Život s malými deťmi v Zálesí

veronikaaatomas
24. apr 2021

Ahojte, zvažujeme sťahovanie do Zálesia, ale obávam sa, ako to tam je so školkami a školami. Vedeli by ste mi prosím poradiť, či je problém deti umiestniť do štátnej škôlky a či sa v budúcnosti plánuje aj základná škola? Kam chodia vaše deti na základnú. Dá sa tam fungovat aj bez auta? Ďakujem Vám za odpovede. 🌷

lara8888
24. apr 2021

@veronikaaatomas zš sa dá využiť v Malinove, ale autobusy chodia málo, pešo je to z dieťaťom dosť kus a len tak popri ceste by som nešla

tatiana321123
24. apr 2021

@veronikaaatomas škôlka je tu jedna a dieťa zoberú ťažko, škola je v Ivanke - už je dosť plná uvidíme dokedy budú brať zaleske deti. Bez auta pre mňa je to reálne nepredstaviteľné, v dedine je malinký obchod a autobusy chodia veľmi málo.

veronikaaatomas
autor
24. apr 2021

@lara8888 ďakujem, presne to som si myslela 🙂

veronikaaatomas
autor
24. apr 2021

@tatiana321123 ďakujem za odpoveď 🌷

lara8888
24. apr 2021

@veronikaaatomas ak nemáš nič konkretne nájdené, a hľadáš niečo neďaleko BA, tak skús pokukať Malinovo, Tomášov, Most pri BA atď😉

katkatonkova
24. apr 2021

Skús slovenský grob Malý Raj....v dedine je škôlka aj škola,,autobusy chodia každú hodinu....v dedine je pekaren aj potraviny, a v chorvátskom grobe je aj tesco aj terno....tak isto do pezinka chodí autobus a tam máš kaufland, lidl tesco

veronikaaatomas
autor
24. apr 2021

@lara8888 @katkatonkova Ďakujem, hľadáme presne tieto vymenované lokality, Zálesie nás veľmi očarilo, neviete, či sa aspoň do budúcnosti neplánuje základná škola?

tatiana321123
25. apr 2021

@veronikaaatomas plánuje, ale není na ňu pozemok. Bol nejaký ale myslím že na ňom niečo postavili a druhý neni

katkatonkova
25. apr 2021

@veronikaaatomas v malom raji už mala byť škôlka....no zatial vraj nie su financie.....tak snáď sa dočkáme.....ale v dedine je škôlka aj škola....

sas26
26. apr 2021

A okolie Zalesia napr. Malinovo. Ivanka a Bernolakovo, tam chodi i vlak co je super. Pekne prostredie, cyklochodniky, autobus aspon 1x za hodinu i viac. Zs a Ms, ZUS. Obchody...

veronikaaatomas
autor
26. apr 2021

@sas26 áno, máte pravdu 🙂 celkom fajn vyzerá byť aj Most pri Bratislave. Dúfam, že nájdeme to prave.

mishkamishka
25. júl 2021

@veronikaaatomas Ivanka aj Zálesie je z hľadiska dochádzania nanič, absolútny horor. Dopravu nezlepší ani stavaný obchvat, práve naopak. Škola v Zálesí je v nedohľadne... Bez auta sa nepohneš.

veronikaaatomas
autor
25. júl 2021

@mishkamishka ďakujem za odpoveď. Nakoniec sme si zvolili Most pri Bratislave, tak dúfam, že neolutujeme.

mishkamishka
25. júl 2021

@veronikaaatomas Držím palce. Vybrali ste si tam domček?

veronikaaatomas
autor
25. júl 2021

@mishkamishka áno, starý dom, na ktorom bude ešte veľa práce, ale veľmi sa teším. Len dúfam, že to výjde, ešte sme len v procese...

mishkamishka
26. júl 2021

@veronikaaatomas Super, tak držím palce 🙂