Je kniha Harry Potter vhodná pre 8 ročné dieťa?

chiquitita
20. mar 2014

moja dcera je do knihy "zazrata" ja som velmi rada ze ju tak bavi citat no na druhej strane necitala som ani jednu knihu HP tak sa chcem spytat ci je kniha pre nu uz "vhodna"..

cairka
20. mar 2014

My ju akurát s malou čítame 😉 Zatiaľ 1. diel, ale chystáme sa aj na ostatné. Myslím, že do tej 4. časti v pohode. Moja Harryho miluje, filmy videla všetky. Teraz v knihe sa občas aj dačo nové dozvie, čo vo filme nebolo, tak sa jej to ráta. 8 bude mať o 2 týždne. 🙂

stanislavao
20. mar 2014

urcite je to vhodne citanie. ved je to vlastne rozpravka. len musi dieta vediet, ze to je rozpravka a v realnom zivote sa take veci nedeju. ja "poterovky" filmy mam velmi rada.

satanka1
20. mar 2014

Môj brat má dyslexiu a nenávidel čítanie...jediné čo za svoj život prečítal je HP a to už má 23 rokov.Tiež rozmýšľam,že ich začnem kupovať synovi..tiež má 8,5 r.

bosoriak
20. mar 2014

Myslim si, ze vsetky knihy Harry Potter su vhodne pre 8-rocnu. Urcite vhodnejsie, ako tie "rozpravky", co chodia v TV. 🙂

hviezdicka111
20. mar 2014

su to vlastne rozpravky, cize ak to dieta bavi, nevidim problem 🙂

josenka
20. mar 2014

Ja som ich prečítala všetky 😀 , je tam úžasne vytvorený svet fantázie. Môj najstarší syn ich začal čítať tiež ako 8-ročný, on má knihy rád a má rozčítané aj 3 naraz 🙂. Teraz už číta 5. časť - má 10 rokov. Povedala by som, že filmy HP sú ťažšie na "strávenie", predsa len, citlivejšie dieťa na ne môže reagovať aj strachom. V knihe pracuje fantázia, dieťa si veci predstaví samo, takže ja som mu ich dovolila prečítať. 🙂

mimla
20. mar 2014

Čítala som všetky knihy HP. Pôvodne to boli knihy, ktoré mali rásť s čitateľom. Kým prvý diel je naozaj rozprávkový a trošku detsky naivný. Každý ďalší diel pôvodne vychádzal s rozdielom cca 1 roka a tomu je aj prispôsobený štýl písania. Každý ďalší diel je trošku krutejší. Ale stále je to v norme a stále je to menej kruté ako filmy o HP. (aj keď musím sa priznať, že predposledný diel som na konci naštvaná kopla pod posteľ.) Závisí od konkrétneho dieťaťa. Napríklad ja by som všetky knihy v ôsmych rokoch určite zhltla a ešte by som bola nahnevaná, že to už je všetko.

cat
20. mar 2014

..určite áno. Moj 8r. syn to tiež číta, konečne ho aj baví niečo čítať. A filmy na dvd dovolím do 5. časti, aj malej 5 ročnej,lebo ich má velmi rada. 6. a 7. diel nevideli z dôvodu, že sa tam už príliš skloňuje smrť.

tarra6
20. mar 2014

Ja som prvý diel kúpila synovcovi pred rokmi k narodeninám keď u nás prvý krát vyšiel. Tiež som nevedela, čo to bude a vtedy o filme nebolo ešte ani chýru. Tak som si večer sadla a začala čítať. A skončila som poslednou stranou až ráno. Synovec mal mať narodeniny až o mesiac, tak som to doniesla do roboty kolegyni, tá to tiež zhltla za dva dni. Tak si to požičala aj druhá, a tiež to rýchlo prečítala. Potom som ich už kupovala všetky, ako vychádzali, skôr sme ich prečítali my tri kofy, a potom ich dostal synovec. Tiež mal vtedy asi 8 rokov. Jeho sestra mala o dva roky menej, a kniha sa jej čítala. Tiež s ňou žila. Kniha je pre 8-ročného fajn. A pre dospelého je to super oddychovka. Takže si kľudne sadni, knihu prečítaj, a budeš mať najlepší obraz o knihe. A kniha je vždy lepšia ako akýkoľvek film.

kveta
20. mar 2014

Podla mna siedmy diel iste nie je vhodny pre osemrocne dieta. Mozno pre trinastrocne ano. Su tam vrazdy, mucenie, hororove sceny..

julinka2787
20. mar 2014

No moja čítať ešte nevie, ale pottera filmy zbožňuje. nemá ani 4 roky a vie naspamäť všetky časti po 4 diel. ďalej som ešte nešla, lebo čo diel, to strašidelnejšie a krutejšie. nemá s tým žiadny problém. zlých som jej vysvetlila a hlavne vie, že je to len rozprávka a nie naozaj. a tak si doma čarujeme a vykrikujeme na seba zaklínadlá :D aj ja som potteromaniak 🙂

janinah
20. mar 2014

môj syn má 8 r. a dementorov vo filme sa bojí,možno tak prvú a druhú časť by som mu dala čítať ,ďalšie nie...

