A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

mmonika
7. dec 2009

Csina ,tak to je smola s tym MIkulasom....no ja by som asi tak dlho necakala s detmi ....ja som mala dost ked som musela cakat s nimi na tom nasom namesti ....ale inak sme to zvladli .... 😀 😀 😀 ..
len moji drobci si teraz myslia ,ze bude Mikulas teraz kazdy den ,tak poctivo drhnu cizmy ,sa nestacime doma cudovat... 😀 😀 😀

marianka8004
8. dec 2009

kde ste všetci?mi dnes uspech-štyri jednotky 🙂 zajtra vylet do prešova,takže sa neučia.prajem pekny večer

mmonika
8. dec 2009

No u nas bolo dnes oblacno 3-jka z anglictiny .... 😒 ,2-jka z matematiky ...tak som mladej vysvetlila ,ze nie kazdy den je ruzovy 😀 😀 😀

andreasiskova3
8. dec 2009

grevab, my máme tiež ozajstného mikuláša a prezlečených ujov. Malý ma celiakiu a tento rok ho napadlo že tí Mikuláši na verejných akciách sú prezlečení ujovia, lebo keby to boli naozajstní Mikuláši tak by vedeli že on môže iba bezlepkové. A kedže bezlepkové sladkosti mu nosí Mikuláš iba domov, tak iba ten je naozajstný.
Aspon že tak. 😉

lucinda7
8. dec 2009

naši dnes boli na nejakej opere 😝

a u vás sa známkuje angličtina????my ju máme len ako krúžok 😕 😕 😕

mmonika
8. dec 2009

Lucka ja som Natalku povodne prihlasila do nejazykovej triedy ,a nakoniec mali anglictinu od prveho rocniky po jednej hodiny tyzdenne...no a teraz od druheho rocnika ju uz maju na ostro na znamky ..... 😒 poctivo drvime doma slovicka ...len komedia je v tom ,ze nedostali do teraz ucebnicu z AJ...tak som jej musela daku zohnat na vlastne naklady..... 😒

lucinda7
9. dec 2009

Moni,my sme mali minulý rok "nepovinne povinnú"angličtinu.....hodinu týždenne....mali hriešne drahé DISNEY knižky ale tam viac menej len kreslili a lepili nálepky atd....moc sa toho nenaučili.....

a tento rok nám povedali že bude AJ povinná......a potom zrazu že povinná je len Informatika a AJ bude kružok.....kedže sme prestúpili na inú školu máme zas inú učebnicu.....tu už čo to pochytal....dosť s nimi p.učitel spieva rôzne angl.pesničkyx a to sa tomu nášmu páči 😵

michalienka
9. dec 2009

Ahojte, tak ja mam dceru choru, od vcera 38 teploty, teraz cakam kedy to dostane syn 😝 😝 😝 😝 ☹ ☹ ☹ ☹

mmonika
9. dec 2009

Lucka nasi maju informatiku povinnu od prveho rocnika ....ale nastastie ju to bavi,kedze sa este aj prihlasila na informatiku ako kruzok...som zvedava aku znamku donesie dnes z AJ...vcera sa poctivo ucila,chce su tu trojku opravit ...
A dnes maju aj tu tvorivu dielnu ,tak sa tesim zase ja 😀 😀 😀

Miska skore uzdravenie prajem Veronike 😉 moja tak bola chora v polke novembra ,vyse tyzdna mala v kuse teploty a dost vysoke a druhy tyzden sa vobec spametavala z choroby ... 😖 tak vymeskala poctivo dva tyzdne 😖

michalienka
9. dec 2009

My mame povinnu informatiku a Aj ako kruzok

grevab
10. dec 2009

Matej mal už od prvej triedy angličtinu raz týždenne, teraz ju majú tiež raz týždenne, nejako veľmi prísne to však neberú -. našťastie.
No a s informatikou - vlani mali jeden predmet - maľovanie na počítači - kreslili si v pc. Deťom sa to veľmi páčilo.
Teraz majú aj toto kreslenie a okrem toho informatiku.
Takže počítačova doba 😀

blazula
10. dec 2009

tak my máme angličtinu 2krát týždenne, známkuje sa, píšu testy
knihy majú tiež tie Disney, ale platila ich škola a dosť vie povedať - v Írsku si to vyskúšal
informatiku majú raz za týžden na známky

hasleerka
10. dec 2009

tak my máme aj inform. aj AJ povinné, len ešte neviem ako to bude známkované ... lebo teraz dofušovala anglinu, ale žiadnu známku jej za to nedali ... myslím si že bude na vysvečku napísané len absolvovala

mmonika
10. dec 2009

No my mame znamkovane snad vsetky predmety ,okrem nabozenstva,VV,TV a hudobnej...tam ma len napisane len absolvovala.... 😀

blazula
11. dec 2009

no to známky my máme aj z náboženstva aj z telesnej, hudobnej a výtvarnej - skrátka zo všetkého

