Cestovný pas pre ročnú dcérku - Senec

19. jún 2022

Ahojte, velmi pekne Vas prosim, kde v Senci sa robi cestovny pas pre dietatko v 1 roku. My sme vobec nevedli, ze treba. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Ako dlho sa caka? Treba sa objednat? Staci, ak s nou pojde 1 rodic?

Dakujem pekne!

luliu
19. jún 2022

A ešte to zdôvodnenie, my sme mysleli, že do 3r nemusí. A čo tie prvé tri roky? To bábo sa môže pohybovať po svete len tak? Debilita nahrubsieho zrna a každy rok x príspevkov o tom istom

autor
19. jún 2022

@kikushaa Citala som, ze aj do 2 dni za poplatok, je to pravda, ze? Urcite pojdeme. Dakujem! 🙂

limoncino
19. jún 2022

@malinovka333 presneee, tiež som ich mala zapísaných a potom mali svoj a písala som máme splnomocnenie, keď mi brala deti do CR

luliu
19. jún 2022

2 dni, 10 dni alebo 30 dni

malinovka333
19. jún 2022

prepapc ale ty si naozaj nikdy nedava nic robit ziadny pas ani obciansky? to tiež nevies ze sa da spravit aj zrychleny pas, obciansky za priplatok? to si teraz vysla z jaskyne?

malinovka333
19. jún 2022

dobre rano inak

malinovka333
19. jún 2022

@limoncino ako ja mam pomaly 40r a odjakziveho jakziva bolo treba za hranice vzdy pas, potom to zmenili na obciansky ze niekde staci, ale toto sa ozaj teraz niekto zobudil,ze sa cuduje ze za hranice treba pas aj pre dieta, volakedy sa zapisovali deti,

autor
19. jún 2022

@luliu naco si na MK? Aby si rypala spolu s extra mega mudrymi zienkami, ktorych v realnom zivote nikto nepocuva a musia sa vybit v online anonym zone? 😆🤦🏻‍♀️ Ano, urobila som chybu, mala som s ainformovat skor, ja si viem priznat chybu. Akonahle budeme doma, objedname sa a dame si urobit pas. Ano ani v sne ma nenapadlo, ze pas potrebuju aj BABATKA. ale co budem vysvetlovat. Teda tebe alebo tvojim extra mega kolegynkam, ktore su veeelmi mudre. 😆😆😆 Skoda ich tu radit na MK. 😆😆😆😆🤦🏻‍♀️ Ach jaaaaj, kam to speje to ludstvo.

autor
19. jún 2022

@malinovka333 pre dieta ano, nie som sprosta. Ale ze aj pre babatka, to ma nenapadlo ani vo sne

autor
19. jún 2022

@malinovka333 kazdy den si davam robit pasy a obcianske preukazy. 🙂

autor
19. jún 2022

@luliu ano, dakujem pekne! 🙂

srferreira
19. jún 2022

Ja by som chcela vidiet tvar policajta, ked si vypyta cestovne doklady a ty mu ukazes fotky z porodu 😂😂😂 Ze hej vsak nevidite je to moje dieta, porodila som ho.

mondolina
19. jún 2022

a bábätko je príručná batožina? 🙊🤣

limoncino
19. jún 2022

@malinovka333 tiež mám toľko co ty, a už moja mama bez internetu vedela, že treba mať deti zapísané v pase, potom nám dala urobiť zvlast, aby nás mohla babka bravat k sebe do Čiech po rozdelení republiky. A presne ako si písala rok čo rok to hucia z každej strany médiá, rok čo rok sa na to nejake blbky spýtajú a príde best od blbka ktorá už je level pro a ta už aj vycestovala a potom sa spýta, či treba decku pas. Dúfam, že aspoň vedela, že treba dieťa do sedačky dať

limoncino
19. jún 2022

Preboha autorka a bábätko nie je dieťa?

