Koľko oblečenia má váš školák?

xlucia
25. feb 2013

zaujima kolko ma oblecenia vas prvak ci druhak na zakladnej skole, hlavne chlapci
je mi jasne ze teplakov urcite menej ako skolkar predskolak, ten je v skole uz v nohaviciach normalne cely den, ale inak si len robim odhad
doteraz nam jasne prevazovali teplaky a sportove mikiny, teraz zasa vyrastol dokupujeme nohavice a pod.
avsak casto pocuvam staznosti maminiek, ze kazde gate rychlo predrate s dierami na kolenach, nestacia zasivat, tricka s dlhym rukavom pokreslne fixami....atd.
bundy stacia bezne dve?
oblenie na telesnu menite ako casto?

nana85
5. sep 2014

@sissmiss u nas ten isty problem,rozmyslam,ze mu vzdy do druziny pribalim teplaky...

sissmiss
5. sep 2014

@nana85 to nie je zly napad!!! Len u nas zoderie aj v skole, maju v triede koberec a hracky. Ale to s tou druzinou silno zvazim. A lepsie vyzeraju teplaky so zaplatami nez rifle...Vdaka za tip 😉

milenka74
5. sep 2014

@sissmiss u nas je druzina pyta teplaky od rodicov,maju ich v takom boxe a prezliekaju sa.CCa raz do mesiaca ich v piatok pribali oprat.Tiez by sme nestihali dokupovat rifle,lebo chodi tam zrejme kolenacky 😀

henikav
5. sep 2014

@xlucia dakujem ti za tuto temu, trosku si mi otvorila oci, uz vidim ze mm mal asi pravdu ked povedal ze to s oblecenim pre decka prehanam

sissmiss
5. sep 2014

@milenka74 ahoj 🙂 mna to s tou druzinou nenapadlo, ale ked roztrhal behom utorka a stredy moje oblubene nohavice 😝 😠 😀 tak konec, toto musim nejako zmenit.

milenka74
5. sep 2014

@sissmiss ani mna by to nenapadlo,ale v druzine boli take pravidla 😀

demo
5. sep 2014

@sissmiss len či sa do tých teplákov prezlecie. Môj tip: neprezlecie 😉. Tiež som to chcela takto riešiť, lenže keď nad ním niekto nestojí a neprikaze mu to, tak si nespomenie.

milenka74
5. sep 2014

@demo tak mozno poprosit pani vychovavatelku.U nas je to super.Prezliect sa musia

demo
5. sep 2014

@milenka74 my se ju poprosili, dozvedeli sme sa, že ona deťom vždy povie, že kto má tepláky, nech sa prezlecie. Ale náš to samozrejme ignoruje a myslím, že všetci chlapci. To by musela nad ním doslova stať a donútiť ho. Myslím, že to od nej nemôžeme chciet.

milenka74
5. sep 2014

@demo tak to je jasne,no v tom pripade som rada,ze u nas to takto funguje.Moj sa zas neprezlieka na vytvarnej v ZUS ke 😝 ma aj zasteru aj plast a pride cely zmalovany,takze to chapem

sissmiss
5. sep 2014

@demo preto mu nerobim desiatu ale platime mu ju v skole 🙄 Lebo by ju zjedol hned rano a o desiatej by bol hladny, alebo nezjedol vobec a bol by hladny, alebo zjedol hned po obede a bol by prejedeny 😲 Ja to s tymi teplakmi ale skusim, fakt ma tieto posledne gate zobrali.

demo
5. sep 2014

@sissmiss poradím ti. Nevytváraj si k nohaviciam citový vzťah. Kupuj vždy tie menej pekne, pôjde ti to ľahšie 🙂. A desiata tiež nemá byť príliš dobrá, aby ju nezjedol.hneď po príchode do školy 🙂. Spartanska výchova

sissmiss
5. sep 2014

@demo 😀 rehocem sa nahlas 😀

sissmiss
5. sep 2014

@demo k doplnku...jemu chuti teraz vsetko. Ale naozaj vsetko. A vela

bibi78
9. nov 2016

Ja trosku obnovim tuto temu. Mna by zaujimalo, ako obliekate chalanov do skoly v zime. Pancusky do skoly netreba, ale ked idu von a uz je chladno, prezlecu sa v druzine? Mne moj synator (prvacik) prikyvne, ale viem, ze sa na cele prezliekanie vybodne a pojde tak, ako je.

m.i.r.i
14. nov 2016

@bibi78 vecny problem..kazda mamina to musi riesit..moj by sa tiez neprezliekol..takze to robim tak, ze som mu zacala davat tensie slusne teplaky, nieco jedofarebne, tmavsie, co vyzeraju slusne a na ne sustaky zateplene napriklad..ked bude velka zima tak oteplovaky...prideme do skoly, sustaky vyzlecie a je v skole v teplakoch..vidim, ze to tak robi vela mamiciek a aj starsie deti tak chodia..ked idu poobede vonku, tak na teplaky tie sustaky natiahne..prezliekat sa by sa neprezliekal...zateplene nohavice su nanic, kedze v triede maju uplne teplo...pancuchy urcite nie a do skolky nosieval take slusne spodky, rozne obrazky na nich a tak, ako ked maju dievcata leginy, ale do skoly sa mi to uz nehodi, tak to riesim teplakmi...

rainee
27. okt 2018

Dobrá téma 😂 no moje baby majú plné skrine, lebo maminka je shopoholicka. Reálne vynosila tak 50% hlavne legíny a tričká. Tv raz do týždňa,žiadne prezliekanie v družine a pod. Tiež nechodi dáko špinava,ale veci majú 1-2x na sebe a už sa perie. Periem každý deň, sme 4ks doma.