A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

hasleerka
21. aug 2009

no veru ja sa tiež chystám že pôjdeme čítať, ale stále to odkladám ... zajtra im chcem trochu detskú premalovať a porobiť ... no možno v nedelu

gagusinka
21. aug 2009

dievcata, žiaden stres cely september sa opakuje učivo 1. ročnika, len ich este nechajte chvilu dýchať

hasleerka
21. aug 2009

super gagusinka dík aspoň máme veget 🙂

csina
22. aug 2009

no ale zase na druhej strane, počasie učeniu praje..... 😀 len tak podpichujem... 😎 hasleerka, ty si už fakt aj zošity obalila, veď ja nemám ešte ani kúpené... 😅 nám nedali žiadny zoznam, tak ani neviem aké...

atlaska
22. aug 2009

a kam sa nastahovale teda tretiaci ked sa sem nastahovali druhaci 🙂 ????

ved sa snad v septembri najdeme 😉

inak csina - my sme v prvej triede zvazovali prestup, od maja som mala vybavenu skolu,ale som sa nechala ucitelkou ukecat ze sa to ako pises na lepsie obrati, ze nova ucitelka si s detmi poradi lepsie bude ina disciplina - figu a neobratilo ☹ od polroka sme v novej skole,poviem ti maly je ako vymeneny uplne sa zmenil-ozil. Obaja sa tesime do tretej triedy. Ked sme nastupovali v starej skole do drhej sli sme obaja v setembri so stiahnutymi zaludkami,normalne sa na nechcelo. Manzel najskor so zmenou skoly nie velmi suhlasil, ale na konci druhej triedy sam uznal, ze nam dieta fakt ozilo a je spokojnejsie ako v "starej" skole.

hasleerka
22. aug 2009

atlaska videla som tu tému aj pre tretiakov

hasleerka
22. aug 2009

je tam napísané Ideme do tretej!

csina
22. aug 2009

atlaska, tak ste tým prešli...ja mám z toho hrôzu, ešte stále zvažujem pre a proti...Ale najbližší čas ukáže...nemali ste s tým problém, čo treba vybaviť? Ak môžem vedieť, aký bol u vás dôvod?

hasleerka
22. aug 2009

csina a nemôžeš dať len prestup v triede ... u nás tak koľké mamy robia ked sú neni spokojné

atlaska
22. aug 2009

mrkni stranu 27 tejto diskusie tam to pisem plus - neustale schovane zosity po triede-v skrini, pod kobercom, 3x znicene okuliare-neustale mu ich brali z oci a nosili na ociach spoluziaci,, niekolkokrat vysypany peracnik v smetnom kosi, pocmarane ucebnice od spoluziakov a UCITELKA NIC. decka skakajuce pocas vyucka zo stliciek na zem, behajuce po triede, slovnik ako pristavny robosi-tvoja mama je ku... ty si taky ko...naco sa tolio ucis na hov.. ti to bude atd atd......................no excelnetne!!!

csina
23. aug 2009

ty kokso !!! Tak to je sila...mňa stále prekvapuje, ako dokážu byť deti kruté, čím ďalej, tým viac...a učitelia nevidomí, čím ďalej, tým viac....Bianka si na školu nejako extra nesťažovala, asi v pol roku začala domov denne chodiť, že jeden spolužiak jej robí to a to...niekedy ju len sácal, niekedy ju zvalil na zem a fackal, niekedy škrtil....atd...Potom nahováral iné deti, aby jej urobili niečo.. A okrem toho, celovo sa mi organizácia akosi nepozdáva..
U nás prestup do inej triedy nič nevyrieši, lebo sú tam na tom podobne a máme tam len 2. Na dvore by si ju našiel..

hasleerka
23. aug 2009

fúha tak to som riadne zaskočená ... toto sa u nás v škole zatial nedeje, aspoň nie medzi prváčikmi ... Zuzka mi síce vie povedať, že občas do seba skočia, ale tak v norme, ako deti ... aležeby až škrtenie a fackanie ...

