Deti do školy s rúškami

pohodickasrandicka
15. aug 2020

Môžem požiadať detskú dr. Aby ospravedlnila moje dieťa prvé dva týždne v škole? Nesúhlasím z dusením v rúšku.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abbey1
15. aug 2020

@hettinka Ďakujem

kristina2412
15. aug 2020

Ja mam sice dieťa este na prvom stupni ale je mi naozaj ľúto tych deti. Mne stačili tri hodiny vo vlaku ci lietadle. Cele je to choré, cely den budu v triedach v ruskach a potom sup do jedálne a daju si ich dole. Ako budu riesit hodiny telesnej výchovy. ..snad nebudu behat a cvičiť v ruskach.

tslobik
15. aug 2020

@hettinka No ale ja silno pochybujem, že každé dieťa bude mať počet rúšok = počtu vyuč. hodín. Už vidím ako si ich hocikde šmaria, pochytajú neumytými rukami a pod. Neexistuje, aby boli všetky deti také uvedomelé. Môj pravidelne strácal rukavice, nákrčníky, čiapky, mikiny a nie že by bol nezodpovedný, ale proste taká porucha, nepozornosť a Dr. mi tvrdila, že za to nemôže.

sara07
15. aug 2020

@hettinka no u nás opakovane nehrozi, su 3 dni na pol roka od rodiča ospravedlnené

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
15. aug 2020

@kristina2412 no budu pokial sa dat vonku mat telesnu, ako v škôlke za iných okolnosti by deti boli dnu a mali aktivity ,teraz chudata večne vyšmarené vonku a až mi je ich luto zvlašt ked fuka a mrholi

hettinka
15. aug 2020

@sara07 my sme to riešili na škole a jednoducho tak je v zákone, že rodič môže napisat na 3 dni a nikde nie je uvedené, že nesmie opakovane. Školský poriadok nesmie ist nad zákon, teda toto nesmie škola obmedziť.
Ja teda nie som zástancom vypisovania rodičovských ospraveflneniek, syn sa do školy už teší, chce ist. A myslím, že je potrebné, aby deti nastúpili, hocikedy môže prísť zasa karanténa, zatvorená škola kvôli prípadu priamo na škole, alebo v meste.

sara07
15. aug 2020

@nikiki29 nie 15 min čo maju velku prestávku , poprosia virus nech ide za dvere 😝 a čo maju 10 min to predsa nestihne ten virus 😖

kayyaa
15. aug 2020

@sara07 3 dni do polroka ?? Uff..u nas moze rodic ospravedlnit 5 po sebe nasledujucich dni...viackrat do roka, nie je to obmedzene...len ak dieta chyba viac ako tyzden vkuse, musi byt od dr..
Ale to je jedno, podla mna to teraz inak bude fungovat, ved dieta so soplikom ist do skoly nemoze, ani ked ma rodic akykolvek priznak, a zas behat kvoli kazdej blbine k dr pre ospravedlnenku je na hlavu...toto by mal Matovic poriesit, co robit, ak ma dieta soplik, ak ma potom jeho surodenec soplik, rodicia...nech daju manual, ako sa maju zariadit rodicia, ucitelia, lekari...zatial nic rozumne nevymyslel🙊

ada309
15. aug 2020

Vážne veríte, ze tie rúška budú mať celych 6h???? 🤦‍♀️🤦‍♀️

alexandra523
15. aug 2020

Hm...však ste chceli zmenu, tak nech sa páči, máte ju. Toto je len začiatok, buď si treba začať zvykať, alebo hľadať domov v inom štáte. Nuž, keď je koze dobre, ide sa na ľad šmýkať...toto vystihuje mentalitu slovače.

