Deti do školy s rúškami

pohodickasrandicka
15. aug 2020

Môžem požiadať detskú dr. Aby ospravedlnila moje dieťa prvé dva týždne v škole? Nesúhlasím z dusením v rúšku.

sara07
15. aug 2020

@pohodickasrandicka môžeš ale nemusí ti vyhoviet, musí mat dg nemôže ho len tak vypisat a je možné že budu aj mesiac cely ich mat
ano je to kravina
skôr by mali postupne po fázach jednotlivé ročníky 2 stupna ist ,aby sa to rozložilo a podla čisel ist, však na druhom stupni deti zvládaju byt samé byt doma a podobne

dskjhfdlkdjhl
15. aug 2020

@pohodickasrandicka Ved poziadaj a uvidis.

ajka0207
15. aug 2020

@pohodickasrandicka požiadať môžeš, ale bude to "podvod" takže vyhovieť ti nemusí.

adri266
15. aug 2020

Ved kup take rusko, v ktorom sa dusit nebude. A ked Ti nevyhovuje ziadne, kup silt a hotovo.

kayyaa
15. aug 2020

@pohodickasrandicka ved povedz dr, ze ta boli hrdlo a mas vybavene...ak maju rodicia akykolvek priznak, dieta nema ist do skoly...

pribinak
15. aug 2020

@pohodickasrandicka však to ešte nie je schválené, či?

kayyaa
15. aug 2020

@pribinak je...deti na 2.stupni budu mat ruska prve 2 tyzdne cele vyucovanie...

pribinak
15. aug 2020

@kayyaa si si istá? Podpísala to už prezidentka?

stanulienkat
15. aug 2020

Boze,uz desiata mamicka robi paniku. Naco? Co sa tym rozmaznanym deckam stane? Nic. Naucia sa zodpovednosti,discipline, ohladiplnosti. Mamickam nevadi,ze ceke dni cumia do tabletov a tv. To nie je skodlive. No ruska su hotovy zabijak.

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2020

Deti boli na kúpaliskách hlava na hlave, v táboroch krížom krážom, v letných školách aj v zahraničí. Keby sa behom 9 týždňov prázdnin tak RIZIKOVO nakazovali a nakazovali všetkých svojich blízkych iné čísla by boli! Dofrasa aj s ich obmedzeniami!

kayyaa
15. aug 2020

@pribinak https://domov.sme.sk/c/22467382/ruska-budu-v-tr...

Tak neviem, pisu ze konzilium rozhodlo a ze to bude povinne🤷‍♀️ tak snad si z nas uz uplne nestrielaju🙊

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2020

@kayyaa odsúhlasené aj tlačovku som videla 🥺🙄🤨😡

kayyaa
15. aug 2020

@pohodickasrandicka ved prave, ja tiez...ale zas ktovie, co bude este za 2 tyzdne...

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2020

@stanulienkat moje rozmaznané decko športovalo bolo v niekoľkých táboroch behalo vonka stretlo sa s toľkými neznámymi deťmi ako za celý školský rok nie a bez rúška! Nič nám nie je! A vieš jedine kedy ma bolelo hrdlo? Keď som musela štyri hodiny cestovať v rúšku vlakom! Ten a nasledujúci deň. Bodka. Nemám o čom.

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2020

@kayyaa ešte si vymyslia nejaký BONUS. 🙄

luba41
15. aug 2020

@pohodickasrandicka tu sa ani nepýtaj..s doktorkou sa určite dohodneš..a Tvoje dieťa určite nebude jediné, čo zostane kvoli tej fraške doma..keby sa moja netešila za kamoškami, nechám ju doma tiež..

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2020

@luba41 však chcela som kus reakcie sčekovat. Ako zavrú školy že nik nepríde 😁😁😁🙃😉

terina25
15. aug 2020

Moj syn napr. je alergik a neviem si predstavit ako to vydrzi v skole s ruskom na tvari 6 hodin. Ja som dospela a ani ja by som to nevydrzala. Stacilo mi cestovat vlakom bez klimy a mala som dost. To nie je o rozmaznanosti ale o hluposti...

sara07
15. aug 2020

@terina25 ja občas vyjdem von dám si dole ruško a sedím ako pako na muriku lebo ako je to o držku zvlášt ked je dusno a spek bezvetrie
takže viem o čom hovoríš a ako u deti si to neviem predstavit

pribinak
15. aug 2020

@terina25 presne, ja v tom rusku umieram a ide moja sezóna - palina ambrozia

kittykat22
15. aug 2020

@pohodickasrandicka keby si nepochodila, tak jednorazove ruska z lekarne su najlepsie na dychanie. Inak Slovensko ako jedina krajina posiela deti s ruskami 🙄

terina25
15. aug 2020

To zial zdravi ludia nepochopia toto... Pokial viem, aj teraz bola vynimka, ze astmatici, male deti nosit ruska uz nemusia. A teraz zrazu uz musia nosit v skole. Uz vidim ako mi budu volat zo skoly, ze syn si nechce dat rusko. Cele zle toto. A to nevravim, ze kazdy den sa mu pusta aj krv z nosa. To mu budem musiet kolko ruska nabalit do skoly 😤

terina25
15. aug 2020

Ludia cestuju kade tade a odskacu si to teraz deti v skole.

lucia147852
15. aug 2020

@pribinak to je nariadenie krízového stabu, nie zmena zákona. Prezidentka to podpisovať nemusí

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2020

@terina25 presne.

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2020

@luba41 však aj môj chce kamošov aj sa učiť no viem že mu bude zle ako mne a potom ozaj ochorie.

terina25
15. aug 2020

A tiez nerozumiem ze opatrenia platia az od septembra. Cize este kludne ludia nech si cestuju, chodia na akcie, koncerty atd. a opatrenia az od septembra platia. Aky to ma zmysel potom? Este nech sa ludia teraz nakazia poriadne a potom nech zase skoly zatvoria.

terina25
15. aug 2020

Dnes som citala ze chcu davat odmeny ludom v 1.linii. Policajti, sestricky, lekari.. A co ludia, ktori boli doma na ocr? Tym da kto odmenu? Nie len ze som prisla o plat, lebo som bola doma, ale aj o odmenu, prave preto ze som bola doma. Ale podakuju sa ucitelom ako to skvele zvladli. Super toto...

luba41
15. aug 2020

ak školský rok sa bude celý niesť v duchu takýchto a podobných opatrení,prípadne zatvárania škôl ako bol minulý polrok, no amen tma..zase sa nič nenaučia..a vysokoškoláci čo? na tých aké opatrenia vytiahnu? decká na intrákoch - tam sú aké pokyny..Duste sa v rúškach aj na intrákoch?😲

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2020

@luba41 fakt!!!!!!!! Dofrasa 🙄🙄🙄🙄🙄