SZŠ Skalica - externé štúdium

26. apr 2023

Davate si niekto tento rok prihlasku na externe 2rocne pomaturitne studium prakticka sestra? Myslite, ze je sanca na prijatie? Je tato skola dobra, tie, co ste tam isli studovat, boli ste spokojne, nelutujete?

olinkaola
11. jún 2023

@aafrika nie bez skúšok

olinkaola
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikola144
14. jún 2023

ahojte ským sa vidim 5.9. na zápise ?prišlo mi včera rozhodnutie že som prijatá 🙂

autor
14. jún 2023

@nikola144 So mnou 🙂

nikola144
14. jún 2023

Super tak sa aspoň s niekým zoznámim popredu teší ma ja som Nika 😊

olinkaola
15. jún 2023

@nikola144 somnou urcite, odkial si

autor
15. jún 2023

@nikola144 @olinkaola Dievcata, nebojite sa toho ockovania proti hepatitide B?

nikola144
15. jún 2023

@olinkaola ahojky super teším sa 😊 som zo Šajdíkovych Humeniec od Senice poznáte? 😀 A vy?

nikola144
15. jún 2023

Vieš čo ani nie dnes som akurát volala obvodakovi a ze zajtra mam prísť a dohodneme sa ako dáme tie dávky lebo že v lekarni to teraz nemajú že musí sa to objednať či čo tak uvidim

nikola144
15. jún 2023

Viete aj baby ako sa študuje že koľko krát do týždňa je škola a kolko prax? Ja som na materskej mám 8 mesačné dievčatko a teda je to pre mňa veľká výzva ale podporila ma celá rodina že isto mám ísť a s deťmi mi pomôžu lebo mám ešte aj chlapca trojročného 😀

autor
15. jún 2023

@nikola144 Mala by byt skola 2x do tyzdna poobede a prax podla rozpisu, to teraz este nikto nevie, ako bude.

nikola144
17. jún 2023

No tak uvidime ako to bude 😊bude to jazda tie dva roky popri deťoch a aj sa teším 😀

autor
21. jún 2023

@nikola144 Mozem sa spytat, ako si sa s obvodakom dohodla na tom ockovani?

nikola144
23. jún 2023

Mala som tam ísť tento týždeň že jedna dávka je v lekarni a na druhej sa dohodneme ale nepodarilo sa mi tam tento týždeň ist tak pôjdem az budúci a uvidím dam vediet ako som dopadla

autor
23. jún 2023

@nikola144 Super, dik 🙂

nikola144
28. jún 2023

Tak zajtra idem na prvú dávku dneska som bola u lekára a chcel mi dat prvú davku už dneska ale v lekarni nemali vakcínu tak mi objebnali rovno dve uz povedala som ze idem študovat zdravotnú školu a to napísala sestrička aj na recept aby som neplatila takže zajtra prvá a o mesiac druhá

autor
28. jún 2023

@nikola144 Drzim palce, napis potom, ako si to zvladla 🙂 Snad nebudes mat reakciu, toho sa bojim ja najviac ☹

aafrika
29. jún 2023

@nikola144 ja uz ich mam tiez v chladnicke😂pojdem sa tiez zaockovat

nikola144
30. jún 2023

Ahojky úplne v pohodke žiadna reakcia nič nechala som u sestricky druhu vakcínu nech to doma neopatrujem 😀

autor
22. júl 2023

@olinkaola @nikola144 Dievcata, idete sa uz teraz cez leto nejak pripravovat na skolu a nieco sa trochu ucit z biologie? Alebo myslite, ze netreba?

nikola144
22. júl 2023

Ja sa už chystám trochu si opakovať učivo mám aj od Kamošky materiál čo študovala na zdravotke plnú tašku kníh a jej poznámok tak to chcem popozerať

beloved
4. dec 2023

@olinkaola @nikola144 Ahojte, nastupili ste do skoly? Ako to tam prebieha, je vela ucenia? Ako zvladate prax?

