Je lepšia ZŠ Kalinčiakova alebo ZŠ Rajčianska?

uznetusim
2. feb 2011

Ahojte, prosím vás, ktoré máte skúsenosti z týchto škôl, ktorú by ste uprednostnili? Trvalé bydlisko máme v BA 3, na ZŠ Kalinčiakovu patríme rajónovo a vziať syna musia. Ale reálne bývame vo Vrakuni a ZŠ Rajčiansku máme skoro pod oknami. Taktiež sa na ňu vieme bez problémov dostať. Len mám teraz dilemu na ktorú školu syna zapísať. Jedna škola má zápis už tento piatok a v sobotu a druhá škola o týždeň. Neviem či uprednostniť školu pri dome, v ktorom bývame alebo vzdialenejšiu. Referencie nemám o žiadnej, preto sa neviem rozhodnúť. Ďakujem za každú radu.

terkaf
4. feb 2011

ahoj
Ja by som ti rada poradila ale mam este male deti iba z pocutia som pocula ze rajcianska je fajn skola aked to mas pred domom tak by som asi nevahala a dala prihlasku blizsie aj pre dieta je to lepsie skonci skola a hned je doma ale to je jasne ze na tebe. No a kedze si pisala ze si z vrakune asi sme susedy lebo pozeram aj ja pred domom na rajciansku zs tak sa chcem teba spytat ci vies poradit skolku vo vrakuni. Kde chodilo tvoje dietatko? A si spokojna so skolkou? Ktoru by si odporucila. VIem ze ze podla rajonu patrime na kameliovu alebo hnilecku vies poradit dobru skolku vo vrakuni? Na kameliovu som pocula pozitiva ale nechodia tam cigani z pentagonu? No a na hnilecku vrajje tam desna zastupkina co deti nema rada - male a to akurat vychadza ze ma ucit ona o rok .DIk ked napises

andrej97
6. feb 2014

Ahojte. Viem Vám povedať obom svoj názor...pohľad... poďme na ZŠ... zhodou okolností som navštevoval obe ZŠky... Rajčianska škola mala vo Vrakuni asi najlepší personál... Na Kaline sa venovali najmä nám (športovcom), obyčajné triedy boli trošku v úzadí... Na ZŠ Rajčianska chodí v súčastnosti moje neter. So školou je spokojnosť navyše je tam možnosť bilinguálneho vzdelávania... osobne idem s malým na zápis o týždeň na Rajčiansku takže by som odporučil logicky tú.... Čo sa týka škôlky... Drobec mi chodí na Šíravskú kde som nadmieru spokojný. Deťom sa venujú, majú krúžky...(škôlka patrí pod MŠ Kríková) atď... Kaméliovú MŠ nepoznám nejak zvlášť... Hnliecká? - čistá katastrofa!!!! chodí tam dcéra a je to naozaj pravda. Deťom sa veľmi málo venujú, zväčšia kvočia na kôpke a ohovárajú - nie zriedka aj rodičov pritom ste za rohom a všetko počujete... nechcem ani vedieť ako jednajú s deťmi v neprítomnosti rodičov... Ak 1. nemáte zaplatené stravné nezoberú Vám dieťa napriek tomu že ostatné poplatky máte uhradené (keď je dieťa choré máte si dôjsť po šek - to neberú ako relevantný dôvod)... Nie len riaditeľka ale minimálne dve ďalšie učiteľky k deťom vzťah nemajú.... žiadne krúžky, žiadne aktivity... o ničom!!! Osobne odporúčam Šíravskú a vyslovene neodporúčam Hnileckú!!!

Tak snáď som pomohol

Pekný deň Vám

matulinuska
22. feb 2014

Ak mozem napisat co to k Rajcianskej. Chodila som tam 9 rokov cize od prveho rocnika az po deviaty. Skola sa moze zdat ze je fajn,len na niektore ucitelky si davat pozor,pretoze si myslia ze zjedli vsetku mudrost sveta. Hlavne treba davat pozor na ucitelky starsie ktore tam stravia asi cely zivot nakolko tam ucia 20-30 rokov. Co sa tyka riaditelky,zastupkyn alebo vychovnej poradkyne nemozem povedat kriveho slova a ak hladate ZS tu vo Vrakuni Rajcianska bude asi ta najlepsia volba pre vas. Ja by som tam tiez dala dceru,ale z trosku inych dovodov ako je blizkost ale to je o inom. Vo Vrakuni mate este na vyber Zitavsku,Bielorusku,Zeleznicnu no k tymto skolam mozem napisat akurat to,ze tam je vacsi pocet ziakov z romskych rodin a uz len preto by som tam dceru nedala. Rajcianska je fajn,maju vela projektov pre deti,ktore su financovane nielen skolou ale aj inymi instituciami a co sa tyka jazykov,tak som sa od prveho rocnika ucila anglicky od siedmeho rocnika nastupila nemcina no popravde vystriedalo sa mi dost uciteliek,ktore ucili jazyky ale len jedna jedina ma naucila to,co doteraz viem. Iba moj subjektivny nazor. Pekny vecer prajem

turecka
24. okt 2014

Máš pravdu matulinuska zš Rajčianska by bola fain a le pani učitelky. Práve máme prváčku a jakú učiteľku
dostala sa nám rozum zastavuje . Učitelka pre prvákov má byť milá láskava aj ked trochu prísna. A nie aby si
liečila svoje komplexy aleb ak má zdravotné problémy, nech sa ide liečiť. Hned prvý den sa rozkričala na
jednu žiacku,lebo nemohla nájsť zrkadielko. Od vtedy je to často a dieta má z toho traumu. Nikdy už nebude
spomínať na prvú pani učitelku s láskou. Ked už teraz povie prečo je zlá a stále na nás kričí.
Tak pozor milí rodičia overte si najskôr akú pani učiteľku vaše dieta dostane. Lebo tá z prevej A no nič..........

dorotka
9. jún 2015

Ja som mala dcery na kameliovej a teda mne sa tam celkom pacil pristup nemozem povedat, ze by sa detom nevenovali dost ma ale stvalo ze malo chodia von. To mali premakane na estonskej neviem teraz cislo ale jeto to ta z bazenom tam boli gumaky v skolke povinna vybava a naozaj sme ich stretavali vonku v kazdom pocasi. A tie deti naozaj byvali menej chore.

michellina
16. mar 2018

Dievcata skusim ozivit diskusiu...ako je to na ZS Rajcianska neviete? Chodi tam vela deticiek "tmavsej pleti"? 🤔🙄 a ako ste tam spokojne a ucitelkami? Konkretne ideme ma zapis..cize prvacka

bettynaj
5. apr 2018

Tak mi chodíme na Rajčiansku a môj názor je, že všetko záleží, od zostavy žiakov a tiež triednej učiteľky. Myslím, že tu v okolí je to najlepšie z okolitých škôl, čo počúvam všade je niečo. Čo sa týka rómov, tak všade sú v každej škole. No z našich skúseností, majú veľkú absenciu v škole. A v triede o nich aj tak ani nevieme. Skôr tý biely majú chovanie podaktorý horšie, ako rómovia.