Dnes na mňa nakričala učiteľka v škole

spoony
23. sep 2015

Dnes som bola odviesť syna - prváčika do školy a keďže včera nechal v škole mikinu chcela som aby mi ju doniesol, čakala som pri dverách lebo tak to vyžadujú dozorujúce učiteľky, vraj detičky nemáme odvádzať do šatne a triedy, ale pribehol s tým že ju nevie nájsť tak mi uoratovačka povedala aby som ju išla s ním podhľadať. Pozeral len v šatni, tak som mu kázala ísť pozrieť do triedy či ju nemá v lavici a vošla som za ním, na to vbehla do triedy nejaká pani učiteľka, ktorá mala dozor a začala na mňa kričať (bez akéhokoľvek zisťovania prečo som prišl a ...) že nemám tam chodiť, a vytrhla synovi z ruky mikinu ktorú medzitým našiel a podával mi ju, a hodila mu ju na lavicu. Snažila som sa jej vysvetliť že som prišla pohľadať mikinu tak mi ju strčila do ruky. Na to na mná ešte na chodbe kričala že nemáme deti odvádzať ani do šatní, keď som ju pekne prosila či teda môžu malým deťom pomôcť zavesiť bundy, lebo vešiaky majú vo výške 160 - 170 cm vysoko, a musia stúpať na lavičku aby dočiahli a nechcem aby spadol, tak na mňa vyskočila citujem “či si myslím że mám grambľavé dieťa keď sa bojím že spadne za dvadsať rokov tam nikto nespadol".
Poviem vám, že som zo školy odchádzala so slzami v očiach ale po telefonáte s manželom som bola u riaditeľky podať sťažnosť. Tá bola milá, sťažnosť prijala, ospravedlnila sa mi , vraj to bude riešiť a taktiež aj tie vešiaky.
Nečakám rady, len som to potrebovala dostať so seba, lebo som v šoku ako sa niekto kto má vychovávať moje dieťa počas doby čo je v škole môže takto správať, ja by som si na nikoho nedovolila vyskočiť len tak či v súkromí alebo v práci.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sardinka333
23. sep 2015

@fidka79 kde si ju ja zastavam? sa spamätaj....x krat som jej napisala ze kričať na nu nemala...supni si diazepan ked si nervozna....napisala som aj riešenie ale ty klapky na oči.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jolinka
23. sep 2015

v nasej skole je rodinne prostredie, rodicia maju pristup do skoly, na ihrisko, ku triede, na wecko 😉 do 8.00 po rano a po 3tej popoludni su dvere skoly otvorene, medzitym na zvoncek cez vratnicu, vratnicka uz kazdeho pozna od videnia v zivote odo mna obciansky nepytali. 😉

Cuduj sa svete, nekradne sa , nepocula som nikdy o nejakej kradezi, .obcas veci stratia ci zabudnu deti, tie su potom vo vestibule vystavene. 😉

Jo a kazda trieda ma na chodbe skrinky na klucik, kde si deti vesaju a odkladaju veci, aj telesnu a podobne. Dokonca ked moja drobna dcerka nedosiahla klucikom na vyssiu skrinku, vymenili jej za spodnu 😉 Deti su v triede max do 25, potom delia triedu. Nas prvak je v triede s 15, detmi, dokopy su 2 triedy po 15, zlucovat ich nebudu.

Ziaden problem ked sa chce. Jo a ide o statnu skolu 😉 😉 🙂 🙂 nie sukromnu.

sardinka333
23. sep 2015

@fidka79 ano nebudu robiť tajtrlika lebo rodičia chcu cely den behať deťom za zadkom a všetko robiť za nich ...ak je tam dozor čo tam je, tak dieťa ma prist za dozorom a poprosiť ho o pomoc a nie sa niekde šplhat...🙂 alebo sa dohodnite s riaditelkou ze pred šatnami prvakov bude stať dozor a pomahat. Pripade namontujte si tie vešiaky do/pred triedu...riešenia su ale nie behať po škole.

