Skúsenosti s pôrodnicou v Skalici

angel987x
22. feb 2021

Dobrý deň, chcela by som sa Vás spýtať ako sa Vám rodilo v Skalici? Či ste boli spokojné , popripade ak nie tak v čom? A aké sú momentálne opatrenia v pôrodnici? Môže byť prítomný i partner? Ďakujem za Vaše odpovede

radka654321
23. feb 2021

Ahoj, ja som síce zatiaľ nerodila, ale čoskoro ma to čaká. Mám informáciu, že začiatkom roka mohol byť aj partner s negatívnym testom.

angel987x
autor
23. feb 2021

@radka654321 ahoj a kedy máš termín? Ďakujem za info a držím palce 🙂

radka654321
23. feb 2021

@angel987x napísala som ti správu

karinka1986
18. mar 2021

Ja som rodila v novembri ale co viem tak partner mohol byt len musel mat test.

chameleonas
30. mar 2021

Ahoj, tiez som mala obavy, rodila som 28.1. a vsetko bolo super. Muz mohol byt pri porode. Myslim,ze by mu urobili test v porodnici, len to nestihol. Mne urobili test (2x z nosa a 1x z hrdla) nez som isla rodit. Bola som negativna,takze som nemala rusko pri porode,neriesili to ani na izbe, ani v jedalni.. Lekarky super, sestricky tiez skvele. 😉 Sestricky pre babatka uzasne 🤩, mile,ochotne,sympaticke. Budes v dobrych rukach. Ked nieco treba, opytaj sa. Ale sestricky same stale chodia a pytaju sa ako sa mas a ci nieco nepotrebujes. Izby su bud po troch alebo po dvoch,na nadstandarde je jedna. Vsetko zalezi od mnozstva pacientiek. Kazde rano je lekarska kontrola pre teba,a aj pre babatko. Navstevy boli zakazane (pravdepodobne stale su),ale muz ti moze priniest vsetko,co ti bude chybat,sestricke poda medzi dverami. Prepustaju na stvrty den, my sme isli az na osmy, syn mal zltacku a streptokoka.

angel987x
autor
30. mar 2021

@chameleonas jej ďakujem za rozsiahle info ☺️ a kto ťa rodil? Bol to tvoj prvý pôrod? Mala si pôrodný plán? Len sa obávam nástrihu 🙄

chameleonas
30. mar 2021

@angel987x To uz je moj druhy syn, prveho som rodila v Bratislave.Bolo to rychle,aj prvy,aj druhy porod.V Bratislave sa sestricka stazovala,ze uz som druha,co si zmyslela naobed rodit.. 😅 Ale vobec som take sprostosti neriesila,nevyberies si,kedy sa babo vypyta na svet..😂 Aj ten plan,ak nejaky mas,nemusi vyjst. 😏 A sustredis sa,aby bolo vsetko vporiadku.Nenastrihli ma,vzdy som sa roztrhla.Znie to hrozne,ale tvoje telo vie,co ma robit a uzdravi sa.😉 V Bratislave som si porodnika chcela zaplatit,ale nestihla som.Bola som u neho raz,este mi vravel,ze bude v mojom termine na lyzovacke..A porodila som o dva dni po tejto kontrole, v 37.tyzdni..😁 A tu v Skalici porodnicky nepoznam,hluposti som radsej necitala,lebo aj najlepsiemu sa moze "ruka smyknut".Dufala som a spoliehala sa hlavne na seba,a pocuvala lekarku.Ked ti povie,ze este jedna kontrakcia a bude vonku,tak to musis dat.😉☺️ A rodila ma Silvia Turkovicova (aspon myslim 😏😜

angel987x
autor
31. mar 2021

@chameleonas ďakujem za odpoveď a za tvoje povzbudenie ☺️

marie888
31. mar 2021

@chameleonas ahoj tak my sme sa stretali u obeda 😊 ja som rodila 2.2... Jeden deň sme prisli na obed v tých bielych koselach 😄 Ja a Anička. Anička rodila cisarakom, potom ešte jedna (zabudla som jej meno🙈) obydve po rodili chlapcov ležali na izbe číslo 2. Ja som rodila po nich klasicky a ležala som na izbe číslo 3

