Do akého veku vaše deti verili, že darčeky nosí Ježiško?

michaltat
30. nov 2023

Ahojte

Zaujímalo by ma, do akého veku verilo vaše deti, že Ježiško nosí darčeky

ikuska27
4. dec 2023

@katkaseiner aleee čo 🤣aj naša chce byť na Ježiška hore do pól noci, aby si mohla užiť iphone čo dostane 🙈pritom má od nás nový telefón 🙈

monicatko20
4. dec 2023

@michaltat ja si pamätám to čaro čakania Ježiška keď sme ako deti po nociach nechceli ísť spať aby sme ho videli 🥰 pre mňa to bolo krásne obdobie, aj všetky výhovorky ktoré potom mama začala vymýšľať 😊 rada na to spomínam..Pre mňa to bolo také detské rozprávkové čaro 🥰 a takto to chcem aj pre svojho syna 😊

silvia2013
4. dec 2023

@michaltat 😲 v 12tich?????????????????????

jana_eyre_2
4. dec 2023

@belaanabela zase deťom v skole by som vôbec nevycitala že to povedia ďalej svojim kamošom či spolužiakom.. tiež sú to len deti a chcú sa podeliť s tým čo vedia, niektoré ešte ostanú v tom že ježiško, iné nie.. je to úplne prirodzené..

silvia2013
4. dec 2023

@belaanabela preco sa ty dospela zena hnevas na cudzie dieta, ze prezradila , velkemu dietatu pravdu o vianociach? A odkial mas ze je to komplikovana povaha? A co s tym maju jej rodicia?

silvia2013
4. dec 2023

@barbie2023 presne, moje 12rocne samé lietali za bratrancami do Londyna, preživali prve lásky a tu 12rocne deti veria na ježiška 🙂))

tiika
4. dec 2023

@beronsche mám rovnaký názor, pocity, vážim si dôveru medzi nami, ani v bežných ci ťažších situáciách neklamem, aby som niečo zľahčila.. dam to precitat mužovi, lebo ten s tým nesúhlasí 😁🙏
A ako si jej prosím vysvetlila, že to nemá hovoriť inym deťom? Daj tip.. ďakujem 🙂

beronsche
4. dec 2023

@tiika povedala som pravdu, pre istotu kazdorocne -> "decka nesmiete to povedat kamaratom, ich rodicia si myslia, ze ak budu vediet pravdu, pridu o kuzlo vianoc. Chcu, aby verili v jeziska a my im do toho nemozeme zasahovat. Takze to bude nase tajomstvo, ok? " 🤪
Samozrejme, to prinieslo xy doplnujucich otazok.
Zaver vytvoreny mojimi detmi , neviem ci dobry, ci zly - mama nikdy neklame a nam povie vsetko. Ini dospeli obcas klamu..

Ale ja sa celkovo s detmi rozpravam priamo uplne o vsetkom, aj zlych veciach (ano, primerane veku, ale priamo).

Inak aj moj to tazko niesol, ale ked videl, ze vysledok nie je detske sklamanie, prave naopak, bol s tym ok.

beronsche
4. dec 2023

Tak zo zvedavosti sa pytam, ako potom riesite, ked dieta chce od jeziska nieco nerealne, prip.vam nechce prezradit, co chce a teda to nedostane?
To musi byt riadna naloz sklamania pod stromcekom..

belaanabela
4. dec 2023

@silvia2013 a odkiaľ máš že ja sa na tú spolužiačku hnevám.....je mi to jedno Raz to muselo prísť!? A odkiaľ mám info o jej povahe, hneď z prvej ruky od jej otca.

belaanabela
4. dec 2023

@jana_eyre_2 presne tak,👍, ✅

silvia2013
4. dec 2023

@belaanabela lebo to píses v príspevku vyssie,

12katka21
4. dec 2023

@zuzulka558 som na tom rovnako 🙂

barbie2023
4. dec 2023

Nehnevajte sa ženy, som učiteľka 1-4 a teda za tie roky som sa nestretla, aby deti od druhého ročníka a vyššie verili na Ježiška :D ja sa normálne zabávam ako vy veríte, že tie deti veria. Deti sú oveľa múdrejšie ako si myslíte. Niektoré ešte aj kvôli vám hrajú toto divadielko alebo kvôli tomu čaru. Ono je to pekne celé a nikomu to neberiem, ale ozaj keď čítam tie komentáre, že tínedžeri ešte veria na Ježiška tak mam potrebu dat svoju niekoľko ročnú skúsenosť do éteru.

laurita285
4. dec 2023

max do piatich rokov, to sa mi nechce veriť že 10-12 ročné deti veria.... to ich čo držíte v pivnici celý rok? 😀

laurita285
4. dec 2023

@barbie2023 kdeže kvôli čaru, chcú vytrieskať dárčeky 😀 predsa len ježiško donesie lepší darček než foter 😀

mikadooo
4. dec 2023

@michaltat prvá 6r., druhá 9 a tretí ešte verí, má 5. Mne to bolo jedno do kedy, keď sa opýtali (impulzom bolo, že niekto v škole o tom hovoril, ako je to "naozaj"), tak som sa s nimi porozprávala, že to je pre maličké detičky, aby sa tešili, ale keďže už sú veľké, tak už im to môžem prezradiť... Ale že to nemôžu prezrádzať ďalej, lebo niekto verí na Ježiška a teší sa na to, tak aby nebol smutný, že sú to "len" rodičia. 🙂

siska53
4. dec 2023

@michaltat nasa ma 11,5 roka a stale veri. Syn zacal pred 10. rokom pochybovat, este nejak sme to 2roky ustali, ale ked mal 12, uz vedel pravdu.

nurielka
4. dec 2023

Moja kolegyňa stále verí, že jej 13 a 14 ročný chalani veria že darčeky nosí Ježiško.😅😂 Vraj keď idú na povečernu prechádzku suseda otvorí a dá tam tie darčeky. 😅 Chalani si to nenechajú vyhovoriť, lebo ešte aj pootvorené okno nechá suseda. 😅

zuzulka558
4. dec 2023

@barbie2023 no moja 10 rocna tento rok bude este verit kedze dostane telefon som prinutena ho kupit a moj nazor nan pozna ,ze dietatu telefon netreba ,nema proste ziadnu elektroniku svoju tak to bude veta to od rodicov teda urcite nie je

tinulka33
5. dec 2023

@michaltat nás má 11a tiež ešte verí (je šiestak)už som si myslela že príde zo školy a povie niečo iné už....sú chlapčenská trieda ....asi to majú viacerí tak že veria,aj keď som mu povedala že dospelí si vymieňajú medzi sebou darčeky,nevyjadril sa k tomu,má svoju vieru v ježiška

radacak
5. dec 2023

@michaltat do 10 r aj keď ten posledný rok už bola na pochybách

vespertine
5. dec 2023

Moja má 8 a minulý rok prišla s tým, že chlapci v škole hovorili, že darceky nosia rodicia...ale že ona tomu neverí, lebo veď rodicia nemajú toľko peňazí 🙂