limoncino
19. jún 2022

@srferreira to sú tie matky čo či myslia, že sa z nej všetci pototo lebo porodila

malinovka333
19. jún 2022

nemsis si to davat robit kazdy den,staci vtedy ked mu konci platnost alebo ak sa dieta narodi treba mu dat urobit platny cestovny doklad, snad aj ty mas platny cestovny doklad

limoncino
19. jún 2022

@malinovka333 no po tomto by som sa aj celkom čudovala keby mala pas, určite jej stačí OP a keby letela mimo EU určite by nevedela že treba pas veď ma OP 😀😀

mondolina
19. jún 2022

@limoncino
alebo by ukázala foto v telefóne, že je to ona 🤔

tenerifka
19. jún 2022

Baby, toto nema zmysel, hrach na stenu hadzat, inak manzel ci priatel bude podobny jednoduchy obcan, no najviac mi je luto toho dietata

malinovka333
19. jún 2022

@limoncino a skoda ze nekontroluju na hraniciach lebo po takych prejdenych 400km ked sa blizis ku hraniciam a naraz nemame pas.dovidenia naspat.

mondolina
19. jún 2022

tak potom aj do lietadla napr. do Prahy by ste išli bez dokladu pre dieťa?
určite by Vás pustili

malinovka333
19. jún 2022

@limoncino pre mna to bol zaklad dat to spravit co sme niekam isli ci nie.clovek nikdy nevie co ho caka aka prilezitost.8€ na dva roky nikoho este nezabilo mas pokoj .napr aj kamoska ze oni nikam nechodia a zrazu jej muz dostal nahle pozvanie do zahranicia a isiel by aj si zenou ale nemali deti pas.tak isiel s kamaratom.ale pre mna to bol proste zaklad aby to deti mali.tiez sme boli len raz v cechach vtedy ale isli sme ked sme chceli.

zuzuliennka1
19. jún 2022

Ved vzdy sa muselo dieta preukazat pri cestovani dokladom - za mojich detskych cias som bola zapisana v pase mojej mamy, teraz ma kazdy obcan vlastny preukaz. A ked sa ti narodilo dieta, ihned ziskava automaticky tvoje obcianstvo, a hned je o nom v nemocnici evidencia.
Preco by teda na cestovanie sa malo nieco vybavovat od 3 rokov? Preco nie od 1,5roka alebo az od 5tich…🤦🏼‍♀️
ked sa vies prihlasit na MK a zalozit diskusiu, vies hadam aj vygooglit : “cesta do zahranicia s dietatom doklady”

srferreira
19. jún 2022

@zuzuliennka1 vsak jej staci fotka z porodu 😉
Najlepsie na tom je, ze si zistuje az po vycestovani 🤦🏻‍♀️

zuzuliennka1
19. jún 2022

@srferreira ja mam napr. medzi fotkami aj fotku mojej neterky😁 z whatsapp sa mi automaticky ukladaju foto, takze ked svagrina poslala do rodinnej konverzacie, ulozila sa. Ani ta fotka nie je zaruka, ze dieta je moje 😁😁

kitycat
19. jún 2022

Prosim ta to ste v Cechah u rodiny na navsteve? Pretoze ja som robila v hoteli a tam som chcrla foklad aj od novorodenca aano, rodicia mali.. Nechapem, pre teba Cesko nie je zahranicie lebo sa tam dohovoris?

kikushaa
19. jún 2022

Do dvoch dni nevie, ano da sa aj expresne za priplatok 🙏 mozno je to aj do tych 48hod

matkahelka
19. jún 2022

"pre dieta viem, ze treba pas, ale pre babatko som nevedela, ze treba", mozem toto poslat do expresu, nech sa zabavi pol republiky? lebo potomok cloveka sa deli na dve skupiny: deti a babatka 🤣 akoze sorry, ale ludia uz fakt osprostievaju 🤦‍♀️

srferreira
19. jún 2022

@zuzuliennka1 samozrejme, ze nie je

Autorka ja ti neprajem nic zle, a dufam, ze vas po ceste neodchytia lebo nie je to prijemne dokazovat, ze to je tvoje dieta. Znamej odobrali takto dceru, vtedy babatko, ona skoncila na imigracnom v base. A manzel musel dokazovat z domu, ze ona je naozaj matka. A to mala cestovny doklad. A pri odchyteni fotky z porodu zial nepomozu.