Dilema so školou

alexandra909
4. apr 2021

Baby... Mam dilemu..... Mame dve školy u nás.... Jednu mame 5min druhu 30min pešo. Problém je ze v tej blizsej učia prváčikov písať tlačenym písmom..... Neviem sa s tým stotožniť.... Dali by ste dieťa prvacika tak ďaleko pešo? MHD ani nič podobné nemáme...

missviolet
4. apr 2021

Ja som ako prvacka sama chodila peso do skoly 25 minut (som z Nitry, takze ziadna dedina)... a nevnimal to nikto ako problem

xjakubikovak
4. apr 2021

@alexandra909 ahoj, priateľ chodil do školy pre nadané deti a učili sa hlavne/ iba tlačeným písmom a on je názoru že je to tak lepšie 😃 ja to nechápem ja som sa učila klasika písanym. K tej diaľke ja som tak mala školu ale chodil autobus sem tam som išla poobede peši ale podľa mňa aj ráno aj poobede by to bolo veľa.( Plus keď bude veľká zima alebo veľké teplo😕) Tým chcem povedať že keď máš aj bližšie možnosť tak možno stojí za to prehodnotit to tlačené písmo 🙂

gabrielkaa
4. apr 2021

@alexandra909 a cesta do tej vzdialenejšej školy je aká? Bezpečná ? Pre mna by nebol tak problem ani to tlačené písmo, ako skôr ta vzdialenosť . Dcéra sa tiež učila najskôr tlačené písmo a až potom písané. Nemyslím, že by jej to nejako poškodilo...

kacena4
4. apr 2021

zbytocne to hrotis aj tak prejde casom na tlacene pismo, akurt mu to ulahci zivot, ze mu tak dovolia pisat uz aj v skole je to vyhra nie problem. ved ten prvak sa musi naucit 4 druhy pisma velke pisane, male pisane, velke tlacene, male tlacene takto ostava len pri tlacenom a predpokladam ze sa neucia tlacene ale comenia script je to pisane pismo ale nespojene! skolu treba vyberat podla toho aky ma pristup k detom a ci tam ma kamaratov to je zaklad

lenka_da
4. apr 2021

inak, ja keď som bola piatačka (pred niekoľkými desaťročiami, ach...) tak sa mi nechcelo písať písaným a začala som písať takým spojeným tlačeným písmom a píšem tak doteraz. Keď sa moje deti teraz učili comenia script, tak sa všetci smiali, že som priekopník tohto písma 🙂 akurát, že nik o tom nevie a nič z toho nemám 🙂 Prepáč, že som odbočila. K tvojej otázke: podľa mňa je to moderná škola, v zahraničí sa už písané písmo ani neučia.

lenka_da
4. apr 2021

a ešte doplním: nebol by pre mňa problém chodiť do vzdialenejšej školy, keby som mala vážne výhrady k tej bližšej. Ale myslím tým vážne výhrady ako napr. kultúra školy (správanie učiteľov, žiakov, postoj vedenia k šikane, či je to otvorená škola atď.), nie typ písma.

adka176
4. apr 2021

Určite školu s tým "tlačeným písmom"...comenia script... uvidíš výhody... určite...👍 👍👍

pribinak
4. apr 2021

@alexandra909 to nie je uolne tlačené písmeno, ale taka upravená verzia. Naše klasické písané písmeno je niekedy zbytočne komplikovane
Mnoho škol už uvažuje nad prechodom na comenia script

simsalabim
4. apr 2021

@alexandra909 a z akeho dovodu je nutne pisat pisanym pismom? Vacsina dospelych pise mixom tlaceneho a pisaneho, vo vacsine europskych krajin sa pise pismom typu Comeniana. Je to jednoduchsie na motoriku, prijemnejsie Naozaj ma zaujina, preco pisane pismo pre teba take rozhodujuce. Pre mna by bola prave prijatelnejsia skola s tlacenym pismom.

dadka75
4. apr 2021

Moje 3 deti sa učili písať písaným. Napriek tomu si myslím, že je to prežitok. Na západe bežne píšu tlačeným písmom. Ja by som asi skôr riešila tú vzdialenosť. 30 minút nie je veľa, v podstate 30 min je príjemná prechádzka... ALE... 30 min pre dieťa ráno, keď je rozospaté, vonku -15st. a hovoríš, že cestu musí absolvovať pešo... alebo vonku leje, sneží a pod... jasné, dá sa to prežiť, ani ja som nemala školu pri dome, ale ja by som napr. obetovala písané písmo kôli tomu luxusu, aby bolo za pár min v škole...

petka_3
4. apr 2021

Ja by som vybrala tu s tlačeným písmom, vyzerá, že zavádza najnovšie metódy. Ešte by som sa tesila.