9 ročný školák nepočúva a odvráva

olinka2
11. dec 2016

Poraďte mi niekto , máme 9ročného školáka a nevieme čo robiť. Vôbec nechce počúvať , veľmi nám odvráva. U nikoho to nevidí a ani v rodine sa takto nikto nespráva . Neviem ako prišiel na to , že sa nechce učiť . 1. a 2. ročník mal síce samé jednotky, ale teraz je to už hrozné a jemu je to jedno ... Postaví sa nám : máme mu dať pokoj a aj vrieska po nás , akoby sme ani jeho rodičia neboli . Neviem čo s tým , skúsili sme už všeličo ... Poraďte čo robiť , nie je jedináčik . Máme ešte staršieho syna a ani on si takto nedovoľuje 😢😢😢

mtsl
16. dec 2016

@olinka2 Neporadím ti s výchovou, čo by som robila na tvojom mieste neviem ale isto by som sa porozprávala so synovou tr. uč. a urobila s ňou dohodu. Nech ho skúša každú hodinu a dáva mu známky. Možno sa syn spamätá ak budú známky zlé - je to len nápad. Možno učiteľka vymyslí niečo iné lepšie čo na neho zaberie. Vieš, viac hláv - viac rozumu. Ale aby ste postupovali spoločne a boli obe informované čo je doma (v škole). Teda ak tu ide o školu a známky.

ceresnovci
16. dec 2016

Teraz je na 1. stupni 3. rocnik. Co sa z neho vykluje do 13tich rokov? Teraz s vami mava, v puberte to bude X nasobne.

eliska13
16. dec 2016

@olinka2 a prečo bol nepripravený ty mu nekontrolujes úlohy?Nechodí neskoro spať?Prečo po škole spí?Neviem ja by som nedokázala mu nedať darček na Vianoce.Veď sa ho spýtaj či si myslí, že si niečo zasluzi.náč tiež si myslím, že vám robí naschvál zlé venujete sa mu dosť,nerobíte rozdiely medzi deťmi?
Je niekedy aj pochvaleny či kritizovaný aj, keď teraz právom
Ale, keď uvidí teba stále nahnevaný hundriacu bude taký istý mrzoun.aj nás zostal oprskly, ale sú to skôr výnimky dokáže spraviť taký ksicht, že by som mu najradšej dala po líci🙂)niečo mu poviem a odvrkne aaaa???A čo teraz???
Na ňom je strašne vidieť vplyv spolužiaka takého zasrana drzeho

olinka2
autor
16. dec 2016

@timea7 stále , ale ja som už rozhodnutá... Vôbec sa mi nepáči jeho slovník ... Ešte ak mu vravím, že to čo ma byť.... Tak mi ukazuje to gesto rukou ... Že akože kecam .... Nech sa vyrozprávan

olinka2
autor
16. dec 2016

@eliska13 nepripravil sa , lebo on nechce ... Skúšam na neho hocičo ... Nechce potom to dlho trvá , potrebujem aj niečo nachystať do školy , mne do práce ... Kontrolujem aj sa pýtam a teraz konkrétne povedal na túto ulohu , že netreba a ani vybrané slova sa nenaučil , lebo mi jasne povedal , že sa to nenaučí ..... Písomnú úlohu urobil a to bolo všetko ...., aj mne je ľúto , že mu nechcem dať ten mobil , ale asi si ho fakt nezaslúži ... Potom bude žiť vtom , že aj tak dostane to čo chce , či ????

olinka2
autor
16. dec 2016

@eliska13samozrejme ho chválime , ak sa nepodarí povieme nevadí , na budúce musíme viac popracovať takto to fungovalo , ale teraz , je strašný .... Začo ho mám pochváliť , zato , že je na mňa drzí , že sa nepripravý .... Prečo spí, lebo tak nás ignoruje , zoberie sa , ľahne si na posteľ a leží až zaspí .... Starší brat je o 5 rokov starší, on ma iné problémy ... Pripravuje sa na prijímačky , ponaťahuju sa , ako bratia .... A pravdou je že ti bol on koho sme vždy trestali keď sa miečo stalo , si starší musíš mať rozum , malému to častokrát prešlo aj keď bol na vine

