Pôrodnica v Skalici

tatianka26
15. jan 2022

Dobry deň žienky odporučíli by ste mi nemocnicu v Skalici? Aké máte snou skúsenosti? Ďakujem 🙂

jaja8_9
15. jan 2022
katarina9593
15. jan 2022

@tatianka26 ahoj síce som teda rodila pred dvoma rokmi ale teda tiež som mala strachy a obavy..ale nemôžem si sťažovať všetko bolo super aj lekári aj sestričky..aj z detského boli fajn..niektoré neboli zrovna vysmiate ale tak zas nemôžem povedať že by boli zle aj keď som z malou niečo potrebovala boli super 🙂👌

tatianka26
autor
15. jan 2022

@katarina9593 ďakujem 🙂 za 3 mesiace ma to čaká tak uz je aj čas to riešiť

katarina9593
15. jan 2022

@tatianka26 nemáš za čo vôbec keď budeš chcieť kľudne napíš 😉👌...ja som sa tiež bála a špekulovala že pôjdem do breclavy a neviem kde a nakoniec som prišla 2tyzdne pred pôrodom do poradne do nemocnice a že na 6cm otvorená že dnes rodime takže som ani nestihala niečo riešiť 😂

tatianka26
autor
15. jan 2022

@katarina9593 ja sa ani nebojim len neviem čo ma čaká a mne je aj jedno celkom kde porodim,porodim a pôjdem domou 😁 len neviem ako čo vybavovať 🧐

jaja8_9
15. jan 2022

@tatianka26 aj ja mam termín zhruba za 3 mesiace aj niečo 😀

tatianka26
autor
15. jan 2022

@jaja8_9 možno sa stretneme v pôrodnici síce neviem kam pôjdeš rodiť 😁 ja som už asi rozhodnutá pôjdem do Skalice to mám aj najbližšie

katarina9593
15. jan 2022

@tatianka26 čo konkrétne máš na myslí vybavovať ??

tatianka26
autor
15. jan 2022

@katarina9593 no napr.neviem že kedy mám začať vybavovať nemocnicu či mesiac dopredu alebo viac,čo všetko k tomu potrebujem aké papiere ale to mi hádam povedia tam

jaja8_9
15. jan 2022

@tatianka26 možno 😀 uvažujem nad Skalicou práveže dosť 😀 nechcem ísť veľmi do Bratislavy a do breclavy zase nie sme očkovaní takže to by bolo veľmi náročné asi

katarina9593
16. jan 2022

@tatianka26 to vôbec nemusiš vybavovať ..to už len ku koncu budeš chodiť do Skalice na poradňu a tam už oni vedia kedy čo ako ...jedine akurát čo "potrebuješ" do pôrodnice tak je papier o uznaní otcovstva pokiaľ to už nemáte vybavené alebo teda keď ste zosobášení to nepotrebujete

7trisha7
26. jan 2022

Za mna skalicka porodnica uplne super.. ja chcela ist rodit do vyskova ale ani by sme nestihli, mala som rychle porody a pristup dr aj sestriciek na jednicku, maximalna spokojnost❤️🙂

radka654321
31. jan 2022

@tatianka26 ja som rodila v lete a určite odporúčam skalickú pôrodnicu. Vybrala som si ju na základe odporúčaní kamarátok,všetky si pochvaľovali. Ja som bola spokojná,čo sa týka prístupu lekárov, sestričky sú strašne zlaté. Izby sú podľa môjho názoru celkom ok,pôrodné sály sú vynovené, zrekonštruované a klimatizované. Vybavovať netreba nič,môžeš prísť do ktorejkoľvek nemocnice. Ak chceš tak tam môžeš ísť na predporodný kurz a tie kontroly v posledných týždňoch tehotenstva. Jedine mínus je že môže byť (podľa aktuálnej situácie) problém s epi,nie je tam samozrejmosťou že by si ho dostala.