csina
11. dec 2009

ahojte..mám tu takú špecifickú otázočku, veľmi ma zaujíma, ako sa vaše, najmä dievčatká, v tomto veku správajú v rámci sociálnych vzťahov medzi spolužiakmi....? moja má tendenciu sa vždy naviazať na jedného človeka, má spolužiačku, s ktorou sa poznajú zo škôlky a teraz sa pohádali. Doteraz na ňu nedala dopustiť, aj keby jej vyviedla hocičo, a už jej teda povyvádzala, ale teraz sa muselo stať niečo vážne, nechce sa mi zveriť, ale poohovárala ju všemožne predo mnou a chce aby som s učiteľkou vybavovala, nech ich rozsadí. Som prekvapená, lebo doteraz orodovala, že sedieť bude iba s ňou...Mám trochu aj výčitky, lebo je pravda, že aj ja som sa dosiaľ dosť nelichotivo vyjadrovala na jej adresu, lebo naozaj dokáže moju dcéru ponavádzať na ohromné hlúposti a vždy to tak aj bolo, moja ju slepo nasledovala a často si zavarila...Teraz neviem, či som jej názor na ňu ovplyvnila ja,alebo si sama uvedomila, že skutočné kamáratstvo je o inom...

mmonika
11. dec 2009

Ahojky Csina ,
no moja princezna mala tento isty problem na zaciatku skolskeho roka .... do prvej triedy sla s jednou kamaratkou este zo skolky ( i ked v skolke sa dako moc spolu nebavili ) ... ,ale v skole sa zacali ... .no a ta kamaratku vzdy len Natalku nahovarala tiez na rozne hluposti ,vyuzivala moju malu ,a mam dokonca podozrenie ,ze ta jej akoze kamaratka vzala mojej malej aj jednu dost drahu barbii...no a cez leto sa tiez takto moc chytili ,tiez neviem ani preco ,a mala mi dosla domov s tym ,ze uz sa s nou hravat nebude ..ale zacala plakat,ze ona vlastne uz ani ziadna kamaratky mat nebude ... tak som jej pekne vysvetlila ,ze dobre kamaratky sa mozu obcas aj pohadat ,ale vzdy sa udobria ,ze nie len jedna sa musi sustavne ospravedlnovat,a ze je dobre ked sa nauci robit aj kompromisy... tak si to natalka nechala prejst hlavou ,a teraz uz ma kamaratky aj ine ,a vlastne sama zistila ,ze ta jej prva akoze "naj " kammoska ju len vyuzivala ...

grevab
11. dec 2009

ja si myslím, že to sú bežné detské šarvátky.
Bude ich to sprevádzať celé detstvo, veď takto sa učia budovať si vzťahy, kamarátstva, dozrievajú.
Aj ja sama si to pamätám z môjho detstva - bola som veľmi upnutá na 1 kamarátku a keď sa ona náhodou začala hrať s inou, ja som to považovala za obrovskú zradu a som sa urazila a pod...
teraz nad tým kývem hlavou, že aká som bola blbá, ale to sú deti..
Aj Matej už rieši podobné veci - najlepší kamarát a o týždeň, že on sa už nikdy v živote s ním nebude hrať, lebo to a ono, a o ďalší týždeň sa zase spolu hrajú..
Myslím si, že netreba do toho veľmi zasahovať, treba deťom vysvetliť, ako sa má čestne správať a ako má reagovať na výstrelky kamarátov..

Viac ma trápi to, že starší drzý chlapec do môjho syna kope, kope aj do iných, učiteľka s týmnič nerobí..
Asi ani nemá čo, chpalec si v škole ventiluje problémy svojich rodičov..
Je veľmi dôležité, aby sme žili a vychovávali naše deti v harmonických rodinách v láske.
99% problémových detí sú len obete nesprávnej výchovy - no a naše deti sa s nimi stretávajú v škole, na ulici.

Maťkovi som povedala, že ako má teraz v škole kamarátov, potom má spolužiakov, ktorí sú "neutrálni" no a sú tam aj zlé deti - je ich málo, ale sú a obťažujú všetkých dookola-
že s tým sa musí naučiť žiť a vedieť ako na nich.
Že takí istí sú aj dospelí - kamaráti, neutrálni, aj tí nepríjemní, ktorých nemusíme mať vo svojej prítomnosti, však?
Tak neviem, či ma ten 7-ročný rozumček úplne pochopil, ale snáď áno.

🙂

hasleerka
11. dec 2009

no moja Zuzka má v triede viacej kamarátiek,, dve sú z paneláku a ešte jedna zo škôlky ... koľkokrát mi povie že sa už pohádali, sem tam vždy jednu odstrčia, tá poplače, aj moja už prišla s plačom že sa s ňou nechceli hrať ... občas sa aj udrú ... ja to už neriešim, len jej poviem, že kamarátky si zle nesmú robiť a že ako sa pohádajú aj sa udobria ... a tak je, už na druhý zase boli všetky kámošky

a ked sú vonku z družiny, tam sa hrajú všetci so všetkými aj z iných tried... dokonca istú dobu sa hrávala so spolužiakom, možno som to spomínala ako boli frajeri aj svadbu mali 🙂

