Ako naplánovať školu pre dieťa so sťahovaním?

24. mar 2024

Ahojte, v lete by sme sa chceli sťahovať z jedného mesta do druhého. A tak sa zamýšľam, ako čo najrozumnejšie skĺbiť novú školu s novým bývaním. Zatiaľ pôjdeme do podnájmu, mám 2 školy, ktoré by som chcela, podľa toho kam by ho vzali, by som chcela vybrať aj lokalitu bývania, aby sme to mali čo najbližšie. No vŕta mi hlavou, že ak by som teraz riešila prijatie do školy od septembra, tak tým že nespadáme ani do jednej školy (TP máme mimo v dedine vzdialenej 10km) mi ho nemusia vziať. Čo v takom prípade? Prechodný pobyt v meste mať nebudeme, nájomnú zmluvu na aké také zohľadnenie aby ho uprednostnili, ak by bolo málo miesta v triede pre jeho ročník tiež nie, keďže tá bude až v auguste.
Nejaké rady, prípadne vaše skúsenosti, ak ste to riešili?

viestta
24. mar 2024

It teraz do skoly a dohodnut sa s riaditelom. V auguste je to uz neskoro riesit.

katkuz
24. mar 2024

na skolach prave prebiehaju dni otvorenych dveri, zucastnich sa ich a porozpravat sa osobne. Ak uz boli, tak si dohodnut stretnutie s vedenim skoly a porozpravat sa na stretnuti. predpokladam, ze s jedna o nastup do prveho rocnika ZS.

letfenixa
24. mar 2024

Aký ročník?

pribinak
24. mar 2024

Riešiť prestup v auguste je neskoro. Určite by som šla za riaditeľkou omnoho skôr. V auguste majú často už plny stav
Budeš musieť vysvetlit situáciu ohľadne bývania a dokezite je aj o aky ročník sa jedna

luxus10
24. mar 2024

urcite si to prezisti uz aj teraz, aky je stav, pripadne si daj nasledne ziadost o prijatie, to si prejednaj s riaditelkou skoly, ze kedy ju dat...nastupit nemusi, ale znova to bude treba nasledne nahlasit skole...

ale, podnajom mate uz vybraty? co ak ho nezozeniete tak ako si predstavujes?

a preco chcete ist do mesta?

evkamotka
24. mar 2024

Zapis dietatu pobyt na meste, aby spadalo pod mestske skoly. Poradia ti na evidencii obyvatelstva. Je to pre ludi, co bývajú v danom meste, ale nevedia si tam nikde zahlasit tp. Ked nebudes mat v meste tp ani prechodny, riaditelka co ma robit? Prijme v prvom rade spadove deti a ak jej na tvoje nevyjde miesto, tak nevyjde. Teda ak sa bavíme o prvom ročníku

luxus10
24. mar 2024

ale ved skoly prijimaju aj cezpolnych. len musia mat kapacitu...kazde dieta su pre skolu peniaze...

gabika99
25. mar 2024

My bývame 23 km od mesta a vobec nikto sa na byvanie nepýtal. Normálne som dcéru zapísala do školy, ktorú mam blízko práce, išla na zápis a zobrali ju. Ma spolužiakov z mesta a z rôznych dedin v okolí mesta. Priamo sa spýtaj ak chceš riaditeľa v škole, či dieťa zoberú, ak teda pobyt v meste nemáte. Toto asi problém skôr vo veľkých mestách ako BA. Odkiaľ si?

viera77
25. mar 2024

Sťahovali sme sa minulé leto v auguste, riaditeľovi školy som volala koncom júna (vtedy sme sa rozhodli presťahovať sa), stretnutie v škole sme si dohodli na posledný augustový týždeň, deti mali trvalý pobyt na pôvodné bydlisko až do januára 2024...a absolútne nikto neriešil, či máme nájom, trvalý alebo prechodný pobyt a podobne.....skrátka, nemali sme žiadny problém s prestupom.