Návrat deti do škôl

vivincek
11. jan 2021

Ahojte,viem,ze sa to tu uz riesilo,chcem sa spytat na vas nazor vzhladom na aktulanu situaciu,aky mate nazor na navrat deti do skoly?Mame zaslat skole vyplneny dotaznik do 12-teho...Jedna sa mi o druhy stupen ZS a stredoskolakov. Pretestovat nemam problem sa dat,ani dieta,len vaham,ci je vhodne ich vratit do skol,ked je tolko pribudajucich pozitivnych ludi....

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amanta5
11. jan 2021

@november1111 stačí si niečo popozerať alebo načítať o španielskej chrípke spred 100 rokov. Pevne dúfam, že história sa nezopakuje. Lebo potom už budeme totálne v ...

zuz02
11. jan 2021

@vivincek ja mam ten istý nazor. Keď išli prieskumy v decembri, tak som písala, ze pustím syna do školy s pretestovaním. Navyše ďalšie 2 - prvacka s štvrtak do školy vtedy chodili. Ale teraz s tým nesúhlasím, aj som tak dotazník vyplnila. Nevadí mi to testovanie, ale to, že keď je to teraz naozaj zle, tak majú ist do školy.

mogaa
11. jan 2021
mogaa
11. jan 2021

@hettinka pozri si to video

hettinka
11. jan 2021

@mogaa a na to nemám ani náladu, ale verím ti 😀 je to aj moj skromný predpoklad, že až ked bude teplo a viac zaočkovaných, pustia deti do škol.

katarinka289
11. jan 2021

Tie starsie deti su doma odn oktobra uplne zbytocne.Vtedy nechali prvy stupen a MS otvorene lebo ze virus mladsie deti nenapada.Teraz je tu novy virus, ktorý vraj drasticky napada hlavne deti a kto sa ma prvy vratit do skol? Ti najmladsi.Keby to bola pravda,tak ich nechaju na tvrdo doma,ako tych 18 rocnych v oktobri.Ale ved OČR kto by platil ze??

maciatkolulu
11. jan 2021

@amanta5 pozri ja som vždy bola za to, aby deti boli čo najdlhšie doma, ale týkalo sa to tak do 5 rokov a samozrejme od dieťaťa, ale reálne od istého obdobia dieťa potrebuje sociálne kontakty, potrebuje vedieť fungovať v skupine aj nie kamarátov, inak berie učiteľov ako rodičov, proste je tam veľa ale... A môže byť decko top inteligentné...

maciatkolulu
11. jan 2021

@hettinka tak akože toto je riadne na hov... A nezuslaa ho. Kvôli čomu? Maturite? To by ma nasra

amanta5
11. jan 2021

@maciatkolulu Súhlasím s tebou, veď aj ja som za to.... v bežných časoch. Samozrejme, že človek potrebuje aj sociálny kontakt. Každý v inej miere, ale potrebuje. 🙂
Ale my sme v čase pandémie. Viac sa obávam, aký priebeh bude mať (nie len) u nich covid....ako o to, že niekoľko mesiacov im chýba kontakt s kamarátmi.

hettinka
11. jan 2021

@maciatkolulu no nezískala, lebo študuje v ČR a bežne po minulé roky dávali podľa výsledku z externej maturity Slovákom, ktorú ale minuloriční nepísali ... tak sa ani nemohla uchádzať. Dostala síce niečo, ale málo oproti tomu, čo mohla mať.

hettinka
11. jan 2021

@amanta5 ja som zvedavá, aké následky na zdraví bude mať to vysedávanie pri PC, deti vo vývoji, sedia tam "v škole" pol dňa. Teda tie, ktoré sú na školách, kde online vyučko prebieha poctivo. A tam, kde neprebieha, nebudú vedieť nič.

maciatkolulu
11. jan 2021

@amanta5 nejde len o kamarátov.... Ide oveľa viac. A preto môj syn chodí do školy, vidím, že to je všetko celé zle, tak aspoň deti nech majú relatívne normálny život a nie toto. Strach urobí veľa a izolácie zase nie je všetko. Dá sa tak byť chvíľu, ale normálne to nie je. Ja neviem ako u vás, ale u nás bola skoro 0%chorobnosť u detí. Ja som rada, že som dala malého do predškolskej triedy a ze ho zobrali aj počas lock do školy aj keď som doma a aj muž... Je to na palicu. Ale vidím, že jeden deň a dieťa nabieha na normálny tezum. A učím sa s ním aj ja.

hettinka
11. jan 2021

@maciatkolulu tak u nás na škole sa našli viacero covid prípadov, tesne predtým, ako nás zatvorili. Už by dme šli do karantény aj tak. A nakazila sa tretina zamestnancov.
Na synovej škole už boli v tom čase tiež v karantene niektoré triedy.

amanta5
11. jan 2021

@maciatkolulu Tu ide podľa mňa skôr o to, ako kto vníma túto situáciu. Niekto ako pandémiu, niekto ako bežný vírus, niekto niečo medzi,....
Mohli by sme sa tu takto dohadovať donekonečna. Ale myslím, že súčasnú situáciu vnímame inak. Preto máme aj rozdielny názor.

maciatkolulu
11. jan 2021

@amanta5 ituacia je aká je, ľudia musia do prace, deti by mali do škôl... Môj názor a ja som rada, že máme možnosť ísť do školy, dokedy si myslíš, že by bolo dobre držať deti doma a rodičov na ocr s nimi pripadne Home Office? Rok, dva? Do konca života?

amanta5
11. jan 2021

@maciatkolulu máme rozdielny názor na súčasnú situáciu, ja ju už vnímam ako pandémiu. To nie je bežná situácia. Na pandémiu umierajú milióny ľudí a bohužiaľ nesie so sebou aj veľké ekonomické dopady. Naozaj ma teraz trápia viac iné veci, ako to, že deti by mali byť deti do konca marca doma.
Osobne si myslím, že veľa firiem to neustojí (teraz mám na mysli pandémiu), následne veľa ľudí to neustojí....a áno myslím si, že nás čaká veľká ekonomická kríza. Nie taká ako v roku 2009, to bol slabý odvar. Jedine, že by sa stal nejaký "zázrak".
Ak by som to nevnímala ako pandémiu, potom by som mala iný názor.

A čo ľudia musia/nemusia...
Človek musí akurát tak zomrieť....to musí každý. Ostatné závisí od situácie.