Do akého veku vaše deti verili, že darčeky nosí Ježiško?

michaltat
30. nov 2023

Ahojte

Zaujímalo by ma, do akého veku verilo vaše deti, že Ježiško nosí darčeky

zuzulka558
30. nov 2023

Naša ma 10 a verí alebo nás chce nechať v tom ze nám to žerie 🤣 mladšia ma 3 ta určite verí

4stanka4
30. nov 2023

Minule som sa pýtala švagriny a jej 8 ročný syn ešte verí.

michaltat
autor
30. nov 2023

@zuzulka558 náš syn má 12 a verí

drake122
30. nov 2023

Počkaj a čo tý.chceš povedať? Akože Ježiško nenosí darčeky? Tak potom kto ich nosí?😱

deti95060810
30. nov 2023

dcére a jej spolužiakom to hneď v prvej tr. zš povedala tr. učiteľka
bola som nahnevaná , že to mohla nechať na rodičov...

mila23
30. nov 2023

moja bude mat 10 a minule presviedcala spoluziacku,ze darceky urcite nosi Jezisko, lebo jej by rodicia take darceky urcite v zivote nekupili 😝

livuska124
30. nov 2023

@mila23 😀 zlatá

sense
30. nov 2023

Do 10, tento rok už nie vie ako to je, ale aj tak povedala ze chce ísť hľadať Ježiška ako po iné roky, lebo to je naša tradícia a čaro našich vianoc.
Apropo jeden darček odhalila keď sme hľadali mačku ale teší sa aj tak a povedala ze to nemám zabudnúť zabaliť lebo ona si to chce od baliť
Akurát na jedno ešte neprišla alebo sa robí ze to nevie, ako je možné že pod stromčekom je par darčekov a keď sa vrátime domov je ich tam viac 😊

Rovnako aj Mikuláš, ten v obchodnom dome je ten prezleceny ale ku nám chodí ozajstný lebo keď do očistenej topánky dostala niečo a do špinavej nic

adamadent
30. nov 2023

9 ročná mi na otázku či si môžem pozrieť co napísala v liste pre Ježiška odpovedala že nie lebo sa jej to potom nesplní. Hm...

tana85
30. nov 2023

ja si na ten moment pamatam u seba, mala som 9 rokov a videla som ako mama dava darceky pod stromcek, dovtedy som naozaj verila lebo som nenasla ziaden iny dokaz, ze by to tam davali rodicia :D

beronsche
30. nov 2023

V 4r som jej to povedala, uz sa nedalo vykrucat z priamych otazok. Jedine, ze by som vyslovene klamala.
Bola potom urcitym cas stastna ako blcha, ze jej neklamem a ona vie pravdu.. Este stale z toho tazime, dieta veri, ze mama vzdy hovori pravdu a nema tajomstva. Mne to za ten benefit zvysenej dovery stalo.
A nie, o caro vianoc nik neprisiel, to vnima stale.. spolu piseme jeziskovi, spolu balime darceky, spolu ich davame pod stromcek a potom sa "cudujeme" odkial su.. 🤩
No a mladsi surodenec sa uz "vezie"..
Obaja maju pokyn nikdy ziadnemu dietatu nepovedat pravdu, aj s vysvetlenim preco. Aj ako mali to respektovali.

vroni
30. nov 2023

Do nijakého. Ja si pamätám, ako mi ako prvácke šialene liezli na nervy tie blaboly o Ježiškovi, co nosí darčeky a naši sa ma snažili udržať v "krásnej detskej naivite". Pripadalo mi to, ze ma považujú za úplného debila. Takže sa u nás nikdy nejeziskovalo. Dcéra je suchý pragmatik po mne, jedine, co som jej prikázala bolo nevyzvonit v škôlke, ze žiaden Ježiško neexistuje. Syn je skôr taký zasnivany, nakoľko darčeky pred Vianocami nikdy nenašiel, vytvoril si vlastnú teóriu o Vianociach, kde sa kúpené darčeky zjavia alebo nezjavia podľa miery poslušnosti 🤣🤣🤣 (neviem, ako na to prišiel, nikto mu nič podobné nerozprával). Ale tiež len tak do prvej triedy, potom pochopil, ze darčeky mame na svedomí skutočne len my, rodicia.

beronsche
30. nov 2023

@vroni podla mna je to uz s nastupom do skoly take na hrane.. Su deti, ktore to naozaj vnimaju ako ty pises, ze z nich dospeli "robia hlupacikov"..