yanni
15. aug 2020

@hettinka uz zase nezvelicujme. Je to jednoducho tak a musisme vydrzat. Vela veci nema logiku ale idem sa pohadat s celym svetom? Ze deti su od marca doma? no a? Prezili sme a prezijeme aj horsie veci. Budme radi, ze tie skoly otvoria. ja som, rada, ze sme teraz tam, kde sme., ze mozme ist do prace, deti do skol a skolok, ze sa mozme, sice s menšími obmedzeniameí, ale mozme, volne pohybovat. my sme doslova usli v juni, po takmer 4 mesacnom lockdown zo Saudskej Arabii. Normalne, ze uplne novy zivot v Europe. Kamoska mi prave vcera pisala, ze v SA skoly este stale neotvoria a homeschooling bude do odvolania aj dalsi skolsky rok. Vseci sa uz tesili, ze decka konecne mozu 30.8. ist do skoly. Treba zit podla motta, nie je tak zle, aby nemohlo byt este horsie. Co nam chyba? Mame co jest a pit, strechu nad hlavou, slnko stale svieti, vzduch je relativne cisty, mame cistu a dokonca aj teplu vodu. Pre mnoho ludi je toto, co je u nas bezne, uz luxus. Sme dobou a prostredim, v ktorom zijeme, rozmaznani. Stale mame socialne istoty, co sa o mnohych statoch neda povedat. Nezazila som na vlastnej kozi, vdaka bohu, ale videla som dost pocas mesiacov lockdownu a ved, ze radsej by si nosila to rusko aj 25 hodin denne ako zazit to, co zazivalo mnoho ludi v SA (a urcite aj v inych krajinach). PS. Nie si sama, ktorej rusko nerobi dobre. Ale to rusko je pre mna to najmensie zlo. Hovorilo sa, ze toto malo prist aby ludia konecne pochopili, ze to co mame ci uz materialne ale hlavne to zdravie, ze to nie je samozrejmost, ze sa staneme ohladuplnejsi, ludskejsi, napomocnejsi. Lenze take velke....Ludia su este horsi ako pred coronou. Zial, asi musi prist este nieco horsie ale ktovie, asi ani to nepomoze.

januarova
15. aug 2020

@alexandra523 , to myslis akoze za hranola bolo dobre?😄🤮 ved to ze sme v takej prdeli, za to moze smer aj celou bandou zlodejov. tito su tiez exoti ale smer uz bolo treba vymenit...

alexandra523
15. aug 2020

@januarova naozaj? Koľko máš rokov, ak smiem vedieť? Inak mi nejde do hlavy, že ľudia úplne zabudli na Dzurindu, Mikloša, Radičovú, atď. Buď si to doštuduj, alebo nekomentuj to o čom nemáš vedomosti.

januarova
15. aug 2020

@alexandra523 pokial ma pamat neklame mame demokraciu, takze mozem komentovat co chcem. A ty ked nechces aby ludia komentovali tvoj prispevok, tak nepis, nebude co komentovat🙈
A kolko mam rokov, do toho ta nic

alexandra523
15. aug 2020

@januarova nauč sa čítať s porozumením. Inak sa tým tvojim komentovanim len strapňuješ. Tvoj vek ma nezaujíma, nenamyslaj si, pýtala som sa, pretože väčšina takých ako ty, nemajú páru čo sa tu dialo pred vládou SMERu, majú len naučené frázy tipu "lebo Fico", tak ako im to vštepili do hláv médiá a bývalí opoziční obyčajní ľudia. Vďaka takým ako ty, a veru nie je vás málo takto ohlupnutych, sme o ako takú demokraciu nenávratne prišli. Preto som ti vyššie napísala, že ak nemáš vedomosti dostatočné, radšej sa nevyjadruj, pretože zo seba urobíš akurát ovcu. Želám ti aby si si teda tú "zmenu" užila 😉

monitka80
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
15. aug 2020

@marianeta vase dieta nemusi mat rusko od 26. Aprila . Asperger je najlahsia forma autizmu - cize zakon ,, autizmus / ruska ,, .

