Ako naučiť plávať 6-ročné dieťa?

kittykat22
3. júl 2019

Ahoj, chodíme toto leto do bazénu so synom, a rada by som ho naučila plávať. Len neviem ako na to 😃 Poradili by ste mi ako ste sa k tomu dopracovali vy? Chodíme do bazénu o 130cm a ešte nedočiahne na dno. Skúšala som kruh, rukávce plaveckú dosku. Ale malý sa nikdy nedokáže udržať nad hladinou sám.

janulka1802
3. júl 2019

@kittykat22 hm a čo tak inštruktor plávania? Teda pokial nie si fakt dobrá v plávaní Ty alebo manžel my to takto plánujeme

pribinak
3. júl 2019

Daj ho na kurz, to je najideálnejšie rušenie. Musi sa naucit ležať na vode dolu tvárou a z tejto polohy bude robit jednotlive plavecké štýly.

tenerifka
3. júl 2019

Moje sa najprv naucili s nasou pomocou plavat pod vodou a hned na to aj normalne-na psika....ale boli ovela mladsie, byvame pri mori

prasiatko30
3. júl 2019

tiez by som skor hladala nejaky kurz - ak to nie je mozne tak asi radsej s rukavnikmi a postupne mu ich vyfukavat alebo kupit tie korkove kruhy a najprv dat 3-4 na kazdu ruku a postupne ich davat dole - nechapem tomu ze ako sa nedokaze udrzat nad hladinou vsak ak má rukavniky dobre nasadene tak sa mu hlava pod hladinu nedostane - na zaciatku musis len pozerat aby sa mu to pacilo, aby nepanikaril a aby sa zoznamil s vodou - pokial teda este neplaval pred tym a postupne treba ukazovat ako treba dychat - fukat do vody, pridrziavat mu trosicka brucha aby mal zadok na hladine a aby zacal kopat do vody. a inaksie ako hovori jeden znamy cokolvek sa potrebujes naucit robit alebo nevies ako sa robi natukas do youtube a niekto ti to ukaze uplne po lopate. napr - zakladne cvicenia pre deti pri nacviku plavania

https://www.youtube.com/watch?v=2W1kC82xEOY
veronikaszabova
3. júl 2019

@kittykat22 v tom veku sme aj my maleho prihlasili na kurz plavania. Nelutujem ani 1€, ktore sme za to dali.

danula.ch
3. júl 2019

@kittykat22 naši sa naučili plávať s instruktormi a čo som tam obkukala, tak základ je, nemať problém ponoriť sa. Začína sa lovenim predmetov pod hladinou, v takej výške, aby dociahli na zem. Veľká pomoc su plavecké okuliare. Potom doska pod hrudník a kopať nohami, ideálne keď ostanú pod hladinou, postupne tak prejsť k vystretym rukám a k tvári pod hladinou. A potom už príprava na jednotlivé štýly. Ja by som ale skúsila toho inštruktora. V detstve som sa naučila sama, najprv pod vodou, potom nejak aj s hlavou nad vodou, ale keďže neviem správne dýchať, nezvládnem plávať s hlavou pod vodou a nadychovat sa. Celý život to ľutujem. Aj som to skusala, mám už ale nejaký blok. Preto som mojE deti zverila inštruktorom a to iste lyžovanie. Majú to na celý život, tak nech sa to naučia správne 😉

tenerifka
3. júl 2019

@prasiatko30 my sme nejako neucili, Elen uz krasne plavala s rukavnikmi pred dovrsenim 1.roku, treba dieta brat co najcastejsie do vody a pride to same

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tenerifka
3. júl 2019

Ja som sa naucila plavat hned 1.deñ na plaveckom, nemala som este 9 rokov, mali sme ukazat co vieme, a ja som chcela byt najlepsia, aj ked som vobec nevedela plavat, tak som skocila do vody a tvarila sa, ze plavam( trepala som rukami dopredu), dali ma do 1.-najlepsej skupiny a odvtedy viem plavat, aj zaverecne preteky na cas som vyhrala

tenerifka
3. júl 2019

@prasiatko30 jasne, ono na Sk je to ine ako v Spain, mame vsade bazeny a to.uzasne moreeeee

