A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

sasenka
22. aug 2008

ved prirodovedu ani my nie, len obal na prírodovedu ako tak pasuje na Matemetiku 😉

maca793
23. aug 2008

ahojte nechala som v papiernictve už 1500,-sk len za sprostosti, perá, ceruzky, farbičky....
a stále neviem aké zošity budú potrebovať a tak som kúpila v tescu v akcii nejaké. tak dúfam, že som sa aspoň trošku trafila.
a spraviť si majú ešte 5 strán zo zošita, ale na to kašlem. nech si učiteľka konečne uvedomí, že prázdniny sú na oddych a nie na učenie.

atlaska
24. aug 2008

Ale na aku prirodovedu tretiacku, stvrtacku?

sasenka
24. aug 2008

asi jedno, najlepšie vziať knižku do obchodu a poskúšať
ale na to nabožko obal nie je vobec, my sme NV domov nedostali, oni s tým parcujú len na hodine, takže ani nebudeme obalovať 🙂

alex3
24. aug 2008

ahojte, maminy druhakov!
mozem sa pridat? tiez budem mat druhacku, ale prestupujeme na inu skolu tak mam trochu obavy ... menili sme kvôli ucitelke 🙄 😠 😠 mala sa jej bala a nedalo sa s nou komunikovat, ked mal rodic nejake otazky navyse, pripadne este aj pripomienky tak dieta malo potom v skole peklo .... tak som to potom nechala tak a rozhodla sa, ze ju prelozim. Teraz mi prislo s tej druhej skoly, tak som to na tu staru dala vediet az teraz, a riaditelka bola riadne neprijemna, tak som jej teda povedala od srdca ze preco. Jasne ze penila, maju len jednu triedu druhakov .... a mozno este tiez niekto prelozil, ved uvidime. Ale este nas cakaju skusky z Aj, (drzte palce!!!) pretoze je to jazykova trieda, ked uz ma prestupit nech je s toho aj nejaky osoh. to mi tiez vadilo na tej predchadzajucej, ze na zapise tvrdili ze anglictina je aspon ako kruzok a v septembri to uz nebola pravda ... a teraz ked som to povedala tej riaditelke tak skoro na mna urobila krik, ze ako si to predstavujem, ze sa to nedalo organizacne zariadit ... , ze teraz prvaci AJ mat budu. Naco to bude mne, ked mala ide do druhej neviem, asi by som s toho mala mat dobry pocit 😒 nejak som sa rozohnila, dufam ze na druhej skole bude OK, aj ta Aj jej pojde ked chodila len na kruzok a dobehne to. Ved vam dam vedet, ako sme dopadli na testoch, budu v stredu.

sasenka
24. aug 2008

Alex isto to zvládnete, ved oni sa viac-menej na tej AJ len hrajú, písanie a čítanie sa ešte neučia, len foneticky sa učia slovíčka
Našej isto všetko "vyfučalo" ale musíme aspon čísla, farby, pozdravy a nejaké slovká poopakovať. Do polroka mali otrasnu Angličtinárku, išla na MD asi jej to bolo jedno 🙄 🤐 a po polroku dostali taku starú pani, už dochodkynu, čo mala na AJ len nejakú rekvalifikáciu a tá čo ich naučila... no klobúk dolu 😵 Ja som inak učitelka AJ a NJ, len vlastné dieťa akosi nestíham učiť (hambííím, napravím 😵 )

Alex - ludia su rozni a ak maš dovod (vlastne aj keby si nemala) vziať malú preč, tak brániť ti nemožu 😉

alex3
24. aug 2008

ahoj, dufam ze to s AJ dopadne dobre. Chodila na kruzok, ale s druhakmi. som rada ze ju tam ta ucitelka zobrala, aj sa naucila nejake slovicka, ale to je asi tak vsetko, nechce reagovat na nejake frazy a podobne. Tiez si myslim, ze pisat tam nebude nic, ze to bude len ustne, mam aj pozicanu knihu co tam mali prvaci, jeto nejake "peblles" a dost s toho vedela, ja som ju doma nieco ucila - nie som ucitelka, ale nic moc, je to ine s maminou a ine ked v skole "musi".
tej riaditelke som povedala, ze niekomu ta pani ucitelka moze vyhovovat, inemu nie ale tvarila sa kyslo. Ze ci si myslim, ze inde to bude lepsie ... absolutne sa ani nezamyslela ze ma pedagoga ktory selektuje deti podla rodicov. Uz cez rok sa bola stazovat jedna mamicka a ten maly si to potom odskakal ... vobec riaditelka nic v tom neurobila, len to nechala na rodicov nech si to s ucitelkou vyriesia.

pacna
25. aug 2008

vitaj alex neboj všetko bude ok.
tak už len tyžden a škola vola. naša sa neteši nechce ani počuť 😀 😅

včera boli u nas hody tak sa trošku vyblaznili 🙂

alex3
25. aug 2008

ahoj Pacna! aj my sme boli vcera na hodoch u babky. Nie si nahodou s Kuzmic?

sasenka
25. aug 2008

No nam sa zajtra vráti naša skoro-druháčka, už sa neviem dočkať, aj ked s nou je to nonstop zaberák. Ja neviem odkial berie tu energiu 😀 😀 😀
Alex ty si odkiaľ? V profile to nemáš 🙄