csina, to ja by som určite dala prestup, aby Biance to násilie nezanechalo zlé spomienky

gagusinka
23. aug 2009

A ja pridam názor druhej strany,zato že sú učitelia nevidomí, môžu i rodičia. Každý tvrdí moje dieťa je super, to tí iní nemáte právo mu niečo hovoriť a podomne... Týmto nenarážam na problém s malou Biancou, ale všeobecne to teraz tak platí. Všetci poznajú svoje práva, ale povinnosti nikto. Mne tiež tvrdil jeden prváčik a to ho citujem " moja mama povedala, že nemate na mna právo zvýšit hlas! " Riešila som to pohovormi s rodičmi - bezvýsledne - ich dieťa je super, hoci každemu robil zle, všetkých sústavne mlátil. Ja sa potom ani nečudujem , že učiteľ jednoducho rezignuje, čo je na škodu pretože si to odnesie aj nevinné dieťa podobne ako Bianca ked učitel nezasiahne. Samozrejme, že chápem aj rodiča, prečo by mal takéto správanie tolerovať V súčastnosti je to začarovaný kruh, z ktorého sa ťažko vychádza, ja sa pomaly bojím priznať, že som učiteľka. V momente počujem kopu nemilých slov na adresu učiteľa. A ked to povie rodič pred dieťaťom , tak prečo by to dieťa nepovedalo priamo učiteľovi.
Poradím Ti len jedno, kludný a otvorený rozhovor s učiteľkou. Neverím , že jej ako triednej učiteľke je tento stav v jej triede ľahostajný.

atlaska
23. aug 2009

Ved to ze s rodicmi si neporadi ani ucitelka, ak sa matka zastava dietata, ktore cez vyucko mlati decka pravitkom po hlave, odmieta pisat diktat, na vytvarnej 2 hodiny cumi z okna a nic nerobi.....a matka povie ked on je taka povaha. Uctelka by aj chcela ale riaditelka vsetko zhrna "pod koberec" 😠
Ked vam napisem ze decka s prepacenim kakaju mimo misu, po stenach na wecku su popisane vulgarizmy a to je cela budova len I.stupen. Ale co chceme od dei ak druzinarka fajci na sk.dvore ked je s deckami vonku, a to je teda nad 20st lebo inak von deti nechodia ale behaju po celej budove,lebo si v drzine nemaju ani ka sadnut kedze na 25 druzinarov je 17 stoliciek v triede.

hasleerka
23. aug 2009

ja toto nepochopím tých rodičov ako môžu len svoje dieťa zastávať ... ja teda tiež moju zastanem, ved je moja, ale ked vidím že robí zle, som schopná jej nahádzať po zadku ... no a vynadané to má určite ... nuž ale každý si vychovávame po svojom

atlaska to máte teda riadny nápor ... u nás v družine sú vonku všetky triedy a družinárky spoločne dávajú pozor ... na hranie zatiaľ majú miesta dosť

gagusinka
23. aug 2009

dievcata to je teraz tak, kazde dieťa znamená prísun penazi a ked riaditel nezasiahne tak preto aby o ne neprišiel. je to hrozne, ale v sučastnej ekonomickej situácii v školstve sa dieťa = penazný prídel

gagusinka
23. aug 2009

kedže sa zasa nudim a bludim netom našla som niečo pre druhákov kuknite si túto stranku www.dobrenápady.sk

gagusinka
23. aug 2009

pardon, opravujem stranku http://www.dobrenapady.info/news.php

csina
23. aug 2009

gagusinka...som veľmi rada, že si sa vyjadrila...ja samozrejme verím tomu, že naša triedna robí všetko pre to, aby sa takéto veci nediali, ale jednoducho aj ona je len človek a toto je miestami nad jej sily ( aj to sama pripúšťa ). Je to typ učiteľa, aký schvaľujem, pristupuje k deťom ako poslucháč, ktorý chce riešiť, nekričí, často si s deťmi vysvetľuje, aké správanie je neprípustné, pozitívne ich motivuje..Ale toto je skutočne nad jej sily...A nie len ona, zober si, že na vyučovaní musela mať prísediacu, zástupkyňu, jedna vyučovala, druhá dohliadala..! Inak to nešlo, lebo by neodučila ani polovicu z hodiny. Na začiatku roka som ňou bola očarená, veľmi príjemná, pekná žena, na konci...úplne vyšťavená, bolo to ne nej naozaj vidno. Chlapec, s ktorým máme problém, je intelektovo nadaný, ale žiaľ asi ADHD, nezvláda svoje emócie...Na jednej strane to chápem, tiež študujem pedagogiku a niečo som si už o tom naštudovala, rodičia tiež spolupracujú, ale je to beh na dlhé trate. Naša škola integruje detičky s rôznymi poruchami, hoci oficiálne logoped., ale mám pocit, že zahŕňajú aj iné.. Tie sú v jednej špec. triede a postupne ich začlenia do jednej z dvoch. Mali by to riešiť tak, že ak už majú špec. pedagógov, tak všetky takéto deti by mali dať do tej špeci triedy, aj ak sa zistí, že tam patria až počas roka...Myslela som, že dcére dám základ, bude tolerantná k "inakosti", ale sa mi to vymstilo. Je to veľmi smutné a ja verím, že podstata všetkého je vo výchove a vzoroch z rodiny....Škola má na deťoch stavať, nie ich prevychovávať. Z rodiny ale už majú mať ten základ, na ktorom sa stavať dá...