csina
11. dec 2009

Tak dnes prišla s tým, že ich pani učiteľka presadila, ale že to nie je dobré, lebo vlastne už sa udobrili. Tak sa jej pýtam, prečo ich rozsadila, a ona, že omylom drgla spolužiačku a ona ju začala biť a ako sa tam doťahovali učiteľka ich zbadala. No ja by som to tiež nejako veľmi neriešila, len ma mrzí, že sa nechá tiež využívať a manipulovať a ani si to chúďa neuvedomuje, že je manipulovaná. To diavča má veľmi bujnú fantáziu a nie veľmi dobre to vplýva na moju malú. Najnovšie jej stále nahovára, ak náhodou nevyzdvihnem malú hneď po zvonení, že určite som neprišla, lebo už som v nemocnici a rodím, alebo som zomrela a podobné ťapiny. Stále kreslí morbídne obrázky, krvavé rany na rukách a tak a Bia sa po nej len opičí. Vždy vymyslí nejakú vylomeninu a aby nebola moja akože slaboch, tak sa pridá. Stále sa jej snažím dookola vysvetľovať, že má vlastnú hlavu a nemusí slepo robiť, čo jej niekto nakecá. Vyrušujú spolu cez hodinu, lebo slečinka je dosť hysterická a keď jej náhodou učivo nič nehovorí, zabáva aj moju. Nie som zaujatá, je mi jasné, že ani moja nie je celkom anjelik, ale poznám si dieťa a vidím už veľké zmeny v správaní, ktoré jej nie sú vlastné, niekedy mi pripadá ako tá jej spolužiačka cez kopirák. A poznám aj to dievča. Sama som prekvapená, kam na tie kraviny chodí, lebo má vzdelaných rodičov na úrovni a staršiu sestru, tak neviem...keby žila v asociálnej rodine albo medzi chalanmi...
Teda aby som to zhrnula...detské šarvátky rôzneho druhu dokážem tolerovať, ale čo je veľa je veľa a ja si skoro nespoznávam vlastné dieťa, akoby sa transformovala na nejaké cudzie dieťa...Som z toho na prášky, lebo mám pocit, že stráca sebaidentitu a to mi ozaj nie je pochuti. Už som zvažovala, že sa poradím s psychológom...

hasleerka
12. dec 2009

csina možno by bolo aj celkom dobré zatial len sama sa porozprávam s doktorom ... možno je to normálne v tomto veku ... moje baby sa vedia tiež opičiť ... tá menšia od tej staršej a tá zase nosí všelijaké správanie z školy ... ale zatial si myslím že to máme pod kontrolou ... možno keby začala byť iná, tiež by som sa asi obrátila na odborníka

csina
12. dec 2009

no...asi to aj urobím...skúsim najprv nejakú netovú poradňu a potom ak sa mi to naďalej bude zdať len horšie, zájdem na stredisko za detskou psychologičkou...školskú asi obídem, aby zbytočne nebola pod drobnohľadom, lebo so správaním v škole a prospechom problém nemá a to asi najviac školské psychologičky riešia...či nie..?

bzuco
13. dec 2009

ahojte

tak naši od zajtra začínajú chodiť na klzisko...sme rýchlo ešte v stredu objednávali korčule cez internetshop, lebo B. chytila paniku, že sa nebude mať na čom korčulovať a bude musieť sedieť na lavičke...som jej chcela len nejaké v bazáre kúpiť, ale madam nechce len tak hocičo 😝 a ešte podmienka - ona chce na klipsy, nie šnurovacie.....ale našli sme perfektné a za super cenu, tak som rada...a od prababky dostali deti po 17 eur - ako na vianoce,.... tak sme jej doložili a hotovo 😎

bzuco
13. dec 2009

informatiku a AJ majú len 1x v týždni a AJ je známkovaná

andruska1
13. dec 2009

ahoj maminy jak se vede co vase deticky adysej byl ve ctvrtek bna vylete a roznove pod radhostem a dneska jdem za chvili do mesta ma tzam byt maxi turbolenc 😀

grevab
13. dec 2009

bzuco - normálne so školou na klzisko?
Toje zaujímavé 🙂

bzuco
13. dec 2009

grevab...ano, už aj minulý rok chodili...1x do týždňa v rámci telesnej 🙂

lucinda7
14. dec 2009

ahojte 😝
aj naši chodili na bývalej škole raz do týždna na klzisko v rámci telesnej.... 😵

mmonika
14. dec 2009

No u nas to musime tento rok dako pretrpet ...bo Natalkina skola sa cela na komplet preraba .. ... davaju im nove plastove okna ,zatepluju celu budovu,na jar idu robit pristavbu bo sa ide skola rozsirovat... bo maju dako malo tried a vela deti sa kazdy rok hlasi ...takze maju cele ihrisko zapratane haraburdami ...tak musia sa uspokojit s telocvicnou .... 😒

hasleerka
14. dec 2009

aj u nás sa bude na jar škola prerábať, asi začnú cez jarné prádzniny ... to klzisko je super, napr ja asi nebudem chodiť na klzisko, takže keby chodili zo školy, bolo by to super