sorciera24
23. sep 2015

mam prvaka a u nas je chvalabohu skola otvorena, cize pekne idem so synom (a este aj s kocikom s druhym) do budovy....meisto satni maju an rpizemi take srkine.....tiez vysoke a nromalne mu tam budnu zavesim akoa j ini rodicia.....ako vidiet, u ans to funguje, rodicia spokojni, ucitelia maju an chodbe dozor a normalne sa funguje🙂
a k veci.....som tiez ucitelka,a le v tomto pripade to bolo naozaj nevhodne spravanie....at o je jedno kto to je, ci ucitelka, predavacka, lekarka......zaiden dospeli sa nema spravat k druhemu takto......ved sme dospeli preboha.....mohla ta , ked tak slusne upozornit, a hotovo....podala by som ti budnu a nerobila ahlo.....kebyze som an tvojom mieste, tak konam mozno podobne, asi nei rovno staznostou, ale pekne by som sa pred nu postavila a povedala jej, ze nik so mnou kravy nepasol.....atd. pokojne samozrejme....mozno by to doslo az k tej staznosti, mozno nie......a ano, suhlasim, ze aj medzi nami ucitelmi su ludia, kt. v skolstve davno nemaju co robit.....casto su to aj vyhoreni ucitelia, frustrovani atd. ......to ale nie ej dovod sa takto spravat, ak sa nevedia ustrazit, nech haldaju odbornu pomoc.....
inak ja by som tak akzdych 5-10rokov zaviedla pre tieto a ine povolania psychotesty, ako fakt.....tu je fakt velka zodpovednsot, sama ako ucitelka viem, aka velka....momentalne som v pohode, ale co ak napr. v 50kte mi bude takto prepinat...... 😀

sardinka333
23. sep 2015

@jolinka a v ktorom meste? Kolko žiakov ma škola? My sme dve spojene školy...vyše 800 ziakov.. 🙂 Jednoducho tam nemoze byt taka volnost. Stalo sa aj ze sa do budovy dostal feťak... 🙂 a bolo z toho velke halo koli bezpečnosti. Takže zamyka sa ako u kostolnikov.

jolinka
23. sep 2015

@sardinka333 je to v Kosiciach. skola ma dokopy asi 160-170 deti, od prveho do deviateho rocnika.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jolinka
23. sep 2015

@sardinka333 Inak ja deti rano do skoly nevodim ku triede...vsetky tri skolopovinne "vysypeme" z auta na chodnik pred skolou a idu same, vsetko same zvladaju. Len poobede chodim po nich az do triedy, alebo na sk. ihrisko, lebo v druzine podpisujeme prevzatie dietata 😉

jolinka
23. sep 2015

@sardinka333 Neviem si predstavit, zeby ktokolvek z tej skoly na mna krical ci len zvysil hlas, my mame este aj upratovacky zlate tety 😉 Poznaju vsetky deti po mene, dokonca i tie male, co este do skoly nechodia, prave pre toto rodinne prostredie, pekny pristup k detom, som skolu vybrala, Najstarsia je uz piatacka, dosial sme nemali ziaden vazny problem s nicim.

A tie ucitelky ci personal, maju platy ako vsade v skolstve.

eeffka
23. sep 2015

@jolinka to kde je taka mala skola, bezny stav je 800+ deti ( som z KE)

jolinka
23. sep 2015

@eeffka Kuzmanyho 6

eeffka
23. sep 2015

@jolinka jaj madarska, hned mi to bolo cudne

jolinka
23. sep 2015

@eeffka ano ta. 😉 my sme bilingvalni.

jolinka
23. sep 2015

@sardinka333 aj keby mala skola 2500 deti, uzatvaranie skoly je pochopitelne pri takom mnozstve cudzich ludi, ale v ziadnom pripade to kricanie na rodica neospravedlnuje, hlavne ked ide este o rodica prvaka, ktory nemusi byt zbehly v pravidlach skoly po mesiaci dochadzky.

stacilo slusne vysvetlit matke, tu je taky a taky postup , nabuduce do triedy nechodte.