Musím ju vziať do ZA a nakúpiť posledne potrebné veci, hlavne cvičky a papučky, ona ma už nohu 35-36 😕 to bude fuška 🙄

dadulka19
25. aug 2008

ahojte druháci 😉

tá naša druháčka sa veru vôbec neteší do školy 😒 .A ja sa neteším na tie desiaty,čo budem zas vymýšľať,aby to slečna zjedla 😀

pacna
25. aug 2008

alex som z Cadce. 🙂

dadulka19
25. aug 2008

alex,ty si z Kuzmíc?Mám tam kamošku... 😉

sasenka
25. aug 2008

Ja som z Kysuckého Nového Mesta, pacna - skoro susedky 😀

pacna
25. aug 2008

sasenka skoro 😀

a kdeže je vavka?už tu nechodi? 😨

dadulka19
25. aug 2008

vavka už pracuje,nie? 😕

alex3
25. aug 2008

ahoj dadulka19!
nie som z kuzmic, mam tam babinu a kopec dalsej rodiny. Koho tam poznas?

lenca13
25. aug 2008

ahojte tak nasa Radka sa tesi do skoly 😉
sasenka ta tvoja ma ozaj velku nohu to ja som teraz kupovala papuce aj tenisky 30.

dadulka19
25. aug 2008

alex,IP 😉

lenca,aj naša Lucka má 30 nohu 😎

dnes sme stretli vychovávateľku aj učiteľku z tanečnej 😝 ,žeby znamenie blížiacej sa školy?......ale celé leto sme fakt zo školy nikoho nestretli 😀

lenca13
25. aug 2008

Dadulka aj my sme stretli pani ucitelku 🙂

sasenka
25. aug 2008

asi už prišli tiež z dovolenky, moje kolegyne už tento týžden pekne zarazávajú v škole, ale ja sa vyvalujem na MD a "nič nerobím" (ved viete ako to je na MD 😉 ...)

No veru ma velkú nožku, tenisky Adidas som jej už kupovala dámske čslo 36, ved aj podla toho stáli 😖 Topánky na leto sme mali 35, ale zasa jej noha narástla, ale je aj vysoká, oblečko 134 som už vytriedila, všetko malé, takže už kupujeme 140/146

lenca13
25. aug 2008

SAsenka ja mam taku neter bude mat teraz trinast a ma 39topanonky a asi rok jej uz noha nerastie 🙂 Radka nosi stale velkost 128 😉

junovka
25. aug 2008

Sasenka, presne aj my mame problem zohnat cvicky, a nehovoriac o topankach, nakolko Timeika ma tiez nohu 34 😝 😝 a oblecko mi uz pomaly nosime 146 😖

dadulka19
25. aug 2008

moja nosí 122/128,krpatá je,no určite nie po mne 😀

sasenka
25. aug 2008

moj manžel ma vyše 190cm,decká su po nom .... ja mam ubohých 169,
syn je ešte vyšší ako bola ona v jeho veku, ma 18 mes, nohu 24/25 a nosíme 92/98 ... 86-ky ma tepláky nad členky 😀 😀 😀

junovka, my sme mali min. rok 34-ky z čínaku, a vydržali, stáli 60,- 😉 Na tie 2 hodiny z týždna to je jedno, čo ma na nohách, ked inak ma ortopedické...
Inak mam doma tenisky z TESCA vo výpredaji 130,- aj nebudu jarmilky, dam jej tie 😉

alex3
25. aug 2008

caute baby.
no to mate teda velke slecny, moja nosi 122/128 a nohu ma 30. Asi bude po mne, ja mam 158cm, aj ked dufam ze by mohla byt aj po ocinovi ten ma 185. Zato maly sa javi ze bude velky, ma len 3 mesiace a ma 62cm a 6kg. A to je este predcasne narodeny ....
Ja som este do skoly nic nekupovala, nejak to aj s malym nestiham a v tom nasom uzasnom meste asi ani nic nekupim, budem musiet behnut do nitry. Budeme potrebovat tiez cvicky, prezuvky a peracnik. Taska nastastie prezila. Teplaky nejake najdeme, neviem ci budu potrebovat biele tricko alebo moze byt hocijake ....

sasenka
25. aug 2008

no ja teplaky a triko dam z min. roka, sice trocha prikrátke, ale jej možno kúpim na polroka, tak neskoršie...
peračník som tiež kupovala nový, ale taška prežila, tak nekupujem, aj ked už máme uplne inú predstavu ako som min. rok kúpila... také su krásne tie nové tašky, my mame takú klasiku aktovku. No kúpim jej do 3. triedy takú modernejšiu, to už pojde aj do hlavnej budovy... u nas su prváci a druháci v inej budove, to je velmi dobré, že nie su s tými velkími.

lenca13
25. aug 2008

My mame tiez tasku z minuleho roka,teplaky najdeme a tricko nemusia mat biele.tenisky sme kupili boli zlacnene z280Sk na 180Sk 😉

pacna
26. aug 2008

tak ja som teplakovku kupit musela ta mala odrete kolena, tenisky z min.roka,papuce tiež, tasku mame.

sasenka kde mas fotku?

hettie
26. aug 2008

nikde 😉 preč som ju dala, aj ten nick 😀