Do akého veku vaše deti verili, že darčeky nosí Ježiško?

michaltat
30. nov 2023

Ahojte

Zaujímalo by ma, do akého veku verilo vaše deti, že Ježiško nosí darčeky

beja6
3. dec 2023

Stále veria 13 a 18 ročné

kamarelo10
3. dec 2023

@michaltat syn ma 12 , vie ze to kupujemey ale stale sa bavime ze jezisko co mu ma priniest. a dcera ma 8 a ta ani neviem 😁 ci veri ci nie

chiarkaaa
3. dec 2023

@michaltat nasa mala teraz 11 a este veri

silesias
3. dec 2023

8 ročná ma argumenty že vie,že dávame my no viem ju ešte ukecať. 7 ročný veri napriek sestre ktorá tvrdí ze vždy po večery ide dať pod strom darčeky oco. Že tento rok nám už nezožerie že oco ide na wc 🤣

maty112
3. dec 2023

@michaltat moji veria 9,4... ten starsi ale teraz uz riesil, ze v skole sa bavili s chalanmi ako to je s tym jeziskom...ale ze vzdy vsetko prekutral a nikdy nas nevidel nic kupovat...tak ten jezisko musi chodit... tak som mu povedala ze detom nosi jezisko darceky, aby rodicom pomohol, a tym starsim uz kupuju rodicia..a on ze a ja este dostanem od jeziska? tak vravim, este ano, lebo este si dieta tak tento rok ti este donesie jezisko...a on nadseny, ja som si to myslel, lebo aj chalani v skole hovorili, ze to nemozu rodicia kupovat lebo nemaju tolko penazi😁 ale vrta mu to...tak tento rok je posledny "jeziskovy"... a je to krasne ked vidim ako sa tesia...mladsia ta je si ista na 100percent..jezisko😁 deti su v tomto krasne, a urcite by som im to nebrala tu radost a vieru..oni sami pridu na to ako to je🙂

belaanabela
3. dec 2023

@michaltat veľmi jednoduchá odpoveď do 3rocnika verila na 💯% ale jedna nemenovaná spolužiačka mala potrebu Po Vianociach to všetkým vysvetliť Aby ako inak bola zaujímavá (veľmi ťažká,zvlaštna povaha)do roka a do dňa jej to povedomia oboznámila ako to je([lebo fakt zabudla,)...a Nás pod nátlakom prestalo hrať čaro vianoc...- Díky Zara 👊
A keď som jej ockovi povedala že ako mohla si to odpustiť,tak si ju zastával že to mala zakázané...a Ona dávala kazeň celej triede,Tento rok som sa dočkala čarovnej vety že nechce hračky (lebo ma všetky) a bude nothebook ✅ A vždy sa nájde dobrá duša v družine čo to dá 😡😋🎅🏼

mariska1989
3. dec 2023

Dcéra bude mať 13 už to vie .povedala som jej to sama . Druhá dcéra bude mať 10 ťa ešte áno samozrejme musíme všeličo povedať . Lebo deti sú aké sú a povedia že to nosí rodičia . Ale ďalšie Vianoce už ju budem informovať . Akože je to pekné keď veria ale do určitého veku

73daniela
3. dec 2023

Krasna tema velmi som sa pobavila aj mi slzy vyhrkli ja si myslim, ze to patri k Vianociam a treba si uzit ked su deti vo veku ze veria❤️

saxalendra
3. dec 2023

@michaltat žiadny Ježiško u nás nenosí darčeky, obdaruvame sa sami navzájom, dokonca si na začiatku adventu vytiahneme "tichého priateľa", ktorému chystáme darček. Deti síce písali Ježiškovi, ale to skôr, aby sme mali tip, ktorým smerom ísť...

barbie2023
3. dec 2023

Áno 9 ročne deti majú za sebou Wednesday co je už pomaly horor, bohvie co vidia na tik toku a mobile, ale nevedia si spojiť reklamy o nákupoch darčekov s tým, že ich kupujú druhí a nie Ježiško.. Nehnevajte sa, ale ste bud takí naivní alebo blbi, že si myslíte, že 10, 11, 13 roční skutočne veria na toto.

