Dostávajú vaše deti domáce úlohy na prázdniny?

5. jan 2024

Ahojte,rada by som sa spytala,ako to maju vase deti na prvom stupni?U nas maju deti ulohy denne,ale okrem toho dostanu nabalene mnozstvo aj na prazdniny.To neznamena zopakovat si nasobilku,ci odporucenie na diktat.Myslim tym seriozne niekolko stran matematiky,10 pribehov precitat a vypracovat ku kazdemu ulohy...Nemam nic proti uceniu sa,vdakabohu mam doma jednotkarku,ale podla mna co je vela to je moc.Nemali by si decka cez prazdniny oddychnut od akoly a vycistit hlavy od ucenia sa?

miriam11
5. jan 2024

Áno, aj u nás to tak je. Pozdravujem týmto učiteľov, ktorí dajú toľko úloh deťom, že má človek z toho stres. Ani ná chatu, k babkam sa nedá ísť, lebo úlohy nestihne!!!

janka2501
5. jan 2024

Nie, dostali ina 1 projekt s geo...aj to dcera urobila a prezentovala este pred sviatkami,

beatrixx1525
5. jan 2024

Prosím ťa vykašlite sa na tie úlohy. Fakt. Presne o tom sú prázdniny, aby si deti oddýchli, aby si užili to detstvo, aby niekam išli a niečo videli. Učenie nie je len o knihách a cvičeniach, oveľa viac dá dieťaťu výlet s rodičom ako 10 príkladov na násobenie. Ak by s tým mal mať učiteľ problém, ako rodič by som si to veľmi rada prišla vydiskutovať. Toto hovorím ako rodič aj ako učiteľ. Pekný zvyšok sviatkov a oddýchnite 🙂

sense
5. jan 2024

Nedostali absolútne nič, kto chcel mohol si zobrať úlohy ak. By sa nudil ale je len na dieťati ci spraví alebo nie.

bytc20
5. jan 2024

Ano, tiez dostali ulohy, ale ja to neriesim. Jednoducho cez prazdniny ma volno. Ucit sa bude v nedelu na pondelok a potom uz klasicky z pondelka na utorok, atd. ked uz bude skola. Je to zataz aj pre rodicov a ja teda cez sviatky a dovolenku oddychujem.

simsalabim
5. jan 2024

Dcera na SS dostala, ale tak primerane, ako zvykne mavat, nie navyse.

79viktoria79
5. jan 2024

nedostali žiadne,maju prazdniny, ďakujem za taku pani učiteľku 👌

lenka2710
5. jan 2024

Naši si mali zopakovať vybrané slová, nasobilku a vybrať si nejakú poeziu ci prózu na Hviezdoslavov Kubín! Inak ani na víkend nedostávajú úlohy a ani pred prázdninami

oslo1
5. jan 2024

Nedostali ziadne. Ked pocas skolskeho Roka dostavaju, tak robime podla toho, ako mame cas. Skola je s tym ok. Som clovek, nie robot.

diewcatqoo
5. jan 2024

Prvak dostal dve strany v pisanke a opakovanie citania. Ucitelka nam pisala, ze sa velmi ospravedlnuje, ale musi dat tu pisanku, pretoze su pozadu. Inak by to nedala na prazdniny. Nedava ulohy ani na vikend.

anjelicek26
5. jan 2024

Moji su 3. a 4.rocnik a maju si pripravit projekt a prezentaciu, teda plagat a teda rozpravat o tom... ine nedostali nic, toto ja za dva dni spravene, teda plagat uz kazdy ma, este sprtaju na tu prezentaciu hodne.

danieladeley
5. jan 2024

Dostali ulohy a aj precitat knihu a spravit citatelsky z jeden kapitoly... a ja to pokladam za spravne, ved su to dva tyzdne prazdnin a deti su cim dalej, tym hlupejsie a lenivejsie.... Ale vidim, ze to bude aj rodicmi, ked sa niekto vyjadri, ze kvoli uloham sa neda ist k babke, ani na chatu a ze je to len zataz..to fakt? To uz je v cudu.

portret7
5. jan 2024

Nikdy úlohy na prazdniny nedostali. Našťastie. Lebo ani neviem, kedy by sme ich robili, keďže mame full program😉osobne by som sa na rodičku ozvala, že počas prázdnin sa snažíte využiť čas na oddych, cestovanie a iné rodinne aktivity.

saska112
5. jan 2024

Ahoj. Chvalabohu nie. A tak by to malo byť. Prázdniny sú na oddych.

diana20
5. jan 2024

Tu vo francúzsku nám vždy dajú plnú prdel úloh s prepáčením na prázdniny.. môj prvák dostal 11 strán zo šlabikára prečítať, naučiť sa naspamäť básničku a nakresliť k nej obrázok, naučiť sa písať a čítať asi 15 slov čo musí vedieť aj o polnoci, a naučiť sa 1+1,2+2,3+3,4+4,5+5...
Mne to príde veľa.. starší je tretia a ma asi 8 strán všelijakých cvičení z matematiky a francúzštiny a knižku celú prečítať + naučiť sa malú nasobilku.. a zopakovať si všetko na ostatné predmety
Ale zase sú tu prázdniny 2 týždne každé 2 mesiace a v stredu do školy nechodia, takže ak nechcem aby boli sprostí tak musím s nimi doma pracovať

anickaaa6aaa
5. jan 2024

Syn je na druhom stupni. dostal len jednu úlohu. Inak ma uvedomelé učiteľky, ktoré deťom zaželajú pekné prázdniny a úlohy nedávajú. Tiež som za aby cez prázdniny deti úlohy nemali. Ak chce rodič s deťmi niečo opakovať môže...