chameleonas
1. apr 2021

@marie888 Hej, pamatam. 😊 Ta trochu potrapili.😏

marie888
3. apr 2021

@chameleonas ale v pohode prežila som. Len Anička išla cisarakom a hneď na to tá druhá začala krvácať po klystiri, tak už kričali "Sekcia2". Ja som ešte nemala také silné kontrakcie, ešte som sa smiala že čo tie ženy sa sťažujú na pôrod a na bolestivé kontrakcie 😄od polnoci som mala kontrakcie jak mi vytiekla plodová voda. O dvanástej som bola ešte vysmiata. No o tretej ma prešiel smiech, to som hulakala od bolesti jak ma cely chrbát z toho bolel. Prosila som o klystir lebo som 5dni nebola na WC. Myslela som ze keď mi dajú klystir tak sa uvoľním a rýchlejšie sa otvorím. Ja som bola stále len na 3cm tak mi ani klystir nechceli dat lebo to sa dava až na 4cm tuším. Bože dva dni mi dávali vyvolávačku a pôrod nič. Už som myslela ze ostanem s pupkom. Ja som myslela ze už rodim na vzdycharni, skoro som tu rebrinu vytrhla, kopala som do lopty od bolesti. Ani sedieť ani ležať nič. Ja som myslela ze na mňa aj zabudli 😄. Spotena som bola jak myš, stále ma posielali do sprchy aby sa mi rozbehol pôrod. Aj tu loptu mi tam dali nech si sadnem a poskacem. Ja som od nedele jak som prišla na príjem spala dokopy 5hodin, tak v utorok v tej sprche som medzi kontrakciami zaspala a jebla som si hlavu o kachličky 🙈. Potom ma už konečne zobrali na sálu. Už som myslela ze konečne ideme na to. No oni mi dali ešte infuzku. Zevraj ešte nemám dosť silné kontrakcie. Cozeeee? Sak ja som myslela ze pri ďalšej kontrakcii už zomriem. Kričala som nech ma zabijú 😄. Ale samotný pôrod už bol rýchli, len malá mi neklesla do pôrodných ciest, stále my vysala na rebrach.. 😄12 dní som prenášala. Narodilo sa mi 4kilove decko a 50cm... Diera jak svet 😄. Ale mala je zdravá s pôrodnicu som moc spokojná, sestričky boli stále usmiate, úžasné. Ale na izbe už keď som bola, tak si mysleli ze som druhorodicka, jedna sestrička tam bola taka hnusná. Tak staršia, malá krátkovlasa blondína. Úplne odmerana a mala som znej pocit ako keby svoju prácu neznášala. Ja som nemala mlieko a celú noc mi mala plakala. Ani mi nepovedala ze si môžem prísť po mlieko aby ju dokrmili umelým 😠kokos unavená a ubolena po pôrode a decko mi plače celú noc od hladu 😭. Ja som myslela ze nezvládnem byť mama. Úplne som bola zúfalá. Keď sa ráno menili smeny tak sama za mnou prišla sestrička lebo počula malú plakať, taka mladá vysoká blondína, moc príjemná určite vieš ktora. A ona dala malej papať a povedala sama že ja ešte nemám toľko mlieka a malá je moc veľká baba a potrebuje papať viac, že si môžem každé 3hodiny chodiť pre mlieko. Odvtedy bola moja malá spokojná... Inak bolo v nemocnici všetko super, až na tu stravu 🤮. Mohla som si zaplatiť samostatnu izbu. Ale ja ako prvorodicka som chcela byť na izbe s niekým aby mi poradila keby bolo treba. A aj tak som bola 2dni sama na izbe. Na 3den mi tam doviezli tú čo zdrhla a babo nechala na izbe a ešte jednu Petru taka správna srandovna baba 😊a potom sme už išli domo. Pôrodnika som si tiež nevyberala a ani porodny plán. Oni sú tam skúsený a vedia čo majú robiť, tak som to nechala na nich. Môj u pôrodu nebol. Chcel byť. Ale celkovo ja som proti tomu. Nevnímala by som ho že tam je a možno by ma len rozčuľoval keby ma chcel utisovat. Keby mohol byť až tesne po pôrode bolo by to pekne. Ale úprimne si myslím ze ta chvíľa po pôrode co mi donesú malú na prisatie patrí len mne a jej. Ja som ju mala v brušku a tiež je chúďatko zmätená že kde to je a prečo už nieje v tom teplučku... Pôrodnicu doporučujem. Rodiť už nechcem , ale keby náhodou tak len do skalice. 💝

angel987x
autor
3. apr 2021

@marie888 ďakujem za odpoveď, veru tak to si si "užila" 😳

oktobermimi
20. jún 2021

@marie888 myslis tu pevnejsiiu vysoku z novorodencou? Ak ano ona je doslova anjel🥰

marie888
20. jún 2021

@oktobermimi ano tá 😊 taka pevnejšia a pekná v tvári. Ona bola úplne úžasna. Vždy som sa tešila keď prišla ona, stále sa usmievala a bola príjemná.

oktobermimi
20. jún 2021

@marie888 hej hej presne cisto slniecko ked vosla do miestbosti z cloveka hnet zle padne dole ☺️ keby su vsetky take ako ona svet by bol krasny.
Vysvetli poradi ponoze ukaze ☺️👌

marie888
20. jún 2021

@oktobermimi 😄akurát ti pozerám do profilu 😄Sak Betkaaa

oktobermimi
20. jún 2021

@marie888 kikino?🤦‍♂️😂😂😂😂

lucy27031991
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetata
27. dec 2021

@chameleonas
@oktobermimi
@marie888
Baby a koho ste mali pri porode? A prosim vas je tam na izbe sanita alebo je niekde na chodbe? Pripadne ak na chodbe, tak pre kolko izieb je?

oktobermimi
27. dec 2021

@anetata ja som bola sama lebo dvojky, ale ano na izbe je kupelka aj wc 🙂 mala som maldu dr ale aj budinskeho a v zalohe dalsich x ludi 😁 aj z tim clovekom ktory v pripade potreby ta "uspi" lrbo som rodila dvojky prirodzene cize v pripade akutneho cisaru tam boli pripraveny ale uplne super porod bez problemov 🥰 za mna je skaica top

marie888
27. dec 2021

@anetata ja som mala pri pôrode Roshko, bola strašne milá a inak ich tam bolo veľa ani neviem kto bol kto asi aj kuchárky a upratovačky 😄 Ja som bola na izbe oproti výťahu, tam boli 3postele a WC s kúpeľňou sme mali spoločne s izbou vedľa, tak isto aj miestnosť s prebalovacim pultom... Dlho som sa rozhodovala ci si zaplatím samostatnu izbu, ale rozhodla som sa mať spoločnú izbu ako prvorodicka sa mi to zdalo lepšie. Prvé 3dni som bola sama a potom mi tam dali jednu co na druhý deň utiekla 😄a potom ďalšiu a ta bola úplne super, po kecali sme. Dohliadli sme si na deti ak bolo treba ísť na WC, alebo si pre jedlo. Inak v spoločných WC a sprche som sa s nikým nestretla.