maryam
16. dec 2016

Uff, takze ani ja nie som s tymto trapenim sama... Môj bude mat tiez 9 rokov a tiez uz neviem co nanho vymysliet. Zakazy a prikazy vydrzia chvilu, bud sa casom na ne zabudne, alebo sa bude tolko liskat, kym nedosiahne svoje :(. To väcsinou vtedy, ked mam slabu chvilku, alebo som zaneprazdnena niecom inym. Tiez sa nechce ucit, citat, pisat, no nic. Hlavne, ze vsetkych svetovych futbalistov pozna po mene, klube, vlajke danej krajiny, kde vsade uz hral atd. Ide ma z toho porazit. V skole pol roka zo seba robil "debilka", ze nevie pisat, aby ucitelka od neho nic nechcela, a ked mu na to prisla, bola nanho nahnevana. Pocitat vypocita doma za 5 minut urcite 15-20 prikladov bez chyby a v skole vypocita ledva 10 za 15 minut... neviem to pochopit preco to robi... Mam taky pocit, ze mu je to srdecne jedno, dokonca mu to vyhovuje robit sa, ze nic nevie, aby od neho nechcel niekto nedajboze viac... je to na zblaznenie 😳

olinka2
autor
16. dec 2016

Pridem pre neho do družiny , pekne ideme domov, chytí ma za ruku , rozpráva čo bolo .... No prideme domov, zložíme sa, niečo zjeme a poviem, no poď ideme robiť úlohy a vtedy to začne ... Neidem , ja neidem , niekedy sa nám podarí aspoň niečo, inokedy nevieme ani začať , ale čas beží ... Zrazu je 19.00, potom 20.00 a my nič ... Rozložený - trucuje a ja už nerváčim, lebo treba ísť spať , lebo sa to zlé začne už aj nasledujúce ráno .... Už vôbec neviem , čo robiť

olinka2
autor
16. dec 2016

@maryam aj toto bolo u nás , len u našej učiteľky neobstojí , nepodáš výkon , nebudú výsledky ,žiaľ - škola ho zrejme vôbec nezaujíma , ale on sa potrebuje učiť, to čo počuje v škole mu nestačí

olinka2
autor
16. dec 2016

@olinka2 čo sa týka jeho úloh , všetko viem ešte aj ja , tak sa s ním učím ... Ale ak niečo zatají čo môžem , niekedy sa aj opýtam aj mamičiek čo máme za d.ú., aby som si overila , ale nechcem často , lebo už sa stalo , že mu spolužiačka vykričala, že ani domáce nevie ..,,

novana
18. dec 2016

@lenkaemka, liečba šokom, nechať padnúť na hubu... 9 ročného?!

namornicka
19. dec 2016

@olinka2 tak keď už nič nezaberá a ty strácaš nervy tak ho nechaj (nemyslím papulovať, ale menej sa venovať škole), pozri, minule si písala, že dostal zopár jednotiek, tak asi až také zlé to nebude. Nech sem-tam dostane nejakú trojku a z toho bude vysvečko zopár dvojok ja si myslím.

timea7
27. dec 2016

@olinka2 ako? Syn dostal to, čo chcel? Rozprávali ste sa?

jakubik
22. júl 2017

@olinka2 ahoj velmi ma zaujima ako to cele dopadlo? Tiez mi ide syn do 3rocnika a asi to bude podobne s tvojim pripadom

martinkkka22
10. sep 2017

Aj mna zaujima ako to dopadlo ci ste to spolu zvladli....

olinka2
autor
14. sep 2017

Zdravím Vás ... Tak nedostal čo chcel , pod stromcek asi naj darček bola inteligentná plastelína , kým ju neobjavil pod stromčekom velmi plakal .... Ale musim povedat , že správanie je lepsie , prisla som na to , ze to bolo asi tym , ze dostali novú učiteľku a ta si obľúbila dievcata a tichých chlapcov . On je normalne živé dieta , na vsetko ho upozorňovala a aj tym ze su viac dievčenský kolektív , tak vkuse žalovali a on sa nemohol brániť , nikdy nemal pravdu . Bojovali sme a stale bojujeme , nech ich nerieši . Častokrát si odniesol aj za to co neurobil , raz sa ho spolužiak zastal , ze to nie on ... Tak mu ucitelka povedala len tolko , že Sorry ... Je toho velmi vela

olinka2
autor
2. okt 2017

Poraďte mi žienky , začala škola a problémy su tu znova . Dnes odpovedal a uč. mu dala 2 , asi niečo nevedel ( najhoršie na tom je , že som mu povedala ,že pekne vie , nech sa prihlási ) . Vyvolala ho sama , skúšala ho z 3 látok a dala mu 2, vyvolala este jedného žiaka - toho skúšala z dvoch látok Atén dostal 1. .... Pisali previerku odovzdával prvý, tak mu povedala NEVRATIM TI !!! Ale napisal na 1, iní ziaci mali chyby , tak ich zavolala zoberte a o

