Infekcia na prsníku

4. dec 2022

Ahojte,mala ma 11m a dojcime sa od narodenia. Nikdy sme nemali problem ale teraz mam ragadu na prsniku uz 3 tyzdne nevyliecenu nakolko kojim z jedneho prsnika. Okolo mam cervene a aj trosku supinky. Obavam sa ze to je infekcia. Mala soor nema v pusinke,nic jej nie je, je ok. Ako si to mam prosim vyliecit? Natieram z dm drogerie pre dojciace dajakym lanolinom ci co to je. Babylove tusim to je. Co este mam dat? Dakujem

mogaa
4. dec 2022

čo tak lekár?

anavixy
4. dec 2022

Lanolin pri kvasinkovej infekcii je asi najhorsie co sa da. Liecit produktami urcenymi proti kvasinkam (klotrimazol), bud zajdi k lekarovi alebo googli, co je vhodne.
https://www.lipirea.sk/l/kvasinkova-infekcia-na...

ankare
4. dec 2022

Ja som síce ragadu nemala, ale z ničoho nič sa mi vyhodili na dvorcoch červené vyrazky, ktoré neskôr sa zmenili na šupinky. A tak dokola. bola som aj u koznej, nič sa nepotvrdilo, stery čisté. Tak som to prestala riešiť, lebo ma to nijak neobmedzovalo, len esteticky. A, zdá sa, po roku to pominulo samo.
Držím palce!

anavixy
4. dec 2022

Ahaa, prepac, ja so citala ze mala mala soor 🤦🏻‍♀️ Skus ist na stery, alebo teda skusit masticku s liecivou latkou, no bolo by lepsie keby to bolo na zaklade steru… lanolin je fajn ale skor ako prevencia. Mohla by si pripadne este skusit strieborne klobuciky (nie na dojcenie ale tie liecive zo striebra) v kombinacii s MM 🙂

stellarstar
4. dec 2022

To čo prosím za výraz že dojčíme sa, aj ty cicáš?
A čo sa týka tvojho problému snáď smer dr nie?

nika11103
4. dec 2022

@stellarstar toto je v pohode tu máš len jeden ten materský plurál , horšie to je ked : “papame cikame grckame nespime “ atd atd