Kontrola pri opatrovaní dôchodcu

luciam16
23. jan 2023

Ahojte. Bola niekomu kontrola pri opatrovani? Opatrujem starku, prisla mi kontrola a rovno v tom case som nebola na adrese. Neviete ako casto sa kontrola opakuje?

nika523
23. jan 2023

@luciam16 veď ste mohla byť v obchode, to pri opatrovani tam musíte vždy byť pri tom človeku?

nika523
23. jan 2023

Povedzte že ste jej bola nakúpiť

luciam16
autor
23. jan 2023

@nika523 povedala som, pani mi uplne rozhorcena zlozila telefon so slovami, ze pridu nabuduce a bude sa to riesit. Teraz neviem ci ich cakat za par dni alebo tyzden alebo mesiac…

andrejka1974
23. jan 2023

@luciam16 nemusíte byť vôbec doma u mňa boli tiež viackrát a to som raz nebola doma starám sa o dcéru a cez deň je ona v DSS a ja v práci o čom vedia a prišli inokedy keď som bola doma a druhýkrát dcéra doma nebola a nevadilo

luciam16
autor
23. jan 2023

@andrejka1974 dakujem vam. A prosim vas po akej dobe cca prisli znova? Ked vas prvy x nenasli doma?

vierka82
23. jan 2023

Aj u mňa boli mne povedali že mojou povinnosťou je sedieť pri ňom a byť mu kedykoľvek k dispozícii.ked som sa opýtala že kto mu nakúpi tak mi položila telefón hviezda

luciam16
autor
23. jan 2023

@vierka82 no mna to hrozne vytocilo ked mi zlozila. Nic zle som neurobila. Ja som vazne bola na nakupe, len trosku dalej od adresy, tak neboli ochotni na mna cakat… a potom k vam uz dalsi krat neprisli?

vierka82
23. jan 2023

@luciam16 nie neprišli.to bolo v čase keď mi ten príspevok schvaľovali.a napokon mi ho ani nedali

venusa85
23. jan 2023

@luciam16 mame v rodine pana, ktory si daval ziadost na opatrovanie matky. Boli mu na setreni-zistovat podmienky, a povedali mu, ze ak on pojde jej pre lieky, moze, ale musi k nej na ten cas niekoho zabezpecit. Aby nebola sama. A ano, bolo avizovane zaciatkom roka, ze idu robit kontroly z Uradu prace

zuzu1986
23. jan 2023

@luciam16 keď vás nenájdu viac krát pozastavia vyplácanie opatrovatelskeho, na čas vašej nepritomnosti mate niekoho zabezpečiť

luciakovacova0603
23. jan 2023

@luciam16 aj mamke(opatruje mojho otca) vraveli ze ma ratat s tym,ze mozu kedykolvek prist na kontrolu..akoze dost je ten opatrovatelsky mizerny(hlavne ked da clovek vypoved v praci a este sa mu aj krati prispevok..) a este budu sekirovat ludi...

andrejka1974
23. jan 2023

@luciam16 asi po tyzdni, ale volali sme si na druhy den kedy moyu prist

andrejka1974
23. jan 2023

@zuzu1986 nie je pravda vy mozete byt kde kolvek a u mna boli doobeda a vtedy som nemohla byt doma kedze pracujem a dcera je v dss a pritom to maju na urade riadne hlasene u mna boli styrikrat a dceru videli len raz a vobec s tim nebol problem

vierka82
23. jan 2023

@andrejka1974 to asi závisí od toho či sú "normálne" čo prídu na kontrolu alebo nie.🙂

andrejka1974
23. jan 2023

@vierka82 mňa nezastihli ešte mi oni sami volali a druhýkrát keď som nebola doma došli inokedy a povedali mi že asi pred dvoma týždňami mi zvonili a že som nebola doma ale že nevadí boli to mladé baby úplne normálne a sami mi povedali že nemusím byť doma stále

vierka82
24. jan 2023

@andrejka1974 to je to že normálne.ja pracujem na 25perc úväzok . Povedali mi že mám odísť z roboty a že potom mi budú dávať opatrovateľské (190€ 🤣🤣) keď som povedala že v zákone sa nič také nepíše že nemôžem robiť tak mi povedali že keď som nie s ním tak ohrozujem jeho život a zdravie.no pravdaže 😀
A za 190€ je mojou povinnosťou sedieť pri ňom a byť mu kedykoľvek k dispozícii no parada.a pokiaľ by prišli na kontrolu a ja tam nie som príspevok mi aj tak zoberú.
A ešte keď mi prišlo zamietavé stanovisko tak mi povedali že sa môžem pokojne súdiť
Takže ako hovorím ono závisí od pracovnícok.u nás sú Max nenormalne
Už ma zlosť prešla ale Max som bola nahnevaná.avsak som si pomyslela že mi to za to nestojí

marsmykkok
24. jan 2023

@vierka82 zase povedzme si aj B, že sa to zneužíva a často to poberali aj takí, čo bývali pri tej osobe len na papieri. Podľa mňa ak viackrát nenájdu doma a človek nie je so sebou u lekára alebo na nákupe v blízkom obchode je to na zobratie príspevku. Ale chcelo by to ľudskosť, ak sa niekto tára po výletoch celodennych na druhom konci Slovenska,.mal by za seba zabezpečiť náhradu. Ale ak niekto odíde na 30 minút na nákup potravín, vyvenčiť psa, vybaviť niečo na úrad nemali by to brať ako že sa nestará.

zuzu1986
24. jan 2023

@andrejka1974 no ono to záleží od ochoty, pracovníčka záleží ako to rieši

strapka
25. jan 2023

Ja opatrujem maminu, kontrolu som mala v lete , najprv boli na jej adrese a tam nikoho nenašli, tak mi volali a povedala som im , že ona je u mna , tak povedali že keď budú mat cestu okolo, že sa zastavia , ale pred ešte že zavolajú , no zastavili sa , bez ohlásenia, porozprávali sa s ňou aj so mnou , spísali sme zápisnicu a že o rok prídu znovu. Žiaden problém nebol