Deti do školy s rúškami

pohodickasrandicka
15. aug 2020

Môžem požiadať detskú dr. Aby ospravedlnila moje dieťa prvé dva týždne v škole? Nesúhlasím z dusením v rúšku.

abbey1
15. aug 2020

Obávam sa, že to neskončí len 2 týždňami v rušku.
Moje dieťa za takýchto podmienok do školy nenastúpi. Požiadame o domáce vzdelávanie. Uvidíme, či sa situácia časom upokojí. Snáď áno a bude môcť v kľude nastúpiť.
Argumenty, že vydržia? No áno, vydržali by, ak y to malo nejakú logiku
Moja mama vždy vravela, že človek si zvykne na všetko, i na šibenicu.
Otázkou je, či je ozaj treba si zvykať, alebo sa občas treba ozvať.

luba41
15. aug 2020

@terina25 aj učitelia sú tam? lekári? tí čo robili - dostanú za to že "držali" pohotovost? ale len držali a čerpali volno..,,moj muž sa pýta, či štát kompenzuje zvyšok mzdy /nad tých 55% /kedže bol na OČR 2,5 mesiaca.. kokos, v Čechách dostali dávku vo výške 80% až do konca júna rodičia , ked ostali doma s detmi..

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2020

@abbey1 áno aj ja to tak vidím. Preto zrejme diskutujú o domácom vzdelávaní aj na druhom stupni. Ale čo s tými učiteľmi bez žiakov? 🤔

sara07
15. aug 2020

@terina25 chápala by som to fakt čo ako chodili k pripadom ,ovšem kolko sme ich tu mali že dohromady, a čo predavači boha čo tam sa dialo tym netreba to je odpad ? alebo také lekárne ?

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2020

@sara07 a kuriéri? ☝️🧐

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2020

@sara07 smetiari? Rizikový kontaminovany odpad ? 🙄🤔

luba41
15. aug 2020

@pohodickasrandicka to sú všetko zamestnanci sukromných firiem, tým to spočítal vo výplate určite zamestnávatel../možno/😒

sara07
15. aug 2020

@pohodickasrandicka presne idu sa večne poskladat stále to isté ako su malo plateny atd a kto nie je okrem poslancov a spol v tomto štáte
kto má adekvatny plat tu ? ale len nič iné nepočujem ako chudatak mudr, sestričky, hasiči, učitelia a dookola, ano patrilo by im vyššie platy ale halllloooo aj zvyšok republiky tu je , tým dáme čo zmrazenu min.mzdu asi tak

sara07
15. aug 2020

@luba41 prosím ta , štát im narube odvody, dane, poistenia , nehrozi že by mali viac , ako ked štát tak šialene dba na určitu skupinu dobre , ale nech im daju aj dychat aspon
a kto od koho idu finanacie hlavne od sukromných firiem ,
ja osobne ako nepoznám ani predavača ani kuriera ani lekarnika čo dostal za to že tahal ako mula ked tu bola pohotovost

lenuliatko84
15. aug 2020

Sa poserte.ja som za.aj medzi vami je vela takych co este behaju po zahranici. 3 2 1 start....pustite sa do mna🤣🤣🤣

tslobik
15. aug 2020

@luba41 No, toto je zase len asi na vyvolanie nevraživosti medzi ľudmi alebo chvíľkové zalepenie očí.

luba41
15. aug 2020

@lenuliatko84 a čo nemožeme? mne je to šumafuk. kto si kade behá.. bola som aj ja tento týžden mimo SR..aj pojdem na další ..aj s dietatom..a ešte o dva týždne príde aj návšteva k nám zo zahraničia..🙂ti to vadí?

sara07
15. aug 2020

@lenuliatko84 v klude, ale ono tak nejde o to že niekto behá po vonku , však ked treba alebo chceš prečo nie , tu skôr ide o to že v zdravotnictve je bordel, jedna ruka nevie čo robí druha,netestuje sa ale všetka zodpovednost sa presuva na ludi
a aby bol fackovací panak tak to sa urobí z ludí čo su vonku a pritom politici behaju do zahraničia atd vo velkom v čase ked su možné videokonferencie a neviem čo všetko
mna osobne štve že z ludi čo šli na dovolenku sa tu robi obete na kopanie, a čo tu mame sediet, čakat a platit dane a odvody , ja by som o tom zavliekaní pomlčala, však nech potom sem nepustia srbov a ukrajincov čo tu robia a bude hned menšie riziko
alebo nech idu politici prikladom a nebehaju tiež ale tam nášteva, tam samit, tam kladenie vencov ale vonku bežny smrtelnik nie

tslobik
15. aug 2020

Vám poniektorým stále nedochádza, že to je všetko naplánované krok po kroku? Presne vedia kedy bude druhá fáza, tretia a neodvíja sa to od aktuálnej situácie. Nechali ľudí cez prázdniny vydýchnuť, aby zalepili oči a ide sa ďalej. Čo je iné teraz ako 1.9.???? Akože 2 mesiace nikoho nič nezaujímalo ale hups....ide škola, zase treba zdeptať deti, rodičov, pracujúcich v zahraničí atď. atď.

