Cestovný pas pre ročnú dcérku - Senec

19. jún 2022

Ahojte, velmi pekne Vas prosim, kde v Senci sa robi cestovny pas pre dietatko v 1 roku. My sme vobec nevedli, ze treba. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Ako dlho sa caka? Treba sa objednat? Staci, ak s nou pojde 1 rodic?

Dakujem pekne!

petamich
19. jún 2022

dieta od narodenia potrebuje na cestovanie samostatny doklad a fotkou - vramci EU staci OP s fotkou, mimo EU pas 🤷‍♀️ kazdopadne vybavuje sa na policii, standardna lehota je 30 dni (aj to tak teraz trva), staci jeden rodic a predklada rodny list a samozrejme dieta fotia, takze to zobrat so sebou

https://www.minv.sk/?strankove-dni-a-hodiny-na-...

deti do 3 rokov su vybavene prednostne, ak sa da objednat skuste, u nas v BA teraz objednava tak na september a treva si to tam odstat (ale teda s dietatom je prednost) 😃

autor
19. jún 2022

@petamich jej si zlata dakujem. ❤️ No, pockaj, aj ked ideme napriklad do Ceska alebo do Madarska, potrebuje dcerka pas?

petamich
19. jún 2022

pas alebo OP s fotkou ano 🙂 ved ty tiez necestujes bez dokladov, zastavi vas kontrola a ako si overi, ze prave toto je vase dieta? a ze ste ho neuniesli (prehanam) 🤪 musi byt skratka doklad s fotkou

ved kedysi sa fotka dietata pridavala a dieta sa zapisovalo do pasu rodica tiez, to uz teraz nefunguje, musi mat samostatny doklad s fotkou

autor
19. jún 2022

@petamich akurat sme v cesku inac. A my sme si mysleli, ze sa pas robi od 3 rokoch...
Ukazem fotky v mobile od narodenia. A fotky z porodu. 😀

zuzubb007
19. jún 2022

Všade mimo SK potrebuje dieťa od narodenia pas

tenerifka
19. jún 2022

Pomoooooooc🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

tenerifka
19. jún 2022

A volit chodis?

mondolina
19. jún 2022

🤦‍♀️
veď ukáž

autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
19. jún 2022

@zuzubb007 nevedela som vobec. My sme si mysleli, ze az od 3 rokoch. Pojdeme urcite

autor
19. jún 2022

@mondolina Srandujem iba. Boze. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

petamich
19. jún 2022

zostava verit, ze cesta spat prebehne v pohode 🤞🏻🤞🏻 drzte sa! 😃

autor
19. jún 2022

@petamich dufam. 🤦🏻‍♀️🙏🏼🙏🏼🙏🏼

mondolina
19. jún 2022

no ináč keby ti dieťa zobrali tak podľa mňa v zúfalstve tie fotky aj ukážeš 🤗

tenerifka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikushaa
19. jún 2022

Samozrejme potrebuje vsade do zahranicia pas, ak by vas kontrolovali mate riady pruser a hodiny stravane na policii dokazovanim ze dieta je vase 🤷‍♀️🙄

malinovka333
19. jún 2022

toto nemyslis dufam vazne,to si sa teraz zobudla, rok co rok sa to vsade pise, v tv, v novinach, preco by to bolo treba az od 3r? dvojrocne dieta ako preukazes? samozrejme ze potrebuje pas dokonca aj pes potrebuje pas ak by si ho chcela zobrat za hranice,

autor
19. jún 2022

@tenerifka chod uz prosim ta odtialto. A nepis sem, lebo nie som na tvoj nazor zvedava. Ak nevies normalne poradit, ignoruj. Vdaka

autor
19. jún 2022

@mondolina no nehovor. 🙂

autor
19. jún 2022

@malinovka333 ale ano, myslim to naozaj vazne. Uplne vazne ti hovorim, ze sme nevedeli, ze treba od narodenia.