pribinak
30. nov 2023

Poznám dievča ktoré malo 10 rokov a stále všetkým hovorilo že: ano, Jezisko nosí darčeky

Až potom raz z nej vyliezlo, že dávno neverí, že darčeky nosí Jezisko, ale jej rodičia sa to u strašne tešia a ona im nechce kaziť radosť
😁😁😁😁

vroni
30. nov 2023

@beronsche, ten hnusný pocit vo mne bol strašne dlho. A pritom taka blbosť 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ Až kým som sa neodstahovala od rodičov, mala som pocit, tie Vianoce sú taký "falošný" sviatok, kde každý niečo predstiera. Potom som našťastie dospela a "odpustila", dnes som vianočný maniak. Len holt bez Ježiška. 🤣

rebrambora
30. nov 2023

Ja som verila asi do 4-5 rokov, mojim detom neklamem a nevymyslam taketo hovadiny.
Ked chcem aby mali rozpravku precitam im nejaku alebo pustim.

terezka1947
30. nov 2023

@michaltat aj môj starší má 12r a verí.....čakám už otázky,ale zatiaľ neprichádzajú. Čo by ešte mojko vydržať to "čaro" kvôli mladšiemu 😊
Uvidím.....možno už príde otázka tieto dni a vysvetlím ako to je😊

simca06022011
30. nov 2023

Neviem ci verí niečomu ale darčeky nosí Ježiško stále :D mama len pomáha :D nemyslím ze si bude niekedy pýtať vysvetlenie.. :D podľa mňa už jej to je jasne alebo keď sa tento fakt dozvie, bude jej to jasne hneď. Ale v škole už iste s deťmi dávno riešili kto ti darčeky nosí....

Pamätám si na príhodu, ked nasla baliace papiere, neodlozila som ich a malá, že čo to u nás robí? No vravím, že vieš čo ? musím Ježiškovi kúpiť lebo nemá dosť:D a ona vážna tvar, že no jasne, ešte by tie darčeky nemal do čoho zabaliť... :D

mia247
30. nov 2023

Naša ma 10 a verí 🙂

zara1357
30. nov 2023

@michaltat moja 7 ročná zrejme dostala " informácie" od spolužiakov, pretože od septembra má veľmi zvláštne otázky ohľadne nosenia darčekov. Ale ešte doma " udržujeme" to tajomno a mám plán, ako ju aj tieto vianoce ešte presvedčíme o kúzle vianoc🤣

zara1357
30. nov 2023

@simca06022011 ale ja toto používam bežne. Ja kupujem baliaci papier spolu s detmi a vianočný škriatok ich po mikulášovi vnoci chodí potajme brať, aby mal do čoho zabaliť darčeky. Deti sa tešia u nás z toho.

zuzulka558
30. nov 2023

@michaltat no tak super ved to je pekne ešte takto keď veria si myslím také tajomné to je pre našu stále sa hrá na detektívku kadiaľ chodí

yoxinka
30. nov 2023

@mila23
To je pekné ❤️😉

kiwi3
30. nov 2023

sranda, ze niektori chlapci este v 12-tich 🙂, vidno, ze dievcata su v tomto veku napred.

stanulienkat
30. nov 2023

Od malicka sme vraveli, ze darceky su od rodicov. Od 10 rokov vyssie verit, sa mi to uz nezda v poriadku. O 12 ani nehovodim...

katkaseiner
30. nov 2023

dcera sa dozvedela v 9 po vianociach - nejaky dobrak spoluziak jej vysvetlil. Syn (8) este veri ale uz chodi z divnymi otazkami takze predpokladám ze za chvilu už zistí od niekoho..

cimage
30. nov 2023

My sice Jeziskujeme, ale deti vedia, ze to sa obdaruvaju ludia navzajom a tiez to nie je povinnost niekoho obdarit. Ale volame to aj tak Jezisko.

rebrambora
30. nov 2023

@stanulienkat presne. Moj nevlastny syn ma 12 a vidim ho uz ako pubertiaka, neviem si ale ani predstavit, ze niekto z jeho kamaratov na toto este veri.

kris_tin257
30. nov 2023

Ja som verila do 8 rokov, mojim deťom hovorím pravdu na Ježiška ich neučím 😊

cafelatte
30. nov 2023

3 ročník zs