Máte skúsenosti s anglickými školami v Bratislave?

alexsim
30. aug 2011

Ahojte! Máte nejaké skúsenosti so školami v Bratislave s anglickým vyučovacím jazykom? Snažím sa nájsť na internete čo najviac názorov od rodičov, ale ide to dosť ťažko, väčšinou cez google len oficiálne stránky kde samozrejme každá škola je tá naj. Ale napr. Galileo si niektoré maminy nevedia vynachváliť, v inom príspevku som sa dočítala, že jedna učiteľka odtiaľ odišla lebo je tá škola len o biznise 😒 FOREL rozniesli médiá kvôli Ficovi (vraj je aj nejaká reportáž na Markíze kde sa vyjadrovali aj rodičia ale v archíve to ani za svet neviem nájsť). QSI v Iuvente a BIS - absolútne žiadne komentáre na nete... Čo si o týchto školách myslíte, prípadne ste niečo počuli od známych? A sú aj iné s angl. vyučovaním v BA? Ďakujem za všetky príspevky a rady.

tweety22
30. aug 2011

mna by to tiez zaujimalo, ja som bola pozriet len Wonderland v Dubravke, z Ruzinova to mam vsak riadne daleko inak by som nevahala 🙂

alexsim
autor
31. aug 2011

ja by som mala mať v piatok info o BIS od jednej mamičky, ktorá tam už rok má dcérku (6r.), tak potom napíšem. Inak je to až neuveriteľné, že pri takých vysokých poplatkoch za školu nie sú žiadne rozsiahle otvorené debaty a objektívne informácie...

tweety22
31. aug 2011

@alexsim suhlasim, my sme dnes boli pozriet Galileo, priznam sa Wonderland sa mi pacil viac aj cena je fajn, v Galileo musis doplacat stravu, kruzky, pomocky atd...

alexsim
autor
2. sep 2011

Dnes som sa dozvedela cez známu od známej, že sú veľmi spokojní v british school, deti tam majú veľa rôznych aktivít, vyučovanie každý deň do 15-16h takže doma sa už skoro nemusia učiť - všetko sa robí v škole (aj keď teda vo veku jej dcérky 6r. to tak je asi všade). Každopádne pozitívne referencie 😉

tweety22
2. sep 2011

@alexsim nevies nahodou cenu?poprosim IP, dakujem 🙂 a v ktorej casti BA je ta skola?

renca3
3. sep 2011

@alexsim
mam ake take informacie o danych skolach a moje poradie je nasledovne
1. BIS 2. Forel 3. QSI 4. Galileo Je to poradie aj co sa tyka ceny. Kedze vsetky tieto skoly su sukromne, tak su o biznise. Neviem, co by si chcela vediet konkretne. Poznam rodicov, co su spokojni na tychto skolach a takych, co boli nespokojni a menili. Ale to je velmi individualne, co komu vyhovuje.

renca3
3. sep 2011

@tweety22 - BIS je v Dubravke.

tweety22
3. sep 2011

@renca3 dakujem, v Galileo cenu poznam , v tych ostatnych este nie, ja si to pozeram skor informativne 🙂 my mame do skoly este dva roky ale uvazujem uz o predskolskej alebo nultom rocniku

renca3
3. sep 2011

@tweety22 - vo vsetkych tychto skolach mas aj skolku, ci predskolsku pripravu. v BIS deti nastupuju do 1. rocnika ako 5 rocne. anglicky system.

tweety22
3. sep 2011

Dubravku nestiham casovo, byvame na druhom konci ☹

littlekitten
5. sep 2011

@alexsim me se libi BIS z tech vsech nejvice, je ale take nejdrazsi

alexsim
autor
6. sep 2011

tiež sa mi zdá, že najlepšie referencie sú zatiaľ na BIS...

alexsim
autor
6. sep 2011

@renca3 na prvom mieste samozrejme úroveň vzdelania a veľmi by ma zaujímalo čo konkrétne sa komu na ktorých školách nepáči a naopak páči, jasné že je to individuálne ale napr. v Galileo dávajú tie mladšie deti do jednej triedy s predškolákmi, jeden rodič písal, že tí starší sa potom povyšujú nad mladších a šikanujú ich a učitelia na nich kričia - tak to by sa mi určite nepáčilo...

alexsim
autor
6. sep 2011

nevideli ste náhodou niekto tú reportáž o Forel na Markíze??

kronco
7. jan 2014

no ja som chodil aj na BIS aj QSI a mozem povedat ze QSI ponuka aj IB aj AP program ktore som obidva absolvoval. BIS je lepsia pre mesie deticky a potom maturita je najlepsia na QSI na slovensku by som povedal. IB aj AP su ocenovane v celom svete co je velke pozitivum

katka116
15. jan 2014

@renca3 @alexim
Ahojte, my zvazujete Galileo, ideme tam na stretko, nemate o skole nejaku znalost? Samozrejme, ze by sme v prvom rade zobrala BIS, ale ked sa to rocne vypocita na 2 deti a na x rokov, su to 2 domy a zaviazat sa na to je zahul..
Rozmyslam, ze studovat v anglictine je super a potom by sme skor zvazovali zahranicnu VS. Co vy na to?

