale na tanecny.ma stavebne sporenie, ma otvorenie sporenie na VS, ma dobru poistku..dovolenky pri mori..moj manzel ju miluje.Stale vravi ked zaspi..boze aky je tvoj byvaly kokot...

sissy27
8. nov 2013

@manucao nie som nepríjemná, ale možno ty by si si mala prečítať, čo píšeš... lebo očividne nie som jediná, ktorá v tvojich pohnútkach na zvýšenie výživného vidí niečo úplne iné, ako potreby dieťaťa... šťastná, zabezpečená, milovaná a milujúca,nič nechýba tebe ani malej,napriek tomu akonáhle si sa dopočula, že exovi sa darí, tak ťa napadne zažiadať o vyššie výživné... takto si svoj príbeh podala ty...
ale už som ti napísala, zo zákona máš možnosť požiadať o vyššie výživné, nepotrebuješ na to nikoho súhlas a už vôbec nie odobrenie tu na MK, ale nikto ti ani dopredu nepovie, aký bude výsledok...
a na zmenu priezviska dcérky nepotrebuješ, aby si ju druhý manžel osvojil alebo aby sa prvý vzdal otcovstva, treba len jeho súhlas na zmenu priezviska, takže o výživné by si neprišla, to len tak na okraj 😉

manucao
autor
8. nov 2013

@sissy27 moj manzel je na vyssej pozicii dva roky..zvazujem o zvysenie vyzivneho. nic ine za tym nie je..preco by som nemohla skusit ziadat viac..ak na to ma ok. ka nie tak ok..Boze keby som vedela co spustim otvorenim tej diskusie tak by som to nikdy nenapisala..tolko negativ na moju adresu

manucao
autor
8. nov 2013

@sissy27 ak by sa biologicky otec vzdal jej ze by nemala jeho priezvisko tak by mu aj skoncila vyzivovacia povinnost

sissy27
8. nov 2013

@manucao ale on sa jej nemusí vzdať, aby si jej mohla zmeniť priezvisko... to nie je to isté... som ťa potešila, že? 😉
a nespustila si nič, normálne sme ti napísali svoj názor, je pravda, že aspoň pre mňa vyznel tvoj príspevok trošku materialisticky, ale je to tvoja vec, čo a ako urobíš...

manucao
autor
8. nov 2013

@sissy27 vies keby som bola materialistciky.tak by som rozvod tahala dlho..lebo sud nas nechcel rozviest, kvoli dcerke, ze bola malicka..tak nas posielali na poradne..kludne som mohla natahovat rozvod aj roky dva a on by mi platil vyzivne a to je podla zakona 50 percent kedze by sme neboli rozvedeni..to su veci kt. som ani netusila..pred rozvodom..pravnik mi radil aby som nesuhlasila s rozvodom a ten by sa tahal, tak ako jeho este stale manzelky by mi platil..ale nechcela som to..volila som radsej rychly rozvod..nehadali sme sa..stale sme sa dohodli..ked prisiel domov na par dni pocas rozvodu .. podotykam zil uz s milenkou..tak prisiel k nam do bytu..hoci len na tri tyri dni, ale bol s nami a ked odchadzal veci som mu oprala, nabalila, rezn na cestu vypiekla a stale som verila ze sa vrati..nebola som nevraziva, neprajna..nerobila som mu sceny a aj po rozvode som dufala, ze aspon s dcerou ostane v kontakte..dala som mu moznost sa vyjadrit kolko chce z bytu a tolko som mu dala..len aby sme to nemuseli riesit na sude..myslim, ze sme sa rozisli v dobrom a jeho rozhodnutie ze nechce d eru vidiet respektujem..nevieme nic o sebe..dcera je nadana..ma talent co s atyka jazykov a pohybu..chceme jej dat dobre vzdelanie..ako kazdy milujuci rodic..kazdy ma pravo ziadat viac a ak sa neda Ok..ale sa skusku nic nedam..nejdem sa sudit nejdem bojiovat a halvou proti muru..peken som mu napisala. co a ako..a ak nie tak nie..nie som hadava, neprajna..prajem mu aby bol stastny
aspon tak ako ja..aj ekd si myslim, ze vycitky svedomia ho budu tazit do konca zivota

sissy27
8. nov 2013

@manucao mne ale naozaj nič zdôvodňovať nemusíš 🙂

manucao
autor
8. nov 2013

@sissy27 a viem ze nemusim ,ale dotklo sa ma ze si myslis ze som materialistka..a pritom som to vyzivne ani nepodala na sud..napisala som najrpv jemu a ako sa poznam..ked nezareaguje..tak to necham plavat...ja som si uz nasude zazila svoje a je to neprijemne..ked mi jeho pravnik vykrikoval ze preco si kupujem vlozky always ked su aj lacnejsie...a preco si kupujem casopis na citanie..??ponizujuce

maminuska
8. nov 2013

@sissy27 Mne ten príspevok materialisticky vôbec nevyznieva. Ja si pravidelne sledujem príjmy a aj zvýšenie príjmov bývalého . Zarobím dosť, môj manžel tiež. To však nie je dôvod na to aby som ho vo finančných veciach suplovala , dosť že som prebrala 100 % starostlivosť o deti.
Môj exmanžel deti nevidel 4 roky, nezaujíma sa . Takže výživné je jediná cesta ako " urvať " deťom to čo im patrí . A aj keby to rovno neminuli, kľudne si môžu tvoriť rezervy.

maminuska
8. nov 2013

@manucao nesmieš byť taká útlocitná , jedným uchom dnu na súde , druhým von . 🙂

manucao
autor
8. nov 2013

@maminuska ja viem..je to moja vlastnost s kt. bojujem stale..som velmi citliva a uzkostliva

materina_duska
8. nov 2013

@maminuska Mňa by len čisto prakticky zaujímalo, akým spôsobom si to sleduješ? 🙂

maminuska
8. nov 2013

@materina_duska čisto prakticky je môj ex štátny zamestnanec, ktorý podlieha valorizácii, čisto prakticky spoloční priatelia mi veľmi často a radi donesu informácie o ňom ..., čisto prakticky veľmi rýchlo zistím že bol na dovolenke v Thajsku , Karibskom mori, ked sa niekto potrebuje pochváliť a fotky si zverejňovať....

sissy27
8. nov 2013

@maminuska hmmm a budeš sledovať, aj keď o prácu príde, alebo sa mu niečo stane a bude na tom horšie ako doteraz a teda bude ti stačiť pre dcéru menej? tiež by ti mohol povedať, že si mala tvoriť rezervy, kým mohol platiť viac... to ja len tak čisto hypoteticky...