Lockdown - otvorené školy

23. nov 2021

Čo si myslíte o tom, že školy by mali byť otvorené?Podľa mňa je to zase paskvil.Ked lockdown, tak znížiť mobilitu a nie, že deti do školy, ľudia do práce veľa ľuďom nedovolia HO.Ak by deti boli doma rodičia ui nútení zostať s nimi doma a budú pracovať z domu.Co bude vlastne zatvorené reštaurácie, obchody?a aj tak milión ľudí ráno na cestách do školy, práce...

simonah73
23. nov 2021

uplne chore, ale od tejto vlady nemozes ocakavat nic normalne a to nehovorim o tom, ze tu pri BA kopu autobusov nepremava, pravidelne byvaju odrieknute niektore vlaky, takze ludia sa tlacia v jednom priestore viac ako by sa tlacili keby aspon spoje chodili tak ako maju. Nasa starsia ma na strednej od stvrtka skratene hodiny o 5 min, lebo kovid sa vzdy vybral do tried az po uplynuti prvych 40min.....

autor
23. nov 2021

@simonah73 ja som čakala razantnejšie obmedzenia a nie, že vyskúšame toto a, keď nie o pár týždňov znova.Neviem sme nejakí posrati s prepáčením v Rakúsku sa s tým nehrajú v rukavičkách.Ako píšeš...aj mne syn chodí s Arrivou každú deň chodí o hodinu neskôr všetko je na hlavu

draik
23. nov 2021

Ja len tak nesmelo pripomínam, že práve tu sa kopa ľudí sťažovala pri predchádzajúcej vlne, prečo sú školy zatvorené iba na Slovensku, keď v zahraničí sa deti učia prezenčne.
Vzhľadom ku štruktúre ekonomiky nie je šanca, aby ľudia plošne mali HO. Ak teda lockdown skutočný, potom možno bez náhrady mzdy.

janai1
23. nov 2021

Zatvorené zle je, otvorené ešte horšie 🙈

simonah73
23. nov 2021

ok, dobre, beriem, len pred predchadzajucimi vlnami netvrdili, ze v tejto vlne sa s kovidom, resp s deltou stretne pomaly kazdy. takze na co cakaju, teraz budu natahovat cas a tvrdy lockdown zase daju na vianoce?

vroni
23. nov 2021

Keď už si tak veľmi beriete za vzor Rakúsko, je tu lockdown a školy sú otvorené.

makova333
23. nov 2021

@vroni skoly v AT su otvorene pre deti rodicov, ktori nemozu pracovat z domu resp. nemaju inu moznost. Ak by toto bolo zavedene aj na Sk bolo by to fajn. Rodic by sa rozhodol.

vroni
23. nov 2021

@makova333, prosím ta, netaraj. Školy majú normálne prezenčné vyučovanie pre všetky deti. Jedine na vlastnú žiadosť môže rodič nechať dieťa doma.

makova333
23. nov 2021

Autorka: Je to mačkopes, ktory zas neprinesie ziaden efekt. Ooo ake to bude zas prekvapenie. Mobilita sa nijako specialne neznizi takymto opatrenim kedze prenasaju to najmä decká zo škol do rodin a ludia na pracovisku, opät do svojho okolia.

autor
23. nov 2021

@vroni viem, ale aspoň ľudia sedia na zadku a nepracujú.A nie, že u nás sa zase budú dávať výnimky kto môže mať HO a kto nie a nič sa nezmení iba sa zatvoria prevádzky.Uz len to, že človek zavezie deti do školy kde je 400 deti každý ma 2 rodičov zväčša ti majú kolegov v práci plus učitelia rodiny veď to denne je človek v okruhu 4000 ľudí denne, keď len ráta, že každý má 5 kolegov kde sú ešte ich súrodenci s ďalšími spoluziakmi

autor
23. nov 2021

@makova333 moja reč.Zase alibizmus

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makova333
23. nov 2021

@vroni netaram, a nikde netvrdim, ze nie je v AT prezencna vyucba. Ale rodic ma MOZNOST nechat doma dieta, podla toho ake ma moznosti. Na SK taku moznost NEMAS.

makova333
23. nov 2021

autorka: My sme aktualne doma v karantene kvoli najskor pozitivne ucitelke, teraz pozitivnej ziacke. K comu je toto doprcic dobre? Je treba obmedzit mobilitu a ta sa neda obmedzit zatvorenim restik v cervenych okresoch (v tych ciernych uz aj tak su, co je dost velka cast Slovenska).

iwesska
23. nov 2021

@draik Preco? Vsak staci zrusit pandemicke rodicaky a bude pre pracujucich na OCR-kach pocas 2-3 tyzdnov LD.

kingstonka
23. nov 2021

Ja som za otvorené školy. Pred rokom boli deti doma 8 mesiacov a situácia sa nezlepsovala, len deti trpeli.

draik
23. nov 2021

@iwesska
Skúste si to spočítať...
Chuť na lockdown by razom skončila, ak by ľudia nedostali za toto obdobie mzdu, náhradu mzdy, dávky a podobne, resp. len menšiu kompenzáciu, ako napr. firmy.
Hlavne však nie som si istý, či by lockdown nespôsobil zhoršenie situácie po uvoľnení, keďže s deltou sa podľa odborníkov stretne každý. Rozhodovanie nikomu nezávidím, sú to mlynské kamene a vyberanie len zo zlých rozhodnutí. Najmä, keď sa ukazuje, že krajiny s vysokou preočkovanosťou nie sú v takých problémoch. Ale tak na Slovensku je 5 miliónov odborníkov na všetko, minimálne to vidím v oblasti práva.