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tenerifka
3. júl 2019

@prasiatko30 ten plavecky mal fakt opodstatnenie.....ja zasa vodu milujem

daniell_ka
3. júl 2019

Ahoj.Najprv sa musí naučiť ležať na vode.Potom sa musí naučiť ležať otočený.Hlavou dolu vo vode a až tak sa učiť plávať s doskou ... rôzne štýly prsia atď...Najlepšie je deti dať na kurz pretože nebudú plávať halabala ale naučia sa to plávať správne a rodičia keď nie sú plavci alebo bývalí plavci.Proste ľudia čo sa len udržia nad vodou naučia dieťa plávať zle alebo vôbec.Mňa naučili plávať... ale zle 😁 až teraz v dospelosti plávam tak ako sa má aby ma nič nebolelo a bolo to aj zdraviu prospešné.

marmark
3. júl 2019

Dcera sa naucila v 5 rokoch plavat tak, ze som zrusila rukavniky, ziadne koleso, len plavecke okuliare.Drzala som ju, malovala rukami srdiecka a potapala sa.Pod vodou objavila novy svet, tak sa jej to pacilo, viac pod vodou ako nad nou

simca06022011
3. júl 2019

Dieťa sa najskôr naučí plávať s hlavou pod vodou. Musí sa naučiť splyvat atď. Ak vám to nepôjde radsej ho dajte na plavecký a potom doucte.

kittykat22
autor
4. júl 2019

Dik vsetkym za odpovede. Viem, ze dieta najlepsie nauci plavat trener alebo pomoze kurz. Ale ja chcem byt so svojim dietatom, chcem s nim stravit cas, chcem si uzit to, ze ho mozem nieco naucit - ano plavam velmi dobre - a nechcem aby ho naucil plavat niekto iny. Chcem naucit svoje dieta plavat -tak ako som ho naucila korculovat, bicyklovat ... Neskor pojde na kurz aby sa naucil spravny styl, ale toto leto je o nas dvoch. Dik pre tie, ktore mi poradili ako na to.

fedka333
5. júl 2019

My sme nejako neucili ale často sme sa chodili kúpať 3,5 ročná plavala pod vodou a od 4 rokov už sama pekne pláva aj nad vodou... Ale záleží aj ci to dieťa baví... Poznám napríklad dosť veľa ľudí aj vo veku 28 rokov a plávať nevedia to mi už príde trosku čudné

fem
5. júl 2019

@kittykat22 super, ze to vidis tak, a k tomu prirodzene a nauci dieta plavat pri mori v nizkej vode, pozorovat svet, okuliare a dychacia trubica, jednoduche splyvanie. To je taka prirodzena motivacia aj predsa je ta voda nejako menej skodliva, na dlhsiu hru , pobyt vo vode. Osobne som to nenahlila, ak to dosiahne dieta same, v akomvekolveku veku, co ma velmi mu to pomaha vo vyvoji, zdravom sebavedomi. Za podpory dospeleho. Ked sa nauci prirodzene, velmi rychlo sa zdokonaluje , vystihnut ten moment je to kuzlo. Je to individualne.

hope1622
5. júl 2019

Jednoznacne rukavniky Cherek , dlho sme sa trapili s roznymi plaveckymi pomockami a syn sa vody bal, doslova nam visel okolo krku.. minuly rok som ich objednala a za hodinu sa clapkal sam vo vode, kde nedociahol, uplne v pohode.. do tyzdna sa osmelil a naucil plavat pod vodou aj bez nich.. lutujem, ze som ich nezadovazila daleko skor.. na zaciatok treba zelene, tie udrzia 100% dieta nad hladinou, manzel ho aj hadzal do vody a vzdy ho pekne vyniesli na hladinu 😉

marllik
5. júl 2019

@kittykat22 https://plaveckaakademia.sk/plavania-rodicov-s-... tu je pritomny na hodine rodic s dietatom a trener vysvetluje ako plavat a ako dieta naucit plavat.. vek je len orientacne. Nemali by mat problem ze dieta ma 6r aj ked je to od 3 do 5.

