A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

csina
31. aug 2009

vidno , že Hanah boduje... 😀 😀 😀 Už je dostať aj časopis, ktorý reklamujú, nemôže chýbať... 😀

motiilik
1. sep 2009

ahojte..chcem sa informovať...dcerka mi ide do druhej triedy,ale to čítanie,no skrátka nemôžem to prehltnúť...nejde jej to...číta,ako nejaký školák v pomocnej triede...je mi to blbé písať,ale je to fakt...učitelka mi celý rok vypisovala,aby som s nou viac čítala,ale myslím si,že problem je v nej,že im nevenovala dostatočnú pozornosť...My doma čítame,ale nejak jej to nejde...Nevie mio niekto pomôct,ako isť na to s nou aby sa zlepšila v tom čítaní???nejak formou hry,alebo nejaké tie triky,aby ju to bavilo... ☹
Dakujem vopred za tipy 😖

hasleerka
1. sep 2009

marianka ja som prehupla do tejto témy, ved načo zas vytvárať dalšiu ... ved v nej budeme len my pokračovať ... martinka79 nás nemôže nájsť

motilik určite tu naše p.učitelľky poradia 🙂

motiilik
1. sep 2009

hasleerka 😕 dakujem,snád budeš mať pravdu....lebo už neviem,ako na nu 😖

sibirka
1. sep 2009

čaute baby písala som aj do skupinky budúcich tretiačikov a pripájam sa aj ku budúcim druhákom kedže sme aj druháci,držím palce 😅 všetkým detičkám a aj všetkým mamičkám pevné nervy a uspešný rok dufam že tu niekto bude ked budem potrebovat poradit 😝

gagusinka
1. sep 2009

hlavne, chladnu hlavu a klud pri čítaní ozvem a Ti neskôr cez IP, čo by sa s tým dalo urobiťr teraz akosi nestíham

motiilik
1. sep 2009

gagusinka dakujem vopred....mam nervy pri čítani,ved ju aj drvím stále,ale nejak neviem...dnes mala kamošku u nás a ta jej čítala a to bola pohádka počúvať...žiadne slabikovanie,pekne prečítala slovo...keby mi tak aspom z polovice čítala aj moja,skákala by som tri metre do výšky od radosti 😅 ..ale snad sa dočkám....budem čakakť na tvoje pokyny a ešte raz dakujem 🙂

csina
1. sep 2009

gagusinka, mne by tiež helflo, keď si nájdeš chvíľku, keby si mi vedela povedať nejaké kritériá, lebo ja fakt neviem objektívne posúdiť úroveň čítania malej....Dá sa to nejako merať, sledovať povolené množstvo chýb, príp, aké chyby ešte môže s prižmúrením očí robiť...Mala síce jednotky, ale ja si nie som istá, či neboli len motivačné....mne sa to akosi nezdá..Bola by som ti povďačná..

martinka79
1. sep 2009

uf vás teda baby najít jste na slovenském servru a to já nečekala.
my dnes už začali a dobré. 😉
vám přeji zítra hurá a hodně zdaru. 😉

maruschka
2. sep 2009

ahojte..tak my sme dnes nabehli s radosťou do školy. Malá recitovala báseň, pani učiteľke doniesla veľkú kyticu a tvrdohlavo si zobrala aj školskú tašky, i keď ju dnes ešte nebolo treba..Dokonca sme jej museli zabaliť aj desiatu - dnes končia o 10.30, ale čo keby bola veľmi hladná?? 😀 😀
Majú novú pani učiteľku a vyzdobila im krásne triedu..Už od polovice augusta sa tešila do školy a tak som zvedavá, či jej to aj tak pekne pôjde ako keď bola prváčka 😵 😵

maruschka
2. sep 2009

inak dievčatá, druháčikovia u vás už majú čínske perá alebo atramentové?My jej chceme kúpiť pero to trojboké, aby sa jej dobre písalo. Minulý rok mala to trojboké aj atramentové a vydržalo jej krásne celý rok, ani raz sa nepokazilo, špička krásne vydržala, tak tento rok asi tiež kúpime niečo také, len s inou tuhou, ktorá je podobná čínskemu peru-dúfam, že také niečo existuje. Aj farbičky MAPED trojboké majú v Tescu v akcii po 1,10, tak sme ich nakúpili do zásoby... 😉

hasleerka
2. sep 2009

tak máme dnešný deň zase sebou ... teším sa že sa budeme zase stretávať

martinka som rada že si nás našla ...

sibirka vitaj medzi nami

martina79
2. sep 2009

ahojky tak já Nikol koupila tornádo ona jiné pero nechtěla k vánocům uvažuji o nějaké lepším... 😉 jinak naši už mají 4hod. a dokonce družinu. 😉 od zítra jedou podle rozvrhu

maruschka
2. sep 2009

naši tiež idú od zajtra už podľa rozvrhu..Bude mať 5 a v piatok tiež 5 hodín..Už aj angličtinu, tak som zvedavá, ako jej to pôjde - môžem si pekne oprášiť tú moju angličtinu popri jej učení 😎

martina79
2. sep 2009

jé naši mají taky aj mají dvakrát týdně 5hodin zatím nevím jaké skupině AJ bude.