mondolina
19. jún 2022

tak ako by si dokázala, že je dieťa Vaše? 🤔

kikushaa
19. jún 2022

Teraz to vies , do 30dni ti pas vydaju, plati na dva roky, zial nevedomost zakona policajti neskceptuju, ako som pochopila prave ste za hranicami niekde, tak prajem bezproblemovy navrat domov a potom sup na pasove 👍

limoncino
19. jún 2022

Ja neviem, ako si niekto môže myslieť, že netreba dieťaťu pas? A prečo by bol treba od troch rokov? Dovtedy nie je občan? A rok čo rok tieto isté hlúpe otázky, a trápne primitívne výhovorky ja som nevedela, ja som si myslela že do Schengenu netreba, ja som si myslela, že som nejaká výnimočná, a moje dieta pas nepotrebuje. A ešte sa tu budeš rozdrapovat a nadávať že je niekto sprostý? No moja len ty, lebo toto nema s pandemiou nič spoločné, to je tu už roky. Už len keby si logicky uvažovala, by Ti došlo, že nejako sa identita dieťaťa musí dať preukázať.

luliu
19. jún 2022

Samozrejme že každý, aj bábätko, potrebuje na cestu do zahraničia pás, resp. OP s fotkou. Ako si to predstavuješ?

malinovka333
19. jún 2022

tak sa prosim ta v tvojom vlastnom zaujme zacni troska realne zaujimat o zakladne veci zvlast ak mas už male dieta a chodite do zahranicia, ako ja sa cudujem ze toto sa tu este niekto dokaze opytat, co tak pred cestou do zahranicia si nieco hodit do golgla napr zakladnu vec potrebuje dieta pas? alebo odkedy potrebuje dieta pas?teraz su po nivim aj obcianske preukazy pre male deti s fotkou nemusi byt pas, ale je to jedna velmi dolezita zakladna vecm ty tiež nemozes ist niekam bez pasu ci obcianskeho, preco by malo ist dieta? kolko mas prosim ta rokov?

mondolina
19. jún 2022

negramotnosť, všeobecný rozhľad nula bodov.

mondolina
19. jún 2022

@malinovka333
na prídavky vedela, že má nárok? určite

limoncino
19. jún 2022

@petamich a ja dúfam, že problémy mať bude, keď je taká hlúpa, ona ide do zahraničia, a potom sa spýta či treba pas?

malinovka333
19. jún 2022

@limoncino ale nepoviem nic keby sa toto rok co rok nehovorilo vsade, ja so,m to v spravach zachytila teraz už minimalne 2x, aj roky predtym teda moj ma 11 rokov a od narodenia mu davam robit pas, jeho som este zapisala v pase, ale potom to vyslo ze kazde dieta potrebuje svoj pas, tak som mu to dala robit, druhy syn tak isto, ci sme boli niekde ci nie, mali stale platne cestovne doklady, pre mna je toto jedna zakladna a samozrejma vec, astale sa vsade o tom pise, ci na fcb mi vyskocia rozne clanky, policia to pise, hovori, mne sa nechce verit zeby jeden clovek ktory ma internet toto nikde nikdy nezachytil.ci ma deti alebo nema,ale ved tu je to normlane toto je už asi siesta behom tyzdna co som to tu zachytila aj na ploche a minule niektore sa toež cudovali aj to ze oni maju zdravotnu karticku a to ukazu v pripade kontroly, alebo rodny list, mne toto normalne hlava neberie, dokonca treba aj splnomocnenie od notara v pripade ze dieta berie napr kamaratka alebo napr babka dedko,

radanna11
19. jún 2022

Ja mám 30 rokov a už moja mama nemohla somnou vycestovať, keď má nemala zapísanú v pase vtedy ešte bola taká možnosť ale aj tak keď sa mi pred ôsmimi rokmi narodil syn som vedela automaticky ,že od narodenia potrebuje pas teraz už od roku 2019 sa dá vybaviť aj občiansky preukaz s fotkou deťom od narodenia.