Koľko má vážiť a merať 7 ročný chlapec?

maminai
8. nov 2012

Ahojte chcem sa opýtať koľko vážia a merajú vaše detičky.Môj synček má 7 rokov a meria 110 cm a váži 17 kg. neviem či to nieje málo.Ja meriam 164 cm a priateľ 180 cm.

maminai
autor
15. nov 2012

@sendy182 No ja som skušala už aj pomlieť ale len do polievky tak to moc nechcel.No ešte to kuracie ako tak zje ale bravčové alebo hovadzie to vobec nie.No kuracie že mu moc nemám dávať lebo máme vysoký cholesterol.No tekutiny sa mu snažím ponúkať ráno toho moc nestihneme vypiť predtým ako ide do školky v skolke že nechce piť a tak to dobiehame len večer ke´d príde domov ale na noc mu nechcem zase veľa dávať.No keď mu dám banán na kolieska do ovocnej misy tak niekedy zje a niekedy nechá.

marcy77
27. jan 2013

Môj syn má 7 rokov a 10 mesiacov, meria 130 cm a váži 22,5 kg. Nechce nič jesť. Hádam čo nikdy neodmietne je iba jablko. Je biely ako stena. Čo by som dala za to, keby normálne jedol.

janinah
27. jan 2013

syn 7r. 2 mes. výška 135cm,váha 28kg,ovocie a zeleninu ani vidieť,nepomohli žiadne finty ani podobotky ani pozlotky,už to ani neriešim..mäska máličko..chorľavý nie je,len je alergik,športuje

macca5
27. jan 2013

ahojhy,my budeme mať 7r. v apríli a máme 125výšku a 23kg.Má fenylketonúriu a napriek tomu,že má prísne obmedzenia v strave stále si preberá a nezje všekto,čo môže. 😝 ale hlavne nech sú deti zdravé,šťastné a spokojné 😎

zuzuj
27. jan 2013

Ahoj no vidim , že riešiš presne opačné...moja malá má v jej veku niečo cez 2,5 roka a už má 103 cm....tak my sme nad 90 percentilom...ale tak pokial ma tvoj dobre vysledky tak je to asi ok. Mame aj kamaráta ten je od nej starší a je o jeden a pol hlavy menší od nej....

neviem123098
16. feb 2013

caute mam 14 rokou meriam 161 cm a vážim 50kg je to okej doktorka mi povedala ze vyrastiem v 16 dákich 10-15 cm je to pravda??? 😒

hellenkap
28. feb 2013

Ahojte, môj Tobinko má 7 rokov a 7 mesiacov a meria 116 a váži 18,5 kg. Doktorka nás poslala na endokrinologiu, brali nám krv a teraz čakáme na výsledky. Boli sme na rongene kostí a tie vyšli že kosti má staré na 5 rokov a tak povedal že bude treba brať asi lieky ale počkáme ešte čo vynde.

hellenkap
28. feb 2013

@marcy77 nemali Ste kiahne za posledné obdobie ??? lebo môj mal v novembri a odvtedy ostal taký bledý a vraj po kiahnoch je to normálne že cez leto sa to upraví 🙂

lubina
28. feb 2013

@maminai o chlapcoch neviem, ale mam 7 r. dceru, meria 124 cm a vazi 20 kg!! Je to taky rezancek dlhy a chuducky.......zje iba to co sa jej popaci, inak vsetko ohundre, aj ked musim povedat, ze v poslednej dobe sa snazi jest lepsie a aj poskusa nove jedla, nie len stale to site dookola, co jej chuti. Pred casom som jej dala aj vysetrit krv, ci nie je chudokrvna, pretoze ja mam malo zeleza, ale ona mala vysledky ok, aj ked je biele ako aj ja 😀 . Uz to ale neriesim, proste niektore deti jedia menej........hadam to casom dobehne.......

martinka05
1. mar 2013

@lubina ja mám tiež 7 ročnú dcéru a má 121 cm a 18,5 kg. Papá kedy ako, raz je to lepšie inokedy horšie 🙂

maminai
autor
1. mar 2013

@lubina ahoj no teraz sme boli u lekárni malá sme 113 cm a 18 kg má 7,5 roka no jesť tiež nechce skoro nič začala som mu dávať vitamín B 12 či sa rozje no niekedy mu chutí inokedy zase nie.V škôlke tiež niekedy zje obed ale mäso moc nechce skôr zje ovocie a zeleninu.No mi sme tiež úplne biely ale krv máme momentálne dobru chodili sme aj na endokrinológiu ale krv nám nikdy nebrali ani nerobili rentgen že ako staré má kosti. Ja to tiež tak beriem že je to chlapec a chlapci v puberte viacej rastú.tak uvidíme

marcy77
1. mar 2013

@hellenkap kiahne nemal. Ale ak budeme najbližšie u lekárky poviem jej nech mu vezme krv.

hellenkap
1. mar 2013

@maminai Aj ja som sa divila ked nás poslali na ten rengen ale radšej isť ako by malo byť zle 🙂

maminai
autor
2. mar 2013

@hellenkap no ja som veľa o tom počula že sa robia tie rentgeny na zistenie aké staré sú kosti.No mne ani nejako neprekáža že je syn taký maličky len stále všade počúvať o tom a hlavne v škôlke že aký je maličky že nemá silu a tak. No mi sme mali kiahne v januári ale strašne slabé len nejakých 5 vyrážok nevedela ani lekárka či to boli kiahne tak pôjdeme potom niekedy na krv že nám zisti či to kiahne boli.a bledný sme stále aj predtým bol.

