Koľko vážia a merajú vaše 9 ročné dievčatá?

veronicka252
30. dec 2014

Ahojte mamičky, moja 9 ročná dcéra 138 cm váži len 25 kilogramov, koľko vážia vaše deti?

bibistec
23. júl 2019

Moja ma 9 rokov v npvembri bude mat 10 a vyska 134 a vaha 25 kg. Ale pichame rastovy hormon a teraz vsetko ide do vysky aj na gastre uz povedala lekarka ze v nasom pripade to uz nie je take zle a ze nech neriesim lebo teraz je podstatne aby rastla. Ale pekne je ma chut do jedla. Ale u deti co si nepichaju rastovy je to kus malo ak teda nema problem s jedenim ci potravinovymi alergiami ci intoleranciami. Tiez je mozne davat nutridrinky. Pte nas boli nevhodne lebo su bud na baze mlieka alebo stale je v tom nieco co dcera nemoze. Ak ale normalne papa a ma chut do jedla neriesila by som. Ja som tiez strasne chuda ale zas cely zivot som mala silnu intoleranciu laktozy a kedysi to neriesili az teraz v dospelosti. Cize u mna problem bol vzdy.

csikike
23. júl 2019

@bibistec picháte rastový hormón kvôli výške? Lebo moja dcéra, v septembri bude mať 10 ma 136 cm a váhu 25kg. tak či mám riešiť, v škole nie je najmenšia ale patrí medzi najnižšie, nevyzerá chudo, ona je dosť svalnatá.

katka1981
23. júl 2019

@csikike, no sak presne ja rozmyslam ci nie je moc nizka. Moja mala v juni 10 a ma 136,5 a 30 kg. Kolko merias ty s manzelom?

bibistec
23. júl 2019

@csikike no dcéra je už v krivke puchame už dlho teraz je to už konečne v norme. Ale my sme v podstate skoro od narodenia riešili gastro. Ale ak sa vám niečo nezdá urcite sa poraďte s lekárkou. Hlavne nepisete či má chuť do jedla, či prospieva, či ste mali niekedy gastro alebo iné problémy to je ťažko len z výšky a váhy povedať či je nejaký problém.

monca0021
23. júl 2019

Ahojte. Idem vás trosku upokojiť s vlastnou skúsenosťou. Podľa mna pokial niesu žiadne príznaky a vaše deticky pekne papaju sa nemáte čoho báť. Ja mám od cca 12 rokov výšku 152 cm a moja normálna váha je 39 kil. Nemám žiadne problémy ani som nemala čo sa týka stravy rastu menštruácie a tak. Čoho som sa najviac bála keďže som dospela bolo že s mojou váhou neexistuje že otehotniem a stalo sa 🥰 pokial je telo zdravé fyzicky nieje sa čoho bat.

csikike
23. júl 2019

@katka1981, @bibistec ja 156cm a manzel 175cm, takže moc vysoké deti asi nebudem ocakavat,
jest je dost, vela sportuje a nikdy nemala problem s gastro, ona mala od 6mesiacov do 3 rokov konštatne 8 kil, cize jej vaha aj doteraz ide narazovo, trebars aj 2-3 roky vazi rovnako, potom jej vaha stupne zrazu o 2-4kg.

katka1981
23. júl 2019

@csikike, a zober si, ze ja mam 167 a manzel 182 cm a nasa ma 136,5 , 10 rocna, cize moje obavy su namieste. Lebo mi nesedi jej vyska k vyske nasej. Lebo vidim deti kt. su od nej vyssie a rodicia su od nas nizsi. Ked sa vrati dr. z dovolenky, vypytam sa papier na endo.

zuzu100
23. júl 2019

@katka1981 🙂 dufam, ze nás nie...ja 179cm, mm189cm

bibistec
23. júl 2019

@katka1981 pozrite krivku rastu dievcat ale myslim ze je v norme mozno je na spodnej krivke ale nepride mi nejako mimo. Ale kludne chodte na endo nic nepokazite aspon ju skontroluju.

katka1981
23. júl 2019

@bibistec, no podla krivky bude o dost nizsia odo mna a ja nie som extra vysoka, podla mna je nizka, uvidim co na to testy ak jej urobia, len nech ma rast hormon ok, viac ma netrapi, tu nejde len o vysku, ten hormon je dolezity, verim, ze bude ok, nemam naladu jej nic pichat, len sa chcem ukludnit.

bibistec
23. júl 2019

@katka1981 tak vzhľadom.na vysku urcite ma dostatok rastoveho hormonu ale na endo vyseteuju aj ine veci a tam je niekedy problem ci uz so stitkou alebo aj ine + vylucuju celiakiu to len tak mimochodom cize ak sa vam nieco nezda urcite chodte.

katka1981
23. júl 2019

@bibistec, vazne myslis, to vies takto z brucha odhadnut? To by som bola stastna. Ma celiakiu, ale na diete je dlhooo a vysledky ma v norme. Stitku jej vysetrovali ked sa zistila celiakia a mala ju ok. Ale ja som mala znizenu cinnost stitky v puberte, ale lieky mi nedali, len ma sledovali, to teoreticky moze nastat aj u nej. Kiez by aspon hormon mala ok, a ze narastie neskor ako ja. Len ja si nepamatam presne v ktorom roku som kolko merala Zda sa mi ze 12 rocna som mala 147 ale ruku do ohna zato nedam. A 13 rocna asi 158.