nikola144
5. dec 2023

@beloved ahoj ano ja chodím veľa skončilo hneď zo začiatku ze prišli len prvý deň a potom uz neprišli alebo ešte prišli počas prvého mesiaca este nejaký ale všetci skončili čiže z nejakých 35 ludi je nas myslim 25 cca a škola akože super utorok štvrtok sa chodí do školy od 14:15 cca do 18:00 utorky mame osetrovatelske technily a stvrtok latina organizácia zdravotníctva anatomia osetrovatelstvo a zdravie a klinika chorôb učenia je naozaj veľa a každý utorok a štvrtok piseme testy alebo sa ústne skúša takže mame ozaj veľa známok ale inal super sme fajn kolektív a ja chodim do školy veľmi rada na prax oficiálne začneme chodiť od druhého polroka ale individuálnu prax si uz môžme robit teraz takže uz pomaly začneme niektoré

beloved
5. dec 2023

@nikola144 Je to naozaj take tazke, ze to tolko ludi vzdalo? Da sa to zvladat popri praci, ci bez sance?

nikola144
6. dec 2023

@beloved akože ľahké to nieje a nedá sa koľko krát všetko naučiť na 100 percent je toho učenia ozaj veľa ja som na materskej dovolenke takže ešte ten čas mam aj ked poslednú dobu nestiham učenie popri deťoch ale su tu baby ktoré pracujú v dss alebo v zdravotníckom zariadení robia na zmeny majú 12tky a proste dávajú to a maju moj obdiv a ešte horsie to budu mat popri praxi..

aafrika
7. dec 2023

@nikola144 u nas je to tiez narocne niektore dievcata pracuju ucenia je velmi vela,v skole skusanie,pisomky a ked sme na praxi tam tiez skusaju a fakt treba vediet bez toho sa u nas neda existovat.

beloved
7. dec 2023

@nikola144 @aafrika Dufala som, ze to bude trosku lahsie zvladatelne, zvlast, ked po maturite je absolvent "iba" asistent a nie plnohodnotna zdravotna sestra :-/

beloved
18. máj 2024

@nikola144 Ahojky, chcem sa spytat takto s odstupom casu, ako prebieha prax v Skalici? Chodite do nemocnice? Co vsetko robite? Kolko hodin mate prax? Dakujem

nikola144
18. máj 2024

@beloved tak prvý pol rok je teória ošetrovateľské techniky a od druheho pol roka sa začína prax v nemocnici prax je každý utorok a v štvrtok je škola do nemocnice chodíme od 14stej do 19stej sme rozdelení do troch skupín čiže na tri oddelenia chirurgia, interné a gynekológia a na gynde sa potom ta jedna skupina rozdeli na tri oddelenia gynda novorodenci a pediatria vzdy musíš na kazdom oddelení byt 4 krát čiže 4 utorky chirurgia 4 interne a tak dalej potom teda tento mesiac sme mali ist este do detskeho domova a domov dôchodcov ale to nam odpadlo lebo sa nam uz začína mesačná prax kde musíš odrobit 60 hodín mame to tak ze sme na tri skupiny a prva zacina posledný majovy tyzden a kazda skupina ide 4 dni po 12 hodin denne po sebe bude to zabijak malo to byt 5 dni po 12 hodin ale v piatok na 12tku nemôžme ist takže kazda si určila den kedy si tu piatu 12tku odrobi dalej mimo toho musis počas celých dvoch rokov štúdia spraviť individuálne prax 400 hodin no prvy školsky rok ich musis mat minimálne 150 dostanes zošit kde si to budes zaznamenávať a na praxi robime postele, prebalujeme, rozdavame jedlo, krmime pacientov, podavame lieky, odoberame krv, pichame inzulin, heparin ak sestra dovoli da ti urobit aj infuzku, asistujeme pri cievkovani, klyzme, osetrujeme rany, vylievame mocove sacky, meriame tlaky teplotu, kupeme pacientov, všetko co sa ucis pocas prveho polroka na technikách ešte som zabudla napísať ze tu individuálnu prax ak pracujes v sociálnom zariadeni tak sa ti tam počíta z prace 60 hod. Takze mas namiesto 400 hodín len 340 a ked v zdravotnickom tak myslím ze 200 hodin vies si vybabit prax aj v inej nemocnici niektoré baby si robia v Malackách alebo na Myjave

beloved
20. máj 2024

@nikola144 Dakujem ti velmi pekne za vyverpavajucu odpoved 😍
Tie 12 hodinove smeny ma desia, ako sa to da zvladnut ☹ ?