artemiska
3. mar 2013

Ahojte, ako čítam tak nie som sama mám 7,5ročného chlapca a tiež je chudučký.... zajtra sa s ním chystám k doktorovi. má 20kg ale výšku po pravde neviem. Papá veľmi málo a keď začne papať tak hneď aj rastie, ako keby jedol len vtedy ked má narásť. Mäso by pre neho vôbec nemuselo existovať. Už ma nebaví počúvať aký je chudý.... ja som to moc doteraz neriešila /aspoň čo si pamätám ja som tiež v jeho veku nebola jedák / ale už mu trčia všetky rebrá

hellenkap
3. mar 2013

@maminai nás radšej poslala detská lebo on dlhé roky rastie mininum a tak nech sme kľudný že tam nie je niečo vážne. A som čítala na nete že ked je dieťa málo vysypané tak sa môžu vrátiť znovu kiahne.

maminai
autor
3. mar 2013

@hellenkap no hej aj ja som to čítala mi máme oslabenú imunitu tak bola obvodná aj prekvapená že to takto prekonal že nemal ani teploty ani nič taj aj preto povedala že mu potom zoberie krv máme isť v apríli na vyberanie mandli tak nám aj krv bude brať tak uvidím či bude mať protilátky na tie kiahne.No aj mne malý priberá pomaly keď mal rok tak sme chodili aj na gastroenterologiu ale vtedy mu nič nezistili no keď sme tam potom zase začali chodiť tak nám robili aj asi v 5 rokov vyšetrenie na celiakiu či nemá ani to sa nepotvrdilo teraz nám len kazala že mu mám dávať nutridrinky na pribratie

hellenkap
4. mar 2013

@maminai Tie nutridrinky sú veľmi dobré, aj môjmu zaberali ale dlho nie je dobré aby sa brali lebo telo si na ne navykne a nebude vedieť prirodzene priberať. treba radšej nech viete či ich mal alebo nie 🙂

ataz
3. máj 2013

@janinah u nás podobne.

luni195
6. okt 2013

ahoj môj syn má 3 roky 8 mesiacov a meria 106 cm a váži 20 kg a dcérka ide mať 9 rokov a meria 141 cm a váži 34kg.

maminai
autor
10. okt 2013

@luni195 Ahoj no mi máme teraz 8 rokov a meriame 116 cm a vážime 18 kg

maminai
autor
10. okt 2013

@hellenkap ahoj ako ste dopadli na tej endokrinologii a kolko teraz vážite a meriate no nas konečne poslali k endokrinologicke ale ideme tam az 31.1 teraz máme 8 rokov a meriame 116 cm a vážime 18 kg

hellenkap
10. okt 2013

@maminai Ahoj 🙂 výsledky boli v norme, niečo zraničilo ale ideme znova na testy koncom mesiaca teraz ale o niečo vyrástol ale nič moc asi 3 cm- A čo s týka priberania je to biedne minulý týždeň som mu dala predpísať peritol lebo jeho jedenie je strašné :( nič nám nechce jesť pokým je v škole ale ked dojde zo školy ide sa dožrať. Aj dnes nezjedol desiatu ale za to obed zje celý...

maminai
autor
10. okt 2013

@hellenkap No ten sirup peritol sme mali aj mi ale to nám dali na tiky čo mal s očami a prvé tri dni jedol ako diví a potom zase prestal ale tiež sa mi zdá že večer jedáva viacej ako cez deň. Celý deň ho naháňam a nič nechce a večer by jedol jedno cez druhe. No uvidím ako dopadneme v januári na endokrinológii.

yvik
8. dec 2013

No pozrite sa ja mam syna ktory ma 12rokov a vazi 33kg. Podla mna je to malo doktorka povedala ci chcem radsej riesit obezitu. Ze priberie v obdobi od 13 do 16 rokov.

sonagolisova
8. dec 2013

a robi nejaky sport ? chalani ked sportuju maju vacsi apetit tak by som ho niekam zapisala aby sa hybal a potom pride aj vacsia chut do jedla...nase obe deti su len rukate a nohate, teplaky im padaju musim kupovat snurovacie lebo nemaju pupceky ktore by im ich drzali....ale jedia co im chuti , snazim sa im dat vela ovocia, zeleniny, jogurtov , orechy, masko....

kaja73
8. dec 2013

@maminai skus mu zacat davat vcelie vyrobky-vceli pel a matersku kasicku-ale zaci mini davkami-ci nema alergiu.
Tieto vyrobky stimuluju vsetky procesy v organizme a podporuju aj imunitu.
Plus je dobre do stravy zaradit panenske oleje-nar marhulovy olej -ten ma super zlozenie B vitaminov pre vas tak potrebnych a plus aj ryby tuk zarad.

zuzana76
8. dec 2013

@kaja73 ryby tuk aky davas, az sa smiem spytat? dakujem

inak nas ma 6 rokov a 4 mesiace a meria 123 cm a vazi 19-20 kg

kaja73
8. dec 2013

@zuzana76 http://www.rybi-tuk.sk/Rybi_tuk/rybi_tuk_pre_deti ma to vonu ako zubna pasta tuti fruti a chut nema ziadnu,

zuzana76
8. dec 2013

@kaja73 dakujem, my sme mali take pastilky od jamiesonu, tiez mali ovocnu chut a bol to ryby tok, ale vyskusam aj tento