Ako riešite vykrytie prázdnin?

19. feb 2023

Ahojte, také čo máte malé deti ako riešite vykrytie prázdnin? Teraz idú jarné prázdniny, chvalabohu v škôlke budú pospájané triedy tak sme zapísali 3r syna. Dcéra je na druhom stupni ona bude sama doma. Ja s manželom máme obaja rannú od zajtra. Ste tu ešte niekto čo ste si zapísali do škôlky menšie deti? A čo letné prázdniny ako riešite? Dúfam že škôlka bude fungovať aspon v júli, v auguste by sa dalo že manžel dva týždne dovolenku ja dva a ešte posledný týždeň ostane. Tam bude sviatok 29 augusta a 1 septembra, tak na tri dni si zobrať voľno alebo s dcérou že by bol malý doma ak by to vydržali. A ďalej vianočné prázdniny to sú tiež vyše dva týždne doma deti. My rodičia robíme už od 2 januára, ja robím aj medzi sviatkami a deti pôjdu 8 januára do škôlky. Veľká noc takisto pár dní doma, jesenné prázdniny atď atd. Ako riešite vykrytie prázdnin? Také čo ste sami. Jedna babka pracuje, druhá babka stráži vnučku celé leto, teda naše deti nemá kto postrážiť.

denie111
20. feb 2023

@marca12 aku mate pravdu.. U nás je to naopak.. Nikto sa o nášho syna nebije.... Pokiaľ mi ho neodnesieme oni ani nezakopnu.. Smutne ze rodina sa takto správa...

fev
20. feb 2023

@katica06 Presne tak.Ja som mala na starosti mladšieho brata a dala by som za neho aj život.A to isté aj moje deti. Keď mali 10 a 12 rokov,pribudla im sestrička, o ktorú sa starali od prvého dňa a s radosťou. Staršia dcéra bola ako jej druhá mama,teraz sama čaká bábenko a verím,že mladšia sestra jej to oplatí s pomocou.Už teraz sa nevie dočkať.Som pyšná a dojatá, aký majú všetci traja krásny vzťah a dodám len jedno. Aby si si uvedomil cenu súrodenca,spýtaj sa toho, kto ho nemá

minutka
20. feb 2023

@matkahelka existuju aj pre 3 r

kulumulu123
20. feb 2023

Ked byvaze na dedine nemas nejake susedky babky ktore by ti postrazili deti pripadne opatrovatelka, nejaka mamicka na materskej ktora by popri svojom za nejake eura postrazila aj tvoje dieta a pod. Kde byvate? Myslim v ktoej casti sk?

autor
20. feb 2023

@kubkovamama S mužom striedať je dobrý nápad podľa mňa, nech si to deti užijú aj s ním doma. To že nebudeme my dvaja spolu nevadí, veď sme spolu cez víkendy.
@alex666 Svokra viac detí naraz asi by nedala, ona je po infarkte a je celkovo slabá niekedy ledva chodí že nevládze. Mama áno bude mať dovolenku cez leto, no ona si chce oddýchnuť už není najmladšia. Ona pracuje popri dôchodku.

marca12
20. feb 2023

@denie111 Je to naozaj smutne. My sme sudrzna rodina a stara sa aj slobodny brat,nema problem si zobrat dovolenku a postrazit netere,synovcov. U nas sa ozaj "bijeme" o to,kto si vezme volno a postara sa.

michelle567
20. feb 2023

No tak ako ste ho zapísali na tieto prázdniny tak ho budete zapisovať na všetky...v zime tiež už býva škôlka od 2.jan kto má záujem nahlási..taktiež júl... August hlavne bude treba poriešiť. Dohodla by som sa s mamou...aspoň 2x po 2dni kým budeš v práci aby s tým rátala. Prípadne vidim že s manželom pracujete na zmeny....skúsiť ich prehodiť tak aby sa vám striedali ..kým sa druhý vráti z práce keby aj hodinu toľko s ním počká dcéra

letfenixa
20. feb 2023

@jananina ale ako nepedagogicky zamestnanec máš bežný počet dní dovolenky, byť kucharkou v škole prázdniny nerieši.

autor
20. feb 2023

@michelle567 Ja robím len ranné od 7 do 15 hodín, manžel robí na 3 smeny, no pokiaľ viem nedá sa mu prehodiť smeny.

jananina
20. feb 2023

@letfenixa asi záleží od školy.

letfenixa
20. feb 2023

@jananina to ťažko

jananina
20. feb 2023

@letfenixa no keď myslíš.Ja mám aj dodatkovú dovolenku.Sme cirkevná škola.Neviem ako to je v štátnej.

letfenixa
20. feb 2023

@jananina aha. Tak to áno. Cirkev nad štátom.

minutka
20. feb 2023

V nasej MS je v lete 1 mesiac otvorene. A ten druhy funguje zberna skolka. Kto ma zaujem, prihlasi dieta a ono navstevuje v auguste inu ms spolu so spoluziakmi ktori sa tiez zapisali

minutka
20. feb 2023

@letfenixa kucharky su predsa thp pracovnicky. Nemaju viac dovolenky. A v lete normalne pracuju

krajinka
20. feb 2023

@jananina prosim ta kolko mas dovolenky navyse?
nepedagogicki pracovnici v statnom skolstve maju 30 dni dovolenky

zuzki1
20. feb 2023

Vykrývame ako sa dá , našťastie mame dve funkčne babky co sa zaujímajú a au fit , vládzu + ostalo mi kopec dovolenky z minulého roka keď som robila na 1/2 úväzok .
Ak nemáte koho na strazenie , ani tabory , ani škôlka v lete , musí to byt ťažké , skúste najskôr babku , a keď nič , zvážila by som inú prácu , predtým vyčerpala podporu a tu by som si nastavila aby začala od letných prázdnin, poprípade aj ostala dlhšie doma ak by financie dovolili

letfenixa
20. feb 2023

@minutka presne to som napísala.

katulienkax
21. feb 2023

svokra viac deti neda ale preco upradnostnuje jedno vnuca a to strazi a tvoje nepostrazi, to nie je pekne od svagrinej ze ti toto robi, my sa vzdy dohodneme so sestrou aj svagnrinou podla situacie, normalne planujeme leto spolu, ktore vnuca a kedy bude u babky

autor
21. feb 2023

@katulienkax Lebo to vnúča je blízko nej, my bývame 60km od nich. A ona už je staršia od nášho zabaví sa aj sama alebo jej dajú mobil nech sa hrá. Môj je neposedný všade by behal všetko skúmal.

mircalla
26. apr 2023

@matkahelka Dcera bola aj ako skolkarka v tabore, sice nie v 3, ale 4-5 rokov uz bola. Je dost dennych taborov pre mensie detu

cucoriedkacucoriedka
29. apr 2023

Tak my spoločná dovolenka pri mori...12 dní...potom malý s mužom u starej mamy dva týždne...on robí odkiaľkoľvek...potom ja 2 týždne s malým u mojich rodičov...nechám tam dieťa týždeň s našimi a potom zasa týždeň dva u starej mamy s mužom...syn má ,,9 rokov.