katty27
23. sep 2015

som učiteľka, ale takto by som sa voči rodičovi nikdy nezachovala....je to smutné ak si niektoré učiteľky myslia, že sú dokonalé,,,fuj je mi z takých zle. Dobre ste spravila, že ste išla k nadriadenému, také učiteľky by ani nemali pracovať s deťmi, keď si takto dovolia k rodičovi, čo potom si dovolia k deťom.

babulka82
23. sep 2015

@katty27 no naša učitelka tiež teda ide "prikladom" s mužom nas vobec nezdravi ani rano ani cez den pretože sme odmietli šk. klub a kružky ktore ponuka škola.Dneska sa mi dokonca chrbtom postavil a bavila s inou mamičkou ked som pozdravila. Ja som doma na MD a nepotrebujeme šk a syn ma kružky mimo školu ,nechapem kde je problem asi evidentne v pani učitelke.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulka82
23. sep 2015

@fidka79 že? trapne chovanie na pedagoga s vysokou školou ,Ja teda vysoko školske vzelanie nemam ale myslim si že som kus inteligentnejšia .Ak si mysli že sa jej budeme doprosovat a pchat do zadku tak to určite nie.Len je smutne aby sme mali dospely ludia takuto komunikaciu hned na začiatku školskeho roku.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulka82
23. sep 2015

@fidka79 no tak o tom ma prave tato pani učitelka presvedčila aj ked som to už davno vedela 😀 😀 😀

katty27
23. sep 2015

@babulka82 to je, že to su PANI UČITEĽKY ako im mohli dať diplom, keď sa nevedia správať. Veď práca učiteľa je práca s deťmi a rodičmi. Pokiaľ toto nezvládne, neviem prečo ho riaditeľ/ka zamestnáva. Asi známosti ako všade.

bubelko
23. sep 2015

@spoony vrieskat na teba nema pravo a je super, ze si poslala staznost. ale kvoli lavicke - suhlasim so @sardinka333 - je prvak, nie 2r dieta. ty doma ked nedociahnes, tiez necakas kym pride chlap domov a das si samrlik alebo rebrik 😉

lusyke
23. sep 2015

@spoony Moja mama bola ucitelka a teda zazila vselijake veci s detmi aj s rodicmi. Casto krat si rodicia deti myslia ze mozu vsetko a na vsetko maju pravo a ze ucitelky krivdia ich detom a ze ucitelky su nejake menejcenne stvorenia. Ucitelky byvaju vo velkom strese, maju obrovsku zodpovednost a mizerny plat. Vôbec nechcem obhajovat to ako sa tato dotycna ucitelka k tebe zachovala. Ale ked sa na to pozries z jej strany tak ona videla rodica vojst do triedy v ktorej nemal co robit. Asi tam takto rodicia chodia aj bezdovodne a praskli jej nervy. Ale rozhodne suhlasim s tebou ze si isla podat staznost. Urobila chybu a mala by na to byt upozornena. Nabudúce si asi radsej opyta predtym nez zacne kricat.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slniecko192
23. sep 2015

@bubelko Neviem zdá sa ti, že je to provnateľné dospelý a 6 ročné dieťa tak ako si to provnala? Neviem no.

simonka77
23. sep 2015

@sardinka333 nesuhlasim, pri prvakov to nie je o "behani za zadkom".
namontujte si vesiaky? to myslis ako rodicia aby si namontovali? prepac, ale od toho tam je osoba, ktora to ma na starosti, predpokladam. v potravinách si neblokujem sama nakup a nevydam sama sebe peniaze...
vazne robis v skolste?? lebo nechapem normalne.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jolinka
23. sep 2015

@bubelko sak iste, ked budu v tych satniach samerliky a rebriky... 😉 tak ich deti vdacne vyuziju. Akurat ze nie su... 😝

moje deti by s tym napr. tiez mali problem, nie kvoli veku ale kvoli vyske, ta najstarsia piatacka ma 136cm 😕 mladsia isla do skoly zo 111 cm na 7 rokov, tolko maju bezne 4rocne deti, ona by nedosiahla ani z lavicky ci samerlika, uz potom len ten rebrik, co zase BOZP neviem co na to ? ze daju bez dozoru detom na starost rebriky .