hasleerka
2. sep 2009

no fíha, tak naši sa zajtra ešte neučia, zajtra si budú len písať čo treba do školy, dostanú rozvrh

martina79
2. sep 2009

jé tak to máte fajne.. no u nás už to vypukne... snad nedonese hned super známku. 😀

marianka8004
2. sep 2009

ahojte.aj my mame prvý den za sebou,zajtra 5 hodin 😉 a aj Vika bude pisať tornadom.si zvykla a ani ine nechcela,
gagusinka-asi by si mohla davať neake typi,ako na tie deti ,aby sa im aspon trocha chcelo.my zas mame tu učitelku,čo minuli rok a vobec s nou nie som spokojná. ☹
Takže všetkym žiakom prajem vela úspechov,vela elanu a hlavne vela dobrych znamok.

bzuco
2. sep 2009

ahojte
naši zajtra ani neviem čo majú a akoľko hodín, rozvrh ešte nedoniesla 😕
ale majú si doniesť len papuče, desiatu a perečník - ani školskú tašku si nemajú brať 😅

martina79
2. sep 2009

bzuko tak vaši se tedy mají to ani dceři nebudu říkat. 😒 by hodila ksichtík typu no to je nespravedlivé.

nezdá se vám, že ty naše děti trochu vyspěli. u nás tedy ANo... cdera je taková jiná a snad i trochu předpubertální.

gagusinka
2. sep 2009

ak môžem, pomôžem spoločne to nejako zvládneme, my sa zajtra este neučíme budeme mať len triednicke práce a učí sa až od piatku, rozvrh uz máme, 4 dni v týždni 5 hodín a len 1 den 4 hodiny, no neviem mne osobne sa to zdá dosť.

andruska1
2. sep 2009

ahojik tak konecne sem vas nasla ty brdo 😀 😀 co detatka ve skole adysek se uci od zitra podle rozvrhu dneska byli na lodickach

jevel
2. sep 2009

ahojte

no my sme ráno prišli do školy ako starí mazáci 😎 , no veď sme už druháci

zajtra majú vyučovanie do 11:45. Majú si priniesť len nejakú písanku a pero. Len nám pekne pomiešali deti. Malý bol 1.B - teraz je 1.C a majú aj inú učiteľku, družinárka im zostala.

andruska1
2. sep 2009

jojo uz jsme mazaci toje fakt maji vase deticky i nekdy pet vyucovacich hodin adysek ma v utery a ve ctvrtek 😅

csina
2. sep 2009

Tááák, to som rada, že sa nás tu toľko nazbieralo.. 🙂 Viac ľudí, viac uhlov pohľadu, to sa isto zíde.. 😉 Naši ešte rozvrh nemajú, zajtra majú 4 hoďky a berú si učebnice. Strašne sa mi uľavilo, lebo chlapec, kvôli ktorému sme chceli preklad na inú školu, je v inej triede... 😀 😀 😀 začína sa to sľubne.. 🙂

sibirka
2. sep 2009

Ahojte aj moj malý rozvrh ešte nedoniesol majú si zobrat len perečník a slovníček papier na kreslenie tak uvidíme zajtra,triedna učitelka mu ostala aj vychoška,ale berie si zajtra už celú tašku lebo chce!Majú nového spolužiaka zahlásil

michalienka
2. sep 2009

Ahojte

Tak mame prvy den za sebou, od zajtra sa ucia uz podla rozvrhu maju 4 hodiny 😉

jevel
3. sep 2009

ahojte
my ešte nemáme žiadnu učebnicu.

csina - ja som bola prekvapená, že deti pomiešali a môjho preložili do 2.C. a bála som sa hlavne kvôli tomu, lebo v c-čke boli deti , ktoré boli dosť divoké (nakoniec boli preložené do A-čky). Odlahlo mi.

maruschka
3. sep 2009

ja som včera obalovala učebnice, keďže to nie je ani A4, ani A5 /a obaly som na ne nikde nezohnala/, tak som musela stríhať obaly a zlepovať dokopy, aby to pasovalo-teda nervy mi tiekli statočne, pretože som kúpila také pevné obaly na zošity a páska na tom nechcela držať..Keby som mala doma nejaký pekný voskový papier na balenie darčekov, tak by som ich hneď zabalila starým klasickým spôsobom, ako sme si balili knihy kedysi 😉

Dnes už išla nabalená plnou poľnou, lebo už fičia naplno. 🙂 🙂

blazula
3. sep 2009

no čaute - aj my sa samozrejme od zajtra učíme, vo štvrtok 4 hodiny a celý týždeň 5 hodín.
Učebnice máme slovenčinu, čítanku, matematiku, hudobnú a náboženstvo. Som zvedavá na prírodovedu a vlastivedu