katka116
15. jan 2014

@kronco a co Galileo? Vdaka

afrika123
16. feb 2014

Ahojte, mam 2 deti a obe chodili do British School v zahranici. Super skola, vylucne britski ucitelia, ziadne ucenie poobede, vsetko sa deti naucia v skole. Ked prisli do skoly, nicomu nerozumeli a vobec nekomunikovali. Dcera mala 5 rokov, ked nastupila do skoly a za 8 mesiacov plynule rozpravala po anglicky. Fakt je, ze asi 6 mesiacov vobec nerozpravala, aj ked uz pomerne dobre rozumela. Syn mal 10 rokov, ked nastupil do skoly a zacal rozpravat skor, ale s chybami. Po roku uz rozpraval slusne o odbornych temach- vesmir, tudorovci, pobrezia, sopky, victorian age... Po 2 rokoch sme sa vratili spat a deti sleduju anglicke filmy, rozpravky, citaju knihy v anglictine. Ak su deti vystavene anglictine od 8.30 do 15.15 5 dni v tyzdni, tak sa ju naucia velmi rychlo.

sasie
2. jún 2014

@renca3 vies mi prosim povedat cenu za jednotlive skoly? Zaujima ma wondwrland. Ja som na bis nasla toto ale ci je to pravda? V Britskej medzinárodnej škole v Bratislave zaplatíte za registračný poplatok 675 eur, ktorý je nevratný a pri zápise navyše rodičia uhrádzajú vratný depozit vo výške 1200 €, výška ročného poplatku za tri semestre narastá v závislosti od navštevovaného ročníka. Ceny sa pohybujú od 6734 eur po 14 688 eur ročne.

Read more: http://feminity.zoznam.sk/c/655432/britska-medz...

renca3
3. jún 2014

@sasie neviem Ti povedat vysky skolneho.

vikiba
19. jún 2014

@sasie obe skoly to maju zverejnene na svojej stranke

sasie
19. jún 2014

@vikiba fakt? Tak som zle hladala potom :-\ este pokukam 🙂

vikiba
19. jún 2014

@sasie ano je tam skolne vo wonderlande okolo 400e a BIS je tak 3x drahsia

sasie
19. jún 2014

@vikiba vdaka!

akdarka
3. okt 2014

ahojte, cambridge international na uprkovej je byvaly forel? preco sa premenovali, viete niekto?
mate tam niekto deticky? sice mame este 1-2 roky cas na zapis ale podla prezentacie na internete sa mi paci. Ale tak tam sa clovek vela objektivneho nedozvie 😉

namornicka
3. okt 2014

Mne sa zdá, že Forel zmenil majiteľa, takže teraz je to už iná značka.

euphoria
15. jún 2015

Ahojte, zaujimal by ma nazor na EIS v Bratislave- sukromna anglicka skola na Kalinciakovej.
prosím o nazor, kto tam ma dieta.Vopred vdaka

hanicka25
14. okt 2015

Euphoria - EIS na Kalinciakovej presla velkou zmenou, anglicki zakladatelia skoly tam uz nie su a vela rodicov nespokojnych s touto zmenou zo skoly odisli. Skola je stale v zabehu, a posobi dost amatersky. Ked boli kvalitni ucitelia, rodicia to neriesilo. Skola sla atmosferou aj sluzbami a obavam sa ze aj kvalitou vyucby dolu vodou v tomto skolskom roku.

anetan
3. dec 2015

@alexsim nasa dcerka zacala tohto roku 1. rocnik v Galileo a spokojnost. Trochu sme mali obavy, ci bude stihat s detmi, ktore tam uz chodili do skolky a predskolskej, ale nema problem a postupne ich dobieha. Je to velmi individualne - triedna ucitelka to zohladuje v nárokoch na ziaka. Skola je to narocna, ale deti su v pohode a nestretla som sa s nejakou kritikou zo strany rodicov. Vela z nich tam uz ma starsie deti a uz maju skusenosti. V triede su len deti jednej vekovej hladiny, so starsimi sa stretaju az neskoro popoludni od 16,30 v "zbernej triede". Nikto nikoho nesikanuje - deti su pod dozorom "druzinarky". Ja som spokojna a mozem len odporucit.

petra7825
17. mar 2016

@anetan My zvazujeme tiez Galileo. Mohla by ste mi napisat prosim Vas cenu skolneho? Nemam predstavu kolko to obnasa. Dakujem.