ivett1
20. mar 2014

akurát som objednala tri diely HP...naša má 7 a pol, tak uvidíme, či ju to chytí ... ak nie ju, tak určite neskôr synátora ... 😉
Filmy videli len tie, čo teraz dávali na niektorej z tv...a pozerali, nebáli sa a ani neodbiehali ...takže asi ich zaujali...

titkovamiriam
20. mar 2014

možno tak prvé tri knihy,potom je tam už veľa brutality a posledné dve by som povedala že tak pre 14-15r.

janulik2008
20. mar 2014

podľa mňa áno. ja som videla všetky filmy ale mám pocit že keď som prečítala knižku tak som pochopila daktoré veci ktoré boli vo filme a na druhej strane je tam toho viac ako vo filme a treba fantáziu zapojiť pri knižke
do 4tej časti je to v pohode a potom je to už strašidelné mne sa raz snívalo o tom cintoríne z tretej časti a to mám 20 :D

d_anica
20. mar 2014

Teda ja by som dovolila tak prvé tri diely, na konci štvrtého sa začína vraždiť. 5,6,7 by som 8-ročnému dieťaťu čítať nedovolila. Sama som mala cca 12 rokov, keď som sa k HP dostala, vtedy boli ešte len prvé 4 diely a na konci štvorky som sa teda bála dosť. A neboli to moje prvé knihy, čítala som vždy veľa.

modrofuzik11
20. mar 2014

podla mna nie. knihy su napisane uzasne, maju spad, su emotivne. ale vrazdi sa tam, su tam "deatheaters..." a ine monstra. pre male deti by som knihy nedoporucila.

cicanezer1
20. mar 2014

Nooo,poznám aj take deti čo to zeru od svojich 3rokov,moje sa toho boja aj ako 6rocne....ja nechcem aby sa báli,potom by som sa vobec v noci nevyspala...Aj v TV keď je nejaká nevhodna rozpravka nám pravidelne vypadne elektrika v dome-našťastie ešte neprišli na to ako je to možné;) Majú dosť bujnu fantázie aj bez hrozostrasnych rozprávok

sssimi
20. mar 2014

Jasné, naozaj je to len rozprávková kniha a dokonca veľmi pekná.

lienka_1
20. mar 2014

Prvy a druhy diel este ano. V tretom sa to zacina zvhavat a vo stvrtom dieli je dokonca nasilna smrt. Zvysok je uz iba nasilna gebuzina absolutne nevhodna pre deti. Aj ked autorke dokazem odpustit, ze kopcila z inych knih, neda sa jej odpustit, ze z knih pre deti nakoniec urobila jednu komercnu motaninu.

something
20. mar 2014

urcite

feb13
20. mar 2014

Podla mna HP nie je vhodne pre ziadne dieta. Nie je rozpravka ako rozpravka a najma pre 8 rocne existuju aj ovela vhodnejsie rozpravky. V rozpravkach - aj v tych televiznych - by mali byt "cierne a biele" postavy, t.j. bud pozitivne alebo negativne a tie negativne by nemali byt vyobrazene ako pozitivne teda "cierne" prezlecene do "bieleho". Napr. bosorky by nemali byt vyobrazene ako pozitivne, takisto ani magia predstavena ako pozitivna vec, s tym v ziadnom pripade nesuhlasim. To ze zlata rybka splni 3 zelania nepovazujem za magiu ale HP predsa zajde omnoho hlbsie a nech povie hocikto hocico aj biela magia je nebezpecna. To, ze je to zaujimave citanie lakave pre deti nic neospravedlni. Deti este nevedia uplne odlisit rozpravky od reality, rozpravky vplyvaju na vyvin osobnosti a hodnotoveho systemu a ja tie vplyvy a hodnoty ktore prinasa HP do svojej rodiny nepustim.

nika19918
20. mar 2014

Ja som to citala ked som mala 10-12 presne neviem. Myslim si ze idealny vek spoznavat aj temnejsie stranky zivota. 7rocneho ziacika by som nechala s kludom citat original disneyovky 😉

saza007
20. mar 2014

Mne sa zdaju tie posledne knihy HP dost temne, ale nasa suseda ich zacala citat este predtym, nez dovrsila 7 rokov 😕 😅 , takze preco nie. (Pre upresnenie-zijem v uk, takze citat sa naucila ako stvorrocna)

pociskova
15. apr 2014

Urcite vhodne! Ved nikoho uz nebavia tie nudne detske rozpravky. A kto si misli ze je to nevhodne nam sama 8rokov videla som vsetky filmi a citala vsetky knihi mislim ze je to vhodne. Ked to nie je tak si precitajte Kronoku rodu Spoderwickovcov.

slniecko2
15. apr 2014

nie