tatianka26
autor
31. jan 2022

@radka654321 ďakujem za radu ja aj tak nemam v pláne si dať epi pojdem bez len dúfam že pri pôrode môže byť ďalšia osoba kôli tejto situácii

radka654321
31. jan 2022

@tatianka26 myslím že druhá osoba pri pôrode je už povolená stále bez ohľadu na pôvod,mám kamarátky ktoré rodili pár týždňov dozadu a otec mohol byť,ale musel sa dať otestovať pcr

louboutins
5. feb 2022

@radka654321 to inak nechapem s tou epi, ale ze vobec, vsak nie sme v stredoveku. Ja rodim v juli ako 35 rocna prvorodicka a chcem ist do Skalice. Urcite chcem epi.

tatianka26
autor
6. feb 2022

@louboutins ja si myslím že je to každej osobná vec či si ju dá alebo nie

louboutins
6. feb 2022

@tatianka26 ano, ale pise hore pani, ze epi nie je samozrejma.

radka654321
7. feb 2022

@louboutins tak možno v tomto júli už bude situácia iná. Mne bolo povedané a teda nie len mne,že je korona,dovolenky a podobne,takže môže sa stať že epi bude ale nie je to samozrejmosťou,že bude k dispozícii anestéziológ,ktorý ju podá. Ja som ju chcela ale ani som to nestihla riešiť,kamarátky ktoré rodili v auguste chceli ale smola,nemal kto.

louboutins
7. feb 2022

@radka654321 mne sa toto nezda. Vsak v kazdej nemocnici musi byt anesteziolog dostupny nonstop, aj pre pripad operacii aj akutnych operacii. Ja budem chciet epi na 100%, to bez toho ani nahodou, vsak to je sialene. A v lete bola covidova situacia praveze velmi dobra, tak to neviem, co vase kamosky zazili.

radka654321
8. feb 2022

@louboutins https://www.modrykonik.sk/rodim/porodnica-skalica/
Neviem to nájsť priamo na ich stránke,ale tu je v podstate to isté. Záleží od aktuálnej situácie. Anestéziológ musí byť k dispozícii,ale ako sama píšete môže byť potrebný pri operácii. Môže byť situácia,že je mimo pracovného času a je k dispozícií na zavolanie,tak prirodzený pôrod nie je považovaný za akútny stav a vtedy príde ak je zazmluvnený. Treba si to dohodnúť s anestéziológom počas tých prehliadok v nemocnici,možno bude situácia lepšia. Držím palce,nech všetko dopadne podľa vašich predstáv.

louboutins
8. feb 2022

@radka654321 ja som si pozerala aj ine porodnice a nikde to obmedzene nemaju, ani v Kochu, na Kramaroch, v Ruzinove ani na Antolskej, tak preto som z toho ostala v soku. Ak nebudu vediet zabezpecit tak zakladnu vec pre rodicku na 100%, pojdem rodit radsej na Antolsku.

olusa1
6. júl 2022

Prosím Vás, čo si treba priniesť do pôrodnice? Kamarátka mi vravela, že oblečenie pre dietatko aj zavinovačku jej dali z nemocnice. Ale rodila v Ba. Neviete mi povedať ako je to v Skalici?

olusa1
6. júl 2022

@radka654321 prosím Vás, oblečenie pre bábätko a zavinovačku ste mali svoje, alebo Vám dávala nemocnica. Lebo kamoška bola v Ba a tam jej dávali všetko. Ďakujem 🙂

alexandra197
6. júl 2022

@louboutins ja som rodila na Myjave a tiež to prízvukovali ze epi len cez pracovný deň cca do 16.00h a cez víkendy a sviatky bez šance. Nakoniec som musela sekciou bolo vyriešené...

radka654321
6. júl 2022

@olusa1 zavinovačku z nemocnice,ale určite si môžeš priniesť aj svoju,ja som ju ani nejako extra nepoužívala,rodila som v júli a bolo tam fakt horko,takže skôr na presuny a prenášanie. Oblečenie som mala svoje,oni myslím že aj dávajú,ak nemáš,ale ja som si priniesla. Mám pocit že dávajú také 'retro' zavazovacie košieľky,mne boli lepšie obyčajne body,navyše keď sa mala ogrcla,tak som vybrala moje,nemusela som chodiť pýtať. Nie je ale treba plienky,možno nejaké malé balenie ak by značka nesadla,ale to stále doplňovali. A nezabudnúť príbor a pohár 😉

olusa1
6. júl 2022

@radka654321 Ďakujem 🙂