veveli
4. dec 2023

@deti95060810 my sme mali tiež iniciatívnu triednu a dcérke to ich triedna povedala - druháci, no este sme to nejako uhrali a verí 🙏 keďže mame aj mladsiu dcerku 4 r som rada

katkaseiner
4. dec 2023

moja dcera ked na vsetko došla, hned si poskladala obraz....ze naco nosime podvecer babine kolace ked sama ma vela...vzdy vtedy určite ocino vsetko vylozi pod stromcek 🙈

btus
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miselka007
4. dec 2023

Nas veril doteraz, ma 9rokov ale asi 2tyzdne dozadu zacali otazky a tak sme mu povedali pravdu 😊 v skole sa o tom este nebavili ako mi povedal ale uz mu to zacinalo byt cudne ze preco vzdy najde darceky ked je v sprche alebo ked ho poslem umyt si ruky pred vecerou alebo ako k nam moze prist Jezisko cez okno ked mame iba vetracku 🤣 a podobne otazky. Tak mi povedal ze je trosku sklamany ale ze je to v pohode a ze on si to tak trosku aj myslel ze sme to my. Ale aj tak napisal list Jeziskovi aj doma aj u babiny 😊

btus
4. dec 2023

@maty112 u nás to raz bolo tak, že v škole tiež niekto povedal, že Ježiško darčeky nenosí ( to mala asi 8) dostala pod stromček bicykel a povedala, že to musí byť Ježiško, lebo rodičia nemajú toľko peniažkov aby ho kúpili. 🙂 Tak to bolo také milé. 🙂

btus
4. dec 2023

do 9 rokov. Potom sme jej to už povedali my, že darčeky dávajú rodičia a starkovci a ujovia a tety . Ale povedala nám, že to už tušila. 🙂 Ale aj napriek tomu píše list Ježiškovi a teší sa na Ježiška. 🙂

mamamasama
4. dec 2023

Neklamem. Darčeky nenosí Ježiško. Čaro Vianoc máme stále rovnaké.

ikuska27
4. dec 2023

Syn do 12-tich a dcéra má 10 a včera mu písala... sú nezlomní😄...a hlavne pri dcére by mi to pomohlo, lebo si myslí, že od Ježiška môže chcieť všetko 🙈

diablikovci
4. dec 2023

Môj mal 3 roky keď povedal, že ja viem že to kupujete vy lebo ma máte radi 🙂

gubka71
4. dec 2023

@michaltat
Syn bude mat 13 ,dcera ma 8.Synovi to od 10rokov vŕtalo v hlave, že prečo po večeri čítam v detskej rozprávky a tato chodi na balkón fajčiť a v práve vtedy zvoní na zvonček Ježiško.V škole ho presviedčali už skôr ako to je .Min rok som mu povedala pravdu ale kôli mladšej drží ešte bobríka mlčania 😁
Obaja píšu zoznam , čo by si želali.

megan777
4. dec 2023

Do 10rokov veril starší a mladší 4rocny veri

ixa
4. dec 2023

@michaltat môj má 9 a verí aj keď jeho staršej 11 sestre je to už jasné.. moja snahu mierne mu vysvetliť pravdu pochopil po svojom: "Maminka netráp sa, nevadí že to bol darček od Teba, Ježiško mi doniesol iné darčeky." 🙈

jabuducanevesta
4. dec 2023

@michaltat náš má 10 a sú dvaja v triede ktorí ešte veria...ale tento rok sa to dozvie, lebo už v skrini našiel darčeky a to mu spolužiak povedal že má hľadať skryté v skrini...budem musieť zmeniť skrýšu...

wampirek
4. dec 2023

@michaltat Nas ma 9,5r. A stale veri

palculienka40
4. dec 2023

@michaltat stale veri aj ked vie, ze uz davame my. Lebo jednoducho povedane, Jezisko to zariadi tak, aby deti dostali a je jedno kto ich zabezpeci. Verila do 11tich uplne.

beruskahc
4. dec 2023

Náš syn bude mať 9 rokov presne na Štedrý deň a stále verí 🙂 Skôr mladší 5rocny syn tvrdi, ze darčeky im dajú rodičia :D

mariska1989
4. dec 2023

@gubka71 presne takto to je u nás ..musela som staršej dcére povedať ale aby držala jazyk za zubami pred strednu . Ale u nej to budú posledné nakoľko nám v pláne jej to povedať na ďalšie Vianoce . Ale u nás sa bude musieť potom držať naďalej lebo máme ešte najmenšiu ktorá bude mať 4

monikamama
4. dec 2023

@michaltat od zaciatku vedia pravdu. 😉

katkaseiner
4. dec 2023

@ikuska27 no toto ma teraz syn...uz ma 8 cize uz viem ze jeziskovanie konci...a on povedal ze si objedna iPhone od jeziska lebo my by sme mu ho nikdy nekupili 🙈

pusinka263
4. dec 2023

@michaltat 9r a stale veri. Je to velmi mile. Je asi posledna z triedy (4rocnik) ale jej to neva 🙂