csina
28. aug 2009

Dnes som sa prešla ku škole, či už máme vypísané nejaké organizačné pokyny, ale nič tam nie je...Dávajú si načas.. 😒

hasleerka
28. aug 2009

no my máme už doma stravenky a nástup o 9.00 ... ostatné nám povedia hádam v škole

csina
28. aug 2009

Práve preto som tam išla, aby som vedela, či sa máme hnať na ôsmu. Ale prejdem sa tam ešte v pondelok, dúfam, že sa niečo dozviem. Aké zošity si kupovala ? Neviem, aké mám kúpiť, nemám zatiaľ žiadne, len zopár z prvej triedy, možno sa ešte zídu...

hasleerka
28. aug 2009

csina, my sme dávali v škole peniaze a nám nakúpili všetky zošity aj farebné papiere ..

csina
29. aug 2009

To je super...To by som prijala radšej, lebo dnes sme boli nejaké kúpiť, aspoň odoka...a samozrejme tie s potlačou Hanah Montana sú najdrahšie a moja malá je z nej hotová,, tak sme museli nakúpiť.. 😒 Dúfam, že nám aspoň k niečomu budú...Keby nám ich kúpili v škole, mohli sme sa vyvarovať takých rozmarov a decká by sa nepredvádzali, ale učili...Schvalujem..

hasleerka
29. aug 2009

no ani mi nevrav o hane mantavej ... už má pesničky na mobile, plagáty v detskej, tiež sme kupovali nálepky na obaly kníh, nech si meno môže napísať ... ešteže sme tie zošity nemuseli kupovať

csina
30. aug 2009

Už sa nám to kráti, pomaly začneme počítať nie týždne, dni ale hodiny....Bude to pre nás zmena, Bianka už nebude chodiť do družiny ani na obedy, keďže som doma na rizikovom, aspoň jej to v škole rýchlejšie ubehne a ak tie problémy z pred prázdnin nezmiznú, aspoň im nebude musieť čeliť aj po vyučku...
Inak..aj ja budem amť asi dve kočky, ako si tvoje spolu vychádzajú, nežiarlila Zuzka na Mišku..?

hasleerka
30. aug 2009

csina ani nie, ja som sa snažila Zuzku zapájať do spoločných prác ... občas sa síce stalo že som na nu vyletela, ale som jej vždy potom aj vysvetlila že som unavená a nech mi to prepáči a že ju stále moc lúbim ... skôr už teraz na seba žiarlia, ale to bude asi vždy súrodenecká rivalita ... ked jednu objímem musím aj druhú, ked jednej lízatko aj druhej, všetko dvojmo ... no poviem ti niekedy mi to hrozne lezie na nervy

gagusinka
31. aug 2009

Ahojte dievcata, tak dnes sa nechal pán minister počuť, že učebnice do 2. triedy budu meskať zhruba 2 mesiace. Som taká rozčúlená, že by som dotyčneho pána ......

marianka8004
31. aug 2009

ahojte.takto sme sa hodili do druhackej temy? 😀 .myslela som,že si spravime novu,ale aj tak dobre.a to ake knihy budu meškať?všetky?a čo budu s tymi detmi robiť?teraz sa nestažujem na učitelov,šak oni za to nemožu,aky je sistem v tej našej krajine. ☹ ☹ ☹
a chcem sa opýtať:idete s druhákmi prví deň do školy?ja pojdem 🙂

bzuco
31. aug 2009

ahojte

my sme dnes boli pokúpiť ešte nejaké veci do školy...no a samozrejme aj tričko, podložku a prívesok Hany Montany 😀 😀 😀 😀