olinka2
autor
2. okt 2017

.... Zoberte a opravte si ( čiste trojky ) a nakoniec mali aj oni 1 . Tak ja uz neviem , či si ho neobľubila , alebo čo to je ???? Som z toho nešťastná . Ani jemu to nie je jedno a povie mi , ja nemozem povedat ucitelke , že im stale pomáha , vracia pisomky ( to robila aj min.rok a tak žiak co mal mat 2 mal 1 )

dskjhfdlkdjhl
2. okt 2017

@olinka2 a to ako vies posudit, ze mohli mat trojky a opravili si na 1? To, ze niekto odpoveda z troch a niekto z dvoch latok, to este neznamena, ze ten z 3 latok musi dostat lepsiu znamku.

jakubik
2. okt 2017

@olinka2 nesedi na nom?

loliki
6. okt 2017

@olinka2 Asi je problem vo vztahu ucitelky a tvojho syna. Kym vypisujes tu na MK, vela sa nedozvies. Teraz su rodicovske stretnutia, tak sup do skoly. Ona je asi jeho triedna, ze? Na vsetko sa popytat, v klude, po dobrotky, porozpravat sa. Uvidis reakciu ucitelky a ci sa nieco v priebehu nasledujucich tyzdnov zmeni. Ak to bude rovnake, ci horsie, ist za riaditelom a popritom hladat si inu skolu, ktora vam bude vyhovovat viac. Uvidis ako sa veci vyvynu.

olinka2
autor
7. okt 2017

@dskjhfdlkdjhl ... On bol pripravený a povedala som mu nech sa prihlási , neprihlásil sa , ale vyvolala ho, skúšala ho nakoniec zo 4 látok a , ze nepovedala mu to, alebo to nevies , len ze dnes to bude dvoječka .... Preco ho nevyskúšala iba nové ucivo a otázočka z opakovania ??? Ako spolužiaka ??? On hovoril vsetko co si pamätal , a pamätal si dost , no asi nepovedal uplne vsetko co boli v poznámkach napísane

olinka2
autor
7. okt 2017

@dskjhfdlkdjhl ja to neviem posúdiť , to povedala ucitelka , nech prídu po pisomky , lebo to čistá 3 ... Ide o princíp preco to robi ??? A ze sa tam opakujú tie iste mena

dskjhfdlkdjhl
7. okt 2017

@olinka2 Nechapem, naco riesit znamkovanie spoluziakov. Ak sa Ti nezda, ako ohodnotila Tvoje dieta, tak chod za ucitelkou a spytaj sa, co nevedel. Nebola si tam, ked ho skusala, vies iba to, co Ti on povedal, mozno vedel odrapkat ucivo a nevedel suvislosti, tam je tolko moznosti, preco nema jednotku. Dieta nemusi vediet vsetko, co je v poznamkach, dieta ma latke rozumiet a je jedno, ci je nova, alebo stara ak nerozumie podstate, tak potom sa to velmi rychlo spozna. Ale tazko takto sudit, lebo ani neviem o aky predmet sa jedna a poznam len Tvoju verziu.

loginexistuje
7. okt 2017

@olinka2 chod za ucitelkou najprv pptom mozes poziadat aj o to aby si bola ty na hodine alebo este lepsie chod do cppp a oni mozu prist do skoly a pozorovat porozpravaju sa s nimi

Mne to pride ze pani ucitelke neaadol tvoj syn a takto neprofesionalne to dava najavo

veronka1234
7. okt 2017

Ahoj, necitala som vsetky prispevky, pomoct ti v tomto neviem, lebo ja mam zatial male babo. Ale jedno Ti poradim, mobil, pc v pohode zakazuj, ale nezakazuj mu konicky a sporty, ktore ma rad. V atletike ho podporuj a motivuj. Najhorsie je dietatu zakazat sport alebo kruzok, ktory miluje:( napr ja som ucila v druzine pred materskou. A tam sa jedno dievcatko slabsie ucilo. Ale rado chodilo na kruzok sikovnych ruk. A ked dostalo zlu znamku, mama pockala kym kruzok zacne , deti si rozrobili nejaku vec a vtedy dosla a po 10 minutach zobrala dveru z kruzku od rozrobenej veci. Akoze za trest za zlu znamku. Ani nemusim pisat, ako mi jej bolo luto a ake to boli place :(