patus_2
5. jan 2024

Som učiteľka, úlohy na víkend a na prázdniny nedávam. Aj keď im odporúčam, aby pred prázdninami zašli do knižnice a vypozicali si knižku podľa vlastného výberu 🙂

anickaaa6aaa
5. jan 2024

@danieladeley nehnevaj sa, ale ako môžeš napísať toto o deťoch... deti sú stále rovnaké. niektoré šikovnejšie iné zas slabšie...

petronela10149
5. jan 2024

moja druhacka na prvom stupni ma precitat jednu knihu, napisat kratucko o com bola a nakreslit k nej obrazok,,,viac nic, dcera na druhom stupni a stredoskolacka nedostali ziadne pisomne ulohy, ale po prazdninach maju nejake pisomky, tak trosku im zopakovat treba

danieladeley
5. jan 2024

@anickaaa6aaa vobec som nemyslela sikovnost deti, myslela som to tak, ze uz na nich pomaly nie su kladene ziadne naroky a leniveju... sedia na mobiloch a tabletoch a boze chran, aby s niecim pomohli a katastrofa, ked musia robit domace ulohy. Rodicia ich bidacikov ofukuju z kazdej strany. By som chcela fakt vediet, co znamena dostat tolko uloh, ze sa neda ist za 2 tyzdne k babke :/

natall113
5. jan 2024

@danieladeley no napríklad ja si pamätám ako nám raz navalili kopu úloh, po sviatkoch sme išli na lyžovačku a kým sa sestra a sesternice lyžovali ja som robila projekty, čitateľské denníky a cvičenia no bola to ozaj paráda. Prázdniny sú na to aby si deti oddýchli od školy.
To o čom píšeš je o výchove, čo má pomoc doma spoločne z úlohami zo školy? Ako si každý vychova tak ma ale keď sú raz prázdniny od školy tak nedám decku kopu úloh

danieladeley
5. jan 2024

@natall113 ked si to ty nezvladala, neznamena, ze to nezvladali ine deti...ucitelka tiez nemoze navalit detom neviem kolko..urcite neda napr. prvakovi precitat tri knihy. A s vychovou maju domace asi tolko, ze ked viem, ze ma dieta ulohy, tak mu ich jednoducho dam spravit v rozumnom case, aby aj stihlo, aj si oddychlo a nie ze budem dudrat a ponosovat sa na ucitelov, co si dovoluju, dat detom ulohy. Potom maju tie deti aj k ucitelom taku autoritu, aku vidia doma, takze to ma s vychovou spolocne viac, ako si myslis.

natall113
5. jan 2024

@danieladeley zvládala som to na jednotky takže nehovor keď nevieš, bol to jeden rok kedy sme toho dostali toľko že slabší žiaci ani polku nespravili. Tak je rozdiel keď dieťa dostane vypracovať jednu stranu alebo tri, vtedy moc toho nestihne a to nehovorím o tom že dve strany zo sjl dve z matematiky plus nejaký ďalší predmet a máš toho dosť, nejde tu o nadávanie na učiteľov ale niekedy to ozaj preženu, ale to sa tebe asi nezdá lebo ako vidím deti nemusia mať podľa teba voľno

danieladeley
5. jan 2024

@natall113 nevkladaj mi do ust, co som nepovedala, nehovorim, ze si to nezvladla na jednotky, nezvladla si to casovo, sama si to napisala...taktiez nikde nepisem, ze deti by nemali mat volno. Mali by mat.

felycity
5. jan 2024

nie, nedostávali, aj keď v prípade 1. a 2 -háčikov sa odporúča priebežne trocha precvičovať, lebo oni veľmi rýchlo zabudnú ( najmä prváčikovia),
@danieladeley ak raz sú prázdniny, tak je to priestor na oddych ( to už ako to majú v rodinách je na rodičoch), rovnako aj ty ked máš dovolenku, nikto by nemal očakávať, že budeš pracovať, či budú hlúpejšie deti - to vôbec nie, časom uvidíš v škole aké tlaky začínajú byť, každú chvíľu pípne edupage raz to a potom ono... pokiaľ si my ako spoločnosť nepravíme hranice, že ak mám dovolenku- prázdininy je to náš osobný priestor a tým mi žiaden zamestnávateľ a škola nebude zasahovať do môjho osobného voľna- spoločného voľna aj rodiny tak sa ženieme do záhuby a vôbec sa nedivím, že nie že máme hlúpejšie deti, ale pribúda nám extrémne veľa ľudí s psychickými problémami... proste má byť určená hranica na voľno a na prácu...

natall113
5. jan 2024

@danieladeley nezvládla som to časovo? Každý deň som sa venovala niečomu, nejakému predmetu, boli tam úlohy typu prečítať si tri strany z nejakého učiva a skúsiť napísať poznámky a podobne. Hovorím pokiaľ raz nedostaneš také množstvo zdá sa ti to nepochopiteľné

danieladeley
5. jan 2024

@natall113 dobre 🙂

autor
5. jan 2024

@danieladeley Netaraj nezmysly.To je o vyhradne rodicoch,nie o skole a mnozstve uloh.

danieladeley
5. jan 2024

@felycity takze podla teba, ak by mala byt ohranicena skola a volny cas, deti by nemali mat nikdy nijake ulohy?

danieladeley
5. jan 2024

autorka, nemyslim si, ze by som tu dala nezmyselnu odoved na to, co si sa pytala... pytala si sa na nazory, mala si vopred napisat, ze ine ako tvoje neakceptujes 🙂