katka1981
23. júl 2019

@bibistec inak kamoskina si od 5 rokov hormon picha a ako 10 rocna mala 138

bibistec
23. júl 2019

@katka1981 urcite je na mieste endo vysetrenie. A napr. Autoimunitne ak je ta stitka to moze kolisat.

bibistec
23. júl 2019

@katka1981 ale.to.je individualne podla.toho.kolko chyba a aj podla vysky rodicov.

katka1981
24. júl 2019

@bibistec pisala som kamoskam co maju rovnako stare baby a rodicia nizsi od nas a su vysie o dost. Ta co meria 157cm jej dcera ma 140, dalsia ma 162cm a jej dcera 142. :(

bibistec
24. júl 2019

@katka1981 ale to nemozete podla tohto brat. Takisto sa berie vyska oboch rodicov, dieta moze rast podla matky alebo podla otca alebo priemer z oboch a takisto niektore deti rastu rychlo a v puberte spomalia rast ine zas konstantne malo ale dlhsie obdobie. Cize takto porovnavat je totalny nezmysel. Treba sa poradit na endo a uvidite co povedia.

mimibb
24. júl 2019

To je tak vysoko individuálne......zavisi to aj od telesnej konštrukcie..... Moja ma 8r cca 150 cm a 45kg.....

zuza2801
24. júl 2019

Naša má 135 CM a 35 kg 😊

mimibb
24. júl 2019

Inak ani výška rodičov nemusí byť smerodajna, treba sa pozrieť aj na starých rodičov atď.... Gény idú väčšinou OBgeneraciu.... Mam 3deti a všetky sú po starkých z jednej či z druhej strany... Najstaršia dcéra, ktorej výšku, váhu som uviedla vyššie, je po muzovej rodine, kde sú všetci nízky, ona je teraz vysoká na svoj vek, no predpokladám, že sa v raste stropne rovnako ako aj muž a x členov ich "klanu" 😀

bibistec
24. júl 2019

@mimibb ono nie tak celkom. Vyska sa vyratava od vysky rodicov nie starych rodicov. Jasne ta genetika je rozna a skutocne moue byt dieta nizsie ci vyssie ale vzdy podla rastovej krivky odvodenej od vysky rodicov.

katka1981
24. júl 2019

@bibistec, ja viem. ale tie deti maju aj mamu aj otca nizsich od nas a su vysie. A to myslim hovori dost. Urcite pojdeme na endo, nech viem ze je ok.

katka1981
24. júl 2019

@bibistec, keby to mam brat ze bude vysoka dcera po svjich rodicoch, tak super ale nie vzdy to tak funguje. Moj muz ma 182cm, jeho mama 162 a otec 165cm. Cize vysku zjavne nema po rodicoch. Moja mama 169, otec 180, moj brat 191cm. Ale ze vazne neviem po kom je taky vysoky. Ono je to podla mna zlozitejsie.

katka1981
24. júl 2019

@mimibb, presne!!!! Prave tohto sa obavam. Lebo aj muz mal vysokeho dedka, je po nom a nie po svojom nizkom otcovi.

bibistec
24. júl 2019

@katka1981 no skutocne tvoj brat aj muz su o cca 5 cm vyssi ako je predpokladana horna krivka ich rastu ale tam vzhladom na vek je mozne aj to ze dnes je vyzivnejsia strava ako napr. Byvalo ze cez vojnu bolo malo vyzivnej stravy a pod. Takisto niekedy je za tym celiakia. To netvrdim ze je vas pripad len ze je tam fakt viac veci co vlyvaju na rast. Ale ak sa ti nieco nezda na endo spravia vysetrenia a podrobne povysvetluju

katka1981
24. júl 2019

@bibistec, dcera ma celiakiu ale na fore mi baby vraveli ze ked je tak lho na diete, nemoze to byt z toho

mimibb
24. júl 2019

@bibistec no ved ja sa nehadám a osobne takéto "tabulkovanie a počty" neuznávam.... Napr mam 2rocnu dcérku, ktorá si rastie svojim tempom... Pediatricka ako strelená neustále pozerala do tabuliek a preratavala, že keďže mame obaja s mužom 1,77m tak je malá na spodnej hranici a bla bla..... OK.... Ale čo s tým keď napr jej starká ma 1,50m a môj muž je doslova najvyšší v ich rodine? (1,77m na chlapa mi príde byť napr malo)... To sa už neráta....

Proste pokiaľ dieťa rastie, prosperuje, nemá fakt iné zdravotné ťažkosti... Tak ako moja 4rocna hovori-"nechaj život žiť"....

bibistec
24. júl 2019

@mimibb to mate este dobre ja co mam.skusenoati tak lekari ale aj okolie neriesi ked je dieta male a len mavnu rukou ze dorastie. No nedorastie ak ma poruchu rastu.ono tie tabulky su dobre lebo na tom sa da zistit ta porucha rastu napr. A ak.je dieta mimo tak tam.nejaky problem bude. Druha vec je ze v minulosti to neliecili myslim davno davno. Cize aj stari rodicia mohli mat poruchu rastu a neprislo sa na to. Aj ked to vraj nie je dedicne tazko povedat.

rebeca2
20. dec 2020

Kocky, stalo sa vam, ze dcerke , ktora mala uz pol roka pubertu sa spomalil rast? Moja mala v septembri 10, meria 144 cm, ale cakala som hned od zaciatku puberty spurt. Ona naopak rapidne spomalila.