janette321
15. aug 2020

@terina25 odmena 50 milionov pre sestricky , vojakov , policajtov , hasicov , pracovnikov v DSS - Statnych zamestnancov . Videla som ked to dali na stranku na fb . ,, milion ,, komentov ako kazdy chce tu odmenu , preco len tamtym daju , ako aj oni vsetci riskovali cez covid ... a topka bol koment ,, kazdy chce odmenu , ale na covid nikto neveri ,, ... 😂

matana2
15. aug 2020

@kittykat22 slovensko neni jedina krajina. V Kanade sa tiez chystaju

mogaa
16. aug 2020

@pohodickasrandicka prepáč ale aby dieťa staršie ako 12rokov nevydržalo 4hhodiny v rúšku....prvé dni sa ani neučia, potom im skrátia vyučko....z deciek neubudne, nie sú z cukru....

janette321
16. aug 2020

@mogaa jasne ze tie deti vydrzia . to len rodicia z nich robia ze z toho zomru len aby mohli nadavat . ked boli ruska vonku povinne , tak aj mensie deti cele dni vonku lietali na bicykloch a podobne , s ruskami na ustach ...

sara07
16. aug 2020

@mogaa ale druhy stupen má od 6 až 10 hodín , idu domov o pol tretej, štvrtej , keby boli len 4 hodiny tak do pohody to beriem ano to sa dá

sara07
16. aug 2020

@janette321 vieš tá odmena je nefér podla mna keby tu bolo taliansko tak to pochopím, chápala by som pre tých mudr a sanitarov čo tam behali v skafandroch ale pre všetkých tak to je podraz voči nim už,
a ostatny predavačky však čo sa dialo v obchodoch bol des, kurier ten behal ako plachta sused o desiatej večer chodil domov , aj iné profesie pracovali a im nič ? tak nech kusok spravodlivosti aspon

janette321
16. aug 2020

@sara07 ano ja viem ze niekde je to nefer . U tych lekarov niektorych napriklad - vsetci vieme ako si aj podla seba ,, upravovali ,, nariadenia . A akoze pracovali . Ale nieje to nefer u tych predavaciek a ostatnych . Vlada odmeni statnych zamestnancov . Napriklad predavacky - tie obchodaky neskutocne zarobili cez koronu . Alebo kurieri . Fer by bolo keby si sefovci vsetky tie predavacky tiez odmenili ako pre nich riskovali . A zasluzili by omnoho vacsiu odmenu ako tych 300 - 500 e co vychadza pre tych statnych ( aj dva platy navyse kludne ) .

janette321
16. aug 2020

@sara07 inak ako to vlastne bude ? Lebo lekarov nikde nespomenuli . Len zdravotne sestry .

mogaa
16. aug 2020

@sara07 ale prvé dni sa ešte nejde podľa rozvrhu a potom im ho určite v prípade rúšok skrátia, rovnako ako skrátia vyuč.hodiny...a určite v rúškach nebudú cvičiť😉inak je zaujímavé že mamičkám nerobí problém nechať ich 2týždne doma....bolo zle keď bola on-line výčba, je zle ak majú ísť deti s rúškami do škôl...koľko tried/škôl sa už v ČR zavrelo lebo tam mali koronu?nebol to ani 1ani2prípady.....a nevyhne sa to ani Slovensku, ale pokiaľ sa dá, treba minimalizovať riziko....ide len o prvé 2týždne, z toho minimálne prvé 2dni sa decká ani neučia...nikto naozaj nikto ich nechce nechať v rúškach celý deň, určite školy prispôsobia vyučovanie za týchto podmienok.....

tatiana1329
16. aug 2020

Necitala som vsetky komentare preto sa pytam. Ak uz padla otazka prepacte mi. Budu musiet nosit ruska aj deti v skolke? Nikde som to nevidela a popravde moc si ani nestiham vsimat tieto zmeny v tomto... Maly ma 4 roky a chcela by som ho dat do skolky na pol dna.

lenuliatko84
16. aug 2020

@luba41 ano