9 ročný syn kradne peniaze

lubikan
19. mar 2013

Koceny,zistila som,ze moj syn 9 rocny tajne bere z domu peniaze...takym sposobom,ze niezeby lasoval,isiel do penazenky...ale mame v kuchyni na policke nadobku,kam sem tam s muzom hodime drobne,ked najdem v bunde,gatoch...atd...vedela,som ze su tam aj "zlate",sla som si ich vziat,ale neboli tam...medenaky tam nechal....muz to nebol,tak som tam nachystala dalsie zlate,a na druhy den,ked som este rano spala,syn s tym strngotal,ked som sa ho pytala,ze co s tym robi,vraj iba rata...potom mi ukazal vacky,ze si chcel v stanku kupit sladkost....ok,to beriem,rastie,ma chut...

Ale obavam sa toho,ze sa bude chciet vyrovnat starsim kamaratom zo skoly,a drobne mu nebudu stacit,a zajde to do extremov...

prosim,poradte,ako sa tomu vyhnut...mam uz 9 rocnemu davat vreckove napr. v pondelok,1 € na tyzden,na zuvacky napr....alebo ako??

lubikan
autor
20. okt 2013

@brumka to 1€ na tyzden....

desiatu ma z domu

lubikan
autor
20. okt 2013

@digysa nasa cela rodina nema darceky v hodnote 350 € 😀 😀 ..nieto este syn

a ano....starsi ziaci pytali od mladsich pod hrozbou bitky...,takze dlho nikto o nicom nevedel...uz to riesila aj policia....a mame pokoj,takze mame s "kradnutim" klud....bolo mi to aj zvlastne,ze doma ma dostatok a stale vypytoval....uz mozme nechat peniaze kde kade a ostanu nedotknute....

a peniaze dostava tak raz za tyzden,raz za dva,ze si sam kupi desiatu ,alebo mu sama dam,ze na maskrtu podla svojho vyberu

simca79
20. okt 2013

@digysa práveže si absolútne nič nekúpi, nejaké cukríky a podobne, na to má drobáky.. do školy sa chystám, fakt si to neviem vysvetliť. Ale je možné, že som ho krivo obvinila, má aj brata a možno má v tom prsty on, fakt neviem, ako na to prídem a štve ma to, lebo je to celá moja výplata... ☹

eeffka
20. okt 2013

@simca79 ja zasnem, napises ze decko ti ukradne 300e , reku OK neriesi milionarka a teraz ze skoro tvoja vyplata 😕 , a ty sa len chystas do skoly.... keby mi dcera ukradla moju vyplatu uz by byvala v reedukacnom ustave

simca79
20. okt 2013

@eeffka stalo sa mi to teraz minulý týždeň... nie je to také jednoduché vyriešiť, ide ma poraziť ☹

maznacik007
20. okt 2013

@simca79 fuuuu to je silna kava ... pisala si ze te tych 300 Eur ti vzal na jar .. a teraz zasa 100 Eur... to na jar ste ako doriesili ....

podla mna treba zasiahnut tvrdo resp. fakt zistit na co to minul ... nechodi hrat nejake hry za peniaze automaty ... nefajci? nepije ... ak si teda vylucila sikanu ako pises...

no hrozne nieco ked v takom malom veku si toto dieta dovoli opakovane a ty na taku sumu robis cely mesiac...

zita19
20. okt 2013

Pocuvaj, ako necitala som cele, ale nie je on obetou sikana a vydierana od starsich deti? Sku niekoho komu doverujes nahovorit nech s nim hodi rec. Tolke peniaze ta uz nie je sranda, ze drobne na cukriky

majkaa
4. apr 2016

Ahojte, mam taky mensi problem, nechcem to nazvat kradnutie lebo on to asi tak nebere. Mam 6 rocneho synka, Je velmi citlivy, ochotny pomahat aj velmi pocuvny ovela viac ako mladsi. V septembri ide do skoly. Stale ma vsak pocit ze ma malo. Raz mi povedal v obchode ze mu je jedno co kupime len aby sme nieco kupili aj keby to mali byt sparadka do zubov napriklad. Jemu kupujem ovela viac hraciek, sladkosti, svietiace topanky ako mladsiemu /chvala bohu, mladsi si to nevyzaduje/ ale stale ma pocit ze ma malo. Donedavna sme mali sladkosti v bare dostupne im, vacsinu ked si vypytali dala som im ale niekedy naozaj to nejde, napr pred jedlo, po umyti zubkov... a vsimli sme si ze si zacal brat potajme sladkosti. Dohovorili sme mu ze nech si vypyta a budeme sa snazit mu neodopriet, po par dnoch znova sme nachadzali keksik pod vankusom, kopu obalov pod postelou a to sme mu vzdy dovolili si zobrat. Tak sme sladkosti z baru dali do krabice a hore na skrinu. Teraz sa ale po velkej noci som si povedala oni si sladkosti vysibali tak nech si ich oni jedia ako chcu. Mali ich dost to musim uznat ale nechcela som toho starsieho brzdit, toho mensieho ho tak casto nenapadne zjest tolko toho naraz. No a ked si starsi zjedol /dva baliky cukrikov zobral aj do skolky a porozdaval/ vsimli sme si, ze zacal potajomky brat mladsiemu. Co mam robit? Nekricala som na neho snazim sa dohovarat, a dala som len trest nekukanie vecernicku vecer na tyzden. Preco stale bere ked vie ze mu dame ked si vypyta?
Bojim sa toho, ze ked bude chodit do skoly a dame mu desiatu aj sladkost tak bude bravat peniazky nam z penazenky a kupovat si sladkosti a domov bude chodit z celou desiatov, alebo ju bude niekde vyhadzovat aby sme videli ze akoze zjedol aj desiatu tym padom mohol aj sladkost. Ako to mam riesit?

nyusika
4. apr 2016

no...sanka dole...ale devet a viac rocne deti uz musia vediet, z ebrat si nieco bez dovolenia je kradez.

a to, co tu niektore pisete o sumach 10 a viac, dokonca300 !! eur, tak toto riesite dohovaranim ??

zistim, ze mi dieta kradne peniaze - posadim si ho, veeelmi konkretne prehovorim do duse.

ale v zmysle inych podobnych tem na konovi sa tu isto zhodnete, ze to si len mlady nieco dokazuje, pripadne dava najavo svoju indiviualitu. a asi by ste mali nechavat v dosahu vyssie sumy, nech si to moze dokazovat doraznejsie