Ekologická fľaša do školy

simsalabim
1. aug 2012

Chcem sa opýtať, v akej fľaše nosia do školy nápoje vaše deti? Kedysi staršia dcéra nosila nápoje v obyčajných plastových flašiach z obchodu - napr. Rajec, ktorú používala pár dní, potom sme ju vyhodili. Nemala som z toho dobrý pocit, hlavne kôli odpadu, ktorý sme vytvárali (fľašu zabudla prineisť skoro denne) a aj to liezlo do peňazí....Po prečítaní článkov o tom, aké sú takéto plastové fľaše nebezpečné, hlavne pre dievčatá a ženy, som investovala do fliaš zn. Sigg, ktoré majú veľké renomé. Bohužiaľ, napriek čisteniu sa hlavne v sosáku a pri uzávere tvoria plesne. Fľaša sa nedá vyvariť a ani ju neodporúčajú čistiť v umývačke riadu. Hľadám teda nanovo...Neviete niekto poradiť dobre čistiteľnú, ekologickú, "zdravú" fľašu?

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
termoflase
21. mar 2013

skusali ste uz nemecke termoflase alfi? je to osvedcena kvalita a zaroven su velmi pekne...

zunka33
24. mar 2013

ahojte, tak fľašu už máme nejaké 2 týždne, píšete že vám vôbec netečie....ja keď som do nej naliala horúci čaj, tak pretekala, keď som ju prevrátila aj keď som ju na viackrát znovu otvorila a zatiahla. Chladné nápoje netečú...neviem či to môže byť tou teplotou, alebo je to vada fľaše? nemôžem ju ísť reklamovať, lebo sme ju dostali ako darček a nemáme blok :(

zlatovlaska123
18. apr 2013

@zunka33 teda čudujem sa, mne sa nič také nestalo a už ju máme dosť dlho...a tiež dávam do nej teplý čaj každý deň...pre mňa je to zatiaľ najlepšia fľaša čo som stretla 😀 Bolo by dobré reklamovať, ale keď nemáte blok...

ewellina
16. sep 2013

@simsalabim Prosím ťa, ten náustok na tej fľaši moja equa je taký, čo treba povytiahnuť, alebo stačí len jednoducho otvoriť vrchnák?

ewellina
16. sep 2013

@simsalabim Ešte by som ťa veľmi pekne chcela poprosiť, nezmerala by si, aký priemer má dno fľaše? Tá fľaša je zároveň termofľaša? Vydrží tam čaj teplý?

simsalabim
autor
16. sep 2013

@ewellina nie je to termoflasa. Naustok nie je vytahovaci, staci otvorit vrchnak. Inak mi dosiel od nich propagacny mail, ze za kupu 2 flias daju zlavu 25percent...tusim to plati do 21.septembra? Kod akcie je 2in1. priemer sa mi nechce merat, ale myslim, ze je to tak 5-6cm.

ewellina
16. sep 2013

@simsalabim Vďaka. Ten priemer ma zaujímal hlavne preto, lebo mám doma termoobal, ktorý má priemer 6 cm. Tak keby som už tú fľašu kúpila, nech sa dá použiť aj ten termoobal.

simsalabim
autor
17. sep 2013

@ewellina tak som prekonala svoju lenivost. Priemer je 7cm na spodku flase a vyska je 19cm. toto je flasa s objemom 0,6l, ake rozmery ma ta mensia, 0,4l, netusim.

zeytin
17. sep 2013

Ja som prave minuly tyzden kupila "zdravu flasu". Pisu, ze je vyrobena z plastu urceneho na lekarske ucely a z vnutra je nejako osetrena striebrom, aby neplesnivela. Ma objem 0,5 litra, ma socacik, ktory sa da zabezpecit proti otvoreniu a este aj krytku navrch a hlavne sa mi paci, ze sa k nej daju dokupit vsetky "nahradne diely" a nie je potrebne kupovat novu flasu, ked bude napriklad sosacik dohryzeny... neviem, co to maju moje baby za zvyk kusat ten naustok 🙂))
@ewellina Flasu equa sme mali, ale uz dve mi dcerka praskla, ked jej spadli na zem ☹(( Tak som si vyrala tie "zdrave flase".

ewellina
19. sep 2013

@simsalabim Ďakujem. No my by sme skôr potrebovali tú 400-vku.

ewellina
14. nov 2013

@simsalabim Môžeš mi, prosím, ešte povedať, či tú fľašu equa umývaš v umývačke aj s tou šnúrkou, čo je tam priviazaná okolo vrchu fľaše?