vroni
23. nov 2021

@makova333, možnosť nechať dieťa doma ma od lockdownu sakramentsky ďaleko. Oficialne nie je doma ani 10% zo všetkých skolakov a to vrátane chorých a v karanténe (tvrdia media, nepreratavala som). Štátni úradníci mali pôvodne nadriadený homeoffice, po ťažkých protestoch je len odporúčaný a "vsetci" trčia v kancloch (tvrdí chlap o kolegoch). Reštaurácie ponúkajú všetky take away, maximálne vyhodili čašníkov, kuchári a pomocné sily sú v práci, hotely sú otvorené, aj keď v obmedzenom režime. O zatvorení firiem a fabrík sa ani nehovorilo. Takže celý úžasný lockdown spočíva v zatvorení služieb, časti obchodov a zákaze podujatí. Čiže o nič lepší paskvil ako chystajú na SK, len s lepšou PR...

zuzubb007
23. nov 2021

No chvalabohu, ze nezatvoria skoly, po prve ucenie doma je o nicom deti osprostievaju, po druhe ziadny kolektiv, ked neratame deti od 10 rokov tie chodia aj tak s kamaratmi kade tade takze vyznam zavriet skoly by nebol ziadny, po dalsie deti nekoncia v nemocniciach, a ak chce rodic sediet doma a poberat 80% platu za nic nerobenie to by bolo sveta zit, lenze niektori aj robia aj maju taky plat ako ti co sedia doma, a ak sa niekto boji, ze deti donesu chorobu domov tak smer ockovanie nech sa paci, najvyssi cas aby sa uz vsetci spamatali debilita tohto naroda nema konca

marseillefan
23. nov 2021

Lockdown s deťmi v škole je ako cikať do druhej polky bazéna, keď sa kúpeme v tej prvej... Osobne si však myslím, že by už ani žiadne lockdowny nemali byť. Tie dávali zmysel vtedy, keď ešte nebola vakcína. Teraz sa mal možnosť každý zaočkovať.. kto tak neurobil, nech znáša následky. Pandémia sa neskončí, kým sa poriadne nepremoríme, lockdowny ju len odložia na neskôr.

scorpionflower1
23. nov 2021

Cely lockdown je len predlzovanie agonie...treba spravit ine riesenie, vsetci vedia ake, ale nikto nema odvahu.

pininka1
23. nov 2021

Nech pride pan minister do Kosic pozriet aka je situacia, v niekolkych skolach aj 8 tried v karantene naraz. Kto ma ucit ten zbytok, ako bez miesania a pod. X deti sme mali nakazenych bez priznakov, rozniesli to na rodicov a tak dalej. A ze dva tyzdne lockdown? To je total vysmech, co sa za taku dobu akoze zmeni, ked sa v podstate moze chodit vsade?

zuzubb007
23. nov 2021

@marseillefan presne kazdy mal moznost volby, kto sa nedal ockovat nevadi mu, ze zomrie tak sa prestanme lutovat a treba skoncit toto vsetko

zuzubb007
23. nov 2021

@scorpionflower1 tak tak vsetci vedia, ze len povinne ockovanie treba dat, ale boja sa toho neskutocne, my tu skusame kadeco a furt sme najhorsi preco asi? Kazdy normalny to vie len sa boja hubu si otvorit

autor
23. nov 2021

@zuzubb007 netrep v Portugalsku a iných krajinách obrovská ockovanost a sú na tom zle.Ako môžeš napísať, že deti nekončia v nemocniciach?Moja sestra robí na Kramaroch je tam veľa detí aj kojenci v nie dobrom stave..
Práve kvôli nej ma to hnevá, že plne ústa pomôžme zdravotníkom a taky lockdown.
Po tejto vlne prídu ďalšie a ďalšie.Ockovani uz zase nebudú mať protilátky, príde nova mutácia.Momentalne v Európe zomrelo doteraz 1,5 míl ľudí do jari čakajú 2 mil.

anonym0001
23. nov 2021

Zaujimave info od bratov Cechov:

"Pokud se bude nadále k očkovaným lidem přistupovat jako k bezinfekčním, tak se dalšímu šíření infekce zamezit nepodaří, očkovaní se podílí na šíření epidemie. Měli bychom si přestat hrát na privilegia a poskytování výhod očkovaným, tyto nelogické kroky ještě zvýší odpor části obyvatelstva vůči očkování, říká viroložka a jedna ze zakládajících členek SMIS Hana Zelená."

Zdroj - video:
https://video.aktualne.cz/dvtv/ockovani-nemaji-...

autor
23. nov 2021

@anonym0001 veď áno, kto nie je očkovaní má aspoň príznaky vie sa o tom a sedí v karanténe.Kdezto očkovaní sú bez symptomov a zvesela to roznášajú

lauraa
23. nov 2021

V Rakusku su aktualne skoly otvorene, testuje sa 3 tyzdenne, skolky pre pracujucich rodicov.

katym77
23. nov 2021

Ale autor to krásne vystihol očkovaný bez príznakov roznesie na neočkovaného, ktorý má príznaky ak by bol očkovaný tak....
Prečo by sa mali zatvárať školy nechápem? Len nech sa učia aj tak triedy končia v karantenach postupne sa všetci prestriedaju

marseillefan
23. nov 2021

Autorka, netrep prosím ťa ty...v Portugalsku sú na tom veľmi dobre. V nemocniciach majú s COVIDom cca 400 ľudí, my máme 3000. Majú pritom dva krát viac obyvateľov ako Slovensko. Naštuduj si fakty.