Nástup do 1.ročníka ZŠ

janci27
9. júl 2018

Ahojte, dceru nam prijali do 1. rocnika ZS, ale nie v mieste nasho trvaleho bydliska, ale v inom meste, kde realne teraz byvame. Chcela by som vediet, ci mame nejaku povinnost oznamit nasej spadovej skole, teda skole v mieste nasho trvaleho bydliska, ze nastupuje dcera inam. Tam sme na zapise totiz ani neboli, kedze je to velmi daleko, cize nerealne, aby tam dcera chodila. Alebo si to vyriesia medzi sebou riaditelia tychto dvoch skol a my nemame nic riesit? Zaujima ma to hlavne preto, aby sme mali uradne zalezitosti v poriadku a nikto nas z uradu nenahanal 🙂 Vdaka

surriana
9. júl 2018

Neboj......mne telefonovali zo skoly kde mala dcéra trvalý pobyt,a iba sa spýtali že kam sme ju zapisali do školy.....to všetko.Ale niekedy si to riešia aj riaditelia medzi sebou.

zuzana76
9. júl 2018

pri zapise sa vyplna tlacivo a tam sa vyplna aj spadova skola, ak ste ju tam teda vyplnili, tak to potom riesi riaditel skoly, na ktore dieta je zapisane a ten to zasle na vedenie spadovej skoly

janci27
autor
9. júl 2018

@surriana a mali na teba cislo? Lebo realne ani neviem, ako by ma mohli kontaktovat, mozno tak postou jedine podla adresy..tak pockam, ci sa mi niekto ozve teda, a nebudem nic riesit zatial 🙂

@zuzana76 do jednej skoly na prihlasku som to vyplnala, tam ju vsak nevzali, kedze tam nemame trvaly pobyt a do druhej ju vzali (aj napriek tomu, ze tam trvaly pobyt nemame), ale tam sme vyplnali elektronicku prihlasku a tam sa spadova skola neuvadzala. Preto neviem, ci si to oni dohladaju podla nasho trvaleho bydliska alebo ci to budu riesit nejak.

pininka
9. júl 2018

Ani my sme nedavali do spadovej a ani nam nikto nevolal. Je to vec rodica. Ak ste tam neboli na zapi, ani s nou nerataju.

solinkarka
9. júl 2018

Mne volali zo spadovej ze mam doniest rozhodnutie ze ho prijali niekde inde

zuzana76
9. júl 2018

@janci27 tak potom neviem, u nas sa to riesilo takto, ved staci zavolat do spadovej skoly a asi budu chciet potvrdenie o zapise a prijati na inu skolu, ono zo zakona je myslim povinnost skontrolovat, ci dieta bolo zapisane niekde na skolu a kontroluje sa to prave na tych spadovych skolach, cize riaditel by mal patrat, ak sa tam dieta nezapisalo a nemaju o nom vedomost, ze co sa deje.

zuzana76
9. júl 2018

@pininka ale asi ste uviedli na zapise v novej skole tu spadovu

janci27
autor
9. júl 2018

@pininka
@solinkarka aha, takze to bude asi individualne a bude to zalezat od skoly ako si to riesi, ci chce nejake potvrdenie od rodica alebo si to riesi vedenie. Takze teda nebudem nikam nic davat vediet, pokial ma nevyzvu. A na tie prislusne urady zo zakona, ze dcera navstevuje zakladnu skolu, prihlasuje skola, do ktorej sme prijati, ze? Toto budem mat v poriadku? nebudu ma nahanat z miesta mojho bydliska?

zuzana76
9. júl 2018

tu je zakon

https://cloud1.edupage.org/cloud/legislativa_za...

ale teraz byvaju zapisy uz v inom termine, ale toto podla mna plati

Žiak plní povinnú školskú dochádzku v základnej škole v spoločnom obvode, v ktorom má trvalý pobyt (v ,,spádovej škole“), ak zákonný zástupca nevyberie pre svoje dieťa inú základnú školu. Ak je žiak zapísaný na inú než spádovú školu, oznámi túto skutočnosť riaditeľ tejto školy riaditeľovi spádovej školy, a to najneskôr do 31. marca kalendárneho roka, v ktorom má dieťa začať plniť povinnú školskú dochádzku. Riaditeľ spádovej školy v lehote do 15. apríla zašle zoznam všetkých detí, ktoré boli zapísané na plnenie povinnej školskej dochádzky, obci podľa trvalého bydliska žiaka.

janci27
autor
9. júl 2018

@zuzana76 vdaka za info, kedze som vsak do prihlasky spadovu skolu neuvadzala (nebolo treba, neziadali), tak neviem, komu daju vediet, ze dceru prijali. Ale tak, spolieham sa, ze vedia co maju robit, a ze nie sme jediny pripad 🙂

zuzana76
9. júl 2018

@janci27 tak to netusim, my sme tam mali kolonku a spadovu skolu sme uvadzali, tak nech si to uz riesia oni, len aby nesposobili nejake problemy vam, neviem co za skolu to je, vo vacsine skol prebieha aj bezny zapis, nie elektronicky, ale s dietatom a tam sa vyplnaju tiedo udaje

janci27
autor
9. júl 2018

@zuzana76 kedze nas na prvu skolu neprijali, tak sme boli dodatocne na druhej, uz mimo zapisnych dni neskor, a tam stacilo vyplnit elektronicku prihlasku a priniest vytlacenu. Takto sa to robilo aj pri beznom zapise, tam sa vsak prislo aj osobne s dietatom a priebehalo to klasickym sposobom ako vsade. Kazda skola ma pravdepodobne svoju prihlasku.

verca888
9. júl 2018

zavolaj do spadovej skoly ci im treba nejake potvrdenie zo skoly kam nastupi alebo im to staci aj takto telefonicky oznamit a uvidis co ti povedia 🙂

janci27
autor
9. júl 2018

@verca888 tak asi ano, pre istotu 🙂

pininka
9. júl 2018

@zuzana76 neuviedli sme a nikto sa na to ani nepytal. Ale je mozne ze v kazdom meste je to inak.

surriana
9. júl 2018

@janci27 ano mali,pretože neviem ako to funguje u Vás,ale keďže bola dcéra predškoláčka,tak v škôlke sme museli už popredu vyplniť formulár,do ktorej školy ju budeme prihlasovať,aby mali ako-taký prehľad,o predbežnom stave budúcich prváčikov.

letfenixa
12. aug 2018

Neviem, ako by sme (skola) mohli vediet, ci nam nastupili vsetci s prislusnym trvalym bydliskom, my predsa nemame pristup k tejto informacii. Ako jedinu cestu vidim oznamenie nespadovej skoly spadovej, alebo skolskemu odboru. U nas napriklad uz spadove skoly nie su, ako skolsky obvod sa berie cele mesto

loginexistuje
12. aug 2018

@janci27 ved si uviedla trvaly pobyt skola si vie dohladat spadovu skolu je to povinnost skoly teba mozu max vyzvat na dorucenie kopie o prijati kym ta nevyzvu neries

dadkav
12. aug 2018

@janci27 ja som napisala mail do spadovej skoly, ze dcéra nastupuje inam a aj mi odpisali, ze v poriadku a ze si tuto informaciu vymenia. Ale tak mam aspon mail, ze je to v poriadku 🙂