deti95060810
15. aug 2020

@luba41 VŠ mali vyučovanie....prednášky, cviká - všetko išlo cez net....dokonca aj skúšky.... dohodli si presný čas, rozposlali študentom niekoľko typov písomiek a za 2 hodiny študenti posielali výsledky naspäť....Internáty boli na Vš zatvorené.

luba41
15. aug 2020

@deti95060810 ano , poniektorí mali cviká a prednášky cez internet.. syn mal, až z jedneho predmetu, možno z dvoch..aj to museli urgovat vyučujúcich..normálne by sa na nich vykašlali...ostatne predmety sa musel učit sám - bez nejakej prípravy od učitelov.. jeden celý predmet nemali nič- učitel chce prednášky aj cvičenia , aby prišli osobne .teraz v septembri ...a mna zaujíma čo bude zas tento semester? ako bude fungovat internát? jeden podchytený pozitivny a zavrú intrák? decká možu školu zabaliť tým pádom..

marianeta
15. aug 2020

môj je Asperger a rusko neznesie ani 5 min.. a tiež si robím starosti,lebo viem, čo takéto nutenie do toho čo nechce s ním spraví.. Ach..

hettinka
15. aug 2020

@marianeta myslím, že vo vašom prípade rusko mat nemusí. Takéto deti majú výnimku.

deti95060810
15. aug 2020

@hettinka presne tak...postihnuté deti a autistické deti rúška nosiť nemusia....😉

deti95060810
15. aug 2020

@luba41 tak to je od prípadu k prípadu...syn učil cviká a zas tvrdil že to študenti mali na háku... 😉

abbey1
15. aug 2020

@lenuliatko84 Vy ste posrate od strachu. My nie.

sara07
15. aug 2020

@marianeta aspeger sa zaraduje pod pervazívne dg , čiže ruško nosit nemusi ,doteraz sa asperger bral inak ale už sa berie ako vo svete je diagnostika

nikiki29
15. aug 2020

A dieťa nemôže ospravedlniť aj rodič? 🤔

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
15. aug 2020

@nikiki29 len na 3 dni, na 5 musi povolit riaditel a to je aspon u nás na pol roka , takže potom neviem ist každy den na nejaku kontrolu k mudr

sara07
15. aug 2020

@hettinka ja látkové , jednorazové nie , jednak preto čo si písala a jednak ako zataž na prostredie je neskutočné , by som to činanom dala zaplatit aspon sčasti a bojkotovat činske vyrobky kde sa len dá , nieže nič iné nečítam ako im stupol predaj luxusných aut a indexov krv vrie ked to čitam

abbey1
15. aug 2020

Rodič môže na 3 dní a opakovanie je neobmedzené. Čiže 3 dní rodič, jeden deň návšteva !diára, zasa 3 dní rodič. Potom zavolať dr, že má hnačku. Prípadne sa rovno s dr dohodnúť. Mnohí s tým majú pochopenie, lebo si o ruskach v škole myslia svoje.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yanni
15. aug 2020

@pohodickasrandicka Nepanikar. Este stale name vyhrate. Clovek nikdy nevie, kde to moze schytat. A mozno ste uz aj mali a ani o tom neviete. Moze byt aj bezpriznakove. A 4 hodiny s ruskom vo vlaku? A co maju hovorit taki lekari, kotri trebars operuju na otvorenom srdci aj 8 hodin? To je iny stres a to rusko musia mat. my sme leteli dokopy 10 hodin aj s prestupom a museli sme mat rusko. K tomu horuco ako v z...., jedno dieta som tahala cez cele Frankfurtske letisko a druhe niesla na rukach k tomu mnozstvo prirucnej batoziny (kedze babo + male dieta) a prezili sme bez ujmy ci uz fyzickej alebo psychickej. Nejak za z ludi stavaju babovky. Keby si doslova musela odniekial "ujst" prvym lietadlom aby si sa dostala domov z pekelnen 50 stupnovej horucavy, tak by si si dala na seba aj skafander a nemrncala by si, ze ti chuda pubertak musi mat par hodin v skole rusko. Neboj, tym detom to neuskodi.

nikiki29
15. aug 2020

@sara07 ďakujem za objasnenie 😊 ja osobne by som syna asi nepustila s rúškom... ja s miernou astmou mám problém udýchať aj väčší nákup v obchode 😓 a hlavne logika - dieťa sa môže napiť, cez prestávku desiatovať či obedovať. Vtedy sa nenakazia? 🤔