marllik
5. júl 2019

Na skupinove kurzy sa da prihladit len na skusobnu hodinu. Mozno sa skuste informovat ci je to i pri tomto type kurzu a uvidite ci vam to sadne

lienkaam16
5. júl 2019

U nás našťastie bola možnosť prihlásiť na kurz. Od septembra chodieval raz do týždňa... naučil sa toho veľa a viem že sama by som ho nikdy takto nenaučila.
Teraz v auguste ide aj na denný plavecký tábor a od septembra pokračuje v kurze ďalej.
Ak je možnosť určite odporúčam.

juranka
5. júl 2019

@kittykat22 my sme obe uz od 3-4 rokoch naucili na plavacie okuliare (aj s nosom 😀) a plavali najprv pod vodou, ponarali sa same, robili kotrbelce vo vode, tym sa dieta osmeli a vody sa neboji, potom v 5 rokoch same chceli skusat plavat aj bez nich s hlavou na vodou. mensia este dlho nevydrzi ale je to na dobrej ceste 🙂

adrianazs
5. júl 2019

@kittykat22 ahoj my sme ho dali na plávanie sám s inštruktorom a sa naučil mal 10 lekcií , keď ho bc zobral inštr.do veľkého 2 m.hlbka bazénu ja som sa bála práve v ten deň som ho bola pozrieť inak som nemala povolené ku bazénu v civile no plával ako ryba , odporúčam samého dať ku trénerovi neoľutujete

bibistec
5. júl 2019

Tak som zvedava lebo mpja ma 9 a neplava teda s rukavnikmi preplava ale akonahle ich da dole potapa sa nechapem.ledze tie rukavniky su dopoly vyfucane a ani nafuknute to dieta neudrzia. Cize akoby mala ten psChicky blok. Ja ju k instruktorovi dat nemozem lebo to je pre nu stres akonahle pocuje slovo inštruktor koniec zatne sa a nedoatalu by sme ju do vody. Toto iste bolo s lyzovanim muz ju chel zapisat na kurz tak sa zatala ze doteraz nestala na lyziach. Mna naucili tiez rodicia kurz ani v skole.som nikdy neabsolvovala kedze som vzdy ochorela. Plavat viem neutopim.sa a staci mi to cely zivot ale hlavu pod vodu nedam ani ja. Cize drzim palce pozri na youtube a ked sa ti to.podari daj prosim vediet ako.

6mia6
5. júl 2019

Náš 7 rocny ma paniku keď ma dat hlavu pod vodu. Od narodenia mu vadila co len kvapka vody na tvári. Myslela som si ze plávať s a nenaučí a chcela som od septembra vybaviť plavecku školu. A teraz v týždni začal z ničoho nič plávať. Do tej plavecké školy ho dám pravdepodobne aj tak aby sa osmelil s ponaranim. Lebo kvôli splechnutej vode je schopný sa utopiť.

povuma
5. júl 2019

@kittykat22 syn chodil teraz rok na kurz, co som sledovala, zacali vsetci ponaranim hlavy pod vodu, lezali na brehu a ponarali sa... Potom plavali s doskou a stale ponaranie hlavy... Plavaciu pomocku im zmensovali, az im ju zrusili a plavali sami... Casto robili to, ze trener si ich dvoch zavesil na ruky a plaval s nimi pod vodou

uhnakova
5. júl 2019

Nase deti sme dali na kurz minule leto, chodili raz tyzdenne 11 mesiacov (august az jun) a bola to dobra volba, lebo ich rychlo naucili zadrzat dych, techniku - kraul, zo stylu prsia sa ucia postupne zvlast ruky a nohy. Syna mozem v hlbokej vode v bazene nechat bez dozoru (ma 7 rokov), na dcerku (za mesiac 5 rocnu) musim este dozerat, lebo vie preplavat len kratku vzdialenost. No obaja su vo vode ako rybicky, vsde ich vsetci obdivuju, ako krasne plavaju, robia rozne cviky pod vodou - kotrmelce, dotknu sa dna (bazene cca 130-140 cm). A cas s nimi vo vode si uzivam teraz omnoho viac, ako ked som ich este minule leto musela strazit a okrikovat.

jagreja
5. júl 2019

ja som skúšala zatiaľ len na manželovi - najskôr potápanie a plávanie pod vodou - celkom to fungovalo. Našli sme nejaké video na youtube. Už prepláva pár metrov aj nad vodou🙂