simsalabim
autor
15. nov 2013

@ewellina nie, snurku dame dole. A mnazel ju potom horko-tazko nastrci naspat 😝 Ale v umyvacke flase umyvam zriedka, snad kazde 3-4 tyzdne. Vrchnacik a pitko dam do umyvacky aj castejsie, ale flasu, nie, dcery si ich vydrhnu sami kefkou.

ewellina
15. nov 2013

@simsalabim 🙂 Tak bude jednoduchšie pre nás tú šnúrku celkom odstrániť. 🙂
Aj keď potom už... nebude platiť záruka... 😀

babula
3. dec 2013

@simsalabim ja by som sa chcela spytat,ten vrchnak sa srobuje alebo sa len nastokne na flasu?dakujem

simsalabim
autor
3. dec 2013

@babula srobuje.

babula
4. dec 2013

@simsalabim dakujem

martina46
21. jan 2014

@simsalabim
zaujimalo by ma, ako si poradi so srobovacim uzaverom dieta, nema s tym tvoja mala problem, zasrobuje dostatocne, ze nepreteka?

simsalabim
autor
21. jan 2014

@martina46 ani jedna z mojich dcer s flasou nemala problem, ta mladsia ju ma od 1. triedy a v pohode. A co som si vsimla, v triede nie je jedina, co ma Equu. Sosak nasrobujem ja doma, v skole odsrobuje/zasrobuje len vrchnak a vklada do tasky, tak, ze flaska stoji. Taska sa jej nevala na zem, pekne stoji, takze aj keby nahodou vrchnak zle nasrobovala, nema jej pitie ako vytiect. Zatial sme nemali ziadny problem, nikdy jej netiekla, flase pouzivame skoro 3 roky.

martina46
21. jan 2014

@simsalabim dakujem 🙂

luciaf13
14. sep 2014

takze pridam aj nasu skusenost,kupili sme zdravu flasu tuto http://www.zdraveflase.sk/products/zdrava-flasa... a po 8mich dnoch pouzivania je plesniva, a to som ju kazde poobedie umyla a nechala do druheho rana schnut hore dnom. Som maximalne sklamana a aj nahnevana. Vnutri bola vzdy cista voda alebo sirupova voda. Vraj ma antibakterialnu upravu ale nejako sa neprejavila.......plesniva je aj zvnutra a j okolo celeho tesnenia a naustku, cierna plesen vsade dokola

zuzulik27
2. okt 2014

equa flasa - uplne super flasa, dcerke som kupila do skoly, fakt super, napoj v nej nesmrdi, velmi dobre sa cisti, som maximalne spokojna.

neviete mi poradit nieco take ale termoflasu? dakujem

kingstonka
3. okt 2014

@luciaf13 to som velmi prekvapena ako ste dopadli s flasou- my ju mame 4 roky- raz sme menili sosak, lebo bol dohryzeny- inak je flasa ok- a to som niekedy na napoj v nej zabudla a umyla neskor- umyvam aj v umyvacke.

luciaf13
4. okt 2014

@kingstonka my tiez, pisala som do firmy a vraj sa to niekedy stane,ze mam ju vyvarit a skusit znova pouzivat, tak som ju vydrhla, vyvarila, vsetko vysparala medzizubnou kefkou,vatovymi tamponmi a po tyzdni je zase cela plesniva, uplne cierna okolo tesneni. Odpisali mi ze ju vymenia tak asi to idem riesit. Pretoze 8,50€ za flasu ktora vraj nebude plesniviet a aj tak splesnivela. Dam potom dalsie info 🙂

kingstonka
4. okt 2014

@luciaf13 určité vymen a som zvedava ako budes spokojna s druhou.

luciaf13
5. okt 2014

@kingstonka uz aj blok som nasla 🙂 : )tak sa dufam podari reklamacia a som zvedava. Fakt ju rpilis neudrziavas? ja som tu nasu vzdy poobede vyumyvala dala dole dnom osusit na papierovy obrusok a potom otocila opacne a stale je ciernou plesnou pokryta. tak uz nejako nemam doveru......ved uvidime

kingstonka
5. okt 2014

@luciaf13 nie,fakt som na nu viackrat zabudla-mame je dlho-3 alebo 4 roky a je stale v poriadku.

blondo
5. okt 2014

@zuzulik27 Ahoj prosim ta aky objem ma equa flasa?dakujem

zuzulik27
6. okt 2014

dcerke som kupila 600ml ale su aj mensie.

danielmrazik
8. okt 2014

Ja synovi davam hliníkovu (specialny hlinik) flasku. Funguje super, netvoria sa plesne a je aj lahucka. Kukni napriklad flasky od firmy Husky